Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Aidatuzla wrote:



oko cega smo se slozili?

ti nisi nista tvrdila da bismo se slozili nego si postavljala pitanja.
ja sam imala tvrdnju na pocetku rasprave.

Nije tacno. Ja nisam originalno postavila nikakvo pitanje, narocito ne tebi. Ja sam samo tvrdila da se neki ljudi okrenu bogu i vjeri iz straha od tog istog Boga i straha od kazne, a ti si se na to nadovezala sa tvrdnjom da su to licemjeri.

Nadalje, ja sam naucila da obicni smrtnici ne trebaju tvrditi u Allahovo ime ko jeste, a ko nije licemjer kad je vjera u Allahovo postojanje u pitanju, jer valjda to samo Allah zna.

Ono oko cega smo se slozili je da iskren vjernik (sto podrazumjeva iskreno vjerovanje u Bozije postojanje) po definiciji ne moze biti licemjeran vjernik...u prevodu ne moze istovremeno i vjerovati i nevjerovati u postojanje Boga.

Sljedece oko cega smo se slozili je da ljudi u zivotnim situacijama mogu biti licemjerni bez razlike da li su religiozni ili ne!
08-10-2013 at 09:53 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

kod nas ne postoje klasicni ateisti...ako si Mujo,ti si Bosnjacki ateista,Slobodan-srpski,Franjo-hrvatski....
a vrhunski filozofi mogu biti i vrhunske konjine


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 00:06 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Dilber wrote:
kod nas ne postoje klasicni ateisti...ako si Mujo,ti si Bosnjacki ateista,Slobodan-srpski,Franjo-hrvatski....
a vrhunski filozofi mogu biti i vrhunske konjine

jbga Dilbere, zbog tvog posta ispadoh i ja radikalan, a samo sam ateizam nazvao sektom.. i uporedio ih sa homoseksualcima, doduse..
sala mala, naravno.. ipak je to malo dublja tematika, i usput vjecna, jer niko ne moze sa sigurnoscu prevagnuti na svoju stranu.. eh sad dok se vaga, mislim da nije problem ako se posluzim sa nekom, na prvi pogled (i laiku), tezom- provalom koja u malo dubljem razmisljanju itekako pije vode.. narocito je lijepo kad uvidis da si pogodio srz i da niko ustvari ne zna da odgovori na pitanje, u cemu se manifestuje i ogleda diskriminacija prema ateistima, nego se potezu rijeci kao sto je mrznja prema istim.. mislim, za takvo tumacenje ove ozbiljne rasprave ja nemam ni rijeci a niti bilo sta drugo za razuvjeravanje.. osim mozda preporuke o citanju zivotnog djela Muje Svilenog: "S one strane pameti"-limited edition, naravno..

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 08:26 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
camac wrote:

jbga Dilbere, zbog tvog posta ispadoh i ja radikalan, a samo sam ateizam nazvao sektom.. i uporedio ih sa homoseksualcima, doduse..
sala mala, naravno.. ipak je to malo dublja tematika, i usput vjecna, jer niko ne moze sa sigurnoscu prevagnuti na svoju stranu.. eh sad dok se vaga, mislim da nije problem ako se posluzim sa nekom, na prvi pogled (i laiku), tezom- provalom koja u malo dubljem razmisljanju itekako pije vode.. narocito je lijepo kad uvidis da si pogodio srz i da niko ustvari ne zna da odgovori na pitanje, u cemu se manifestuje i ogleda diskriminacija prema ateistima, nego se potezu rijeci kao sto je mrznja prema istim.. mislim, za takvo tumacenje ove ozbiljne rasprave ja nemam ni rijeci a niti bilo sta drugo za razuvjeravanje.. osim mozda preporuke o citanju zivotnog djela Muje Svilenog: "S one strane pameti"-limited edition, naravno..




ja sad ne znam u koju grupu bih se ja svrstao...izjasnjavam se kao Musliman....kao Musliman izvrsavan samo neke obaveze.a to su financijske prirode,a najmanje se od toga molim bogu...po neku Dzumu i to je to...znaci,nisam vjernik a nisam ni ateista....nas,njiha,one i kako se vec jos mogu izjasnit su u toku rata ubijali samo zbog imena...zato,ja mislim DA,COVJEK VJERNIK NE MORA ZNACIT DA JE DOBAR COVJEK....ISTO KO STO NE MORA ZNACIT DA, COVJEK NEVJERNIK,NIJE LOS COVJEK.....

meni je puna kapa tih kavazi zapadnjackih intelektualaca....oni su nam podvalili i MARKSA
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 14:23 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Dilber wrote:

zato,ja mislim DA,COVJEK VJERNIK NE MORA ZNACIT DA JE DOBAR COVJEK....ISTO KO STO NE MORA ZNACIT DA, COVJEK NEVJERNIK,NIJE LOS COVJEK.....






Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 14:26 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

ha ya, agnostici su najbolji.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 14:27 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Dilber wrote:



ja sad ne znam u koju grupu bih se ja svrstao...izjasnjavam se kao Musliman....kao Musliman izvrsavan samo neke obaveze.a to su financijske prirode,a najmanje se od toga molim bogu...po neku Dzumu i to je to...znaci,nisam vjernik a nisam ni ateista....nas,njiha,one i kako se vec jos mogu izjasnit su u toku rata ubijali samo zbog imena...zato,ja mislim DA,COVJEK VJERNIK NE MORA ZNACIT DA JE DOBAR COVJEK....ISTO KO STO NE MORA ZNACIT DA, COVJEK NEVJERNIK,NIJE LOS COVJEK.....

meni je puna kapa tih kavazi zapadnjackih intelektualaca....oni su nam podvalili i MARKSA


Dakle ti si sekularni musliman.

NOTE:

pise se sa malim "m"


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 14:32 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
naivna wrote:


Da,Bog nije mrtav!

Ali ako podjemo od cinjenice da je uslov za egzistenciju materije,dakle citavog materijalnog svijeta u kojem zivis, zapravo postojanje anti-materije,onda lako dolazimo do zakljucka da pored Boga postoji i sta?
Dakle postoji sotona

I kako si ti sigurna da je tvoje vjerovanje pravo,da je to vjerovanje u pravog dobrog Boga?sta ako se klanjas sotoni?



Nalet te ne bilo puj puj puj. Zato sto znam kome se molim a zna se ko se moli sotoni


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 14:33 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
MelMel wrote:
ha ya, agnostici su najbolji.


ja bi za sebe ipak rekao da sam neka vrsta TRADICIONALNOG MUSLIMANA



sta bi ti za sebe rekla,al iskreno?
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 14:35 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shiva wrote:


Nalet te ne bilo puj puj puj. Zato sto znam kome se molim a zna se ko se moli sotoni




a kome se ti molis?I kako znas da to nije sotona?


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 14:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 31
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice