Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

rekoh li ja lijepo, od nekih je i Bog digao ruke.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 14:59 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
naivna wrote:


evo ja cu ti reci

Zavisi o kojim "ateistima" je rijec?mada ja njih ne smatram "ateistima" vec sekularnim krscanima a primjetio sam itekako da im smeta ezan,dok protiv zvona sa crkvi nemaju nista Neki se cak smatraju i agnosticima??a svi slave i bozice i uskrse,iako nam supljiraju o ateizmu,agnosticizmu,titi i partiji...




Dragi Allah je vec davnih dana od tebe ruke digao..ode ti u dzehenem bez presjedanja, direktnim putem, nije mi te vala ni zao, "sam pao sam se ubio"
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 15:06 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Bongo wrote:


Dragi Allah je vec davnih dana od tebe ruke digao..ode ti u dzehenem bez presjedanja, direktnim putem, nije mi te vala ni zao, "sam pao sam se ubio"


ne sekiraj se ti za mene nego de nam ´ljeba ti prevedi sa srpskog ono za "hodzarinu"?

sta je to?

a rece da je placas ?srbin-ateista,placa "hodzarinu" ?
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 15:10 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Bongo wrote:


Svi mi na neki nacin vjerujemo, svako na svoj nacin.
Wenn der Gott lebt, hast du beweise ?



Pitas me da li imam dokaze da Bog postoji.
Imam. Uvjerila sam se bezbroj puta!

A imas li ti dokaze da Bog ne postoji?!




Evo, uzmi malo vremena i procitaj kako je najveci nekadasnji ateista,dr Entoni Flu, priznao da Bog postoji...

Vest koja je svojevremeno šokirala veliki deo nauène zajednice. Postoji samo jedan nauènik u istoriji koji je bio nazvan „ikona ateizma“ i „šampion ateizma“ – dr Entoni Flu. Pred brojnim kamerama dr Flu je izjavio: „Sazvao sam ovu konferenciju za štampu da vas obavestim da sam postao religiozan. Pod pritiskom jasnih i nedvosmislenih nauènih èinjenica morao sam da prihvatim da Bog postoji“.

Reè je o dr Entoniju Fluu, profesoru filozofije na najpoznatijim svetskim univerzitetima, autoru brojnih knjiga koje osporavaju religiju, od kojih je najpoznatija „Bog i filozofija“ – knjiga koja je imala brojna izdanja.

Profesor Flu je bio idol svim svetskim ateistima a njegove debate sa religioznim nauènicima bile su omiljeni program ateistima širom sveta. Veliki uspon ateizma u savremenom svetu doveo je do formiranja brojnih klubova ateista, a ikona svakog od tih klubova bio je prof dr Entoni Flu. A onda se desilo nešto neoèekivano, šokantno…

Na debati sa jednim religioznim nauènikom dr Flu je iznosio poznate ateistièke argumente, a onda mu je suprotna strana uputila dva pitanja:

(Prvo pitanje): „Gospodine Flu, ja u rucim držim Bibliju. Gde je nastala ova knjiga?“

Dr Flu je odgovorio: „Nastala je u štampariji, naravno.“

Onda mu je religiozni nauènik prigovorio: „U ovoj knjizi se nalazi informacija, što znaèi da je knjiga nastala u umu pisca, a ne u štampariji. Da li se slažete?“

Dr Flu se složio: „Da, u pravu ste, ta knjiga je nastala u umu pisca.“

A onda je usledilo pitanje na koje dr Flu nije znao da odgovori:

(Drugo pitanje): „Gospodine Flu, pošto svi živi organizmi imaju u sebi veoma složenu informaciju, zapisanu u genima, u èijem umu je nastala ta informacija?“

Dugotrajno æutanje dr Flua bilo je šokantno za njegove ateistièke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a pomenuto pitanje ostalo je neodgovoreno.

Tokom devet meseci nakon debate dr Flu je razmišljao o pitanju na koje nije znao odgovor. Njegov moto, kojim je uèio studente tokom više godina, glasio je: „Treba slediti èinjenice bez obzira na to kuda te one odvedu.“

I tako su èinjenice odvele najpoznatijeg svetskog ateistu do zakljuèka koji je izneo na konferenciji za štampu koja æe izazvati pravi zemljotres u velikom delu nauène zajednice. Pred brojnim kamerama dr Flu je izjavio:

„Dame i gospodo, poštovani prijatelji, sazvao sam ovu konferenciju za štampu da vas obavestim da sam postao religiozan. Pod pritiskom jasnih i nedvosmislenih nauènih èinjenica morao sam da prihvatim da Bog postoji. U najnovijem izdanju moje knjige ‘Bog i filozofija’ pisaæe da su sva moja dosadašnja dela prevaziðena.„

Šok je bio potpun. Neverica nije silazila sa lica i usana armije svetskih ateista.

Kada je ova vest odjeknula u svetskim medijima, u isto vreme krenula je lavina komentara ateista da dr Entoni Flu „nije tako mislio“, da su mediji „loše preneli njegovu izjavu“ itd. Onda je dr Flu ponovo izašao pred kamere i ponovo potvrdio svoje jasno opredeljenje da Bog postoji i da je to nauèna èinjenica koja je jasna i neoboriva.

Ali, kao što smo svedoci da u ovom svetu postoji ona strana koja agresivno prikazuje svetlost kao tamu, crno kao belo, a slatko gorko, tako je nastavljena agresivna kampanja u brojnim medijima da dr Flu nije izjavio da je postao religiozan, da ga „religiozni fanatici pogrešno interpretiraju“ i da je ateizam jedini pravi put u životu.

Dr Flu je onda seo i napisao autobiografsku knjigu „Priznajem: Postoji Bog!“ – Kako je najortodoksniji svetski ateista promenio svoj stav“. U toj knjizi on opisuje svoje odrastanje u religioznoj porodici, svoje skretanje u ateizam pod uticajem ateistièke literature i dugogodišnji rad na mestu profesora filozofije na brojnim svetskim univerzitetima kao najvatreniji promoter ateizma u svetu. A onda, usledio je preokret pod uticajem jasnih nauènih èinjenica.




[Edited by Shiva on 27-12-2013 at 15:17 GMT]
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 15:14 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shiva wrote:

Pitas me da li imam dokaze da Bog postoji.
Imam. Uvjerila sam se bezbroj puta!

A imas li ti dokaze da Bog ne postoji?!




Evo, uzmi malo vremena i procitaj kako je najveci nekadasnji ateista,dr Entoni Flu, priznao da Bog postoji...

Vest koja je svojevremeno šokirala veliki deo nauène zajednice. Postoji samo jedan nauènik u istoriji koji je bio nazvan „ikona ateizma“ i „šampion ateizma“ – dr Entoni Flu. Pred brojnim kamerama dr Flu je izjavio: „Sazvao sam ovu konferenciju za štampu da vas obavestim da sam postao religiozan. Pod pritiskom jasnih i nedvosmislenih nauènih èinjenica morao sam da prihvatim da Bog postoji“.

Reè je o dr Entoniju Fluu, profesoru filozofije na najpoznatijim svetskim univerzitetima, autoru brojnih knjiga koje osporavaju religiju, od kojih je najpoznatija „Bog i filozofija“ – knjiga koja je imala brojna izdanja.

Profesor Flu je bio idol svim svetskim ateistima a njegove debate sa religioznim nauènicima bile su omiljeni program ateistima širom sveta. Veliki uspon ateizma u savremenom svetu doveo je do formiranja brojnih klubova ateista, a ikona svakog od tih klubova bio je prof dr Entoni Flu. A onda se desilo nešto neoèekivano, šokantno…

Na debati sa jednim religioznim nauènikom dr Flu je iznosio poznate ateistièke argumente, a onda mu je suprotna strana uputila dva pitanja:

(Prvo pitanje): „Gospodine Flu, ja u rucim držim Bibliju. Gde je nastala ova knjiga?“

Dr Flu je odgovorio: „Nastala je u štampariji, naravno.“

Onda mu je religiozni nauènik prigovorio: „U ovoj knjizi se nalazi informacija, što znaèi da je knjiga nastala u umu pisca, a ne u štampariji. Da li se slažete?“

Dr Flu se složio: „Da, u pravu ste, ta knjiga je nastala u umu pisca.“

A onda je usledilo pitanje na koje dr Flu nije znao da odgovori:

(Drugo pitanje): „Gospodine Flu, pošto svi živi organizmi imaju u sebi veoma složenu informaciju, zapisanu u genima, u èijem umu je nastala ta informacija?“

Dugotrajno æutanje dr Flua bilo je šokantno za njegove ateistièke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a pomenuto pitanje ostalo je neodgovoreno.

Tokom devet meseci nakon debate dr Flu je razmišljao o pitanju na koje nije znao odgovor. Njegov moto, kojim je uèio studente tokom više godina, glasio je: „Treba slediti èinjenice bez obzira na to kuda te one odvedu.“

I tako su èinjenice odvele najpoznatijeg svetskog ateistu do zakljuèka koji je izneo na konferenciji za štampu koja æe izazvati pravi zemljotres u velikom delu nauène zajednice. Pred brojnim kamerama dr Flu je izjavio:

„Dame i gospodo, poštovani prijatelji, sazvao sam ovu konferenciju za štampu da vas obavestim da sam postao religiozan. Pod pritiskom jasnih i nedvosmislenih nauènih èinjenica morao sam da prihvatim da Bog postoji. U najnovijem izdanju moje knjige ‘Bog i filozofija’ pisaæe da su sva moja dosadašnja dela prevaziðena.„

Šok je bio potpun. Neverica nije silazila sa lica i usana armije svetskih ateista.

Kada je ova vest odjeknula u svetskim medijima, u isto vreme krenula je lavina komentara ateista da dr Entoni Flu „nije tako mislio“, da su mediji „loše preneli njegovu izjavu“ itd. Onda je dr Flu ponovo izašao pred kamere i ponovo potvrdio svoje jasno opredeljenje da Bog postoji i da je to nauèna èinjenica koja je jasna i neoboriva.

Ali, kao što smo svedoci da u ovom svetu postoji ona strana koja agresivno prikazuje svetlost kao tamu, crno kao belo, a slatko gorko, tako je nastavljena agresivna kampanja u brojnim medijima da dr Flu nije izjavio da je postao religiozan, da ga „religiozni fanatici pogrešno interpretiraju“ i da je ateizam jedini pravi put u životu.

Dr Flu je onda seo i napisao autobiografsku knjigu „Priznajem: Postoji Bog!“ – Kako je najortodoksniji svetski ateista promenio svoj stav“. U toj knjizi on opisuje svoje odrastanje u religioznoj porodici, svoje skretanje u ateizam pod uticajem ateistièke literature i dugogodišnji rad na mestu profesora filozofije na brojnim svetskim univerzitetima kao najvatreniji promoter ateizma u svetu. A onda, usledio je preokret pod uticajem jasnih nauènih èinjenica.




[Edited by Shiva on 27-12-2013 at 15:17 GMT]



Shiva duso, ja niti imam jedan niti drugi dokaz....a pustimo mi filozofe i hudog Flu-a, od kuda on zna da Bog postoji, al´ shejtan ti ga zna, ljudi si puno sta umisljaju.
Podjimo od predpstavke da Bog i postoji, ponovo smo se bilo kada pitali...Boze Dragi, sa cime smo ovo i dali smo ovo uopste i zasluzili.

Kome je u interesu da imamo na sve strane ratove, da ljudi umiru iod gladi, da se mnogi besgranicno bogate (npr... nedavno citam , u BiH najveca plata 41 hiljada KM), itd.itd...gdje su ti slini i casno mocni vjerski poglavari da se svemu ovom stane na kraj.

Sto se mene tice, naka Bog i postoji...ali nikada se necu pomiritin sa ovolikom bijedom, da su anse majke hiljadama njih izgubile svoje najmilije, da u kolijevci vjere (Bliski istok) svakodnevno na stoteme mrtvih insana imamo...ne, sa time se ne mozemo miriti, niti atesita niti jedan vjernik...a vjernici su u ovom mracnom vilajetu u ogromnoj prednosti, oni kazu: sve su to Allahova davanja i protiv Allaha smo nemocni.

Ja zamjerim nasim vrhunskim duhovnim vodjama zasto ne podignu njihov glas protiv ovog svakodnevnog zla, umjesto svu svoju snagu uilazu sakupljanju bodova na nasoj politickoj sceni, ne razlikujem ih od nasih trenutnih politicara.

Uostalom, na ovaj nacim mogli bi do besvijesti filozofirati, ljudi su i dalje na nasim prostorima siromasni i gladni...koliko god se mi Bogu molili.



Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 15:44 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

"Onda je dr Flu ponovo izašao pred kamere i ponovo potvrdio svoje jasno opredeljenje da Bog postoji i da je to nauèna èinjenica koja je jasna i neoboriva."


Koliko ja skontah, covjek se opredjelio....dakle vjeruje.........a nigdje ne vidjeh tu naucnu cinjenicu koja je kao jasna i neoboriva. To sto dr Flu nema odgovore na neka pitanja ne znaci da je to naucna cinjenica koja je jasna i neoboriva da Bog postoji.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 15:44 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Bongo wrote:


Nisam uopste imao zlonamjeru bilo sta ...

Ateistima nikakve munare ili crkvena zvona ne smetaju, a zasto bi im smetala, nisu ih oni gradili, oni imaju druge vidike i druga shvatanja o ovozemaljskom zivotu...zivot je i suvise kratak da bi gubili vrijeme na prazne price, bezvrijedne stvari, da kada se tamo preselimo, tada mozemo filozofirati do iznemoglosti...ovdje je svaki dan dragocjen.



znaci ti oces da kazes da su onolike munare po Bosni i nekada po Srbiji porusili srpski vjernici pripadnici srpske pravoslavne crkve a ne Srbi-ateisti?

Istina,nikada veci broj vjernika nije bio,kad pogledas samo koliko se crkvi diglo,svak u kuci ima nekog sveca...


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 15:54 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
naivna wrote:


znaci ti oces da kazes da su onolike munare po Bosni i nekada po Srbiji porusili srpski vjernici pripadnici srpske pravoslavne crkve a ne Srbi-ateisti?

Istina,nikada veci broj vjernika nije bio,kad pogledas samo koliko se crkvi diglo,svak u kuci ima nekog sveca...




Ja necu da kazem (oces.. ), ja sam rekao....drug, rat je davno prestao i prestanimo se trovati konstantnim glupostima.

Ja sam ni manje ni vise izrekao jedan vid karakteristike ateista i njihov pogled na svijet...bilo gdje da dodje do konflikta, rata, religija u 90% slucajeva ispliva na povrsinu.

Imamo dva smjera, tamo braci u pustinju ili na civilizovani zapad...odlucite se.
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 18:06 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Bongo wrote:


Ja necu da kazem (oces.. ), ja sam rekao....drug, rat je davno prestao i prestanimo se trovati konstantnim glupostima.

Ja sam ni manje ni vise izrekao jedan vid karakteristike ateista i njihov pogled na svijet...bilo gdje da dodje do konflikta, rata, religija u 90% slucajeva ispliva na povrsinu.

Imamo dva smjera, tamo braci u pustinju ili na civilizovani zapad...odlucite se.



"civilizovani zapad" i nepismena braca..hmmmm....jako diskubitualna tema
al´ode onda tema u filozofiju

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 18:16 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Dilber wrote:



"civilizovani zapad" i nepismena braca..hmmmm....jako diskubitualna tema
al´ode onda tema u filozofiju



nisam ja rekao da su nepismeni
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Ateisti oprez
27-12-2013 at 18:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice