Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

<br /><br /><br /><br />

09-09-2009 at 18:37 | Ukljui u odgovor
Putnik
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140

09-09-2009 at 19:38 | Ukljui u odgovor
andjela
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Odgovori: 13230

icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Putnik wrote:

svaka ti dala ast za ovo
09-09-2009 at 22:43 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

BiH- Turska 1:1
Ipak je dobro, imamo 4 boda vise od Turaka i Estoniju u sledecoj utakmici.
Sanse su jos tu.

10-09-2009 at 07:48 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

citat:
Abulafija wrote:
BiH- Turska 1:1
Ipak je dobro, imamo 4 boda vise od Turaka i Estoniju u sledecoj utakmici.
Sanse su jos tu.

Et jesam reko,kaka ba sirina na klupi,pjanic i muslimovic unutra,ibisevic muratovic vani....
muratovic jedva iziso sa terena trebali su covjeku pumpicu dat da do daha dodje...
a miske supak skrti,mogo je onu u 32 min vratit unutra a ne pucat...
a dzeko jebo ronalda jes se nafuro,okrene se od lopte...
a i presing je bio na terenu al turski nads nama,..
sve u svemu..u rasemu
Valjda bude bolje do estonije..Jer ono sinoc ko da nisu odradili pripreme u klubovima,jbte nemaju snage da trce...
10-09-2009 at 08:58 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Ma sad mi mozemo kritikovati, teoretisati, itd..
Meni se svidjelo sto su igrali napadacki, borili se, dali sve od sebe.
Srece smo imali ko i Turci, i jedni i drugi smo imali sanse, dobro je
Estoniju pobijedimo i baraz

10-09-2009 at 09:48 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

ja da bude tako,sve nesto kontam,..eto nama sa spanijom jos jedne "historijske utakmice"
a na to onda idemo,kad bi sve gorilo

10-09-2009 at 10:45 | Ukljui u odgovor
Edo_Tuzla_Berlin
Nivo: Forumas sa iskustvom
mosnichanin

Registriran(a): 09-11-2008
Odgovori: 53

citat:
primus inter pares wrote:

Et jesam reko,kaka ba sirina na klupi,pjanic i muslimovic unutra,ibisevic muratovic vani....
muratovic jedva iziso sa terena trebali su covjeku pumpicu dat da do daha dodje...
a miske supak skrti,mogo je onu u 32 min vratit unutra a ne pucat...
a dzeko jebo ronalda jes se nafuro,okrene se od lopte...
a i presing je bio na terenu al turski nads nama,..
sve u svemu..u rasemu
Valjda bude bolje do estonije..Jer ono sinoc ko da nisu odradili pripreme u klubovima,jbte nemaju snage da trce...

Potpisujem stari, imal smo srece...stativa pred sami kraj utakmice. Al imali su je i turci...valjda bude bolje u estoniji...Do tad, naprijed zmajeviiii  

Iz inata rodjena, behar grana procvala..
10-09-2009 at 17:40 | Ukljui u odgovor
Chili_Prdez
Nivo: Guest

iro:

"Terim mi je estitao i rekao da me jako voli, a ja sam njemu rekao da i ja volim njega, ali ne smijem rei jako, jer sam ovdje jo uvijek iro peder!!", rekao je Blaevi.

10-09-2009 at 22:10 | Ukljui u odgovor
Abulafija

BHDANI:

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo: BiH - Turska 1:1

Jedan potez genija

Fatih Terim je u srijedu naveer 9. septembra na Bilinom polju u Zenici bio silno ponosan jer nije izgubio utakmicu! A nije izgubio samo zahvaljujui "hobotnici" Demirelu, iji je golmanski talent ravan Rustu Recberu. A mi? Pokazali smo da igramo odlino i pod pritiskom. Da smo, valjda, iskorijenili taj luzerski mentalitet. I na kraju selektor... Ako maka ima devet ivota, iro Blaevi ih ima barem etiri! Ostavio je BiH u igri i do samog kraja kvalifikacija i meeva s Estonijom (10. oktobra) i panijom (14. oktobra), da se nadamo udu

"Srea se osmjehnula igrau koji do srijede 9. septembra za A selekciju nikada nije dao gol"
Ne znam koliko je onih koji su vjerovali u irine moi i povratak u '82. i '98., kada su Dinamo i hrvatska reprezentacija presingom u prvom kvartalu utakmice lomili sve svoje suparnike. Oni koji su mislili da je ostario, da je stisnut u mrtvi ugao i da ne moe vie mahati dirigentskim prutiem - zeznuli su se. Kad su pomislili da e Turcima suprotstaviti tim s jednim napadaem, na dan utakmice, Blaevi je digao svoje pomonike iz soba i vrisnuo: "Dajte mi Ibievia, dajte mi njega." I poeo je s Vedadom, a na klupu se preselio Vladavi. Ibievi je u tandemu sa Dekom sjajno funkcionirao. Kako i ne bi - dva klasna golgetera, dva majstora mogu u tandemu samo da donesu prevagu, nikako brigu. Ipak, nije sve poelo kako smo eljeli.

Bacili su nas Turci na konopce ve u etvrtoj minuti. Muk na Bilinom polju. Sabili su nau odbranu u esnaesterac, a Emre Belozoglu, ta mala krtica, postie gol iz blizine. 0:1.

Nisu nai pali u knockdown nakon primljenog gola. Salihovi hvata jednu loptu na volej, utira prema golu Volkana Demirela, ali Deko ne stie da joj promjeni smjer i plasira tamo gdje je gotovo 20 hiljada dua eljelo. U mreu!

Krenuli su estoki napadi irinog tima. Turci su se odbranili svim sredstvima, povukli su se totalno na svoj dio terena, a uragani Zmajeva su se konstantno ponavljali. Dah nam je stao nakon ansi Deke, Ibievia, Misimovia... S lijeve strane je neumoljivo tukao Salihovi, s desna Ibrii, gol je visio u zraku...

A onda je i nas krenulo.

Gol imperatoru Srea se osmjehnula igrau koji do srijede 9. septembra za A selekciju nikada nije dao gol. Minut je 25. Loptu je namjestio bombarder iz Hoffenheima Sejad Salihovi. Udaljenost nekih tridesetak metara. Uzeo je kratak zalet, "spustio" se u svoj karakteristini gard i u svom stilu nanianio radarski precizno. Sijevnuo je top iz noge momka iz Gornjeg epka, Volkan se opruio koliko je dug, ali lopta je bjeala od njega i na kraju zavrila u raljama. Vulkan je eruptirao, Bilino polje je gorilo. 1:1.

Primljeni gol teko je pao turskom selektoru Fatihu Terimu. Sasuo je bujicu uvreda i psovki prema sudijama. Portugalski djelitelj pravde bio je neumoljiv i iskljuio "imperatora". Ostatak utakmice Terim je proveo u sveanoj loi s mobitelom u rukama, govorei svojim asistentima kako e igrati.

Nai se nisu pomirili s izjednaenjem, ve su nastavili s naletima, a u 30. minuti Ibievi je sjajno pronaao Deku. Kako smo odavno navikli da Edin trzajem glave trese mree u Bundesligi, tako smo ovu loptu vidjeli u turskoj mrei. Meutim, ona je na nau nesreu zavrila negdje na sjevernoj tribini Bilinog polja. teta, bila je to sjajna ansa.

Redali su se napadi naih. Nakon jedne minijature na sredini terena, ispala je kompletna odbrana turskog tima. Misimovi je krenuo sam na Demirela. Izdriblao je turskog uvara mree, ali je otiao ukoso, utirao po zemlji, da bi krajnjim naporima turski stoperi izbacili loptu van igre. Svi smo je vidjeli kako se koprca u mrei. Malo nakon toga Deko se sapleo i propustio ansu za gol.

Sjajni Nemanja Prvo poluvrijeme smo demolirali Turke. Nevjerovatno je da se jedna svjetska nogometna sila branila k'o Lenjingrad. Siloviti cunami koji je strefio Tursku djelovao je kao malj u glavu za njihove igrae, koji nisu znali odakle prijeti vea opasnost. Prvo poluvrijeme je zainio fakinski pokuaj Salihovia da s velike udaljenosti lobuje golmana Demirela. uvar mree Fenerbahcea jedva je vrhovima prstiju izbio loptu iznad grede svog gola.

Tamo gdje smo stali u prvom, nastavili smo u drugom poluvremenu. Noeni na krilima fenomenalnih navijaa, bh. reprezentativci su imali dvije izgledne prilike preko Ibievia, ali onda smo se povukli. Turska je preuzela inicijativu i nekih pet minuta dominirala terenom.

Supi nas je spaavao u 53. minuti. Duplim pasovima Tuncay i Yildrim su doli do naeg gola, ali je u dva navrata Nemanja sjajno odbranio udarce turskih igraa. Bili su to ziceri, koje su turski napadai imali priliku da realiziraju, ali na naem golu sjajan je bio Nemanja Supi. Turci su dobrim dijelom drugog poluvremena dominirali, ali onda smo mi opet uspostavili ravnoteu, dobro kontrolirali sredinu terena, odbrana je dobro stajala, a napadai su vrili konstantan pritisak na zadnju liniju Turske. Redale su se anse, Ibievia, Misimovia, Deke, Salihovia, ali gola nije bilo. Pjani je unio dosta svjeine, pokazao se kao pravi doker, jer je pravovremeno odigravao, nije puno solirao, traio nae napadae.

Pokuao je Blaevi s Muslimoviem, koji je zamijenio Ibievia. Vedad se silno trudio, dosta je pretrao, ali nije imao sree, lopta nije htjela u gol.

Zlatan je imao fantastinu ansu da petnaestak minuta prije kraja dovede nae u vodstvo i rijei sve dileme. Misimovi mu je odlino ostavio loptu, nakon to je - ni sam ne zna kako - uao u esnaesterac Turaka. Muslimovi je snano utirao, ali po sredini gola i tano u Demirela.

Bijes zbog nemogunosti da daju gol, Turci su iskalili po nogama naeg kapitena. Semih Senturk je divljaki nasrnuo na Emira Spahia pri samom kraju utakmice, onako podmuklo, s lea. No, kapiten je nastavio utakmicu, odigravi do kraja.

Imamo anse "Bilo bi bolje da smo pobijedili, ali nema veze, nije ni ovako loe. Jo uvijek imamo ansu za bara, sami odluujemo o svojoj sudbini i ekamo meeve s Estonijom i panijom", rekao je Emir Spahi nakon utakmice.

Fatih Terim je u srijedu naveer bio silno ponosan jer nije izgubio utakmicu! A nije izgubio samo zahvaljujui "hobotnici" Demirelu, iji je golmanski talent ravan Rustu Recberu. A mi? Pokazali smo da igramo odlino i pod pritiskom. Da smo, valjda, iskorijenili taj luzerski mentalitet. I na kraju selektor... Ako maka ima devet ivota, iro Blaevi ih ima barem etiri! Ostavio je BiH u igri i do samog kraja kvalifikacija i meeva s Estonijom (10. oktobra) i panijom (14. oktobra), da se nadamo udu. U bara.

Osveta s tribina

Boli i Sukur bez mjesta u loi

Sramotan tretman na stadionu Bilino polje imale su dvije istinske legende turskog i bh. nogometa. Najbolji golgeteri Turske i BiH Hakan Sukur i Elvir Boli nisu mogli do mjesta u sveanoj loi u prvoj galeriji, ve su bili stisnuti uz ogradu u donjem dijelu tribine za posebne goste i zvanice. Ako su iz Saveza na ovaj nain htjeli da se svete Boliu to je prole godine zajedno s Mehom Kodrom predvodio "pobunjenike" na utakmici Spasimo bh. fudbal, onda su definitivno izabrali pogrean nain. Jer ovakvim postupcima se ne svete Boliu, ve se brukaju pred uglednim gostima kakav je Hakan Sukur.

11-09-2009 at 12:52 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Adrenalin, cekpi, Djeronimo, jjasko, kanarinac, necko_lav, santanita, Walter_Wolf, ZEHRUDIN
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net