Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
nemamidejezanick wrote:


Ja nisam rekao da vjeronauka uci djecu mrznji, vec religija sama po sebi.

Ne, nisam imao ni minute vjeronauke.


kako možeš onda sve te nebuloze da pišeš kad nit si vidio niti èuo o èemu se na vjeronauci i generalno u svim vjeroispovjestima govori, to što si ti na medijima (èitaj ftv) vidio i èuo jako slabo ilustruje stvarno stanje
28-02-2010 at 23:20
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
nemamidejezanick wrote:


Ja nisam rekao da vjeronauka uci djecu mrznji, vec religija sama po sebi.





Vidim da ocito ne poznajes ni jednu religiju.Za primjer,Otomanska drzava je bila islamska drzava.iza Osmanlija ostalo je sarenilo razlicitih bogomolja,razlicitih etnosa jedna multikultura kakva se samo moze pozeliti!! A poslije njih krenulo je etnicko ciscenje,jad i bijeda "civiliziranih" novonastalih nacija.

Malo prouci historiju a i religije,nije lose steci neku naobrazbu,vidici ti se otvore.Ovako gledas ocima,a mozak ti registruje samo ono sto si navodno vidio,a ocito da krivo vidis.oslanjati se samo na pet cula je ipak zivotinjski.Nauka oplemenjuje covjeka a pogotovo dusu...
28-02-2010 at 23:20
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Remzi wrote:

ako si po ubjedjenju,ateista i ne podržavas ideju uvodjenja vjeronauke i religije u školski sitem,da li onda recimo podrzavas katolicku gimnaziju i da li bi svoje dijete upisala tamo?




Sve gimnazije u Tuzli (pa i katolièka ,KŠC Sveti Franjo)rade po planu i programu koje je odobrilo kantonalno Ministrarstvo obrazovanja TK.Udžbenici po kolima se predaje takodje.Nikakav strani (hrvatski)plan i program se ne primjenjuje.Koga interesuje može naæi na sajtu resornog Ministrastva

Katolièka gimnazija nije vjerska škola.Uèenici imaju moguænost da se opredjele izmedju vjeoronauke i istorije religije,potpuno isto kao i ostalim školama(ono što znam sigurno a to je da upošljavaju vjerouèitelje za uèenike sve tri konfesije )

Ne vidim razlog zašto bi mom ateistièkom opredeljenju smetalo da mi dijete ide u jednuu takvu školu.Nije je niko tjerao ni da se krsti ,ni da se moli Bogu niti da u njega vjeruje ili nevjeruje.Kao što vjerovatno ne bi ni u jednoj drugoj gimnaziji na teritoriji Tuzle.Ova nam je bila njbliža mjestu stanovanja i na kraju krajeva tu je bilo slobodnih mjesta za upis bez spuštanja koverte u bilo èiji džep.
Osim toga moje dijete nije "nacionalni èistunac" što se tièe crvenih krvnih zrnaca,pa eto taman se potrefilo dobro ,da se lokalni alispahiæi i ostali fašisti ne zamaraju brigom i statusom mog djeteta u obrazovnom sistemu države u kojoj plaæam porez i njihove plate.
28-02-2010 at 23:23
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
nemamidejezanick wrote:



Ne vidim kako, recenica je prilicno jasna sama po sebi.


Pa šta je to konkretno u religiji što bi impliciralo da ona uèi mržnji  


<br /><br /><br /><br />

28-02-2010 at 23:25
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
soraya wrote:


Sve gimnazije u Tuzli (pa i katolièka ,KŠC Sveti Franjo)rade po planu i programu koje je odobrilo kantonalno Ministrarstvo obrazovanja TK.Udžbenici po kolima se predaje takodje.Nikakav strani (hrvatski)plan i program se ne primjenjuje.Koga interesuje može naæi na sajtu resornog Ministrastva

Katolièka gimnazija nije vjerska škola.Uèenici imaju moguænost da se opredjele izmedju vjeoronauke i istorije religije,potpuno isto kao i ostalim školama(ono što znam sigurno a to je da upošljavaju vjerouèitelje za uèenike sve tri konfesije )

Ne vidim razlog zašto bi mom ateistièkom opredeljenju smetalo da mi dijete ide u jednuu takvu školu.Nije je niko tjerao ni da se krsti ,ni da se moli Bogu niti da u njega vjeruje ili nevjeruje.Kao što vjerovatno ne bi ni u jednoj drugoj gimnaziji na teritoriji Tuzle.Ova nam je bila njbliža mjestu stanovanja i na kraju krajeva tu je bilo slobodnih mjesta za upis bez spuštanja koverte u bilo èiji džep.
Osim toga moje dijete nije "nacionalni èistunac" što se tièe crvenih krvnih zrnaca,pa eto taman se potrefilo dobro ,da se lokalni alispahiæi i ostali fašisti ne zamaraju brigom i statusom mog djeteta u obrazovnom sistemu države u kojoj plaæam porez i njihove plate.



i, jesi li se zalagala da se ukine vjeronauka. mislim ono: pisanje peticije, pisma direktoru i nastavnièkom vijeæu i druge demokratske vidove borbe za svoja prava
28-02-2010 at 23:28
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
soraya wrote:


Sve gimnazije u Tuzli (pa i katolièka ,KŠC Sveti Franjo)rade po planu i programu koje je odobrilo kantonalno Ministrarstvo obrazovanja TK.Udžbenici po kolima se predaje takodje.Nikakav strani (hrvatski)plan i program se ne primjenjuje.Koga interesuje može naæi na sajtu resornog Ministrastva

Katolièka gimnazija nije vjerska škola.Uèenici imaju moguænost da se opredjele izmedju vjeoronauke i istorije religije,potpuno isto kao i ostalim školama(ono što znam sigurno a to je da upošljavaju vjerouèitelje za uèenike sve tri konfesije )

Ne vidim razlog zašto bi mom ateistièkom opredeljenju smetalo da mi dijete ide u jednuu takvu školu.Nije je niko tjerao ni da se krsti ,ni da se moli Bogu niti da u njega vjeruje ili nevjeruje.Kao što vjerovatno ne bi ni u jednoj drugoj gimnaziji na teritoriji Tuzle.Ova nam je bila njbliža mjestu stanovanja i na kraju krajeva tu je bilo slobodnih mjesta za upis bez spuštanja koverte u bilo èiji džep.
Osim toga moje dijete nije "nacionalni èistunac" što se tièe crvenih krvnih zrnaca,pa eto taman se potrefilo dobro ,da se lokalni alispahiæi i ostali fašisti ne zamaraju brigom i statusom mog djeteta u obrazovnom sistemu države u kojoj plaæam porez i njihove plate.



i kao sto rekoh,tako pade u vodu onoliko busanje pripadnosti ljevici i ateizmu...

Eh kada bi sada kojim cudom nas Joza (a ja bih bio presretan) ponovo zasjeo na prijesto,on bi takve prve streljao.

[Edited by Remzi on 28-02-2010 at 23:32 GMT]
28-02-2010 at 23:29
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
borbeni wrote:

kako možeš onda sve te nebuloze da pišeš kad nit si vidio niti èuo o èemu se na vjeronauci i generalno u svim vjeroispovjestima govori, to što si ti na medijima (èitaj ftv) vidio i èuo jako slabo ilustruje stvarno stanje



Nisam ucio ni o informatici, pa sad hljeb zaradjujem za racunarom...

TV skoro nikad ne gledam, ali na FTV prebacim ponekad kad mi se skupi kakvo musko drustvo, da gledaju zgodne dugonoge zene. Ne vidim kakve veze one imaju s religijom...
28-02-2010 at 23:34
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
borbeni wrote:



i, jesi li se zalagala da se ukine vjeronauka. mislim ono: pisanje peticije, pisma direktoru i nastavnièkom vijeæu i druge demokratske vidove borbe za svoja prava


Mislio si reæi pisma ravnatelju  


<br /><br /><br /><br />

28-02-2010 at 23:37
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Remzi wrote:



Vidim da ocito ne poznajes ni jednu religiju.Za primjer,Otomanska drzava je bila islamska drzava.iza Osmanlija ostalo je sarenilo razlicitih bogomolja,razlicitih etnosa jedna multikultura kakva se samo moze pozeliti!! A poslije njih krenulo je etnicko ciscenje,jad i bijeda "civiliziranih" novonastalih nacija.

Malo prouci historiju a i religije,nije lose steci neku naobrazbu,vidici ti se otvore.Ovako gledas ocima,a mozak ti registruje samo ono sto si navodno vidio,a ocito da krivo vidis.oslanjati se samo na pet cula je ipak zivotinjski.Nauka oplemenjuje covjeka a pogotovo dusu...


Care moj, nema potrebe za omalovazavanjem. O religiji i o Osmanlijama (otomani su u nasem jeziku kauci) sam dovoljno ucio na faksu, a i mimo faksa, jer me neke stvari jednostavno zanimaju...

Usput, navoditi nauku kao neki argument pri promicanju religije je u najmanju ruku neozbiljno, jer nauka s religijom ima veze koliko i ja sa vijetnamskom narodnom nosnjom...
28-02-2010 at 23:38
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
nemamidejezanick wrote:


Nisam ucio ni o informatici, pa sad hljeb zaradjujem za racunarom...

TV skoro nikad ne gledam, ali na FTV prebacim ponekad kad mi se skupi kakvo musko drustvo, da gledaju zgodne dugonoge zene. Ne vidim kakve veze one imaju s religijom...


pa imaju veze, jer ono što ti oni serviraju odreðuje u kojem pravcu razmišljaš. a da mi ne bi išli još više u dubiozu, raspitaj se malo o programu vjeronauke (bilo koje vrste) pa da onda nastavimo diskusiju
28-02-2010 at 23:38
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice