Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nadi
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-07-2003
Odgovori: 9070
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ja bi bila presretna da se vec jednom taj aerodrom osposobi za saobracaj!
Jos kad bi se uvela kakva linija da mi nije ovdje daleko aerodrom  


Da te volim,duša zna...
12-12-2007 at 20:42 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom


Tunel kroz Ilincicu kod Ši sela davno bio projektovan.

12-12-2007 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
Zivcho
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 05-12-2007
Lokacija: nemERe se napisat´
Odgovori: 94
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:

Ja ne mogu da vjerujem kakvih se postova ovdje moze procitat.......
by the way, sadasnji aerodrom je na zivinickoj opstini.....i bez obzira na to zove se tuzlanskim .....



zasto ne mozes da vjerujes? Ima li nesto nelogicno u mom komentaru?
Mislim da bi isplatnije bilo praviti novu pistu u Bistarcu (hajd´ eto nije ni u Lukavcu posto vidim da si extremni lokal patriota i smeta ti sve sto nije "tuzla").

Smijesno i u istu ruku zalosno bi bilo pustiti putnike dobronamjernike, biznismene i ine bjelosvjetske delegacije da se handre "uz Krojcicu, niz Krojcicu". O dolasku/odlasku do/od Krojcice da ne govorim. Put strave i uzasa poplochan konjskim i kravljim izmetom.
Tunel direktno sa sadasnjeg aerodroma direktno do Tuzle je jedino (dobro)rjesenje ali opet kostao bi mnogo vise od gradnje nove piste i aerodromske zgrade...u Bistarcu
12-12-2007 at 20:57 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Zivcho wrote:


zasto ne mozes da vjerujes? Ima li nesto nelogicno u mom komentaru?
Mislim da bi isplatnije bilo praviti novu pistu u Bistarcu (hajd´ eto nije ni u Lukavcu posto vidim da si extremni lokal patriota i smeta ti sve sto nije "tuzla").

Smijesno i u istu ruku zalosno bi bilo pustiti putnike dobronamjernike, biznismene i ine bjelosvjetske delegacije da se handre "uz Krojcicu, niz Krojcicu". O dolasku/odlasku do/od Krojcice da ne govorim. Put strave i uzasa poplochan konjskim i kravljim izmetom.
Tunel direktno sa sadasnjeg aerodroma direktno do Tuzle je jedino (dobro)rjesenje ali opet kostao bi mnogo vise od gradnje nove piste i aerodromske zgrade...u Bistarcu

"rasprava" je postala besmislena. Iskljucujem se iz nje.

pozdrav
12-12-2007 at 21:01 | Ukljuèi u odgovor
Zivcho
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 05-12-2007
Lokacija: nemERe se napisat´
Odgovori: 94
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Oprosti imenjak, ali ja nisam zapoceo raspravu nego samo dao jedan poluozbiljan komentar koji si ti ozbiljno shvatio
Slazem se da je od samog pocetka rasprava postala besmislena

12-12-2007 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
JOKER
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-10-2006
Odgovori: 1406
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
ja sam siguran da nije problem platit 20 KM za taxi ako je 35+.
pozdravam i ja apsolutno shuttle bus! Al, vrativsi se u realnost, shvatam da nemamo ni jedan cestit let sedmicno a kamoli sta vise......



molio bih te da me ne shvatish pogreshno ja kad krenem na godishnji meni je put pola provoda nije mi bitno hocul doc sat dan ili pet kasnije sam sebi dajem godishnji ali ako se neshto gradi jednom za sva vremena treba da bude upotrebljivo jeftino i svsi shodno
12-12-2007 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
kokobil wrote:


Tuzla Dubrave aerodrom 11 minuta, nisam jednom isao, malo brze doduse, ali 11. JNA je taj aerodrom stavila tamo zato sto mu je tu mjesto i nije dzaba zato najbolje pozicioniran na Balkanu. Cuj pista i zgrada jeftinija nego cesta, eto zato zivcho covjek pise da ima svakakvih postova... Da hoce ono tamo kako proraditi pa da se to koristi da narod plate zaradi. Na zagrebackom aerodromu imaju buseve Croatia Airlinesa i dva tri perona posebno na autobuskoj stanici, red voznje i oni samo saltaju stanica-aerodrom, cuj oznojeni, pa ne moras jedaneskom ic´. Sve je tamo super samo da se nadje kakav menadzer da to pokrene..... 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
13-12-2007 at 12:23 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:
citat:
kokobil wrote:


Tuzla Dubrave aerodrom 11 minuta, nisam jednom isao, malo brze doduse, ali 11. JNA je taj aerodrom stavila tamo zato sto mu je tu mjesto i nije dzaba zato najbolje pozicioniran na Balkanu. Cuj pista i zgrada jeftinija nego cesta, eto zato zivcho covjek pise da ima svakakvih postova... Da hoce ono tamo kako proraditi pa da se to koristi da narod plate zaradi. Na zagrebackom aerodromu imaju buseve Croatia Airlinesa i dva tri perona posebno na autobuskoj stanici, red voznje i oni samo saltaju stanica-aerodrom, cuj oznojeni, pa ne moras jedaneskom ic´. Sve je tamo super samo da se nadje kakav menadzer da to pokrene.....


Zeus potpisujem ovo i ja vozim ljeti 11, zimi 15 minuta do Dubrava,a i ne nièu aerodromi ko peèurke kako se kome æefne, a što se pozicije tièe, da je JNA ( domaæi struènjaci prije 50 godina ) znala šta radi, potvrdili su Ameri kad su izabrali baš dubrave da se tu uvale sa bazom. Tunel od 20 kilometara kroz granitnu stijenu je jeftiniji za projektovanje i izvodjenje od aerodroma sa pistom od 3 kilometra to se pokazalo u hrvatskoj jer oni se ubiše od kopanja tunela po dalmaciji, a ne mogu u zagrebu da isprojektuju jos jednu pistu da prosire kapacitete.
Da se vratimo malo na prijašnje postove;
normalan insan koji je ikad putovao avionom zna da na aerodromu mora bit MINIMALNO 2 SATA PRIJE polijetanja aviona kako bi prošao carinsku pasošku i ostale kontrole + check in koji za avion 150+ putnika zna potrajat mašala. Znaèi nema ono ide mi avion u 11 mogu ja krenut 15 do 11, nije se Mujo usro što je wc bio daleko nego što nije na vrijeme krenuo.
Za VIP se standardne procedure mogu zaobiæi ali to je samo za diplomatsko osoblje koje ima prethodne CD (core diplomatique) najave, a njih boli k.... gdje je aerodrom jer se voze pod pratnjom 220 km/h sa zatamnjenim staklima. To ne važi (uglavnom) za biznismene koji opet moraju proci kontrole koje znaju potrajat pola sata-sat.
Moj sluèaj br.1: krenem za sarajevo busom jer mi nema ko vratiti auto sa aerodroma, vozim se tri sata preko karaule u smrdljivom centrotrans busu, dodjem u SA na autobusku stanicu i pitam koliko kosta taxi do aerodroma, posto mi je skupo uzmem torbe i vukjarim ih do trolejbusa pa sat vremena putujem do dobrinje. Onda imam pjeske 15 minuta kroz dobrinju do pristanisne zgrade. Vrijeme putovanja od moje kuce u tuzli do aerodroma u SA - 6 sati sa vozackim pauzama i cekanjem busa i trolejbusa plus tabananje po sarajevu. Onda let do frankfurta 2 sata. Stigo osafunjan i nervozan do bola.
2. sluèaj; prije 20 dana krenuo sam u Prag preko Beèa. Sad sam krenuo sa autom pa sam u sarajevu na AD bio za 1h 50min. Sat i po èek-in i pasoška kontrola prije boardinga, 40 min let do beèa onda sprint da stignem na konekciju kojoj završava èek-in za 10 minuta od slijetanja austriana u beè, pa 45 minuta do praga. U pragu na aerodromu sjednem na redovni gradski bus koji vozi pored centra za obuku avijacijskog osoblja (iz kojeg vas sad pozdravljam ) do centra Praga koji je 25 Km udaljen. Znaèi od moje kuæe do centra za obuku za 6 sati. ALI stigao sam osafunjan zbog jakne, trèanja, promjene toplo-hladno i drugih faktora. Opet znaèi ne mora biti 35+ stepeni i ne moras sa kajmak-stanice putovati u 11-ki da dodjes na destinaciju osafunjan.
3. sluèaj; u više navrata sam vozio rodbinu i prijatelje do BG i ZG na aerodrom ali nisam ja letio. Uglavnom moras krenut 15 sati ranije prije leta da ukalkulišeš moguæe zastoje ( jednom bio sudar na autoputu kad sam išao u zagreb, drugi put granica Srbija-BiH zatvorena zbog protesta seljaka pa sam morao da se vracam i zaobilazim 200 km na Hrvatsku pa onda za BG ) a onda ostaje jos kad otpratis putnike da se sam vracas i vozis 3 - 5 sati kuci. A i za SA kad krenes u zimskim uslovima pitanje je hoces li ziv preæi karaulu i hoæeš li naletjeti na sudar.
SVI EVROPSKI aerodromi na kojima sam bio pored metroa (ili konekcije na njega), taksija i redovnih bus linija imaju i shuttle buseve u aranžmanu aviokompanije, hotela, privatnika ili samog aerodromskog preduzeæa (ovo zadnje je rijetkost). Kod nas bi bilo najoptimalnije da AD preduzeæe ima moderan bus kojim bi mogao da preveze putnike sa AD do tuzle na medjugradsku autobusku stanicu pa onda kud-koji mili moji. Nije nikakav uslov da mora biti redovna linija, lako je informisati putnike kad da cekaju bus pred hotelom tuzla ili autobuskom stanicom. A na pocetku rada MAT-a jedan bus dvaput dnevno bi bio dovoljan.Ovaj bus bi se finansirao iz AD taksi koje se ionako uracunaju u cijenu karte. Dalje, nikom nije zabranjeno da na AD dodje svojim autom ili taksijem ili pješke. Pošto sam se konjske balege nagledao i po gradu tuzli uopšte mi ne smeta kad je vidim u dubravama, kalesiji ili zivinicama.
Eh, sad finale: gospodi koja vjerovatno nikad nije putovala avionom porucujem da napuste ovu temu i da ne seru koliko je medjunarodni aerodrom tuzla DALEKO (èuj daleko, molim te )od grada tuzle, a nije daleko u sadasnjim uslovima putovati u Zagreb, Beograd i Sarajevo da bi se negdje letilo. Onima koji uzivaju u voznji preporucujem da otvore temu " Interesantne taèke na auto ruti tuzla - .... " pa nek raspravljaju tamo koliko je daleko ili blizu i kakva je kvaliteta asfalta na putu.


[Edited by THALES on 13-12-2007 at 14:40 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
13-12-2007 at 14:26 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Potvrdjujem Tale majstore, sve do zadnje.  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
13-12-2007 at 17:23 | Ukljuèi u odgovor
Zivcho
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 05-12-2007
Lokacija: nemERe se napisat´
Odgovori: 94
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:
Tuzla Dubrave aerodrom 11 minuta, nisam jednom isao, malo brze doduse, ali 11.


Jes´ tebi iz Kreke. Ni semafora ni nicega, samo furaj mali ;)
Jel´ ti 11 minuta bilo od autobuske....u Lukavcu, a?
13-12-2007 at 17:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice