Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Evo malo prelistao temu od pocetka pa naidjem na ovo napisano u junu 2006... eh sad ko bi u pravu? aerodrom ne radi od 1 decembra 2006 jer je KBR otisao na Istok a ameri kontrolori vjerovatno kuci? Gdje su sad americki vojnici? Gdje je KBR? Koliko je EUFOR vojnika ostalo u BiH i gdje su stacionirani? Sorry Bošnjo bio sam u pravu a informacije 100% taène...



Nismo se razumjeli: ti si pricao samo za aerodrom, ja za ugovor generalno.
Aerodrom jeste zatvoren (odnosno napusten), ali je ugovor (americke vlade sa KBR) obnovljen, pod drugim nazivom, i drugom zonom odgovornosti.

Ali eto, for what it´s worth, reci cu da si ti u pravu.

 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
04-01-2008 at 16:17 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Bosnjo wrote:


Nismo se razumjeli: ti si pricao samo za aerodrom, ja za ugovor generalno.
Aerodrom jeste zatvoren (odnosno napusten), ali je ugovor (americke vlade sa KBR) obnovljen, pod drugim nazivom, i drugom zonom odgovornosti.

Ali eto, for what it´s worth, reci cu da si ti u pravu.





Ma nema veze, vazno je da se sad razumijemo, pozdrav bosnjo  


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
05-01-2008 at 01:15 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:
Tuzlanski aerodrom otavra redovnu liniju za Istanbul, Zagreb, Beograd, Bec i Minhen i Milano.


Jel to kruzna linija?  


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
05-01-2008 at 01:16 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


Jel to kruzna linija?



9-ka
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
05-01-2008 at 06:45 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Ma nema veze, vazno je da se sad razumijemo, pozdrav bosnjo


Nego, moze li jedan "wild guess" od tebe, za aerodrom: kad ce vise ba?

Nako, odoka... 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
07-01-2008 at 16:10 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Bosnjo wrote:


Nego, moze li jedan "wild guess" od tebe, za aerodrom: kad ce vise ba?

Nako, odoka...


Pa po planovima Direkcije za civilnu avijaciju BiH aerodrom se otvara u martu-aprilu, sto se tice aerodromskih sluzbi kontrole letenja... E sad ima vise caka oko toga sta ce se desiti sa seikom zainteresovanim za koncesiju na aerodromu, ako sve bude islo kako bi trebalo doticni klijent ima planove za prosirenje piste i izgradnju dodatne infrastrukture na aerodromu, ali poznavajuci nase strukture vlasti ja mislim da mu bas nece ici sve na ruku. Uglavnom glavesine su uzimajuci sve u obzir predvidjele da bi se aerodrom za SAOBRACAJ mogao otvoriti tek za zimski red letenja, a kupljen je i novi instrumental landing system koji ce biti instaliran krajem ljeta pa bi i radi njega i radi procedura koje ce ga koristiti bilo realno da ce tek krajem ljeta postojati sanse za neki saobracaj. Onda problemi su i u sarajevu sa ljudstvom u kontroli letenja a nasi kontrolori tek sad u januaru pocinju sa obukom u sarajevu pa ne bih da prognoziram kad ce dobiti dozvole za samostalan rad. Uglavnom radi se na tome, ali jbg ide sve puzevim korakom, u toku su neke reorganizacije u organima civ. avijacije kod nas pa se sve nesto rasteze... A sto se tice aerodromskog preduzeca nemam blage veze sta ce i kako ce, bilo bi najbolje da ih privatizuje bilo ko... 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
07-01-2008 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


Pa po planovima Direkcije za civilnu avijaciju BiH aerodrom se otvara u martu-aprilu, sto se tice aerodromskih sluzbi kontrole letenja... E sad ima vise caka oko toga sta ce se desiti sa seikom zainteresovanim za koncesiju na aerodromu, ako sve bude islo kako bi trebalo doticni klijent ima planove za prosirenje piste i izgradnju dodatne infrastrukture na aerodromu, ali poznavajuci nase strukture vlasti ja mislim da mu bas nece ici sve na ruku. Uglavnom glavesine su uzimajuci sve u obzir predvidjele da bi se aerodrom za SAOBRACAJ mogao otvoriti tek za zimski red letenja, a kupljen je i novi instrumental landing system koji ce biti instaliran krajem ljeta pa bi i radi njega i radi procedura koje ce ga koristiti bilo realno da ce tek krajem ljeta postojati sanse za neki saobracaj. Onda problemi su i u sarajevu sa ljudstvom u kontroli letenja a nasi kontrolori tek sad u januaru pocinju sa obukom u sarajevu pa ne bih da prognoziram kad ce dobiti dozvole za samostalan rad. Uglavnom radi se na tome, ali jbg ide sve puzevim korakom, u toku su neke reorganizacije u organima civ. avijacije kod nas pa se sve nesto rasteze... A sto se tice aerodromskog preduzeca nemam blage veze sta ce i kako ce, bilo bi najbolje da ih privatizuje bilo ko...

ja sanjam o jednoj liniji sa AUAom ili Lufticom......a vala i BH Airlines bi bio extra samo da se aerodrom vec jednom otvori......grehota je to kako se zayebavaju nasi politicari sa tako ozbiljnim stvarima.
07-01-2008 at 20:56 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Otprilike i mozes samo sanjati o tome, na zalost, jer je ekonomski neisplativ nas aerodrom, cak i kao rezerva za sarajevski, jer nema puta Tuzla-Sarajevo koji bar malo lici na civiliziranu cestu... 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
07-01-2008 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Koji je sad ovo novi strucnjak, vazduhoplovac, padobranac ili vec sta ;hanka  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
08-01-2008 at 08:06 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Joj vas Ja se nacitah komentara i opet neskontah hoce li i kada vec jednom nesto konkretno biti upadjeno i hoce li taj aerodrom i kada proraditi.Ma nek se zove kako hoce vazno je da nas kuci dopeljaju s hajrom i da koja para ostane u BiH.Covjece kad god dolazim bas zbog tih uslova prevoza do kuce ja stanem u nekoj susjednoj drzavi,potrosim bogme i koju paricu ,sto u izlascima sto u shopingu i jbg-a kad dodjem kuci bas skontam da mi je novcanik podobro otanjio.Taman se razrahatlenisem,valja ponovo sjesti u autobus,slusati onu shund muziku i stati na svakoj okuci,elem odulji se podobro ta pocetna ruta do aerodroma.
A o ovim tunelima,pistama i standardnim strukturama ,boga vam dragog prepustite strucnim licima da proektuju jer od vasih proekata haman nema nikakve fajde "zec u sumi ,ali je razanj tu"..
Moj zakljucak poslije ovih komentara je:
ZNALE SU KOMUNJARE STO SU NA TU LOKACIJU STAVILI TAJ AERODROM I TO JE ETO JEDAN POZITIVAN POTEZ I CIN.Jer kad samo laicki zamislite sliku Balkana skontat cete da su Dubrave bas u samom centru i da je veoma povoljna konfiguracija tla oko Dubrava sa svake strane.
Eto ja ZENSKA KO NESTO ZNAM I KONTAM O TOME.
strucnjacima i proektantima.

08-01-2008 at 09:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice