Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Izvodi iz stampe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

VIJESTI
20-01-2009 02:00

Ari Livne: BiH ne vidim ka državu

Zove se Ari Livne, roðen je prije 87 godina u Budimpešti, njegova majka Ilona bila je medicinska sestra, a otac Slavko pripadnik austro-ugarske vojske. Robijao je u Rusiji i iselio u Izrael gdje je prvo radio fizièke poslove, a onda se zaposlio u jednoj agenciji za useljavanje Jevreja. Tu je doèekao i penziju prije 22 godine. Sada radi kao lièni savjetnik Milorada Dodika i predstavnik Republike Srpske u Izraelu, a premijer RS dao mu je ovlaštenje da bude i njegov lobista u Evropi.

Nije bilo genocida
Ari Livne je prekjuèer teško optužio Zlatka Lagumdžiju, predsjednika SDP-a jer je ova stranka osudila pismo podrške koje je Dodik uputio izraelskom predsjedniku zbog napada na palestinski narod. Livne je kazao da je „Lagumdžija koji je predstavnik onih koji su formirali handžar-diviziju u vrijeme Drugog svjetskog rata u Sarajevu, a èiji je cilj bio uništenje jevrejskog življa, posljednji koji može da drži moralna predavanja jevrejskom i srpskom narodu“. Upozorio je Lagumdžiju da povezivanje Dodika s Karadžiæem i Mladiæem predstavlja uvredu.

Ko je, dakle, Livne? Za sebe èesto kaže da hoda u podjednako dragim cipelama – jednoj srpskoj i jednoj jevrejskoj. U jednom intervjuu, na pitanje kako vidi BiH, on je odgovorio:

BiH ne vidim kao državu!
Kazao je da je najbolje rješenje za našu zemlju da ima tri federalne jedinice – bošnjaèku, hrvatsku i srpsku „jer netrpeljivost tri naroda u BiH stara je 500 godina“. On smatra da se zloupotrebljava i Srebrenica i da u ljeto 1995. nije bilo genocida nad Bošnjacima pa kaže:
Srebrenicu moramo gledati ne kao genocid nego kao ratni zloèin.

Stalno na vezi
On posebno hvali Dodika kao liènog prijatelja i „najsposobnijeg politièara kojem je najvažnija RS i jedini sam ja s njim na vezi 24 sata“, a zanimljivo je da se sastao i sa Alijom Izetbegoviæem.

- S njim sam se sreo nakon rata kada sam u Sarajevo došao s jednom izraelskom delegacijom zbog nekih investicija u izgradnju i sreli smo negovog sina Bakira. Izrazio je želju da razgovaram s njegovim ocem. S Alijom sam imao dug razgovor. Znao je da sam jevrej i da sam predstavnik RS u Izraelu. Pitao me može li on nešto da pomogne u odnosima Izraelaca i Palestinaca s obzirom na veze koje ima u islamskom svijetu. Predložio sam mu da ne stavlja zdravu glavu u bolesnièki krevet jer su i moæniji od njega to pokušali, pa nisu uspjeli. Onda me uzeo za ruku i rekao mi:“Nemojte vjerovati u sve što govore o meni“ – isprièao je svojevremeno Ari Livne.
S.V.
("SAN")

http://www.san.ba/index.php?id=5038


20-01-2009 at 06:41 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

citat:
nevenkagaragic wrote:
VIJESTI
20-01-2009 02:00

Ari Livne: BiH ne vidim ka državu

Zove se Ari Livne, roðen je prije 87 godina u Budimpešti, njegova majka Ilona bila je medicinska sestra, a otac Slavko pripadnik austro-ugarske vojske. Robijao je u Rusiji i iselio u Izrael gdje je prvo radio fizièke poslove, a onda se zaposlio u jednoj agenciji za useljavanje Jevreja. Tu je doèekao i penziju prije 22 godine. Sada radi kao lièni savjetnik Milorada Dodika i predstavnik Republike Srpske u Izraelu, a premijer RS dao mu je ovlaštenje da bude i njegov lobista u Evropi.

Nije bilo genocida
Ari Livne je prekjuèer teško optužio Zlatka Lagumdžiju, predsjednika SDP-a jer je ova stranka osudila pismo podrške koje je Dodik uputio izraelskom predsjedniku zbog napada na palestinski narod. Livne je kazao da je „Lagumdžija koji je predstavnik onih koji su formirali handžar-diviziju u vrijeme Drugog svjetskog rata u Sarajevu, a èiji je cilj bio uništenje jevrejskog življa, posljednji koji može da drži moralna predavanja jevrejskom i srpskom narodu“. Upozorio je Lagumdžiju da povezivanje Dodika s Karadžiæem i Mladiæem predstavlja uvredu.

Ko je, dakle, Livne? Za sebe èesto kaže da hoda u podjednako dragim cipelama – jednoj srpskoj i jednoj jevrejskoj. U jednom intervjuu, na pitanje kako vidi BiH, on je odgovorio:

BiH ne vidim kao državu!
Kazao je da je najbolje rješenje za našu zemlju da ima tri federalne jedinice – bošnjaèku, hrvatsku i srpsku „jer netrpeljivost tri naroda u BiH stara je 500 godina“. On smatra da se zloupotrebljava i Srebrenica i da u ljeto 1995. nije bilo genocida nad Bošnjacima pa kaže:
Srebrenicu moramo gledati ne kao genocid nego kao ratni zloèin.

Stalno na vezi
On posebno hvali Dodika kao liènog prijatelja i „najsposobnijeg politièara kojem je najvažnija RS i jedini sam ja s njim na vezi 24 sata“, a zanimljivo je da se sastao i sa Alijom Izetbegoviæem.

- S njim sam se sreo nakon rata kada sam u Sarajevo došao s jednom izraelskom delegacijom zbog nekih investicija u izgradnju i sreli smo negovog sina Bakira. Izrazio je želju da razgovaram s njegovim ocem. S Alijom sam imao dug razgovor. Znao je da sam jevrej i da sam predstavnik RS u Izraelu. Pitao me može li on nešto da pomogne u odnosima Izraelaca i Palestinaca s obzirom na veze koje ima u islamskom svijetu. Predložio sam mu da ne stavlja zdravu glavu u bolesnièki krevet jer su i moæniji od njega to pokušali, pa nisu uspjeli. Onda me uzeo za ruku i rekao mi:“Nemojte vjerovati u sve što govore o meni“ – isprièao je svojevremeno Ari Livne.
S.V.
("SAN")

http://www.san.ba/index.php?id=5038





Srbo-Chetnici su oduvjek bili fasisti.Bili su na strani Hitlera i kao takvi bili saucesnici u genocidu nad jevrejima.Srbo-Chetnici su pocinili Genocid u Srebrenici i citavoj BiH.Srbo-Chetnici i sada kao fasisti na strani fasistickog izraelskog agresora koji je nemilosrdno pobio toliko civila u pojasu Gaze.Za srbo-chetnicki fasizam nije bitna vjera.Chetnik prije svega mola biti velikosrpski fasista a vjera moze biti bilo kakva pa samim tim i jevrejska.Ima i slovaka katolika a velikih srbo-chetnika.Urednica srbo-chetnickih novina je slovakinja katolkinja
20-01-2009 at 09:45 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

i kada je cijeli svijet zgrozen nad ratnim zlocinom pocinjenim u pojasu Gaze,Mile Ferguson je bio toliko pametan da taj zlocin podrzi i to hvatajuci se za staru vezu Milosevicevog rezima sa zidovskim-srbo_chetnicima

Gledao sam im listu zrtava Jasenovca.Toliko su glupi u svojim lazima da dovode u sumnju istinitost broja stvarnih zrtava.
Na listi "zrtava Jasenovca" mozete naci mnoge ljude,uglavnom Bosnjake,koji se vode kao "srpske zrtve Jasenovca" a koji su ustvari poginuli od cetnickog noza.Recimo Fadil jahic Spanac,poginuo u selu Vukosavci,kada su chetnici opkolili njegov partizanski stab i poslije krace borbe sve likvidirali.Takodjer "srpska zrtva Jasenovca" je i zena Fadila Jahica Spanca,koja je uhvacena od strane njemaca u okolini Bijeljine i strijeljana kao komunista u bijeljinskom garnizonu...

etc..

napomena:

dodik planira snimati film o jasenovcu kako bi na taj nacin opravdao genocid u Srebrenici.

20-01-2009 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

PLINSKA kriza je konaèno okonèana, a jutros od 8 sati prema hrvatskom vremenu Rusija preko Ukrajine ponovno isporuèuje plin europskim zemljama. Oèekuje se kako bi do Hrvatske trebao stiæi u naredna dva do tri dana. I dalje su na snazi mjere èetvrtog stupnja redukcije plina.

"Pregovorima s našim ukrajinskim kolegama smo postigli vrlo važne rezultate. Svi problemi oko tranzita ruskog plina kroz Ukrajinu te opskrbe Ukrajine plinom su riješeni. Dogovorili smo da Gazprom i Naftogaz sinkroniziraju sustave i da isporuka plina poène u 10 sati prema moskovskom vremenu", rekao je èelnik Gazproma Aleksej Miller.

Podsjetimo, juèer su Ukrajina i Rusija potpisale desetogodišnji ugovor o isporuci ruskog plina. Prema ugovoru, Ukrajina æe u 2009. godini ruski plin kupovati po 20 posto manjoj cijeni u odnosu na tržišnu cijenu po kojoj ga kupuju ostale europske zemlje, a od 1. sijeènja 2010. godine æe ga plaæati prema europskoj tarifi.

Isporuka ruskog plina Ukrajini je zbog neplaæenih raèuna prekinuta 1. sijeènja ove godine. Nakon meðusobnog optuživanja i prebacivanja odgovornosti za to tko je kriv što Europi stižu manje kolièine plina, Rusija je 7. sijeènja u potpunosti zatvorila plinovod. Kriza je okonèana nakon gotovo dva tjedna.

Juèer je hrvatska Vlada donijela odluku o tome kako se sa mjera redukcije plina petog i šestog stupnja vraæa na èetvrti stupanj te je tijekom poslijepodnevnih sati poèelo ponovno ukapèanje nezaštiæenih potrošaèa (ureda, poslovnih prostora, trgovaèkih centara) na sustav. Restrikcije se još odnose samo na industrijske potrošaèe.

(index.hr) 


Sve je super i sve je za 5!
20-01-2009 at 11:00 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Federalna televizija nezvanièno saznaje kako su u Austriji uhapšeni Bahrija Kaèapor i Fikret Kajeviæ, osumnjièeni za uèešæe u pucnjavi u sarajevskom ugostiteljskom objektu Incognito.


U vrijeme napada u kafiæu se nalazio veæi broj ljudi, a meta napada jednog napadaèa bio je Fatmir Mujaj. Još dvije osobe, koje nisu bile meta napada, zadobile su teške povrede nogu od rikošeta, dok su èetiri osobe lakše povrijeðene u metežu koji je nastao nakon napada, najvjerovatnije od stakla.

Fatmir Mujaj je meðu 13 osoba nad kojim je u grupi sa Gašijem i Keljmendijima Kantonalno tužilaštvo Sarajevo vodilo istragu zbog udruživanja u zloèinaèku organizaciju. Istraga je i rezultirala procesom koji se protiv Gašija vodi pred Kantonalnim sudom u Sarajevu. Zbog nedostatka dokaza, ubrzo nakon hapšenja, Mujaj je pušten iz pritvora.

Federalna televizija nezvanièno saznaje i kako bi Kaèapor i Kajeviæ mogli biti izruèeni za desetak dana.


(Svevijesti.ba/rtvfbih.ba)

 


Sve je super i sve je za 5!
20-01-2009 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Bivši predsjednik Republike Srpske (RS) Radovan Karadžiæ zatražio je odobrenje da uloži žalbu na odluku kojom je odbijen zahtjev bivšeg naèelnika Centra službi bezbjednosti u Banjaluci Stojana Župljanina da im se u Haškom tribunalu zajedno sudi.


Specijalno imenovano vijeæe je u svojoj odluci od 6. janura prihvatilo argument da se optužnice u izvjesnoj mjeri preklapaju, ukazujuæi, meðutim, da je optužnica protiv Karadžiæa mnogo šira i složenija i ukljuèuje i optužbe za ubistva muslimana u Srebrenici u julu 1995. godine, kao i kampanju grantiranja i snajperskog djelovanja protiv civila na podruèju Sarajeva.

Župljanin je zajedno sa bivšim ministrom unutrašnjih poslova RS Miæom Stanišiæem optužen za zloèine u BiH. Optužnica protiv Stanišiæa i Župljanina odnosi se na podruèje Autonomne regije Krajina, u periodu od aprila do kraja decembra 1992. godine.

Sudsko vijeæe insistira da je "predmet protiv Stanišiæa i Župljanina samo mali dio predmeta protiv Karadžiæa".

"U takvim okolnostima bi veliki dio dokaza koji se odnosi na optužbe protiv Karadžiæa, bio bez ikakvog znaèaja sa predmet protiv Stanišiæa i Župljanina", navodi se u odluci Suda.

Karadžiæ se svojim zahtjevom pridružio zahtjevu Župljanina za ulaganje interlokutorne žalbe na istu odluku.

Stanišiæ, èija je optužnica u oktobru prošle godine spojena sa optužnicom protiv Župljanina, protivi se zajednièkom suðenju.


(Svevijesti.ba
 


Sve je super i sve je za 5!
20-01-2009 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Komesar Policijske misije Evropske unije (EUPM) Stefan Feller i èeški ambasador u BiH Jiri Kudela, èija zemlja predsjedava EU, upozorili su nakon današnjeg sastanka u Sarajevu da su razoèarani što implementacija zakona o reformi policije, èije je usjavanje bilo uvjet za potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju s EU, kasni šest mjeseci.


Komesar Feller je na konferenciji za novinare nakon ovog susreta izjavio da je 2009. kljuèna godina za BiH te æe EU pojaèati napore kako bi BiH nepovratno stala na put evropskih integracija.

Meðutm, naglasio je, BiH mora napraviti rezultate u borbi protiv kriminala i korupcije te ostvariti poboljšanja u domeni vladavine zakona.

Feller je ocijenio da je implementacija dva zakona iz reforme policije još jedna važna obaveza BiH prema EU.

- Nije tajna da smo razoèarani što proces uspostave direkcije za koordinaciju policije i ostalih novih državnih tijela kasni veæ šest mjeseci. Implementacija ova dva zakona je važan test, upozorio je komesar EUPM-a.

Ambasador Kudela je rekao da je njegova zemlja kao jedan od prioriteta svog predsjedavanja EU stavila i napredak regiona ka evroatlantskim integracijama.

Èeška želi iskoristiti prednosti ove prilike u korist ostvarenja tog cilja, ukljuèujuæi liberalizaciju viznog režima.

- Mora se raditi. Ne može biti izgovor što se radilo na drugim podruèjima, kazao je Kudela u vezi sa šestomjeseènim kašnjenjem implementacije zakona o reformi policije.

Upozorio je da kašnjenja ne smije biti, jer se time Èeškoj izbijaju argumenti iz ruku da zastupa liberalizaciju viznog režima i druge stvari.

- Neæemo se predati. Treba iskoristiti situaciju koja je sklona BiH da se postigne napredak, da ova godina postane prekretnica za liberalizaciju viznog režima i druga pitanja, rekao je Kudela.

Upitan kako komentira to što su dva najznaèjnija zvaniènika EU u BiH, visoki predstavnik Miroslav Lajèak i šef Delegacije Evropske komisije Dimitris Korkoulas, nedavno dali suprotne ocjene o radu bh. vlasti na ispunjenju uvjeta za liberalizaciju viznog režima, Kudela je rekao da je Lajèak svojom oštrom ocjenom više htio probuditi politièare, dok je Kourkoulas s tehnièke strane morao priznati odreðeni napredak ali uz upozorenje da još dosta toga treba uraditi.

On je, takoðer, kazao da neprovoðenje reforme policije može imati indirektan uticaj i na liberalizaciju viznog režima.

Kada je u pitanju saradnja BiH i Europola, na strateškom i operativnom nivou, naša zemlja tek treba ratificirati sporazum o strateškoj saradnji. Meðutim, komesar Feller kaže da vjeruje svojim bh. kolegama kada je u pitanja saradnja koja ukljuèuje razmjenu povjerljivih podataka.

- Kada se govori o borbi protiv organiziranog kriminala, svjedoci smo brojnih pozitivnih rezultata, iako postoje i negativne prièe, kazao je on.

Feller je kazao da saradnju bh. vlasti i Europola treba promovirati i EUPM planira uskoro odreðene korake u tom smjeru.

Meðutim, dobra saradnja s meðunarodnim institucijama traži postojanje kvalitetnih državnih institucija.

- Bez toga neæe iæi, rekao je komesar EUPM-a Stefan Feller.



(Svevijesti.ba/Fena)

 


Sve je super i sve je za 5!
20-01-2009 at 21:33 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

VIJESTI
21-01-2009 02:00

Da li je Ismet Bajramoviæ Æelo ubijen?

U srijedu, 17. decembra prošle godine, oko 13 sati, pronaðeno je mrtvo tijelo Ismeta Bajramoviæa Æele u njegovom stanu u sarajevskom naselju Ciglane. Dva dana nakon toga, zvanièno je saopæeno da je Bajramoviæ izvršio samoubistvo – pucao je u sebe iz pištolja.

Sada, mjesec dana kasnije, Sarajevom kruže prièe da Bajramoviæ nije izvršio samoubistvo nego da ga je neko ubio. Navodno, likvidiran je zato što je previše znao o nekim moænim osobama iz Sarajeva, njihovim poslovima, vezama i naèinu na koje su stekli ogromno bogatstvo i o tome je poèeo i da govori.

Iz nekih krugova, koji se opet pozivaju na obavještajne službe u BiH i inostranstvu, može se èuti da se Bajramoviæ, mjesec dana prije nego što je naðen mrtav, obratio pojedinim povjerljivim ljudima i ponudio saradnju, odnosno izrazio spremnost da im pruži informacije koje ima o pojedinim politièarima i njihovim najbližim prijateljima. Konkretno, rijeè je o njihovim vezama s kriminalcima u BiH, Srbiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu i zajednièkim poslovima.

Navodno, Bajramoviæ je imao šest ili sedam susreta s nekim domaæim i inozemnim obavještajcima kojima je dao odreðene podatke o vezama pojedinih politièara s kolovoðana organizovanog kriminala i nekim ubistvima.

Naravno, o svemu ovome niko ne želi javno da govori, a da li su prièe koje kruže Sarajevom taène moglo bi se uskoro znati.
S.N.
("SAN")

http://www.san.ba/index.php?id=5062

21-01-2009 at 06:36 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Austrija: Uhapšeni Bahrija Kaèapor i Fikret Kajeviæ

Bahrija Kaèapor i Fikret Kajeviæ koji su osumnjièeni za pucnjvu u sarajevskom ugostiteljskom objektu Incognito, su prema izvještaju FTV-a lišeni slobode u Austriji.

Kaèapor i Kajeviæ su osumnjièeni da su uèestvovali u pucnjavi u kafiæu Incognito a meta napada je bio Fatmir Mujaj.

U pucnjavi su teško ranjene dvije osobe a lakše povrede su zadobile èetiri osobe.

FTV prenosi kako bi uhapšeni Kaèapor i Kajeviæ mogli biti izruèeni pravosudnim organima u BiH za desetak dana.
MEDIAINFO.BA

http://www.mediainfo.ba/index.php/200901205213/BiH/Austrija-Uhapseni-Bahrija-Kacapor-i-Fikret-Kajevic.html

21-01-2009 at 06:45 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Postupajuæi po prvostupanjskoj presudi Opæinskoga suda u Sarajevu, kojom je prethodno Nermin Sikiriæ oglašen krivim zbog ubojstva Denisa Mrnjavca, Kantonalni sud u Sarajevu preinaèio je prvostupanjsku presudu te Sikiriæa, kojem je ranije izreèena kazna zatvora u trajanju od devet i pol godina, pravomoæno osudio na kaznu zatvora u trajanju od deset godina.

Denis Mrnjavac muèki je ubijen u sarajevskome tramvaju 5. veljaèe bez ikakva povoda., prenosi rtvfbih.ba.
 


Sve je super i sve je za 5!
21-01-2009 at 20:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Politika : Izvodi iz stampe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice