Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Izvodi iz stampe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim


"Slobodna Bosna", 05.02.2009.godine

08-02-2009 at 20:16 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Huligani ubili maðarskog rukometaša, Hrvat i Srbin izbodeni nožem

BUDIMPEŠTA - Hrvatski rukometni reprezentativac Ivan Pešiæ, koji je bio na širem popisu Line Èervara za Svjetsko prvenstvo, teško je ozlijeðen u napadu huligana u maðarskom Veszpremu, a u kojem je ubijen njegov suigraè Rumunj Marian Cozma, javio je maðarski Radio Kossuth.

Vratar Pešiæ (23) igra u Maðarskoj za tamošnji najbolji klub MKB Veszprem, a u izgredu je uboden nožem u leða, te je hitno operiran. Prema izjavama lijeènika, Pešiæu je odstranjen bubreg, a njegovo stanje je stabilno, ali i dalje ozbiljno.

Napad se dogodio u noænom klubu kada je skupina od 30-tak huligana, koji navodno nisu iz Veszprema, bez vidljivoga napala Pešiæa, Cozmu i Srbina Žarka Šešuma. Skupina je saèekala rukometaše na izlazu iz noænog kluba kada je uboden nožem u srce usmræen Cozma, a potom uboden i Pešiæ koji mu je priskoèio u pomoæ. Srbin Šešum je zadobio fakturu lubanje.

Senjanin Pešiæ je ove sezone prešao u Veszprem iz rijeèkog Zameta.

8.2.2009.
Pincom.info/ H

http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=62768

08-02-2009 at 20:19 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

"Washington times": Hrvatska najveæe razoèarenje Balkana

08.02.2009. 20:49

Najveæe razoèarenje Balkana nakon raspada Jugoslavije je Hrvatska, koja zbog raširene politièke korupcije zaostaje za sjevernim susjedom Slovenijom, piše list "Washington times".
"Hrvatski premijer Ivo Sanader obeæao je da æe voditi zemlju u EU do 2011. godine, ali umjesto toga on je pretvorio Hrvatsku u mafijašku državu", piše list uz ocjenu, da nesposobnost Vlade prijeti da gurne zemlju još dublje u ekonomski kolaps.

"Washington times" u èlanku pod nazivom "Balkanski propao sluèaj" autora Džefrija Kunera navodi da Sanader i njegov vladajuæi HDZ od dolaska na vlast 2003. godine "predvode puzajuæu autoritarnu kleptokratiju", dok su mito i postavljanje na položaje "preko veze" opšte prisutna pojava u Hrvatskoj.

"Veæina visokih zvaniènika Hrvatske posjeduje neobjašnjivo bogatstvo. Sanader je nagomilao lièno bogatsvo ukljuèujuæi vilu u Zagrebu vrijednu oko 10 miliona evra, luksuznu kolekciju satova vrijednu 150.000 evra", piše list.

Autor dodaje da bi ovakvo razbacivanje èak i Rodu Blagojeviæu, bivšem guverneru Ilinoisa, natjeralo crvenilo na obraze.

"Osim toga Sanader guši nezavisne medije, njegov režim kontroliše radio i televiziju potiskujuæi svako drugaièje mišljenje i posebno vrši pritisak na disidente, posebno na one koji istražuju korupciju na najvišim nivoima u HDZ-u", navodi "Washington times".

(Svevijesti.ba/Srna)

http://www.svevijesti.ba/content/view/22431/215/

08-02-2009 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

"Veèernji list": Hrvati dobivaju konaèno federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

09.02.2009. 00:08

Provedba Banjoluèke izjave i Prudskoga sporazuma prije svega ovisi o modificiranju stavova politièkih elita sva tri naroda, zakopanih u rovove svojih predrasuda i inata od kojih ne žele odstupiti. No jasno je da bez odstupanja nema dogovora! Rijeè je o tzv. politici akomodacije kako je politolozi nazivaju ili pojednostavljeno politici prilagodbe, piše Veèernji list u svojoj analizi Banjoluèke izjave Tihiæa, Dodika i Èoviæa.

Tako se srpska strana u Bosni i Hercegovini i njezin lider Milorad Dodik moraju odreæi politike tzv. neupitnosti granica Republike Srpske. Razumljivo, Dodik u ovom trenutku ide s maksimalistièkim zahtjevom taktizirajuæi i ispipavajuæi bilo Bošnjaka i Hrvata o neupitnosti 49 posto teritorija RS-a.

No, njemu kao pragmatiènom politièaru jasno je da u novom teritorijalnom ustroju zemlje takva politika ne može i neæe proæi.

Veèernji piše da ako istinski želi opstanak BiH i normaliziranje stanja u zemlji, bošnjaèka politièka elita treba se odreæi snova o unitarnoj i graðanskoj državi te prièe o bosanskoj naciji.

Èini se da je od bošnjaèkih lidera toga jedino svjestan Sulejman Tihiæ. Predsjedniku SDA je jasno da èetiri teritorijalne jedinice u višenacionalnoj zemlji kakva je BiH ne mogu biti ekonomske regije jer one ne rješavaju nacionalno pitanje koje je izvorište svih bh. problema. Takva Tihiæeva politika za sada nije naišla na potporu ostalih bošnjaèkih lidera, prije svega Harisa Silajdžiæa i Zlatka Lagumdžije, te se unutar bošnjaèkog javnoga mnijenja vodi žuèna rasprava za naklonost bošnjaèkog biraèkog tijela u kojoj Tihiæ trenutaèno ne stoji nimalo dobro. No zbog broja Bošnjaka u BiH upravo su taj narod i njegova politièka elita kljuè opstanka ili pada Banjoluèke izjave.

Treæa politièka elita, ona hrvatska, najviše dobiva Banjoluèkom izjavom jer nema što ni izgubiti s obzirom do èega je dovela vlastiti narod. Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Èoviæ ovih dana vodi diplomatsku ofenzivu razgovarajuæi s predstavnicima Katolièke crkve i politièkim vrhom susjedne Hrvatske, što je dobro. No u isto vrijeme predsjednike ostalih hrvatskih stranaka u BiH, èlanica šestorke, još nije informirao što je potpisao, što je nedopustivo.

Sve tri politièke elite i narodi koje bi trebali predstavljati ponešto æe izgubiti, a puno više dobiti daljnjom razradom i provedbom Banjoluèke izjave. Srpska strana dobiva neupitnu Republiku Srpsku, dakako ne u sadašnjim granicama, kao jednu od federalnih jedinica i stvarni, a ne nametnuti kao u Daytonu, bošnjaèko-hrvatski pristanak na opstojnost Republike Srpske.

Bošnjaèka strana dobiva èvrsto jamstvo da æe Bosna i Hercegovina opstati u meðunarodno priznatim granicama s jakim nadležnostima na državnoj razini bez opstrukcija izgradnje funkcionalne države iz Banje Luke. Hrvati dobivaju konaèno federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini s vlastitim prikupljanjem poreza, pravo na materinski jezik, medijim i obrazovanje...

S obzirom na navedene prednosti, èini se da prilagodbe drugim politikama i nisu toliko velika odricanja koliko je velik ulog - funkcionalna Bosna i Hercegovina s riješenim nacionalnim pitanjima sva tri naroda, piše Veèernji.
(svevijesti.ba)

http://www.svevijesti.ba/content/view/22438/218/

09-02-2009 at 06:41 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

"SVI POTEZI hrvatskog predsjednika Stjepana Mesiæa ukazuju na to da bi, ukoliko mu se pruži prilika, rasturio Bosnu i Hercegovinu i to na štetu srpskog naroda", rekao je to Predsjedavajuæi Savjeta ministara Nikola Špiriæ u razgovoru za beogradsku Politiku.

"Pauza pohoda na Srbe"

Naime, Špiriæ je komentirao navod Mesiæa koji je rekao kako "Republika Srpska u ustavnim promjenama ne može ostati nedodirljiva". To je dokaz, smatra Špiriæ, koji pokazuje kako hrvatski predsjednik ali i veæina bošnjaèkih politièkih lidera shvaæaju sporazume o stvaranju Federacije BiH, samo kao "pauzu u pohodu na Srbe".

Štoviše, Špiriæ je žestoko napavši Mesiæa upozorio kako nije dobro da se hrvatski predsjednik sastaje s èlanovima Predsjedništva BiH odnosno s Harisom Silajdžiæem i Željkom Komšiæem, bez da su na te sastanke pozvani i predstavnici Republike Srpske.

Nije èasno bez treæeg

"Da su njihove namjere èasne, onda bi na te sastanke bio pozvan i èlan Predsjedništva iz RS Nebojša Radmanoviæ", zakljuèuje Špiriæ za Politiku zakljuèivši kako rješenja za BiH treba tražiti unutar granica, a ne u inozemstvu.

 


Sve je super i sve je za 5!
09-02-2009 at 18:01 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

DOGAðAJI DANA
10-02-2009 02:00

Grahovac i slièni ministri doprinose nestanku Hrvata

To­kom ne­da­vnog bo­rav­ka u Va­šin­gto­nu na­dbis­kup vrhbo­san­ski kar­di­nal Vin­ko Pu­ljiæ po­no­vio je po­dat­ke da je od 820.000 pre­dra­tnih ka­to­li­ka da­nas u BiH njih 460.000, da u RS od ne­ka­daš­njih 220.000 ži­vi sa­mo 13.000 ka­to­li­ka, te da je Sa­ra­je­vo u po­slje­dnje dvi­je go­di­ne na­pus­ti­lo 500 ka­to­li­èkih obi­te­lji.
Ne­ka se sti­di HDZ
Žu­pnik Crkve pre­sve­tog troj­stva u No­vom Sa­ra­je­vu don Ivan Ra­vliæ za "San", me­ðu­tim, ka­že da je u nje­go­voj žu­pi pro­šle go­di­ne evi­den­ti­ra­no dva­de­se­tak no­vih po­ro­di­ca.
- Vi­dio sam to kad sam bla­go­si­ljao do­ma­æin­stva. Me­ðu­tim, iako u mo­joj žu­pi ima vi­še obi­te­lji, vje­ru­jem da je ma­nje ka­to­li­ka u BiH. Si­gur­no je da odla­zak Hrva­ta u dru­gim žu­pa­ma evi­den­tan, ali za to pos­to­je broj­ni ra­zlo­zi.
Ko­ji su gla­vni, po Va­šem miš­lje­nju?
- Kao pri­mjer bih na­veo mo­ja tri ve­li­ka pro­šlo­go­diš­nja pro­je­kta od zna­èa­ja za BiH, vri­je­dna oko 1,4 mi­li­ona KM. Ka­da sam tra­žio sred­stva, otvo­re­no pi­smo upu­tio sam i mi­nis­tru Ga­vri­lu Gra­hov­cu i, izme­ðu os­ta­log, na­pi­sao da on i mi­nis­tri sli­èni nje­mu, do­pri­no­se da nes­ta­je Hrva­ta iz BiH, po­se­bno iz Sa­ra­je­va, za­to što se po­je­di­ni na­ši pro­je­kti ne po­drža­va­ju ona­ko ka­ko tre­ba. Pi­sao sam i kan­to­nal­nom mis­tru za kul­tu­ru Emi­ru Ha­dži­ha­fi­zbe­go­vi­æu ko­ji je, mo­ram re­æi otvo­re­no, do­brim di­je­lom mu­sli­ma­no­fil i ni­je bio u sta­nju ni od­go­vo­ri­ti na ova­ko vri­je­dne pro­je­kte, a ne da je po­slao ko­ju hi­lja­du ma­ra­ka.
Da li je HDZ BiH iz­dvo­jio ne­što sred­sta­va za pro­je­kte?
- Naj­vi­še nam je po­mo­gao Grad Sa­ra­je­vo, na­èel­nik Opæi­ne No­vo Sa­ra­je­vo Ne­džad Kol­džo, te fir­ma "Ho­use Mi­los" iz Raj­lov­ca. Na­ ža­lost, HDZ BiH ni­je ni­šta dao, ne­ka se sti­de. Je­dnio smo od lo­kal­nog HDZ-a do­bi­li 1.000 KM, a iz vrho­va ni­šta.
Na­pa­di ve­ha­bi­ja
Ka­ko Vi gle­da­ta na ta­kav stav HDZ-a?
- Zbog ta­kvih sta­vo­va hrvat­skih po­li­ti­èa­ra prvi smo kri­vi što hrvat­ski na­rod nes­ta­je iz Bo­sne. Svi u Sa­ra­je­vu kri­ve hrvat­ske po­li­ti­èa­re što se ne zau­zmu za Hrva­te. Ne mo­gu bi­ti na­ši po­li­ti­èa­ri u Mos­ta­ru i odoz­do vo­di­ti Hrva­te u Bo­sni i Sa­ra­je­vu. Sam go­spo­din Dra­gan Èo­viæ i ja smo se na­šli na dis­pro­por­ci­ji gle­de ško­le u Uso­ri. Èo­viæ ni­je bio za ­to da ško­la pro­ra­di, ra­di­lo se na to­me da se Hrva­ti ise­le iz Uso­re, a ja sam se to­me us­pro­ti­vio èi­me sam mo­žda ne­ki­ma za­bio nož u le­ða i osu­je­tio nji­ho­ve pla­no­ve.
Šta još utje­èe na po­lo­žaj ka­to­li­ka u BiH?
- Na pri­mjer, dis­pro­po­ci­onal­na zas­tu­plje­nost u mi­nis­tar­stvi­ma. Ni­ko se ne bu­ni stal­no, a na­ši po­li­ti­èa­ri di­gnu se pred izbo­re, okre­nu se sve­æe­ni­ci­ma i crkvi "mo­že li šta bi­ti". Mi èak ne­ma­mo ni vje­æni­ka u Opæi­ni No­vo Sa­ra­je­vo, a na­ma bi i to pu­no zna­èi­lo.
Ka­ko Vi gle­da­te na na­pa­de ve­ha­bi­ja?
- Oni su kre­nu­li na ured, to je bio uni­kat i pre­se­dan. Re­kao sam da to ni­je do­bra stvar, a evo èu­jem i da re­is Mus­ta­fa Ce­riæ po­drža­va ve­ha­bi­je i na­zi­va ih "mla­de mu­sli­man­ske sna­ge". Èi­nje­ni­ca da tu­žba pro­tiv ve­ha­bi­ja ko­ji su iz­vrši­li na­pad na crkvu ni­kad ni­je po­dne­se­na, go­vo­ri do­vo­ljno, odno­sno to da se pro­tiv ja­èih sla­bo šta mo­že.
A. A.
Sla­ga­ti ne­kad
- Iako ni­je bio za to da ško­la u Uso­ri pro­ra­di, Dra­gan Èo­viæ je èak i obe­æao sred­stva za nju, a ka­da smo se vi­dje­li na bla­gdan Ve­li­ka go­spa, po­zvao me da sje­dnem do nje­ga. Odbio sam ga i re­kao da to ni­je za­slu­žio, na što mi je on do­slo­vno od­go­vo­rio "I mi mo­že­mo ne­kad sla­ga­ti" - ka­že don Ivan Ra­vliæ.
(SAN)

http://www.san.ba/index.php?id=5319

10-02-2009 at 06:43 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

VIJESTI
10-02-2009 02:00

Radonèiæ ide na optuženièku klupu

Koristeæi se onim što je nauèio u beogradsko-podgorièkim obavještajnim školama i posebno onim èemu ga je poduèio kapetan Milaèiæ iz crnogorskog KOG-a bivše JNA, Fahrudin Radonèiæ, vlasnik „Avaza“, pokušava da zataška i sakrije brojne malverzacije i prevare koje je poèinio. Meðutim, s obzirom da se i njegovim politièkim mentorima i zaštitnicima ljulja, on je svjestan da æe morati na optuženièku klupu i da æe biti procesuiran, pa je zbog toga u posljednje vrijeme, kako prièaju novinari i urednici „Avaza“, u paniènom strahu od izlaska pred lice pravde.

Kantonalno tužilaštvo Sarajevo, ali i sarajevski sudovi, veæ su upozoreni da više ne smiju držati u ladicama prijave i tužbe protiv Radonèiæa i da ih pod hitno moraju aktivirati. Radi se o desetinama prijava i tužbi podnesenih proteklih godina sa odštetnim zahtjevima koji se mjere milionima maraka. Pored ostalog, èekaju ga suðenja po prijavama FP 101-1693/01; 101-1926/01; 230/01; KTA 69-03; KTA 23/01 i brojnim drugim.

Naravno, ovdje se postavlja pitanje na koje æe odgovorni iz Tužilaštva Kantona Sarajevo, ali i Federalnog tužilaštva morati odgovoriti – zbog èega su prijave i tužbe protiv Radonèiæa ostavljane na stranu i da li su nestale ili uništene?

Inaèe, svojevremeno je Sulejman Tihiæ, predsjednik SDA, nakon brojnih Radonèiæevih i „Avazovih“ neutemeljenih optužbi na njegov raèun, javno pozvao obavještajne službe iz BiH, Crne Gore, Srbije, Hrvatske i drugih zemalja da objave sve podatke koje imaju i o njemu i o Radonèiæu kako bi javnost znala ko je i kakav je ko.
S.N.
(SAN)

http://www.san.ba/index.php?id=5316



10-02-2009 at 06:45 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

U Briselu su nastavljene konsultacije nakon što je zakljuèena lista od pet kandidata za visokog predstavnika i specijalnog predstavnika EU u BiH, prenosi BHT 1.


Za sada se èini da britanski kandidat ser Džons Peri ima najveæe šanse, jer ima iskustvo, autoritet i gotovo sigurnu podršku Vašingtona.

Na listi kandidata su i Aleksandros Malijas iz Grèke, Renco Davidi iz Italije, Dimitrij Rupel iz Slovenije, te kandidat iz Estonije èije ime nije objavljeno, prenosi BHT 1.

Razgovori sa kandidatima tek predstoje, nakon èega treba oèekivati i konaènu odluku o nasljedniku Miroslava Lajèaka.

Kako javlja BHT1, u kabinetu visokog predstavnika za spoljnu politiku i bezbjednost EU Havijera Solane potvrðeno je da je na listi kandidata za upražnjeno mjesto visokog predstavnika u BiH pet imena.

Oèekuje se da æe Solana po povratku iz Moskve, gdje putuje u srijedu, zapoèeti razgovore sa kandidatima.

 


Sve je super i sve je za 5!
10-02-2009 at 10:23 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Vrhovni sud RH potvrdio odluku o pritvoru Vukoviæu

10.02.2009. 14:02

Vrhovni sud Hrvatske potvrdio je odluku da se u pritvoru zadrži pomoænik ministra bezbjednosti BiH Vjekoslav Vukoviæ zbog opasnosti od bjekstva.


Državno tužilaštvo u Rijeci tereti Vukoviæa da je uèestvovao u nabavci eksplozivne naprave kojom je, postavljanjem pod automobil moguæih žrtava, u oktobru prošle godine trebalo biti poèinjeno dvostruko ubistvo u organizaciji Ivana Filipoviæa i Roberta Dragina. To je rijeèka policija sprijeèila njihovim hapšenjem.

Filipoviæu i Draginu pritvor se odreðuje samo zbog moguænosti ponavljanja kriviènog djela, a kao razlog zadržavanja u pritvoru ukinute su posebno teške okolnosti u kojima je djelo poèinjeno. Njih dvojica optuženi su za podsticanje na teško ubistvo, a Dragin i zbog nedopuštenog posjedovanja oružja i eksplozivnih materija.

Županijski sud u Rijeci odluèio je da spoji sluèajeve protiv Filipoviæa, Dragina i Vukoviæa, pa æe se dalje voditi kao jedan krivièni predmet.

Vukoviæu, koji je državljanin Hrvatske i BiH, ukinuto je rješenje Opštinskog suda u Rijeci o odreðivanju pritvora u dijelu u kojem se odbija ponuðena kaucija kao zamjena za pritvor.

On je kao pomoænik ministra vodio Sektor za borbu protiv organiziranoga kriminala i terorizma u Ministarstvu sigurnosti BiH, a uhapšen polovinom januara u Rijeci i od tada se nalazi u pritvoru.

Njegova porodica i prijatelji skupili su 300.000 kuna koje su Sudu ponudili kao kauciju za njegovo puštanje da se brani sa slobode, ali je Sud odbio.
(Svevijesti.ba/Srna)

http://www.svevijesti.ba/content/view/22559/215/

10-02-2009 at 14:30 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Srbija: Uhapšeno 17 lica, meðu kojima sedam iz Ministarstva odbrane

10.02.2009. 14:10

U Srbiji je sprovedena akcija hapšenja organizovane kriminalne grupe, osumnjièene za korupciju u vojsci, tokom koje je privedeno 17 osoba, od kojih je sedmoro iz Ministarstva odbrane Srbije.

U akciji, završenoj prije podne, privedena su i dva ljekara sa èinom pukovnika, osumnjièena da su izdavala lažnu ljekarsku dokumentaciju na osnovu koje se kasnije manipulisalo u dodjeljivanju stanova, penzionisanju i naplati šteta po osnovu povreðivanja - potvrðeno je u Ministarstvu odbrane Srbije.

Akciju su sproveli pripadnici MUP-a Srbije, Vojno-bezbjednosne agencije i Specijalnog tužilaštva.

Ministarstvo obrane je saopštilo da su se privedeni godinama bavili tom vrstom kriminala.

Akcija njihovog otkrivanja trajala je više mjeseci, a sa njom je od poèetka bio upoznat ministar odbrane Dragan Šutanovac, koji je podržao aktivnosti na otkrivanju kriminalne grupe.

Akcija je bila usmjerena protiv organizovane kriminalne grupe koja je u dužem periodu primala i davala mito, vršila zloupotrebe službenog položaja i prevara u domenu rješavanja stambenih potreba pripadnika vojske Republike Srbije.

Uhapšeni su pripadnici vojske bivše Jugoslavije i Republike Srpske Krajine, zaposleni u organima Uprave i ljekari sa VMA i drugih medicinskih ustanova, koji su, organizovani u kriminalnu grupu, lažno prikazivali invalidnine, navodno nastale za vrijeme ratnih dejstava na prostoru SFRJ.
(Svevijesti.ba/Srna)

http://www.svevijesti.ba/content/view/22560/215/

10-02-2009 at 14:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Izvodi iz stampe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice