Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Izvodi iz stampe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

MEÐUNARODNI kazneni sud za bivšu Jugoslaviju (ICTY), tužio je radikalnog srpskog nacionalistièkog èelnika Vojislava Šešelja za uvredu suda, zbog otkrivanja identiteta zaštiæenih svjedoka.

Postupak protiv njega vodit æe se na istoimenom sudu, na kojem mu se veæ i sudi za ratne zloèine i zloèine protiv èovjeènosti, a za voðenje postupka protiv njega, sudac Carmel Agius predlaže vanjskog tužitelja. Šešelj, koji se sam brani pred sudom, veæ je u nekoliko navrata pokušavao zastrašiti svjedoke protiv njega, upozorilo je tužiteljstvo ICTY-a.

Njegova knjiga sadrži podatke pomoæu kojih se vrlo lagano može utvrditi identitet trojice zaštiæenih svjedoka, jer je Šešelj u njoj naveo njihova imena, mjesta boravka i profesije, priopæio je danas ICTY.

 


Sve je super i sve je za 5!
21-01-2009 at 23:02 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

DOGAðAJI DANA
22-01-2009 02:00

Tužilaštvo prouèava internet stranu mudžahedina iz Maoèe

Tu­ži­laš­tvo BiH je upo­zna­to sa prenošenjem ja­vnih po­zi­va na dži­had, objav­lje­nim na jednom veb por­ta­lu iz Maoèe kod Brèkog, ko­je su upu­ti­li Osama Bin La­den i i nje­gov za­mje­nik Aj­man al Zava­hi­ri, te pra­ti de­ša­va­nja u ja­vnos­ti i po­ja­ve ve­za­ne za ovaj slu­èaj, ko­je bi mo­gle ima­ti ele­men­te kri­vi­ène od­go­vor­nos­ti. Ponovio je to juèer krat­ko za "San" Bo­ris Gru­be­šiæ, por­tpa­rol Tu­ži­laš­tva BiH.

Na­ime, in­ter­net stra­ni­ci putvjernika.com, ko­ju ure­ðu­ju pri­pa­dni­ci mu­dža­he­din­ske za­je­dni­ce iz Gor­nje Ma­oèe kod Brèkog, obja­vi­la je po­ru­ke Bin La­de­na i Zava­hi­ri­ja u ko­ji­ma mu­sli­ma­ne po­zi­va­ju na na­pa­de na ame­ri­èke i izra­el­ske ci­lje­ve bi­lo gdje u svi­je­tu.

- Tre­ba da po­mo­gne­te va­šu bra­æu mu­dža­hi­de da nas­ta­ve dži­had pro­tiv ne­pri­ja­te­lja u re­gi­onu, da nas­ta­ve da ih is­crplju­ju na ova dva fron­ta i na os­ta­lim fron­to­vi­ma otvo­re­nim pro­tiv ci­onis­ti­èko-krsta­ške ko­ali­ci­je i nji­ho­vih age­na­ta u Pa­les­ti­ni, Ira­ku, Af­ga­nis­ta­nu, Va­zir­sta­nu, islam­skom Ma­gre­bu i So­ma­li­ji. Va­ma je oba­ve­za da ih po­mo­gne­te va­šim ime­ci­ma i ži­vo­ti­ma - na­vo­di Bin La­de­n.

Al Za­va­hi­ri u svojoj poruci ko­ju pre­no­si in­ter­net por­tal iz Maoèe, po­red os­ta­log kaže da pro­tes­ti gra­ða­na ni­su do­vo­ljna po­moæ sta­no­vni­ci­ma Pa­les­ti­ne da bi se su­oèi­lo sa bom­ba­ma.

In­ter­net por­tal "putvjer­ni­ka" ure­ðu­je ne­for­mal­na mu­dža­he­din­ska za­je­dni­ca iz Gor­nje Ma­oèe kod Brèkog. Njen je vo­ða Nu­sret Ima­mo­viæ, ko­ji je nedavno u od­go­vo­ri­ma na pi­ta­nje po­sje­ti­la­ca re­kao ka­ko sa­mo­ubi­la­èki bom­ba­ški na­pa­di ni­su za­bra­nje­ni, ali da ih tre­ba ko­ris­ti­ti sa­mo u spe­ci­fi­ènim si­tu­aci­ja­ma. Ima­mo­viæ je, prenose agencije, bez­bje­dno­snim agen­ci­ja­ma u BiH po­znat po na­sil­ni­èkom po­na­ša­nju i po ne­za­ko­ni­tom otva­ra­nju vjer­ske ško­le.
B. M.
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=5050

22-01-2009 at 06:33 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

CRNA HRONIKA
22-01-2009 02:00

Nerminu Sikiriæu deset godina zatvora

Kantonalni sud u Sarajevu preinaèio je prvostepenu presudu sarajevskog Opæinskog suda, na osnovu èega je 17-godišnji Nermin Sikiriæ sa prvobitnih devet i po godina zatvora zbog ubistva 16-godišnjeg Denisa Mrnjavca, dobio deset godina zatvora.

Prvostepenom presudom sarajevskog Opæinskog suda Sikiriæ je osuðen na devet i po godina zatvora jer je sa Berinom Taliæem i Ademirom Leloviæem, bez ikakvog povoda, poèetkom februara 2007. godine, u tramvaju fizièki napao Mrnjavca, kojem je potom zadao smrtonosni ubod nožem u stomak. Za pomaganje optuženima nakon ubistva tereti se Leloviæeva majka, Armina Miliæ. Leloviæu, Taliæu i Miliæevoj se sudi odvojeno u Kantonalnom sudu u Sarajevu.

Nakon izreèene presude, odbrana i optužba su Kantonalnom sudu uputile žalbe, nakon èega je i donesena pravomoæna presuda.
A. B.
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=5074

22-01-2009 at 06:35 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Svi su mu unutarnji organi s ´pogrešne´ strane tijela

Lijeènici su mislili da Suad Hodžiæ (40) ima dva srca, no ispostavilo se kako su mu - jetra, srce, želudac, slezena i gušteraèa - položeni naopako

16:54 | 21.01.2009. | Piše: Anamarija Mlaèak
Igrajuæi nogomet u Njemaèkoj, ozlijedio sam koljeno. Prije operacije radili su pretrage pa su me poslali na EKG. Spojili su elektrode i na opæe iznenaðenje ispisale su se dvije crtice pa ništa. Doktor me pogledao misleæi da sam umro pa je promijenio aparat i opet je bilo isto. Bilo mi je smiješno pa sam mu odluèio pomoæi, no rekavši mu da mi je srce na drugoj strani, nastala je panika, prièa nasmijano Suad Hodžiæ (40), zubni tehnièar iz Zagreba. Lijeènik je njegovu ocu, dok je Suad bio star nekoliko mjeseci, rekao da misli kako mu sin ima dva srca. Nakon pretraga shvatili su da je rijeè o “situsu inversusu”, odnosno da su mu organi - jetra, srce, želudac, slezena, slijepo crijevo i gušteraèa - položeni naopako.
- Ne znam zašto meni jer to nitko u obitelji nema. Imam dva sina koji su, sreæom, raspored organa naslijedili od majke - dodao je Suad. Mjerenjem elektriènih aktivnosti srca kod Suada na EKG-u se pojavljuje ravna crta kao da je umro. Imao je, kaže, dvije prometne nesreæe pa od tada uz vozaèku dozvolu nosi potvrdu o neobiènom položaju organa.
- Ne daj Bože da se nešto dogodi, a da lijeènici ne znaju gdje mi je srce - pojasnio je i dodao da prijatelji èesto zbijaju šale na njegov raèun te, dok god je zdrav, i njemu æe biti smiješno.
- Sjeæam se da su mi kolege u Njemaèkoj tijekom Domovinskog rata znali reæi: ´Barem tebe nitko ne bi mogao ubiti jer bi gaðali na krivu sranu’. Svoj rijedak fenomen rado bi podijelio s doktorima i studentima medicine uz prigodnu naknadu za neugodne preglede. Razmišljao je i o donaciji organa, no nije siguran bi li koristili “normalnim” ljudima.

´TO JE POGREŠKA U RAZVOJU, NE BOLEST´
Do situs inversusa rijetko dolazi, a radi se o pogrešci u razvoju. U nekim sluèajevima su svi unutarnji organi na suprotnoj strani,
no može biti i djelomièno. To nije bolest i s tim se normalno živi. Nisam se susretao s takvim pacijentima, ali oni postoje, pojasnio je dr. Dragutin Ivanoviæ, šef Zavoda za hitnu medicinu KBC-a Rebro, kojega kolege zovu dr. House zbog znanja i struènosti. Veæini ljudi s ovim fenomenom organi rade bez problema, a tek u 3 posto sluèajeva javljaju se srèane mane.

SLEZENA - Organ za razgradnju ošteæenih crvenih krvnih stanica kod Suada je na desnoj strani.
SRCE - Ljudi s ovim fenomenom znaju imati srèane mane, no Suad kaže da je s njim sve uredu.
ŽELUDAC - Zbog srca koje je na desnoj strani i zadebljani dio želuca nalazi se ispod njega .
GUŠTERAÈA - Okrenuta mu je naopako. Gornja strana “gleda” prema dolje, a tzv. repiæ je na desnoj strani.
SLIJEPO CRIJEVO - Poznato kao skrovište za “dobre bakterije” kod Suada se nalazi na lijevoj strani abdomena.
JETRA - Najveæa žlijezda u ljudskom organizmu Suadu se nalazi ispod lijevoga pluænoga krila.

UVIJEK NA OPREZU
Suad u novèaniku nosi potvrde i slike u sluèaju nesreæe kako bi lijeènici znali da je “poseban”.

BILA TRUDNA, A MISLILI DA JE SLIJEPO CRIJEVO
O Ivanki Babušek (49) iz Pušæine pisali smo 2007. I ona ima organe na ´krivoj’ strani. Imala je izvanmateriènu trudnoæu, a lijeènici su je uvjeravali da joj je puknulo slijepo crijevo.
(24SATA)

http://www.24sata.hr/news/clanak/svi-su-mu-unutarnji-organi-s-pogresne-strane-tijela/98627/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

22-01-2009 at 06:37 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim


"Tuzlanski list", 22.01.2009.godine

"Bliski susreti" "HUMANISTA" iz UKC-a stigli i na ulicu.
Tipicni predstavnici stanja u "slavnoj" (citaj JADNOJ) tuzlanskoj Klinici.

Kasim Muminhodzic, bivsi medicinski direktor UKC-a - ko ga nezna, skupo bi ga platio!
Jasminka Mujkanovic - bivsa "prva dama" UKC-a - malo previse skandala za jednu (mladu) osobu.

22-01-2009 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

VIJESTI
23-01-2009 02:00

Radonèiæeva Irena dobila spec. zadatak

Pošto mu prvi i najbliži saradnici otkazuju uèešæe u sumanutim planovima, Fahrudin Radonèiæ panièno traži nove poslušnike, prièaju novinari i urednici „Avaza“. Radi se o njegovoj odluci da formira nekakvo udruženje graðana koje æe imati iskljuèivi zadatak da podvaljuje, podmeæe i lažno na sve strane optužuje porodicu Selimoviæ, Sarajevsku pivaru i Grupaciju MIMS. Plaæenike, navodno, traži i meðu svojim zemljacima s kojima je radio neke opasne poslove i zbog kojih je crnogorski premijer Milo Ðukanoviæ s njim nedavno u njegovoj kuæi u naselju Mojmilo proveo cijelo poslijepodne razgovarajuæi u èetiri oka.

Prema prièama novinara i urednika „Avaza“, Radonèiæ je izvjesnu Irenu zadužio za Selimoviæe i naredio joj da ne bira sredstva, da laže, petlja i izmišlja, a za našao je i veæ plaæa i šefove timova koji isto treba da rade za Sarajevsku pivaru i Grupaciju MIMS. Dobronamjerna upozorenja da srlja, poput onog koje mu je dao Fehim Škaljiæ, Radonèiæ, potpuno zaslijepljen paniènim strahom zbog vlastite pozicije, ignoriše što je dovelo do pravog haosa u „Avazu“.
S.V
("SAN")

http://www.san.ba/index.php?id=5090

23-01-2009 at 07:45 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

SNSD mrcvari BiH

Piše: Zija Dizdareviæ
23/01/09


Predsjedavajuæi Predsjedništva Bosne i Hercegovine Nebojša Radmanoviæ nastojao je pri susretima s èelnicima Evropske unije odgovornost za stanje bh. države tumaèiti u maniru svog stranaèkog šefa, premijera Republike Srpske Milorada Dodika. Radmanoviæ je prièao o “malom zastoju“ u provedbi preuzetih obaveza spram EU, kritikovao meðunarodne autoritete zbog odnosa prema RS-u i inisistirao na ukidanju OHR-a. Rezultat - Radmanoviæ ne nosi prijatne poruke Dodiku iz Brisela.
Ambasador BiH pri EU Osman Topèagiæ ima je samo nekoliko dana da pripremi Radmanoviæevu posjetu. Topèagiæ se tek prije neki dan otrgnuo iz šaka Radmanoviæevog partijskog druga, predsjedavajuæeg Predsjedništva Vijeæa ministara BiH (VMBiH) Nikole Špiriæa. Juèe je Špiriæ dobio pljuske zastupnika EU i iz OHR-a zbog nezakonitog (samo)zaposjedanja funkcije direktora Direkcije za evropske integracije (DEI). Špiriæ je mjesecima stopirao izbor Topèagiæevog nasljednika, pa kad nije imao kud uzurpirao je taj položaj. Tako je Špiriæ uspio uraditi dvije stvari van pameti - biti sam sebi šef i pri tom se degradirati na poziciju državnog službenika.

Uzurpatorski petljanac Špiriæ takvim se iskazao i povodom gasne krize. Mada su najmanje dva njegova ministarstva (time i VMBiH) ticalo objektivno vanredno stanje u zemlji uslijed zavrtanja ruskog plina, Špiriæ je tek osmi dan zatražio da se saèini informacija o tome šta se zbiva. Pri tom je istakao da on i VMBiH nemaju nikakvih ingerencija u toj oblasti i potom otišao na sastanak u Moskvu na temu plina u ime BiH?!

Omalovažavanja bh. države demonstrirao je, po ko zna koji put, i sam Dodik. Njegova bezrezervna podrška invaziji Izraela na Gazu (s ubijanjem stotina palestinskih civila i spaljivanjem djece fosfornim bombama) šalje višeznaène poruke. Dodik je proširio samovoljno ponašanje i u sfere najviše svjetske politike, uzurpirajuæi državn(ièk)e ingerencije. Premijer RS-a nepametno raèuna da æe ovakvim dodvoranjem Izraelu dobro izgledati u oèima nove amerièke administracije, pogotovo, nakon što je njegov SNSD saopštio da Jevrej ne može biti predsjednik BiH. Dodiku je naroèito zadovoljstvo što je tim gestom još jednom, posebice, isprovocirao Bošnjake i muslimane. To je veæ uèinio osporavanjem rezolucije Evropskog parlamenta kojom je 11. juli odreðen kao dan sjeæanja u EU na genocid u Srebrenici. Dodik potvrðuje da je njegova politièka misao neskladna evropskoj demokratskoj ideji.

SNSD nastavlja da mrcvari BiH. Rijeè je o nastavku petnaestogodišnjeg velikosrpskog iživljavanja nad ovom napaæenom zemljom. Velikosrpska politika nije usmjerena samo protiv drugih nacija veæ, itekako, i protiv Srba - koji su veæ platili golemu geopolitièku, demografsku, moralnu i ekonomsku cijenu te nametnute im opsesije.

SNSD radi od BiH šta hoæe sa samo 7 od 42 poslanika u Parlamentu BiH. Ali SNSD ima ljude u i na èelu Predsjedništva i Vijeæa ministara BiH. Ovakav politièki kabadahiluk nad “svojom“ državom ne bi bio moguæ da Ustav BiH to ne samo da toleriše, veæ je kreirao takvu postavku vlasti. Isto tako, Dodikova politika negacije meðunarodno priznate države ne bi bila moguæa da ovlašteni strani namjesnici nad BiH vrše svoj mandat kako treba.

Vlast u BiH djeluje jadno - nikako samo zbog Dodika. Vladajuæa šestorka se raspala, prudska trojka je pod upitnikom (Dodik kaže da ustavne promjene znaèe i povratak “otetih nadležnosti“ iz BiH u RS). SDA, kao najjaèa parlamentarna stranka i predvodnik (ne)vladajuæeg saveza, prvoodgovorna je za nalaženje izlaza iz stanja koje udara na temelje bh. države.

Taj izlaz više ne može biti dodvoravanje Dodiku, tolerisanje atakiranja na državne institucije, ismijavanja centralne vlasti i bh. graðana. Sve opstruktore, nesposobnjakoviæe, korumpirane i neodgovorne uèesnike u vlasti treba izvesti na èistac unutar institucija sistema. Glupo je zalagati se za bojkot VMBiH zbog Špiriæeve uzurpacije DEI, Špiriæa treba smijeniti zbog toga i ukupne politike ometanja evroatlantskog integracionog procesa (bez obzira što je VMBiH juèe naglo uhvatio evropski zanos).

Mora se stati ukraj ovom politièkom sadomazohizmu. Prioriteti BiH su jasni: nesmetano i odgovorno funkcionisanje vlasti, vraæanje države na ubrzani evroatlantski kurs. To je taèka razdvajanja i spajanja, taèka koja odreðuje ko je stvarno pozicija, a ko opozicija - spram države Bosne i Hercegovine.

Oslobodjenje - http://oslobodjenje.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=51273&Itemid=46

23-01-2009 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Cuj OGREZAO u KRIMINALU? Ma nije valjda Zufere?


"Dani", 23.01.2009.godine

24-01-2009 at 01:32 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Ah, ah, gle sad ovo. Ko ce kome dohakati? Bice : niko nikome, neka svako nastavi svoj "posao".

"Slobodna Bosna", 22.01.2009.godine

24-01-2009 at 01:35 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

SDP BiH najoštrije osuðuje prijetnje fizièkom likvidacijom upuæene uredniku i novinaru magazina „60 minuta", Bakiru Hadžiomeroviæu i Avdi Avdiæu.
Nakon nekoliko fizièkih nasrtaja na novinare najgledanije sedmiène emisije u BiH, beskrupulozni vandali su oèigledno spremni iæi i korak dalje uputivši i direktne prijetnje smræu zbog savjesnog i odgovornog obavljanja novinarskog posla.
Bilo koji napad na istraživaèko novinarstvo u Bosni i Hercegovini je istovremeno i napad na istinu koja nam je danas prijeko potrebna.
Posljednje prijetnje su logièna posljedica imajuæi u vidu ponašanje aktuelne vlasti koje su ostale nijeme i na dosadašnje prijetnje i napade na novinare.
U cilju zaštite medijskih sloboda, novinarske profesije i zagarantiranih ljudskih prava SDP BiH poziva sve istražne i organe gonjenja da što prije otkriju poèinioce i nalogodavce ovog kriviènog djela.


(Svevijesti.ba)
 


Sve je super i sve je za 5!
24-01-2009 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Izvodi iz stampe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice