Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Abulafija wrote:


Pardon, do mene je, ja na taj tekst gledam uopsteno, nisam cuo konkretne i od suda potvrdjene zlocine, izuzev sto su oslobodili Nasera za, Kravicu, sto ne znaci da se zlocin nije dogodio, ali, kao sto rekoh nedokazano je i niko nije osudjen za to, ako je uopste bio zlocin.


Aha, ja sam izdvojio sto se meni nije dopalo i to je tako
22-07-2013 at 00:38 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
Aidatuzla wrote:



Bol majke za izgubljenim djetetom niko nije doveo u pitanje! I Arkanova majka je zaplakala kao sto su i majke tih vojnika s one strane. Kao majka mogu da naslutim njihovu bol ali to ne znaci da treba da im se izvinjavam i da odajecm pocast njihovoj djeci. Tacka.

Dalje, zar ti jos uvijek vjerujes u pravedne procjene i presude sudova

Sto se tice ovog drugog oko Sanje, pogledaj malo moj prvi post poslije clanka pa tvoj odgovor gdje ti meni imputiras to sto vec jesi spominjanjem "ostalih Sanja". Ja otisla na one iz podrinja pa nastavila al da sam na vrijeme skontala sta si ti vidio u mom pisanju (kako sam naivna kad si ti u pitanju), rekla bih ti isto ovo kao i Sorayi.


Zasto se ne bih izvinuo nekome kome sam nanio bol? Bih itekako.
To ne izjednacava krivicu, kao sto se Sanji imputira ovdje.

Vjerujem, sto ne bih vjerovao?
Sudovi rade kako rade, osudjuju, i meni je to bitno.
Kako je sebi ko izganjo da izadje prije ili se nagodi je njegov problem, meni licno more bit krivo, i jeste cesto, ali to je sud, i on radi po nekakvim svojim postulatima u koje se ja ne razumijem. Na kraju, to je osudjeni ratni zlocinac,i meni bi to trebalo biti dovoljno.

Zadnji dio posta ne razumijem, sta bi rekla, ne kontam??

[Edited by Abulafija on 22-07-2013 at 07:48 GMT]
22-07-2013 at 07:32 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
cupo wrote:


Aha, ja sam izdvojio sto se meni nije dopalo i to je tako



Ne kontam, sta si izdvojio?
22-07-2013 at 07:33 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Abulafija wrote:



Ne kontam, sta si izdvojio?


Ono sto mi se nije svidjelo u Sanjinom tekstu.
22-07-2013 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
cupo wrote:


Ono sto mi se nije svidjelo u Sanjinom tekstu.

Ok, dobro.
Mozda si i u pravu.
22-07-2013 at 12:59 | Ukljuèi u odgovor
Ogi
Nivo: Forumski doajen
Strpljiv

Registriran(a): 08-12-2005
Lokacija: Over the rainbow
Odgovori: 6443
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Sta sve covjek nece procitati na internetu
Da nije istog,tacno se budale ne bi imale gdje dokazati i pokazati.
 


Burek bureæke,

žvaæem žmireæke
23-07-2013 at 22:54 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
cupo wrote:


Slazem se, grozno je zaista sta jedan forumas mrzi èetnike, a zapalise mu roditelje u istom tom gradu sto ga Sanja spominje. Stvarno ga ne razumijem kako moze psovati èetnike, biti toliko ogorcen i imati nerazumijevanja pa citaju ovo i djeca.

A srpski pop prekjucer lijepo u Bratuncu objasni djecici da je nad Srbima izvrsen genocid u Bratuncu. Eh to je pravo vaspitanje i kako treba za ubuduce. Mislim to i nije toliko vazno, ko da je pop neka uticajna licnost medju Srbima, jos lider jedne citave eparhije mislim who cares. Svaka mu cast potezi vrijedni hvale i zvuci obecavajuce za nastavak normalnog zivota

I jos zamisli objasnjava ti popo o genocidu nad Srbima i sve to na muslimanskoj zemlji gdje su napravili groblje vojnicima, al haj sta fali danas muslimanska sutra srpska zemlja nema ba veze sto je tudje. To tako treba da bude. Tudje im je tamo sladje nek hljeba se najest, tako jedna Srebrenicanka vidje svoj tepih kod kone Srpkinje, jedino ono sto joj je ostalo iz stare kuce, i ja joj poslije vicem suti Hava, ne treba pricati i govoriti i siriti mrznju zato sto svako malo gledas svoj tepih, more se ta Srpkinja uvrijediti pa i tog belaja. A moze Hava i na policiji zavrsiti sad pa sad radi svog tepiha.

I onako ilustracije radi zar nije mocna slika. Nekakvi prezivjeli Bosnjaci obiljezavaju stradanje 38 civila koji su pronadjeni ovdje gdje je spomen ploca, a tamo iza smjeska im se vojnièko groblje sa tudje zemlje, a okolo sve muslimanske kuce prazne jer nema ko da se vrati u njih, jer su svi do jednog pobijeni. Al sutite moze koji Srbin iz Bratunca procitati ne do Bog , ili njihova djeca pa ce jos neko pogresno razumiti.



A on jos psuje èetnike na nekom tamo forumu, pa kako moze Boze, Boze.

[Edited by cupo on 22-07-2013 at 00:16 GMT][/quo

nemam nameru raspravljati se o zloèinima,jer po tvojoj zamisli samo je poèinjen zloèin sa jedne strane,saèekajmo popis pa da vidimo jel stvarna istina istinita.
27-07-2013 at 10:33 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Rat i mir

S jedne strane, dabome. Zloèin vršen sistematski, ranije isplaniran, s ciljem brisanja èitavog naroda s ovih prostora.

Postojale, dakle, jasne namjere i jasni ciljevi.

Ono zloèina što su poèinili pripadnici ARBiH su pojedinaèni zloèini jer država Bosna nije imala plan ubijanja i progona srba odavdje, niti su Bošnjaci opæenito radili na tome.

Razlika meðu nama je oèigledna.

27-07-2013 at 14:53 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
VV Cephei A wrote:
S jedne strane, dabome. Zloèin vršen sistematski, ranije isplaniran, s ciljem brisanja èitavog naroda s ovih prostora.

Postojale, dakle, jasne namjere i jasni ciljevi.

Ono zloèina što su poèinili pripadnici ARBiH su pojedinaèni zloèini jer država Bosna nije imala plan ubijanja i progona srba odavdje, niti su Bošnjaci opæenito radili na tome.

Razlika meðu nama je oèigledna.



Jeste razlika,bar nismo zatrpavali ljude po smetlištima,i to lojalne sarajevske srbe.Nisu muslimani opæenito radili samo im je alija poruèio "Prvi i najistaknutiji od takvih zakljucaka je bez sumnje nespojivost Islama i ne-Islamskih sistema.Ne moze postojati mir i koegzistencija izmedju Islamske vjere i ne-Islamskih drustava i politickih ustanova...Islam otvoreno iskljucuje pravo i mogucnost aktivnosti bilo koje strane ideologije na svom terenu.Prema tome, ne postoje mogucnosti za bilo kakvo laicko temeljno pravilo, i drzava bi morala da bude izraz i obavezna podrska moralnih pojmova religije..."

Dali srbi nisu možda ovo planirali.
27-07-2013 at 19:53 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
bracko wrote:

Dali srbi nisu možda ovo planirali.


Koje? Zatrpavanje na smetljištima ili stvaranje islamske države?
Nisu, oni su imali dovoljno vremena da u tanèine isplaniraju genocid, a to je, priznaæeš, neuporediv pojam sa zloèinima uèinjenim sa druge strane.
O islamskoj državi ne bih, jer, kako vidiš, ne uspijeva ni onima koji bi je zaista željeli.


28-07-2013 at 11:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 12
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice