Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
KlOn wrote:
Uplasila se crvena banda Radonciceve stranke pa hajku nadigla


Neka neka fahro ako dodje na vlast pohapsice sve bandite...


06-11-2009 at 13:30 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
primus inter pares wrote:


Neka neka fahro ako dodje na vlast pohapsice sve bandite...

...
06-11-2009 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Imamovic ,ne dzasmin ,nego onaj sto je ucjenjen u Sarajevu od ovh crvenih reketasa je obec napravit jedan veeeliki zatvor za sve koje ce Radoncic da pohapsi( od svojih para naravno )

06-11-2009 at 13:37 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Dodik: Sudbina BiH sve neizvjesnija, alternativa Dejtonu je razlaz!

I to je kretanje, za nekoga pad, a za nekoga let • Nema zajednièkog datuma "ni tuge, ni radosti"

Milorad Dodik izjavio je da je sudbina Bosne i Hercegovine sve neizvjesnija što se ona bude više udaljavala od Dejtonskog sporazuma, i dodao da je možda alternativa da se BiH raziðe.

Dodik je u intervjuu za "Ekonomist" magazin, ocijenio da je jedina moguænost za BiH da se sprovodi politika - "Dejton zauvijek", istakavši da Republika Srpska pripada srpskom narodu i svakom drugom ko prihvata njen legitimitet i legalnost.

"Nismo mi voljom ili iz ljubavi u BiH, veæ iz moranja i nije jedina alternativa poštovanju Dejtonskog sporazuma jaèanje centralizovane BiH. Možda je alternativa i da se BiH raziðe. I to je kretanje, doduše za nekoga pad, a za nekoga let", rekao je premijer RS.

Prema njegovim rijeèima, za Srbiju bi prioritet trebalo da bude Republika Srpska, u kojoj živi više od 1,3 miliona Srba, dok za Kosovo kaže, da bi bilo racionalno da Srbiji ostane sjever Kosova, dok ostali dio "može da bude nezavisan uz meðunarodne garancije za sve segmente koji su važni za Srbe i srpsku državu".

Dodik negira da je nacionalista, uz tvrdnju da je reformista koji shvata da ne može da se služi iluzijama.

"Bio sam sa Antom Markoviæem, jer sam vjerovao da može da opstane Jugoslavija. Sad ne želim da budem dio iluzije koja se zove BiH", naveo je on.

Govoreæi o odnosima u BiH, Dodik navodi da u toj zemlji ne postoji nijedan datum, "ni tuge, ni radosti", koji slave svi stanovnici, osim Nove godine i Prvog maja.

"Kroz historiju su uvijek periodi patnje za jedne bili periodi radosti za druge. Kad su Turci vladali, zna se kako se živjelo sa njima. U Kraljevini Jugoslaviji Srbi su na neki naèin bili povlašæeni, a drugi su se bojali. Kad je vladala Austrougarska, Hrvati su mislili, evo konaèno su došli naši.To su problemi koji se ne mogu riješiti davanjem novca i prièom 'idemo zajedno u Evropu'", zakljuèio je Dodik.

-------------------------------------------
Ali fahro jesmo li mi za ili protiv milorada?sve mi se pomijesalo??

06-11-2009 at 13:41 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Emir Kusturica
"Sarajevo je guz*o crijevo"
Prema rijeèima Emira Kusturice u intervjuu koji je dao za Press, novinar HTV-a Aleksandar Stankoviæ je na intervju na Mokru Goru došao sa zadatkom da napravi skandal. Iako su praštanje i pomirenje u svim religijama cilj da bi moglo da se normalno živi, Sarajevo i Zagreb to ne žele, ali oni još uvijek ganjaju vještice od prije rata, kaže Kusturica.

Emir Kusturica je rekao da je u Sarajevu razvijen apriori odnos prema njemu, koji se njeguje i u Zagrebu,

"Ne postoji moja frustracija prema Sarajevu. Postoji njihova frustracija u odnosu prema meni. Izmeðu nas stoje nespojive razlike. Moj život i karijera su izuzetno uspješni, a njihov grad i ideje su užasno propale", rekao je Kusturica.

Kusturica je rekao da je u Sarajevu formirana teza koja glasi: "Kusturica je pio viski sa Srbima, dok su Sarajevo i Srebrenica stradali", i ona se njeguje i u Hrvatskoj. Eksplozija te teze dogodila sa novinarom HRT-a.

"Upravo je taj novinar najbolje isprojektovao bazu koja u tom šatro "elitnom" dijelu Sarajeva vlada", rekao je Kusturica.

On je dodao da je Stankoviæ došao na Mokru Goru sa zadatkom da napravi skandal i incident.

"Iako je u hrišæanstvu, pa i u svim drugim religijama, pomirenje i praštanje cilj da bi se moglo normalno živjeti, oni taj cilj ne žele. Oni ne žele praštanje, i još uvek ganjaju vještice od prije rata. Tako oni i dalje slikaju simbolièku sliku jednog zlikovca koji, eto,"pije viski dok mi stradamo". Uzgred reèeno, uopšte ne pijem viski", rekao je Kusturica.

Kusturica se nije zadržao samo na tome, pa je rekao da Sarajevo živi u iracionalnom svijetu.

"Kada je pao Berlin, u Odžaku su muslimani još uvijek branili taj grad. U Berlin uðu saveznici, ali muslimani još uvijek brane Odžak!? Dakle, tu postoji njihov trajni nesporazum sa samim sobom. Moji filmovi funkcionišu na nivou na kojem oni ne mogu ni da sanjaju. Njima ustvari ne treba mišljenje cijelog svijeta. To mišljenje oni formiraju u svojoj kotlini. Neka im bude, nemam ništa protiv toga! Ali, ideja sarajevske "šatro-elite" doživela je potpuni krah. Niti su stvorili multietnièko društvo, niti imaju èovjeka u korpusu muslimanskog naroda koji je privlaèan za Srbe i Hrvate", rekao je Kusturica.

Kusturica je progovorio i razlici izmeðu njega i Sarajeva rekavši da je razlika u tome što oni žive u gu**** crijevu koje se zove Sarajevo.

"Njihova država se otprilike prostire od Sarajeva do Kaknja i Zenice, i tu veæ prestaje ta ideja. Ona se razbija kod Doboja, nestaje u Mostaru. Ali, ideja sarajevske "šatro-elite" doživela je potpuni krah", rekao je Kusturica.
(Sarajevo-x.com)

nemanja nemanja ,imal ðe ace

[Edited by primus inter pares on 09-11-2009 at 01:53 GMT]

09-11-2009 at 14:51 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
primus inter pares wrote:
Emir Kusturica
"Sarajevo je guz*o crijevo"
nemanja nemanja ,imal ðe ace

[Edited by primus inter pares on 09-11-2009 at 01:53 GMT]



Mani sranja nemanja...
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
09-11-2009 at 15:01 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
ANABELA wrote:



Mani sranja nemanja...



Ona stara upoznaj neprijatelja iznutra,sa nemanjom poprima sasma jednu novu dimenziju...
09-11-2009 at 15:07 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Napokon i jedna dobra vijest...Put ka liberizaciji viza za Srbiju, CG i Makedoniju moze biti usporen ako se u EU parlamentu povuce pitanje srpskog lobiranja protiv ukidanja viza za BiH... A sve su sanse da ce se i o tome raspravljati... Dobro narod kaze:"Ko drugom jamu kopa sam u nju pada"...

09-11-2009 at 19:09 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
primus inter pares wrote:
Emir Kusturica
"Sarajevo je guz*o crijevo"
Prema rijeèima Emira Kusturice u intervjuu koji je dao za Press, novinar HTV-a Aleksandar Stankoviæ je na intervju na Mokru Goru došao sa zadatkom da napravi skandal. Iako su praštanje i pomirenje u svim religijama cilj da bi moglo da se normalno živi, Sarajevo i Zagreb to ne žele, ali oni još uvijek ganjaju vještice od prije rata, kaže Kusturica.

Emir Kusturica je rekao da je u Sarajevu razvijen apriori odnos prema njemu, koji se njeguje i u Zagrebu,

"Ne postoji moja frustracija prema Sarajevu. Postoji njihova frustracija u odnosu prema meni. Izmeðu nas stoje nespojive razlike. Moj život i karijera su izuzetno uspješni, a njihov grad i ideje su užasno propale", rekao je Kusturica.

Kusturica je rekao da je u Sarajevu formirana teza koja glasi: "Kusturica je pio viski sa Srbima, dok su Sarajevo i Srebrenica stradali", i ona se njeguje i u Hrvatskoj. Eksplozija te teze dogodila sa novinarom HRT-a.

"Upravo je taj novinar najbolje isprojektovao bazu koja u tom šatro "elitnom" dijelu Sarajeva vlada", rekao je Kusturica.

On je dodao da je Stankoviæ došao na Mokru Goru sa zadatkom da napravi skandal i incident.

"Iako je u hrišæanstvu, pa i u svim drugim religijama, pomirenje i praštanje cilj da bi se moglo normalno živjeti, oni taj cilj ne žele. Oni ne žele praštanje, i još uvek ganjaju vještice od prije rata. Tako oni i dalje slikaju simbolièku sliku jednog zlikovca koji, eto,"pije viski dok mi stradamo". Uzgred reèeno, uopšte ne pijem viski", rekao je Kusturica.

Kusturica se nije zadržao samo na tome, pa je rekao da Sarajevo živi u iracionalnom svijetu.

"Kada je pao Berlin, u Odžaku su muslimani još uvijek branili taj grad. U Berlin uðu saveznici, ali muslimani još uvijek brane Odžak!? Dakle, tu postoji njihov trajni nesporazum sa samim sobom. Moji filmovi funkcionišu na nivou na kojem oni ne mogu ni da sanjaju. Njima ustvari ne treba mišljenje cijelog svijeta. To mišljenje oni formiraju u svojoj kotlini. Neka im bude, nemam ništa protiv toga! Ali, ideja sarajevske "šatro-elite" doživela je potpuni krah. Niti su stvorili multietnièko društvo, niti imaju èovjeka u korpusu muslimanskog naroda koji je privlaèan za Srbe i Hrvate", rekao je Kusturica.

Kusturica je progovorio i razlici izmeðu njega i Sarajeva rekavši da je razlika u tome što oni žive u gu**** crijevu koje se zove Sarajevo.

"Njihova država se otprilike prostire od Sarajeva do Kaknja i Zenice, i tu veæ prestaje ta ideja. Ona se razbija kod Doboja, nestaje u Mostaru. Ali, ideja sarajevske "šatro-elite" doživela je potpuni krah", rekao je Kusturica.
(Sarajevo-x.com)

nemanja nemanja ,imal ðe ace

[Edited by primus inter pares on 09-11-2009 at 01:53 GMT]


na žalost, kažem na žalost, Kusta je ovog puta apsolutno u pravu! sarajevo je zaista goozno crijevo.
 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
09-11-2009 at 19:28 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Ne kontam ,sto se Srbija uopste trudi da nas uspori na putu ka bezviznom rezimu? ,mi smo sami sebi dovoljni kocnicari.

10-11-2009 at 04:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 54
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice