Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

jasta nego ce proradit...

[Edited by THALES on 12-12-2007 at 16:10 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
12-12-2007 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
JOKER
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-10-2006
Odgovori: 1406
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
ja opet smatram da je polozaj TZ Aerodroma vise nego dobar. DO njega ti treba tacno 20 minuta. U cemu je tu problem? Svi aerodromi koje ja poznajem su od gradova udaljeni. Eh sad, da je srece i da je dosta putnika, mogla bi se napraviti jedna vozna linija jer je konekcija na voz ili metro upravo to sto daje jedan veliki PLUS dobrim aerodromima. Naravno, ovo je cisto utopijsko razmisljanje i znam da je APSOLUTNO neostvarivo.

kad smo kod tz aerodroma, evo jedan video


lokacija je prfektna samo treba chekat da tuzla naraste do dubrava i sulucija brzog voza je odlichna sve ce se to uklopit u jednu cjelinu u 40tom vijeku
12-12-2007 at 16:50 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Cemu ironija Joker? Ja se jesam napisao da je eventualni voz i sl utopija za ovaj period i sumnjam da ce se to ikad ostvariti ali kad je u pitanju pozicija aerodroma, ostajem pri misljenju da je aerodrom perfektno udaljen od grada.

Aerodrom nije autobuska stanica. Ako neko treba vec putovati avionom, treba da si moze priustiti voznju od 20 min do aerodroma..

Minhen, London, Cirih , Kuala Lumpur , Singapore, Moskva i mnogi drugi aerodromi su udaljeni vise i od 30-40 min voznje kad nije guzva. Izuzetak je London koji ima jedan mali, skoro pa sportski aerodrom zvan London City airport koji je smjesten blizu business cetvrti u Londonu i na koji lete male letjelice vecinom sa poslovnim ljudima iz obliznjih evropskih zemalja.
Dakle, napisi mi molim te zasto smatras da je aerodrom udaljen previse od Tuzle?

[Edited by zlaja on 12-12-2007 at 19:43 GMT]

12-12-2007 at 19:00 | Ukljuèi u odgovor
JOKER
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-10-2006
Odgovori: 1406
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
Cemu ironija Joker? Ja se jesam napisao da je eventualni voz i sl utopija za ovaj period i sumnjam da ce se to ikad ostvariti ali kad je u pitanju pozicija aerodroma, ostajem pri misljenju da je aerodrom perfektno udaljen od grada.

Aerodrom nije autobuska stanica. Ako neko treba vec putovati avionom, a uskoro (nadam se) ce se ispostaviti da to mogu biti samo medjunarodni letovi. S obzirom na check in i sl vjerovatno ce biti brze otici do SA autom nego avionom, ali to je tako uvijek i u mnogim drugim gradovima.

Minhen, London, Cirih , Kuala Lumpur , Singapore, Moskva su svi aerodromi koji su sve gradovi kojima su aerodromi udaljeni vise i od 30-40 min voznje kad nije guzva. Izuzetak je London koji ima jedan mali, skoro pa sportski aerodrom zvan London City airport koji je smjesten blizu business cetvrti u Londonu i na koji lete male letjelice vecinom sa poslovnim ljudima iz obliznjih evropskih zemalja.
Dakle, napisi mi molim te zasto smatras da je aerodrom udaljen previse od Tuzle?

zato shto ljudi koji lete kratki su sa vremenom i zadnja stvar na koju bi naishli na putu do istog su zaprezna kola ili ti neki biznismen da dodje sa milionima u dzepu i ugleda kamaru balege na putu, kad bi postojala adekvatna saobracajnica to bi bilo perfekt ili da se renovira stara koshtalo bi puno vishe nego lupam napravit recimo pistu izmedju tz i lukavca, a sto kazesh da su svi aerodromi van grada jesu neki od centra daleko ali su u sklopu grada povezani sa brzim cestama okolo i kroz grad
a ako si letio snash i sam, treba da bude brzo i efikasno bez onog (jebiga bice sutra)
12-12-2007 at 19:45 | Ukljuèi u odgovor
Zivcho
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 05-12-2007
Lokacija: nemERe se napisat´
Odgovori: 94
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Zanimljiva ideja i stav za pistu izmedju Lukavca i Tuzle. Da se ima love moglo bi se to napraviti, mjesta ima. Lokacija puno bolja od Dubrava, mislim sto se pristupa tice.
Jedino bi problem bio, posto bi se nalazio na lukavackoj opstini, ne bi se zvao tuzlanski nego "LukavaK International Airport"

12-12-2007 at 19:53 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

ja namjerno nisam htio polemizirati o tome da se aerodrom premjesti jer je to neizvedivo ali mozemo razmijeniti misljenje o tome zasto mu je sadasnja lokacija minus.

Aerodrom ako bude cekao na businessmen-e nece nikada biti ni na pozitivnoj nuli a kamoli sta vise. Apsolutno se slazem da bi saobracajnice trebale biti bolje ali moram priznati da se put preko Krojcice popravio i da je sad sasvim pristojan......problem ostaje onaj dio kad skrenes na lijevo i kad fakticki napustas put za Zivinice......on je strasno los i siguran sam da se tu moze jos nesto uciniti.
A izuzimajuci putnu infrastrukturu(koja je jako bitna, uopste ne sporim) je aerodrom perfektno lociran. Nema magle, svi uvjeti za sletanje sa obje strane su ostvareni, nema puno naseljenih mjesta i gradjana koji ce se buniti zbog buke isl.
Po mnogim analizama, nas aerodrom ima jednu od najboljih lokacija od svih balkanskih zracnih luka.....volio bih vise da cujem od nekoga ko se razumije u vazduhoplovsto..npr Thales i sl raja...

A mene sto se tice, ja sam letio pa usudjujem se reci i kao taj biznismen kojeg pominjes. Istina, bila mi je jako bitna povezanost s gradom al znam isto tako da sam (posto je poslovno putovanje) uvijek koristio taxi, u taksiju pregledao dokumente za sastanak i sl i molio Boga da uhvatim let natrag ako sam vec bio knap s vremenom.
Ipak, mislim da je vecinska klijentela naseg aerodroma, ne turist i ne strani biznismen nego domaci covjek koji putuje u inostranstvo i eto ta dijaspora koja bi ponekad dala sve da se ne mora drndati po autobusu vise od 12 sati da bi stgigi u Bosnu.

12-12-2007 at 19:55 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Zivcho wrote:
Zanimljiva ideja i stav za pistu izmedju Lukavca i Tuzle. Da se ima love moglo bi se to napraviti, mjesta ima. Lokacija puno bolja od Dubrava, mislim sto se pristupa tice.
Jedino bi problem bio, posto bi se nalazio na lukavackoj opstini, ne bi se zvao tuzlanski nego "LukavaK International Airport"



Ja ne mogu da vjerujem kakvih se postova ovdje moze procitat.......
by the way, sadasnji aerodrom je na zivinickoj opstini.....i bez obzira na to zove se tuzlanskim .....
12-12-2007 at 19:58 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Zivcho wrote:
Zanimljiva ideja i stav za pistu izmedju Lukavca i Tuzle. Da se ima love moglo bi se to napraviti, mjesta ima. Lokacija puno bolja od Dubrava, mislim sto se pristupa tice.
Jedino bi problem bio, posto bi se nalazio na lukavackoj opstini, ne bi se zvao tuzlanski nego "LukavaK International Airport"




Bizi ba,sta ti je. Ako otkazu kocnice eto ga na brcansku maltu.
12-12-2007 at 20:18 | Ukljuèi u odgovor
JOKER
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-10-2006
Odgovori: 1406
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Ma da je samo dobar shuttle bus malo moderniji sve bi bilo ok. Ovako ova linija sto ide za kalesiju i dubrave ne odgovara standardima...

mozda i neznash necu dushe grijeshit ali totalno si u pravu
chitaoche shta mislish da na kajmak stanici chekash recimo pola sata pa do dubrava jedno sat voznje sve to na recimo
temperaturi od 35+ drzish se za shipku znoj ti curi do ugace onaj ti se prislonio na rame kunja choek shtacesh drugi ti se sa ledja brishe od koshulju i da malo preskochim moram, sletish u rajvosa zatim minhen njujork pa destinacija kad ono tam svi dosli da te izljube i zagrle a ti se usput presvlachio i miriso a idalje sumnjash o mogucnostima noseva jer kad moze tvoj moze i tudji da namirishe okolnosti.
Ja, neko ce me razumjet, neko nece, nisam nija do dvajst i neke znao za klimu al sam se brzo naviko, chudo jedno.
12-12-2007 at 20:35 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

ja sam siguran da nije problem platit 20 KM za taxi ako je 35+.
pozdravam i ja apsolutno shuttle bus! Al, vrativsi se u realnost, shvatam da nemamo ni jedan cestit let sedmicno a kamoli sta vise......

12-12-2007 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice