Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Kad æe više da se popale oni silni ukrasi po gradu?! Bajram i ostali praznici samo što nisu, a ništa nije popaljeno.


Upaljeni su, pogledaj kroz prozor .

Vijecnik, mene zanima ima li sanse da se sad 24.12. usvoji budzet, kad se sjetim, kad se prije mislim dvije godine usvoji oko marta, pa sve stalo cekajuci usvajanje budzeta.


19-12-2007 at 00:48 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:

Upaljeni su, pogledaj kroz prozor .

Vijecnik, mene zanima ima li sanse da se sad 24.12. usvoji budzet, kad se sjetim, kad se prije mislim dvije godine usvoji oko marta, pa sve stalo cekajuci usvajanje budzeta.


Ocekujem da prodje bez velikih problema. Obavljena je javna rasprava, Nacelnik je sa svim vaznijim predlagacima amandmana pokusao usaglasiti konacan prijedlog...
U odnosu na primjer, kojeg pominjes, promijenio se zakon, tako da Vijece ima interes da se usaglasi. Po novom zakonu, ako vijece ne postigne dogovor i ne izglasa budzet, konacnu odluku donosi Nacelnik.
19-12-2007 at 06:46 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - asd
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:


Upaljeni su, pogledaj kroz prozor .

Vijecnik, mene zanima ima li sanse da se sad 24.12. usvoji budzet, kad se sjetim, kad se prije mislim dvije godine usvoji oko marta, pa sve stalo cekajuci usvajanje budzeta.





A da, kao da je neko èitao Forum pa ih popalio sve sinoæ.
A kao što Lola reèe, baš smiješno izgleda kada se u sred Jula ili avgusta pogleda na bandere a na njima pahuljice... hahahhaa
19-12-2007 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
oktobarska
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-12-2007
Odgovori: 32
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - af
Bez chatanja molim

Postoji li mogucnost koristenja BKC-a za vjencanja? Prostor je dovoljno velik i za veca vjencanja, a ima i dovoljno parking prostora ispred objekta. Mislim da bi trebala minimalna sredstva za neka sitna uredjenja, za razliku od objekta u Gradskoj ulici koji zahtjeva kompletno (i vjerovatno poskupo) renoviranje.

citat:
click_me wrote:
Vidim na naslovnoj strani da je jedno od pitanja vijeænika bilo za obezbjeðenje adekvatanog prostora za vjenèanja braènih parova... drago mi je da je Opština našla za shodno da riješi taj problem, ali mislim da predloženo rešenje nije i najbolje i da æe se besporebno baciti pare za to.

Naime, Opština ima u planu preureðenje Trga na kojem vjerovatno neæe više biti u funkciji parking prostor a znamo kako je to sa svadbama.

Pitanje je koliko su oni dugoroèno razmišljali o tome i dali je opet po srijedi samo pranje para?!?!

19-12-2007 at 11:34 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citati:
--------------------------------------------------------------------------------
click_me wrote:
Vidim na naslovnoj strani da je jedno od pitanja vijeænika bilo za obezbjeðenje adekvatanog prostora za vjenèanja braènih parova... drago mi je da je Opština našla za shodno da riješi taj problem, ali mislim da predloženo rešenje nije i najbolje i da æe se besporebno baciti pare za to.
Naime, Opština ima u planu preureðenje Trga na kojem vjerovatno neæe više biti u funkciji parking prostor a znamo kako je to sa svadbama.
Pitanje je koliko su oni dugoroèno razmišljali o tome i dali je opet po srijedi samo pranje para?!?!
--------------------------------------------------------------------------------
oktobarska:
Postoji li mogucnost koristenja BKC-a za vjencanja? Prostor je dovoljno velik i za veca vjencanja, a ima i dovoljno parking prostora ispred objekta. Mislim da bi trebala minimalna sredstva za neka sitna uredjenja, za razliku od objekta u Gradskoj ulici koji zahtjeva kompletno (i vjerovatno poskupo) renoviranje.
______________________________________________________________________________________
Sigurno postoje brojne mogucnosti i uvjeren sam da su nadlezni vecinu njih analizirali, dok su dosli do predlozene lokacije. Ne zelim se time previse baviti, kao vijecnik nisam nadlezan, a ne mislim se ponovo zeniti .
Ako bismo napravili anketu, moglo bi se dobiti jos desetine prijedloga, a nadlezni su vjerovatno neke razmatrali, pa sistemom eliminacije prvo iskljucili sve lokacije koje ne dolaze u obzir. Tako i BKC - jer, pored ostalog, nije u vlasnistvu opcine.
Racionalno koristenje, odrzavanje i renoviranje opcinskih prostora je interes svih nas. Stitimo ih od propadanja, a prostor u Gradskoj (preko puta stare zgrade opcine) ce za 2-3 godine biti jedna od atraktivnijih lokacija. (Pomenuli smo barok, trg oslobodjenja, dogovore o staroj opcini...U tome projektanti sagledavaju i parkiranje).
Ako je i BKC nekome dobar za vjencanja mislim da ga je moguce tretirati kao jednu od lokacija, koju biraju gradjani. I neke druge su slicno koristene, a maticari imaju tarifu i za takve slucajeve.
PS: Click_me, ako znas da je neko dosad krao pare (o pranju smo vec govorili) na ovakvim poslovima, duzni smo, i ti, pa i ja, podnijeti prijavu.

19-12-2007 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:
PS: Click_me, ako znas da je neko dosad krao pare (o pranju smo vec govorili) na ovakvim poslovima, duzni smo, i ti, pa i ja, podnijeti prijavu.


Ma ovdje je vise rijec o bacanju para. Sto se tice primjera, njih ima vise, a najvise se ticu lose organizacije (svjesne ili nesvjesne)
19-12-2007 at 14:29 | Ukljuèi u odgovor
Centar
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 44
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

za vijecnika

Kako vidim pomenuli ste barok, trg oslobodjenja i da ce taj dio biti jedan od atraktivniji za 2-3 godine i mene interesuje da li ce u skoroj buducnosti (ili je mozda vec napomenuto ali ja ne znam) biti uklonjena/premjestena pijaca koja se nalazi na onom mjestu. Bilo bi fino kad bi na onom mjestu bilo sta drugo osim pijace. Predpostavljam da ste upuceniji od nas obicni gradjana.

19-12-2007 at 15:40 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Centar wrote:
za vijecnika
Kako vidim pomenuli ste barok, trg oslobodjenja i da ce taj dio biti jedan od atraktivnijih za 2-3 godine i mene interesuje da li ce u skoroj buducnosti (ili je mozda vec napomenuto ali ja ne znam) biti uklonjena/premjestena pijaca koja se nalazi na onom mjestu. Bilo bi fino kad bi na onom mjestu bilo sta drugo osim pijace. Predpostavljam da ste upuceniji od nas obicni gradjana.

Koliko znam, po sadasnjim programima nije predvidjeno izmjestanje centralne gradske pijace. Ali, siguran sam da ce pomenuta gradnja (baroka i trga) i uredjenje tog dijela grada ubrzati promjene planova i povecati interes potencijalnih investitora. Problematika tonjenja ide ka smirivanju i sve je veci interes za ulaganja u Tuzli. Stoga, uz mogucnost pokrivanja Jale, treba oèekivati da se opcini i nasem JP Trznice i pijace (koje je vlasnik pijace) uskoro pocnu javljati ponudjaci i za taj prostor.
Uzgred, vezano za pitanje stadiona 2. oktobar, baraka (uklj. vodovodove objekte i onu spaljenu), stare skole i aero kluba - uz gradnju drugog slanog jezera vec se iskazuje interes novih ulagaca, sto je uvijek prvi uslov za nove investicije. I ovdje su takodjer slicni problemi - imovinsko-pravni odnosi i stabilizacija tla, a zatim trazenje boljih modela JPP od dosadasnjih...
19-12-2007 at 22:27 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - as
Bez chatanja molim

citat:
Centar wrote:
za vijecnika

Kako vidim pomenuli ste barok, trg oslobodjenja i da ce taj dio biti jedan od atraktivniji za 2-3 godine i mene interesuje da li ce u skoroj buducnosti (ili je mozda vec napomenuto ali ja ne znam) biti uklonjena/premjestena pijaca koja se nalazi na onom mjestu. Bilo bi fino kad bi na onom mjestu bilo sta drugo osim pijace. Predpostavljam da ste upuceniji od nas obicni gradjana.


Ma ja je nikad ne bih izmjestio, možda samo preuredio s obzirom da oni objekti samo što se nisu srušili.
20-12-2007 at 09:27 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

znam da pitanje nije bas direktno za vijecnika, ali obzirom da on ima pristup nasem nacelniku, bas me interesuje da li ce u ovim prednovogodisnjim prijemima nas nacelnik se sjetiti da pozove i najbolje nevladine radnike koji sigurnoo imaju vise zasluga neko pojedinci koje je primio u proteklim danima a pogotovo neki njegovi savjetnici

21-12-2007 at 10:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice