Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
lynx
Nivo: Forumas sa iskustvom
a budale , vidis da ne spavam

Registriran(a): 27-09-2006
Lokacija: most i odma' desno
Odgovori: 50
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

1. Kad ce se rijesiti problem regulisanja saobracaja na raskrsnici kod jupitera?
Promjena prioriteta je donijela samo probleme i udese (raspitati se o broju u MUP-u prije i poslije promjene prioriteta i bice dovoljno da se skonta ..)
2. Kada ce se cistiti korito Jale. Trebalo bi to popokrenuti na vrijeme, ili cemo cekati ljeto da opet pocnu problemi sa smradom, komarcima i nedaj boze fasovati neku epidemiju 


samo hoæu da proživim ono što izbija iz mene...zašto je to tako teško
17-01-2008 at 00:01 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
:
1. Kad ce se rijesiti problem regulisanja saobracaja na raskrsnici kod jupitera?
Promjena prioriteta je donijela samo probleme i udese (raspitati se o broju u MUP-u prije i poslije promjene prioriteta i bice dovoljno da se skonta ..)
2. Kada ce se cistiti korito Jale. Trebalo bi to pokrenuti na vrijeme, ili cemo cekati ljeto da opet pocnu problemi sa smradom, komarcima i nedaj boze fasovati neku epidemiju
3. Da li je u planu gradnja rasvjete od Šiækog do Kreke ... ? ... Šiæki je samo 8 km od centra grada unutar tih 3 km uopšte nema rasvjete.


Posto sam jos uvijek jedini deklarisani vijecnik na forumu, osjecam obavezu (i vec sam stvorio naviku) da odgovorim na vecinu i da komentarisem neka pitanja, uklj. i ona sto nisu u nadleznosti Opcinskog vijeca.
Semafori (i onaj kod Jupitera) su nadleznost opcinske komunalne sluzbe i komisije za saobracaj (u kojoj je i predstavnik MUPa). Mi vijecnici mozemo intervenisati i pitati, ali oni odlucuju. Provjericu danas, sutra, kakav im je stav, s obzirom da je problem poznat; iz zgrade opcine ne samo da vide, nego i cuju skoro svaki udes. Trenutno, kazu, privode kraju analizu i pripremaju izmjene u gradskoj semaforskoj signalizaciji.
Cesta ka S.Brodu je predvidjena za rekonstrukciju i vjerovatno zbog toga cekaju sa rasvjetom. Drugi problem je finansiranje - na cestama viseg ranga (ova je dio magistralne) obicno se sredstva traze od nadleznih nivoa ili se opcinska udruzuju s njima. Dosad je to bio tezak i spor proces.
Uredjenje vodotokova (i Jale) takodjer se, u osnovi, finansira iz vodoprivrednih fondova (entiteska nadleznost), u koje Tuzla izdvaja velika sredstva. Dio kriticnih dionica Jale, na kojima su prijetile (i dogadjale se) poplave, zadnjih godina je reguliran zajednicki, ove godine ce se nastaviti. Planovi za 2008. jos nisu definitivno usvojeni.
Detalji se mogu saznati u nadleznim sluzbama.
Za semafor u Solani, Click_me, takodjer moramo konsultovati sluzbu i cekati studiju. Mislis li na raskrsnicu sa ulicom S. Kovacevica? Zbog cega?
17-01-2008 at 08:43 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - sdg
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:


Semafori (i onaj kod Jupitera) su nadleznost opcinske komunalne sluzbe i komisije za saobracaj (u kojoj je i predstavnik MUPa). Mi vijecnici mozemo intervenisati i pitati, ali oni odlucuju. Provjericu danas, sutra, kakav im je stav, s obzirom da je problem poznat; iz zgrade opcine ne samo da vide, nego i cuju skoro svaki udes.

Za semafor u Solani, Click_me, takodjer moramo konsultovati sluzbu i cekati studiju. Mislis li na raskrsnicu sa ulicom S. Kovacevica? Zbog cega?



Fakat, semafor kod Jupitera je sada zaista neophodan s obzirom na frenkvenciju sobraæaja.

Što se tièe Solane, rijeè je o skretanju za samu fabriku soli kod one osnovne škole. Ja sam iskreno mislio da se makar postavi onaj semafor što upozorava vozaèe za djecu na putu (samo sa žutim svjetlom koje se pali i gasi). Na tom dijelu je do sada bilo puno udesa, kako sa pješacima tako i bez njih. To je razlog kojim bi se barem malo uticalo na poveæanu pažnju vozaèa.
17-01-2008 at 09:36 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - sdg
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:


Fakat, semafor kod Jupitera je sada zaista neophodan s obzirom na frenkvenciju sobraæaja.

Što se tièe Solane, rijeè je o skretanju za samu fabriku soli kod one osnovne škole. Ja sam iskreno mislio da se makar postavi onaj semafor što upozorava vozaèe za djecu na putu (samo sa žutim svjetlom koje se pali i gasi). Na tom dijelu je do sada bilo puno udesa, kako sa pješacima tako i bez njih. To je razlog kojim bi se barem malo uticalo na poveæanu pažnju vozaèa.



U svakom slucaju treba odraditi semafor u Solani gdj na raskrsnici gdje je shola tj tamo gdje se skrece za Solanu. Ono je katastrofa, ljudi kada iz jedne trake udju u grad kod bolnice Kreka rapale sa brzinom i svake sedmice desavaju se udesi. Dovoljno je pogledati samo spomenike poginulih na mjestima gdje su "bandere". Takdoje, ne znam da li je vec pitanje postavljeno, da li i kada ce "Bingo" praviti onaj trznic entar tamo gdje je germara tj. shpira. Kazu da ce to biti pravi mali grad?Sta je sa izmjestanjem "kajmak stanice"?
17-01-2008 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Sto se tice semafora kod Jupitera pitala, poslali inicijativu citaoca Tuzlarija, zaboravila sam sa koliko glasova, puna koverta bila , rekli da je to u planu ali kad i kako ne znam.

Zatim, da su ljetos radili pojedinacno mjerenje prometa radi projektovanja zelenog vala i postavljanja semafora.

Moje pitanje glasi, da li se moze postaviti tabla na ulazu u grad gdje pise TUZLA .

Zelimo da se razvija turizam a nemamo tablu na kojoj pise TUZLA , ima Beneton, ima reklama a tabla negdje nestala.

Putokazi u gradu isto, pa kad dodje neko ko nije iz Tuzle ne moze se snaci, nismo mi bas tolika mahala

I jos jedno pitanje, je li vijecnik cita servisne i je li trebam paziti sta pisem

17-01-2008 at 19:55 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:
Sto se tice semafora kod Jupitera pitala, poslali inicijativu citaoca Tuzlarija, zaboravila sam sa koliko glasova, puna koverta bila , rekli da je to u planu ali kad i kako ne znam.

Zatim, da su ljetos radili pojedinacno mjerenje prometa radi projektovanja zelenog vala i postavljanja semafora.

Moje pitanje glasi, da li se moze postaviti tabla na ulazu u grad gdje pise TUZLA .

Zelimo da se razvija turizam a nemamo tablu na kojoj pise TUZLA , ima Beneton, ima reklama a tabla negdje nestala.

Putokazi u gradu isto, pa kad dodje neko ko nije iz Tuzle ne moze se snaci, nismo mi bas tolika mahala

I jos jedno pitanje, je li vijecnik cita servisne i je li trebam paziti sta pisem


Koliko ja znam ima tabla kod Termoelektrane, pise Tuzla.

Da li smo ovime uskratili identitet Bukinju, ostaje da se vidi...
 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
17-01-2008 at 20:00 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Bosnjo wrote:


Koliko ja znam ima tabla kod Termoelektrane, pise Tuzla.

Da li smo ovime uskratili identitet Bukinju, ostaje da se vidi...



Ma nesto je nisam u zadnje vrijeme vidjala , pa mislim ili je prljava ili je neko ukrao, odvalio, iscupao ili sam ja corava, bice da je ovo zadnje u pitanju.

Nego, mislila ja nesto , ne bi bilo lose na sve znacajne, vrijedne, zanimljive itd. objekte staviti neku oznaku. Pa kad neko dodje da zna sta je sta a mnogo sta ne znamo ni mi koji tu zivimo.

Sta fali napisati recimo na samostanu Svetog Petra i Pavla, napravljen tad i tad, zove se tako i tako, galerija Kristijan Krekovic u okviru samostana tadi tad i tad.

Pa onda idemo na džamije, pravoslavnu crkvu, ostatke medrese na skveru i sl.

Eto vidis da neki Tuzlaci i ne znaju kada je postojala Medresa i sl, da ja sad ne nabrajam dovoljno sam rekla.

Znaci, nista puno, jasno i glasno i jednostavno, tabla na pomenute objekte.

Ako postoji a ja nisam vidjela onda ide jedno samoj sebi po glavi.
18-01-2008 at 00:23 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

I ne bi bilo lose osvijetliti te objekte koje si nabrojala pravoslavna crkva itd(pod uslovom da se odreknu Vasilija Kacevende ). Kako lijepo izgleda Sarana dzamiju nocu. Ne moraju samo vjerske objekte jos tako neke ljepse gradjavine da osvijetle npr biblioteku.

I inace malo pojacati rasvjetu pogotovo npr na Bulevaru vjecito je bio mracan. Posebno SDP-ovci da nam urede Aleju A.I .

Takodje od Brcanske prema Slavinovicima pojacati rasvjetu i neka nadlezni stavljaju one zute lampe one bolje osvijetle.

Semiha Borogovac (zvana kompletic) gradonacelnica Sarajeva je npr predlozila i osvijetljavanje mostova na Miljacki. Oni imaju nekoliko mostova slicnih ko ovi u Te Ze pa su ih malo uljepsali i fino izgledaju.

18-01-2008 at 00:35 | Ukljuèi u odgovor
Centar
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 44
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Kad smo vec kod turizma i tabli, ja bi predlozio na se na turistickim mjestima u Tuzli postave table. Kad prolazimo pokraj Panonskog i onog "naselja" da na tabli pise sta je to, za naselja prema Ilincici itd . .
Kako ce se snaci onaj koji dolazi u Tuzlu ako ne da cita te table.Ako vec imamo te sadrzaje onda treba i kako treba oznacit i obiljezit

Samo bi ja jos pitao vijecnika da li postoji mogucnost da se steæci koji se nalaze na nepristupavnim mjestima po brdima oko Tuzle ikako dovuku u Tuzlu.Na primjer da se stave na mjestima da ljudi to mogu vidjeti.(na Sonom trgu,da se dovuku i rasporede po parkovima, na jezeru). Znam da je postojala ideja ali od toga nista a steta je da propada.

[Edited by Centar on 18-01-2008 at 01:14 GMT]

18-01-2008 at 01:11 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ovdje je tona dobrih (èitaj: izvrsnih) prijedloga koji se direktno tièu Tuzle.

Èinjenica je da je ulaz u grad vrlo loš i da ne postoje table koje upuæuju gdje se ulazi i gdje se šta nalazi, barem ne u onom nivou koji bi zadovoljio turistièke potrebe.

Ideja sa steæcima je fenomenalna. Tako nešto je uraðeno i u Sarajevu i postavljeno ispred muzeja. U Ðurðeviku ispred škole takoðe. Mislim da bi se moglo tako nešto uraditi i za Tuzlu a u cilju zaštite nasljeða.


Za ovaj semafor kod Jupitera oèito ima previše ljudi koji bi ga željeli tamo i red je da opština nešto uradi po tom pitanju.

A one ideje od Èupe i Sunce za osvjetljavanje Pravoslavne crkve i postavljenje tabli gdje je bila Medresa ili na Franjevaèkom samostanu i na sliènim lokacijama je nešto što se treba pod hitno napraviti i mislim da, osim osvjetljenja, to ne bi koštalo puno.

E sad je pitanje kako æe naš Vijeænik to sve da prenese kao ideje do kljuènih osoba i službi...

18-01-2008 at 09:26 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 58
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice