Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71
New Topic
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kagemusha wrote:

U potpunosti se slazem sa tobom...ali razmisli..nikad vise alkoholizma,narkomanije i kriminala nije biloo dok se nije uvela vjeronauka u skole...te razlike koja navodno djeca prevazilaze...uopste nisu potrebne ...dijete ili covjek bilo koje konfesije kad ima zubobolju isto ga boli...niko ne uci djecu postovanju drugih religija nego razlikama i ismijavaju se ...ocit primjer ne poznavanja vjere je Karikature Muhameda...ko je ikada viddio Muhameda...ima li i jedan spis kako je on zaista izgledao...a koliko je viceva "napricano" o Isusu..koliko sprdacine na ime Pape...ali to je normalno...samo ne diraju u moje...a za tvoje bas me briga..jedno je sto pise u knjigama adrugo je sto se prica na nastavi...kazu...Katolici,Jevreji su idolopoklonici,hmmmm....je li iko od vas bio na Kabi...sumnjam...makar pogledajte putopise...
Bez uvrede svako trazi bjedne razlike u drugim religijama...niko ne uci da religije treba da povezuju ljude i narode..nbi jedna religija ne propovjeda mrznju...znam da ce mnogi burno reagovati na moje pisanje..sli razmislite dobro i neka baci kamen onaj koji grijeha nema...S POSTOVSANJEM

09-09-2011 at 20:47
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?



bravo drugovi i drugarice, smrt fasizmu sloboda narodu. Vjera bi trebala da spaja ljude, jbg kod nas ih razdvaja. Svi ste slatki, svi ste superiska. Jos samo da predjete sa rijeci na djela i insistirate da drzavne skole nemaju nikakve dodirne tacke sa religijama.

;hanka

09-09-2011 at 21:13
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kagemusha wrote:

nikad vise alkoholizma,narkomanije i kriminala nije biloo dok se nije uvela vjeronauka u skole




kao što sam naveo, ja to povezujem sa gubitkom volje nastavnika da djecu nauèe neèemu, sa roditeljima koji nemaju vremena da se posvete djeci i inaèe èitavoj situaciji u društvu, u kojem je bolje biti nepošten.



citat:
te razlike koja navodno djeca prevazilaze...uopste nisu potrebne ...dijete ili covjek bilo koje konfesije kad ima zubobolju isto ga boli


mi to htjeli priznati ili ne, ova vrsta "razlike" æe uvijek postojati i što je djeca prije prihvate sigurno æe im biti lakše i ljepše. ovo što mi trenutno imamo u bosni je izmišljanje tople vode, jer u svijetu veæ odavno sve je izregulisano, samo treba prepisati.

citat:
niko ne uci djecu postovanju drugih religija nego razlikama i ismijavaju se ...ocit primjer ne poznavanja vjere je Karikature Muhameda...ko je ikada viddio Muhameda...ima li i jedan spis kako je on zaista izgledao...a koliko je viceva "napricano" o Isusu..koliko sprdacine na ime Pape...ali to je normalno...samo ne diraju u moje...a za tvoje bas me briga..jedno je sto pise u knjigama adrugo je sto se prica na nastavi...kazu...Katolici,Jevreji su idolopoklonici


negdje si me sigurno vidi ili èuo kako ja dijete svoje uèim da se sprda sa tuðim

baš je na vjeronauci im'o èasove o poštovanju drugih religija, a sumnjam da roditelji koji su protiv vjeronauke i generalno protiv vjere govore išta pozitivno u vezi tih stvari, pa ti vidi èije æe dijete lakše da prihvati našu raznoliku situaciju, moje, koje se svaki dan uèi prihvatanju "razlika" ili neèije, kojem se o religijama, blago reèeno, prièa sa netolerancijom


poštovanje i tebi i puno, puno
09-09-2011 at 21:52
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

neke stvari ne treba izvlaciti iz konteksta...niko za tebe nije rekao nista negativno...ali uciti razlike djecu (u biti razlike i ne postoje) mjesto da ih se uci druzenju i nekim drugim vrijednostima osim prebrojavanju...nemam komentara
Po ovome ispade kao sto rece dicni doktor nauka Vedad Spahic.."djeca mjesovitih brakova su debili"...mislim ako imalo ima sluha za ljudskost, takvi ljudi ne bi trebali obrazovati nasu djecu...jer to nije multikultura ,naprotiv ,to je multinacizam najgorih boja...
Ne treba djecu opterecivati glupostime...

09-09-2011 at 22:06
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kagemusha wrote:

Po ovome ispade kao sto rece dicni doktor nauka Vedad Spahic.."djeca mjesovitih brakova su debili"...

Debil je "dièni" profesor i oni koji mu daju za pravo.Osnova nacional šoviniznma i fašizma je upravo insistiranje na prebrojavanju krvnih zrnaca.A "dièni" sjedi u prvom safu.
09-09-2011 at 22:16
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kagemusha wrote:
neke stvari ne treba izvlaciti iz konteksta...niko za tebe nije rekao nista negativno...ali uciti razlike djecu (u biti razlike i ne postoje) mjesto da ih se uci druzenju i nekim drugim vrijednostima osim prebrojavanju...nemam komentara
Po ovome ispade kao sto rece dicni doktor nauka Vedad Spahic.."djeca mjesovitih brakova su debili"...mislim ako imalo ima sluha za ljudskost, takvi ljudi ne bi trebali obrazovati nasu djecu...jer to nije multikultura ,naprotiv ,to je multinacizam najgorih boja...
Ne treba djecu opterecivati glupostime...



pa èim odgovaraš sa nekim stvarima na moj post, mene stavljaš u taj kontekst, kao što ne vidim razloga da me dovodiš u vezu sa spahiæem, al' eto dovede me i gdje sam napisao da ja svoje dijete uèim samo tim "razlikama", kao što vidiš èitavo vrijeme je ta rijeè pod navodnicima.

uostalom, znam kako živim svoj život i kako svoje dijete uèim, zaista nemam razloga da se ikome pravdam niti to želim, samo iznosim razmišljnje na ovu temu, èemu forum uostalom i služi. i vidim da smatraš stvari sa kojima se ne slažeš glupostima, tako da nema razloga da se više polemiše na ovu temu, iako ja ne rekoh ikome da je glup i da se bavi glupostima jer je iznio svoje mišljenje na forum. toliko o toleranciji. pozdrav.
09-09-2011 at 22:18
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
borbeni wrote:



pa èim odgovaraš sa nekim stvarima na moj post, mene stavljaš u taj kontekst, kao što ne vidim razloga da me dovodiš u vezu sa spahiæem, al' eto dovede me i gdje sam napisao da ja svoje dijete uèim samo tim "razlikama", kao što vidiš èitavo vrijeme je ta rijeè pod navodnicima.

uostalom, znam kako živim svoj život i kako svoje dijete uèim, zaista nemam razloga da se ikome pravdam niti to želim, samo iznosim razmišljnje na ovu temu, èemu forum uostalom i služi. i vidim da smatraš stvari sa kojima se ne slažeš glupostima, tako da nema razloga da se više polemiše na ovu temu, iako ja ne rekoh ikome da je glup i da se bavi glupostima jer je iznio svoje mišljenje na forum. toliko o toleranciji. pozdrav.


ovdje je inace popularno nazivati neistomisljenike fasistima.
09-09-2011 at 22:23
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
MelMel wrote:


bravo drugovi i drugarice, smrt fasizmu sloboda narodu. Vjera bi trebala da spaja ljude, jbg kod nas ih razdvaja. Svi ste slatki, svi ste superiska. Jos samo da predjete sa rijeci na djela i insistirate da drzavne skole nemaju nikakve dodirne tacke sa religijama.

;hanka


Salzem se sa tobam ma'am...ali za ovu raspravu prvo treba biti roditelj...
09-09-2011 at 22:24
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kagemusha wrote:


Salzem se sa tobam ma'am...ali za ovu raspravu prvo treba biti roditelj...


e vecu glupost nisam cula dupli nicku
09-09-2011 at 22:26
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
kagemusha wrote:


Salzem se sa tobam ma'am...ali za ovu raspravu prvo treba biti roditelj...




i treba biti upuæen u nešto protiv èega pišeš
09-09-2011 at 22:27
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice