Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Grunf
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 04-06-2006
Odgovori: 59
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

KUPUJMO DOMACE!!!!!!!

02-02-2008 at 02:41 | Uključi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 490

Pozdrav fresh meat, postavio si pitanje ko sam ja pa da ti se predstavim; ja sam uposlenik Federalne direkcije za civilnu avijaciju-zrakoplovstvo, kontrolor letenja na privremenom radu u Sarajevu, budući proceduralno-prilazni kontrolor u Centru kontrole zračnog prometa Tuzla. ovaj posao obavljam već pet godina i pet godina takodje slušam priče koje se vode oko Dubrava, mislim da nije lijepo da me napadaš bez navoda "gluposti kojih sam lupao" i tvojih argumenata.
Kao što sam naveo ne radim u Aerodromskom preduzeću niti sa njim imam ikakve veze, osim par prijateljskih veza sa nekim uposlenicima ( mnogi od njih su već bivši uposlenici ) tako da sam sve priče o malverzacijama slušao od njih. Već odavno ne svraćam u terminalnu zgradu MAT-a jer tamo nema ništa više pametno da se vidi ili čuje.
Vidim da si se tek uključio i odmah si počeo da pričaš koješta: Kontrola letenja može da radi bez aerodromskog preduzeća, ali aerodromsko preduzeće NE MOŽE bez KL-a, kao što vidiš iz sadašnjeg stanja. Dok se KL ne uspostavi može MAT da digne vatrogasnu kategoriju na 9-ku ali neće imati radi koga. Aerodromsko preduzeće nikad samo neće biti u stanju da nabavi opremu dok se nešto iz korijena ne promijeni (privatizacija možda?). Avijacijske stručnjake i menadžere iz BiH mi molim te ne spominji, najviši domet im je aeromiting u Prijedoru, Piperi i Cessne, pokoja jedrilica i diskvalifikacija naše struke u očima bilo koga ozbiljnog iz svijeta avijacije. Vidim dokle su doveli stanje i civilne i vojne avijacije u našoj zemlji. Kažeš za početak rada će MAT reducirati kategoriju na 5? ma reducirana je ona na nulu, biće uspjeh ako se osposobe za 2-ku na početku, a više kategorije "on request". Slažem se potpuno s tobom da ovaj aerodrom je.e 1000 različitih stvari ali da su novci rješenje nije tačno jer bez iskusnog menadžera pare se potroše i ćao đaci. Pomalo sam skeptik da će ljudi koji su bili profesionalni vatrogasci i ostalo osoblje kod sfora doći da rade za crkavicu koja će im biti ponuđena, već smo bili u FEDCAD-u zaposlili trojicu meteorologa iz sfora ali su ljudi bez pozdrava ( doslovno preko noći ) nestali i osvanuli u iraku... Možeš mislit kad neko odustane od posla na budžetu federacije, koliko će drugi biti oduševljeni da rade za Kanton? Ma ne znam, više mi je pun kofer rasprave, aerodrom će biti otvoren sigurno. Da li će biti ikakvih letova, e to već nije uopšte sigurno. BH Airlines je zainteresovana za Tuzlu ali je i ona na klimavim nogama sa svoja dva aviona...

Opet ponavljam ja sam dosad javljao vijesti dokle se došlo sa kontrolom letenja i aerodromom, a onda se jave "stručnjaci" sa tvrdnjama biće ovo biće ono, a još se ne zna kakva će biti struktura, vlasništvo i ostala neriješena pitanja.  

You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-02-2008 at 15:30 | Uključi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871

dzaba si ti moj Tale proveo te godine na i oko aerodroma kad eto momak ima rjesenje na tanjiru. Nemoj se stidit pitaj djecka, ko zna zna. 

"OTPOR STOKO, OTPOR"
02-02-2008 at 17:18 | Uključi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Odgovori: 7103

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

samo da ne bude Hamina leteća kompanija ...  

pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
02-02-2008 at 17:56 | Uključi u odgovor
fresh meat
Registriran(a): 27-01-2008
Odgovori: 89

Tako sam i pretpostavljao, uposlenik CSKL Tuzla. Mislim da te znam i drago mi je zbog toga, samo nekad ne mogu da vjerujem da takve bajke pricas, ti koji se makar malo razumijes u prirodu stvari.
Pa naravno da se ne moze raditi bez kontrole letenja ali bez aerodroma vi mozete voditi ptice po pravcu, po NDB - u i po VOR - u i kud sve ne. Ako je bas takav mrak kao sto pricas, ne znam zasto ministarstvo odobri ILS za Tuzlu a ne negdje drugo. Mora da je politika u pitanju ili je to sredio onaj "idiot" od managera na aerodromu, inace bi isti zavrsio u Mostaru.
Sto se tice prica o malverzacijama, znaci opet rekla - kazala, ti mora da su napustili aerodrom jer im nije bilo dobro a ne iz ljubavi i entuzijazma, pa onda opleti po aerodromu a znali su zasto nema para. Dok su radili gore, drkali su k...c i lezali (kao i vi). Pricali ste da cete do Marta 2007 sve instalirati a necete ni do Marta 2008 iako imate para ko pljeve.
I koji molim te manager, navedi mi ime te osobe, koji je to manager nekom aerodromu donio profit? Kojeg direktora aerodroma ti znas da je donio profit? Ne spominji Bakira, taj je veci krkan od Envera, i ne spominji Sarajevo, tu nema konkurencije, to je glavni grad i uvijek ce imati saobracaj. Ako nista, Mustafa i Enver su usmjerili transport teretnih aviona iz Tuzle a ne iz Mostara i Banja Luke iako je bilo robe iz Konjica, Banja Luke itd, a najmanje sa ovog kantona. Tuzla ce biti interesantna ili nece, druge nema, mozes ti nagovarati koga hoces da leti u Tuzlu ali ako nema interesa, nema ni letova. Naravno, da bi bio interesantan, moras biti i adekvatno opremljen a za to trebaju pare. Reci mi koji ce manager dovesti saobracaj u Tuzlu da leti po NDB? O VATROGASNOJ KATEGORIJI nemoj da diskutujes, ICAO Annex 14 ti nije fah a sta ce ljudi gore uraditi, ti to ne znas jer ti prijatelji vise ne rade na aerodromu. I zato ne pricaj da pare nisu rjesenje, jer nece nitko doci na livadu osim Rusa a ni njima vise ne dozvoljavaju.
Molio bih te da od sada iskreno javljas vijesti dokle se doslo sa kontrolom jer ja ne znam jesu li ljudi nesposobni jer para ocigledno imaju. Sto se tice aerodroma, bolje pitaj sefa kakva je situacija, mislim da on zna vise od tebe.
A sto se tice meteorologa, jebi ga, ne znam tacno koliko ste ljude zavlacili, te danas cete poceti, te sutra, itd. Pa nije ni cudo sto su otisli dalje (kad kazem vi, ne mislim na tebe vec tvoje pretpostavljene). Na kraju krajeva THALES, ti radis i boli te briga hoce li Tuzla raditi ili ne, tebi je u Sarajevo ili Mostar sta god da bude, i hvala Bogu da je tako, da ne ovisis o Tuzli.
Nadam se da nema ljutnje. Idemo dalje. Pozdravi

02-02-2008 at 18:51 | Uključi u odgovor
fresh meat

icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:
dzaba si ti moj Tale proveo te godine na i oko aerodroma kad eto momak ima rjesenje na tanjiru. Nemoj se stidit pitaj djecka, ko zna zna.

Inace informacija za tebe Zeus, ako je Tale onaj koji mislim da jeste, onda nije proveo niti jedan radni dan na aerodromu Tuzla, a i ako jeste radio onda je setao okolo, sta ces raditi kad nema letova
02-02-2008 at 18:55 | Uključi u odgovor
jalijas
JA IZDATI NEZNAM

Registriran(a): 15-02-2002
Odgovori: 2780

neke ptice nikad ne polete  

Za mene mjesta

u dzenetu nejma
02-02-2008 at 18:56 | Uključi u odgovor
fresh meat

citat:
jalijas wrote:
neke ptice nikad ne polete [/quot
02-02-2008 at 19:01 | Uključi u odgovor
fresh meat

citat:
Dea wrote:
Nije lijepo da se dijelimo na lajke i nelajke - imamo taj aerodrom na papiru i treba samo da ga se aktivira.
Ako treba napraviti jos koju spojnicu i podsisati zivu ogradu oko njega - pa i neka ORA ako treba - samo nek radi!
Vidtite drugovi i drugarice, ovako zvuci glas razuma, a ne kao u gornjoj priglupoj izjavi lokalnog politicara - treba nam ovo te ono...
Hej ba, dodje seik i pocetno kane 20 milja i s tim se pocetno sve kupi, popravi i pokrene!To je sva svacata filozofija

E ovo mi se svidja, da nas ima vise takvih sad bi gore 400 ljudi u 3 smjene radilo
02-02-2008 at 19:04 | Uključi u odgovor
jalijas
JA IZDATI NEZNAM

Registriran(a): 15-02-2002
Odgovori: 2780

citat:
fresh meat wrote:

E ovo mi se svidja, da nas ima vise takvih sad bi gore 400 ljudi u 3 smjene radilo
ne racunajuci dzeparose ,prosjake ,sjecikese,prostitutke
bogami treba to otvoriti

Za mene mjesta

u dzenetu nejma
02-02-2008 at 19:09 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 12
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: anastasija, AzurO, ch0ban, cheatdj, dassa, Dragon24, ibro tekovina, JUVENTINO, mrki1989, novac7, prepaid, thoMLson, TZGazaaaa
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net