Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - sd
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
znam da pitanje nije bas direktno za vijecnika, ali obzirom da on ima pristup nasem nacelniku, bas me interesuje da li ce u ovim prednovogodisnjim prijemima nas nacelnik se sjetiti da pozove i najbolje nevladine radnike koji sigurnoo imaju vise zasluga neko pojedinci koje je primio u proteklim danima a pogotovo neki njegovi savjetnici



hehehe dobro pitanje
21-12-2007 at 10:46 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
znam da pitanje nije bas direktno za vijecnika, ali obzirom da on ima pristup nasem nacelniku, bas me interesuje da li ce u ovim prednovogodisnjim prijemima nas nacelnik se sjetiti da pozove i najbolje nevladine radnike koji sigurnoo imaju vise zasluga neko pojedinci koje je primio u proteklim danima a pogotovo neki njegovi savjetnici


Na novogodisnjim prijemima u kozulatima, predstavnicima i sta ti ja znam, pozivaju se uglavnom saradnici sa suprugama. Kod Imamovica nema takvih prijema, on pozove najbolje studente, ucenike i sportiste, nema prijem za saradnike, malo s njima poprica, uruci poklone, nekad novcane nagrade i to je to, a onda on sa poklonima ide u posjetu svim udruzenjima na bilo koji nacin ugrozenih ljudi, ometenih u psihofizickom razvoju i sl.

Tako se posjete roditelji bolesne djece, gluhi, slijepi, narodna kuhinja, djeca u bolnici i na kraju djeca u Domu za djecu bez roditeljskog staranja.

Mogu ti reci da se sva ta djeca silno obraduju i pripreme i neke priredbe. Moje misljenje je da je ovo bolje od tih glamuroznih prijema za saradnike.


21-12-2007 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
znam da pitanje nije bas direktno za vijecnika, ali obzirom da on ima pristup nasem nacelniku, bas me interesuje da li ce u ovim prednovogodisnjim prijemima nas nacelnik se sjetiti da pozove i najbolje nevladine radnike koji sigurnoo imaju vise zasluga neko pojedinci koje je primio u proteklim danima a pogotovo neki njegovi savjetnici

pa vi ste nevladini radnici sta ce vas pozivat

joj sorry, sala mala morala sam
21-12-2007 at 10:54 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Drugarica wrote:

pa vi ste nevladini radnici sta ce vas pozivat

joj sorry, sala mala morala sam

Drugarice, Sunce, tnx. Radije ne bih odgovarao u nacelnikovo ime, niti bih ga pitao sto nekog prima, a nekog ne, al´ eto vi rekoste vecinu, skoro sve.
Imamo mi ovdje i topic "Jasmin Imamovic", mozemo otvorit i poneki za njegove savjetnike (ili samo za jednog, na kojeg je Coa mislio, ne znam da li ih i ima jos...?), a mozemo na forumu i promovirati poneku NVO (njih ima cca 500 u opcini, a blizu 1000 na TK). Pa mozemo tamo o njima, a ovdje pitanja za vijecnike, ne bas u smislu "kako nam se nesto svidja ili ne", nego vise o pitanjima iz nadleznosti OV.
Inace, nemam primjedbi na Jasminove prijeme i posjete. Bilo bi jos bolje kad bi se onima, koje on oficijelno prima i posjecuje, moglo jos vise pomoci.
Mozda bi bilo dobro da Nacelnik primi jos ponekog volontera ili dokazanog humanistu iz NVO (jer je mnoge i primao), ali takvima, ako ih predlozite, i Opcinsko vijece moze dodijeliti priznanja.

21-12-2007 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
oktobarska
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-12-2007
Odgovori: 32
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Da li je u Opcini ikada razmatrano pokretanje inicijative prema Kantonu i FBiH o izmjestanju zatvora iz centra grada na neku drugu lokaciju (mozda neki od vojnih objekata)?
Sa predstojecom izgradnjom reprezentativnih objekata u tom dijelu grada mislim da se zatvor nece bas uklapati u buduce okruzenje.

23-12-2007 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
oktobarska wrote:
Da li je u Opcini ikada razmatrano pokretanje inicijative prema Kantonu i FBiH o izmjestanju zatvora iz centra grada na neku drugu lokaciju (mozda neki od vojnih objekata)?
Sa predstojecom izgradnjom reprezentativnih objekata u tom dijelu grada mislim da se zatvor nece bas uklapati u buduce okruzenje.

Dosad cak ni kantonalna vlast nema sjajna iskustva s federalnim ministarstvom pravde (koje je nadlezno za ove probleme) i sa zatvorima u FBiH. O opcini da i ne govorimo. (Vjerovatno ti je poznato da se opcinama sa vlascu iz druge politicke opcije dobro prebrojavaju krvna zrnca )
Istina, nije ni bilo, bar ne dovoljno glasnih, ovako konkretnih inicijativa. Mislim da tvoje ocjene i prijedlog stoje, da zasluzuju paznju, ali i da bi se trebala osmisliti dobra i razumna kampanja, sa izgledima na uspjeh. A to podrazumijeva nudjenje vise odgovarajucih alternativa, koje nisu jeftine i jednostavne.
A po onoj click_me-ovoj "provjerenoj" vijesti da kasarna (ne)ce biti univerzitetski kampus, nije nemoguce da je neko razmisljao i ovoj ideji. Ja sam skeptik, jer se tu pita i drzavni nivo, koji odlucuje o vojnoj imovini. Vidjecemo uskoro

23-12-2007 at 22:56 | Ukljuèi u odgovor
Centar
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 44
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

za vijecnika

JA ne znam da li je mozda vec postavljeno a radi se o tome. (ili ja mozda nisam razumio)
1 Zasto se jos koristi termin "Opcina Tuzla" a ne "Grad Tuzla", ako smo vec po zakonu postali Grad.
2.I drugo pitanje je da li vec dobivamo to pravo koje pripada "Gradu" u ubiranju veceg poreza nego sto to "Opcine" imaju.
Banja Luka ima status Grada i tako se uslovljava i kao takav kako sam cuo imaju budžet od 160 miliona. Ne vjerujem da imaju toliki kapacitet od Tuzle da su u stanju toliko ubirat ili je to rezultat sto nemaju status opcine, vec grada.

23-12-2007 at 23:50 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Centar wrote:
za vijecnika
JA ne znam da li je mozda vec postavljeno a radi se o tome. (ili ja mozda nisam razumio)
1 Zasto se jos koristi termin "Opcina Tuzla" a ne "Grad Tuzla", ako smo vec po zakonu postali Grad.
2.I drugo pitanje je da li vec dobivamo to pravo koje pripada "Gradu" u ubiranju veceg poreza nego sto to "Opcine" imaju.
Banja Luka ima status Grada i tako se uslovljava i kao takav kako sam cuo imaju budžet od 160 miliona. Ne vjerujem da imaju toliki kapacitet od Tuzle da su u stanju toliko ubirat ili je to rezultat sto nemaju status opcine, vec grada.


Po Zakonu o osnovama lokalne samouprave, grad cemo zvanicno postati kad se donese Zakon o gradu Tuzli u Parlamentu FBiH, a njega cekamo vec mjesecima.
No, i tada se nece bitno promijeniti prihodi Tuzle, jer u Federaciji postoje kantoni, koji trose glavninu poreznih sredstava, a gradovima ce biti proglaseno vjerovatno jos dvadesetak opcina (svi centri kantona i sva mjesta sa preko 30 hiljada stanovnika).
24-12-2007 at 07:32 | Ukljuèi u odgovor
oktobarska
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-12-2007
Odgovori: 32
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Dosad cak ni kantonalna vlast nema sjajna iskustva s federalnim ministarstvom pravde (koje je nadlezno za ove probleme) i sa zatvorima u FBiH. O opcini da i ne govorimo. (Vjerovatno ti je poznato da se opcinama sa vlascu iz druge politicke opcije dobro prebrojavaju krvna zrnca )
Istina, nije ni bilo, bar ne dovoljno glasnih, ovako konkretnih inicijativa. Mislim da tvoje ocjene i prijedlog stoje, da zasluzuju paznju, ali i da bi se trebala osmisliti dobra i razumna kampanja, sa izgledima na uspjeh. A to podrazumijeva nudjenje vise odgovarajucih alternativa, koje nisu jeftine i jednostavne.
A po onoj click_me-ovoj "provjerenoj" vijesti da kasarna (ne)ce biti univerzitetski kampus, nije nemoguce da je neko razmisljao i ovoj ideji. Ja sam skeptik, jer se tu pita i drzavni nivo, koji odlucuje o vojnoj imovini. Vidjecemo uskoro

Predlazem da ukljucimo Avaz u kampanju. Ako su zainteresovani za lokaciju (a vjerujem da jesu i da bi dobro platili), zavrsili bi oni sve sa ministarstvima za par dana

24-12-2007 at 07:54 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asf
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:
...
A po onoj click_me-ovoj "provjerenoj" vijesti da kasarna (ne)ce biti univerzitetski kampus, nije nemoguce da je neko razmisljao i ovoj ideji...




Istina je da su bili protiv toga, no meðutim u meðuvremenu je došlo do odreðenih pritisaka sa èinjenicom da to ne bi bilo dobro doèekano od strane graðana Tuzle, pa su onda sve ponovo uzeli u razmatranje sa prijedlogom da se kasarna preseli na Dubrave.
Inaèe ta ideja je barem po mom mišljenju najbolja, i za vojsku a i za grad.
24-12-2007 at 11:39 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice