Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ovo za steæke je odlièan predlog
Mada sam ja neupuæen da ih ima u okolini Tz  


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
18-01-2008 at 09:39 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - D
Bez chatanja molim

citat:
Tiburon wrote:
Ovo za steæke je odlièan predlog
Mada sam ja neupuæen da ih ima u okolini Tz


Ma ima ih jašta. Eno u Stuparima iznad ceste, kod èovjeka u avliji, gotovo zatrpani zemljom i ošteæeni. Niko ihne èuva i samo propadaju.
Kada bi se prebacili i sredili puno bi pamenije bilo.
18-01-2008 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:
Ma nesto je nisam u zadnje vrijeme vidjala , pa mislim ili je prljava ili je neko ukrao, odvalio, iscupao ili sam ja corava, bice da je ovo zadnje u pitanju.
Nego, mislila ja nesto , ne bi bilo lose na sve znacajne, vrijedne, zanimljive itd. objekte staviti neku oznaku. Pa kad neko dodje da zna sta je sta a mnogo sta ne znamo ni mi koji tu zivimo.
Sta fali napisati recimo na samostanu Svetog Petra i Pavla, napravljen tad i tad, zove se tako i tako, galerija Kristijan Krekovic u okviru samostana tadi tad i tad.
Pa onda idemo na džamije, pravoslavnu crkvu, ostatke medrese na skveru i sl.
Eto vidis da neki Tuzlaci i ne znaju kada je postojala Medresa i sl, da ja sad ne nabrajam dovoljno sam rekla.
Znaci, nista puno, jasno i glasno i jednostavno, tabla na pomenute objekte.
Ako postoji a ja nisam vidjela onda ide jedno samoj sebi po glavi.


Dragi moji i drage moje, svasta se vi meni napricaste i predloziste; bas pravi forum, pa jos moderatori, pa doajeni...
A pitanja su vam uglavnom logicna, takva da su i odgovori logicni, tipa: a, sto ne bi moglo.
Jedino, niste ni pitali, niti bih ja mogao odgovoriti, ko, kad i iz kojeg fonda ce to zavrsiti, ili barem zapoceti.
Jer, kod vecine tih logicnih prijedloga se utvrdi da jos nije, bas najbolje, definisana nadleznost, ili, ako jest, da nadlezni imaju puno (ne)pravdanih razloga za izbjegavanje zadatka - nemaju sredstava, imaju preca posla, fali im svasta...
Zato je politicarima, vlastodrscima i mnogobrojnim korisnicima silnih poreza i taksi, o kojima i tuzlarije pisu ovih dana (jedna plata Brankovicevoj vladi), lako prebacivati krivicu na drugog, izbjegavati odgovore... i istovremeno sebi namicati sto lagodnije uslove i vece prinadleznosti.
Narod saburli...
Zato, mislim da ove prijedloge, koji se ticu kulture, sporta, informiranja, turizma, komunikacija i sl, treba odvojiti od onih, koji su vezani za zivot, zdravlje, egzistencijalne potrebe.
Mozemo neobaveznije razgovarati - svjesni smo da bi to bilo korisno, ali da zavisi od materijalnih mogucnosti, organizacije, sposobnosti. Pa predlazem da prozovemo ko je nadlezan i provjerimo koliko je sposoban...
A kod pitanja osnovnih prava (zdravlje, posao, dom, sigurnost, voda, komunalni minimum, obrazovanje...), koja jos nisu dostupna mnogim nasim gradjanima, a za koja veliki broj nas prima neku naknadu ili poveliku platu, moramo smanjiti prag tolerancije i biti svjesni prioriteta.
U Tuzli glavne prioritete definisemo budzetom, on je za 2008. usvojen, moguce ga je mijenjati, ali uz dooobru kampanju, argumente, vanredne potrebe.
Vecina navedenih pitanja su visa nadleznost (Federacija i Kanton), sto je ustrojeno Ustavom iz Dejtona, kao i ustavima FBiH i TK. Zato je opcinskom nivou ostalo vrlo malo nadleznosti i jos manje sredstava u budzetima, cak i za komunalne potrebe, a istovremeno, propadaju obrazovanje, nauka, kultura, sport...
Ako je ko sinoc slusao TVTK, culi ste da projekat turistickog obiljezavanja u TK pocinje konkursom za magistralne oznake, koje ce finansirati Vlada FBiH. Ne govori se iz kojih izvora, gdje su dosad trosene povelike turisticke takse, kako finansirati aktivnosti u opcinama (koje i vi predlazete), da li je bilo neophodno da svi kantoni posjete skoro sve svjetske turisticke sajmove...
Pa, da zakljucim, ideje su vam odlicne, spreman sam ih i proslijediti, ali nesto ne vjerujem da bi ikad dosle na dnevni red, tamo gdje se o njima donose odluke.
Pa, uostalom, culi ste da su organi drzave tek neki dan odobrili da se Zemaljskom muzeju BiH odobri prikljucak na njihov sistem grijanja, a vidim da ce (samo) plate drzavnih izbornika biti izmedju 4 i 6000 KM.
I, jos nesto, da ponovim, ja sam samo vijecnik u OV Tuzla, a stecci u Djurdjeviku su druga opcina. O steccima u Mramoru i Doknju smo vec ranije pricali na ovom topicu, pa cu provjeriti da li iko od strucnjaka i nadleznih u vlasti prati Tuzlarije i forum.
Sunce, ponekad procitam i servisne, ne moras mijenjati stil, al´ ne volim kad ti ponestane vedrine.
Sutra cu u Sicki Brod, provjericu sta je s tablom "TUZLA".

18-01-2008 at 12:51 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - DAC
Bez chatanja molim

Pa kao što sam veæ bio napisao, naše ideje su se svele na sljedeæe:

- osvjetljavanje Pravoslavne crkve
- postavljenje table gdje je bila Medresa
- postavljanje table na Franjevaèkom samostanu
- postavljanje tabli na sliènim lokacijama
- semafor kod Jupitera
- prebacivanje steæaka sa neke ugrožene lokacije


Rekoh ja, ideje i prijedlozi su super samo je pitanje da li æe ovo Vijeænik moæi dostaviti na prave adrese i hoæe li ikada od toga biti išta. I drago mi je da æe konaèno krenuti sa postavljanjem saobraæajnih znakova na magistralnim putevima

18-01-2008 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Sunce, ponekad procitam i servisne, ne moras mijenjati stil, al´ ne volim kad ti ponestane vedrine.
Sutra cu u Sicki Brod, provjericu sta je s tablom "TUZLA".




Pa ne volim ni ja kad vijecnicima nestane brzine pa ja moram sjediti na OV satima , a ne drzi me mjesto.

Salim se sta cu kakav mi zivot takva i ja.

Bogami moj prijedlog najeftinijin vidi se ko se za budzet grada brine.

Naglasavam da je Cupina ideja da se crkva osvjetli
a ako ostane para onda za mene jos jedna tabla i neka se napise "U ratu se obnavljala ". Dok su na nas padale granate sa Majevice i Ozrena pravoslavna crkva se obnavljala i spasavala od rusenje, e tako da se zna.

Stecci super prijedlog, e to vala ne mogu reci da nema para, neka oni nama kazu da mozemo pa cemo mi nataovariti u kola i u gradski park poredati.
18-01-2008 at 13:42 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - AD
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:
Stecci super prijedlog, e to vala ne mogu reci da nema para, neka oni nama kazu da mozemo pa cemo mi nataovariti u kola i u gradski park poredati.


Jah evo Cupo nudi svoje transportne usluge
vi samo nama papire i lopate pripremite



da dodam:
Uvijek postoji alternativa. Tuzla ima sigurno akademskog vajara. Dajte èovjeku kamena i koji dinar i sve se da srediti pa da izgleda ko original





..

[Edited by click_me on 18-01-2008 at 13:51 GMT]
18-01-2008 at 13:50 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - DAC
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Pa kao što sam veæ bio napisao, naše ideje su se svele na sljedeæe:
- osvjetljavanje Pravoslavne crkve
- postavljenje table gdje je bila Medresa
- postavljanje table na Franjevaèkom samostanu
- postavljanje tabli na sliènim lokacijama
- semafor kod Jupitera
- prebacivanje steæaka sa neke ugrožene lokacije
Rekoh ja, ideje i prijedlozi su super samo je pitanje da li æe ovo Vijeænik moæi dostaviti na prave adrese i hoæe li ikada od toga biti išta. I drago mi je da æe konaèno krenuti sa postavljanjem saobraæajnih znakova na magistralnim putevima

Ovi prijedlozi nadilaze pojedince i (samo) jednog vijecnika. Neki od njih zasluzuju angazman ili formiranje posebne NVO, cak su sanse da uskoro budu realizirani vece. Vjerovatno bi Cupo prihvatio projekat osvjetljenja SPC , a ja npr. Aleju A. Izetbegovica
A turisticki znakovi, o kojima govorimo, nisu saobracajni, samo se postavljaju (i) uz saobracajnice. Oni oznacavaju turisticke, kulturne i sl. znamenitosti, usmjeravaju ka njima i, po evropskoj praksi, su u smedjoj boji.


[Edited by vijecnik on 18-01-2008 at 13:51 GMT]
18-01-2008 at 13:50 | Ukljuèi u odgovor
Centar
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 44
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ovo treba samo da nacelnik cita (Tuzlarije) i sve bi trebalo biti rijeseno.
Mislim da ovi navedeni prijedlozi nisu toliko skupi koliko su odlicni.Samo je potrebna volja.

Ovo je jedan dobar nacin da se sagledaju necije ideje i da se vidi sta je moguce sprovesti.


18-01-2008 at 13:55 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Centar wrote:
Ovo treba samo da nacelnik cita (Tuzlarije) i sve bi trebalo biti rijeseno.
Mislim da ovi navedeni prijedlozi nisu toliko skupi koliko su odlicni.Samo je potrebna volja.
Ovo je jedan dobar nacin da se sagledaju necije ideje i da se vidi sta je moguce sprovesti.

Bolje da nacelnik ne vidi , svidjece mu se ideje, pa ce neko selo ostati i bez stecaka i bez puta
Vec rekoh, budzet je usvojen, a za sva manja ulaganja je potrebna dobra volja, organizacija i sloga.
Neke od ideja mogle bi se pripremiti za konkurisanje za sredstva kulture, tuzlansko ljeto itd, uskoro ce biti raspisani konkursi, opcinski i kantonalni.
A ako i Cupo, sa svojim iskustvom i entuzijazmom, uzme stvar u ruke...Pocece dolaziti podrska iz inozemstva, mozda se organizuje i kakva ORA, npr. prenos stecaka na Slanu Banju (mislim da na Sonom trgu nema mjesta).
Sunce, hocemol´ zajedno otici kod pomocnika nadleznog za kulturu il´ si vec bila sama?
18-01-2008 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - D
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:
mozda se organizuje i kakva ORA, npr. prenos stecaka na Slanu Banju (mislim da na Sonom trgu nema mjesta).



Ma kakav Soni trg, to treba u gradski park. Tamo je najbolja lokacija, a nakon nje Slana Banja
18-01-2008 at 14:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice