Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
oktobarska wrote:
Za razliku od Slanog jezera koji je humanitarno-socijalni projekat Opcine, bazeni bi trebali biti cisto komercijalni projekat. Iz tog razloga i jesam misljenja da bi se trebao napraviti banjsko-ljecilisni centar koji ne bi primarno zaradjivao na brckanju gradjana u bazenima, nego na pruzanju usluga iz svoje osnovne djelatnosti.
Interesantno da su se u Gracanici, Doboju, Celicu i drugim mjestima u okruzenju ´zelje gradjana, investitora i opcinske vlasti poklopile´ po pitanju bazena, a u Tuzli jos uvijek nisu. U BL su se ´poklopile zelje´ pa su istovremeno obnavljali Incel-ov bazen i gradili Vodeni Park. Evo jedan clanak iz Nezavisnih (mislim da je iz 2006.) sa nekim konkretnim podacima. Ako Bog pa da i mi docekamo nesto ovako.
Izgradnja prvog vodenog parka u Banjoj Luci na površini od èetiri i po hektara poèeæe za mjesec dana i biæe završen u toku sljedeæe godine, potvrdila je Vanja Spremo, projekt menadžer i koordinator projekta iz Gradske uprave.
"U prvoj fazi realizacije biæe izgraðen vodeni park na otvorenom sa prateæim sadržajima poput sportskih terena, garderobe i restorana, dok je u drugoj fazi predviðena izgradnja zatvorenog bazena, èetvrtog otvorenog bazena i klizalište", kazala je Spremo.
Prema njenim rijeèima, u toku su završne radnje registracije radne grupe koja ima za cilj finansiranje, izgradnju i upravljanje vodenim parkom pod radnim nazivom "Akvana", a koja æe biti u veæinskom vlasništvu Gradske uprave.
"Osim njih, vlasnici ´Akvane´ su i italijanski ´Acvanger´ AD i GP ´Krajina´", rekla je Vanja Spremo.
Ona je istakla da je po nalogu firme "Acvanger", koja ima preko 300 izvedenih projekata bazena i vodenih parkova, sprovedeno istraživanje tržišta prema kojem se pokazalo da je moguæe postiæi oko 255.000 posjetilaca godišnje, s cijenom ulaznice od oko šest KM.
Sadržaji parka biæe namijenjeni svim ciljnim grupama zahvaljujuæi raznovrsnim sadržajima kao što su sportski tereni, zabava, kupanje, druženje, restorani, a biæe moguæe sadržaje koristiti u svako doba dana i veèeri u toku èitave godine.
Idejni projekti instalacija uraðeni su u Projektnom birou firme "Acvanger" AD, a investicija iznosi oko 4.800.000 evra, dok æe izgradnju izvoditi domaæe firme i podizvoðaèi.



o tome ja govorim ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
26-12-2007 at 18:48 | Ukljuèi u odgovor
Bik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 13-09-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 46
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
RPM wrote:

jarane, ako ti je bila namjera etiketiranje ili žigosanje mene kao da nekoga mrzim onda si pogriješio, naði si zgodnu stoènu farmu i stoku za te stvari a mene ostavi na miru.

jedino što mrzim je osjeæaj koji imam skoro uvijek kada trebam neku uslugu opštinskih æata i ništa više. ...


Moj nick je samo nick, a tvoj odgovor pokazaje da si bas pravi primjerak za stocnu farmu.

26-12-2007 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
oktobarska
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-12-2007
Odgovori: 32
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

U ciju nadleznost spada odrzavanje postojecih i izgradnja novih djecijih igralista? Kolika sredstva su u budzetu za 2008. predvidjena za ovu namjenu i za koje projekte?
Igralista su nam u takvom stanju da bi Cupo mogao napraviti jedan dobar horor uradak. Ono iza zgrade Opcine se koristi za parkiranje, a ono na Sjenjaku (za koje je NEKO uzeo 150.000KM od Italijana ko da je pravio Diznilend) je unisteno za manje od godinu dana.
Vecina gradjana, zbog neposjedovanja kuca i vikendica sa vlastitim igralistima, i nemogucnosti da placa za privatne igraonice, odgaja playstation i sapunica generacije, pa se onda pitamo sto su nam djeca pretila, pogrbljena, imaju problema sa vidom, itd. Volio bih da Predsjedavajuca OV Dr Nada Mladina da odgovor na ovo pitanje jer je ona i pedijatar i baka djecice od 3-4 godine.

27-12-2007 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd
Bez chatanja molim

citat:
oktobarska wrote:
U ciju nadleznost spada odrzavanje postojecih i izgradnja novih djecijih igralista? Kolika sredstva su u budzetu za 2008. predvidjena za ovu namjenu i za koje projekte?
Igralista su nam u takvom stanju da bi Cupo mogao napraviti jedan dobar horor uradak. Ono iza zgrade Opcine se koristi za parkiranje, a ono na Sjenjaku (za koje je NEKO uzeo 150.000KM od Italijana ko da je pravio Diznilend) je unisteno za manje od godinu dana.
Vecina gradjana, zbog neposjedovanja kuca i vikendica sa vlastitim igralistima, i nemogucnosti da placa za privatne igraonice, odgaja playstation i sapunica generacije, pa se onda pitamo sto su nam djeca pretila, pogrbljena, imaju problema sa vidom, itd. Volio bih da Predsjedavajuca OV Dr Nada Mladina da odgovor na ovo pitanje jer je ona i pedijatar i baka djecice od 3-4 godine.


Eh, ja sam veæ prije govorio o ovome. Naime, gradovi u kojima sam bio vidio igrališta za djecu (Beograd, Zagreb, Ljubljana, Novi Sad) a koja nisu ništa veæa od ovih naših su napravljena tako da mogu što duže trajati.

Evo primjera. Kod nas su sve igracke (ljuljaške i tobogani) od plastike koja se veæ za godinu dana istroši i pokvari.

Pametni susjedi su napravili da su tobogani od lijepo obraðenog debljeg lima koji može stojati godinama neošteæen. Isto tako je i sa drugim elementima.

Poenta:

Ljudi neæe da bacaju novac bezveze. Kada ulože u nešto neæe da to traje samo 1 godinu nego barem 5. To se zove dobro investiranje.
Ali pošto su kod nas uglavnom prazne glave koje svojim postupcima samo potpomažu bespotrebno bacanje para, zato i imamo takvu situaciju.
28-12-2007 at 10:10 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

jedno pitanje, u obrazloženju nacrta budžeta stoji da se plaæe uposlenih poveæavau za 20% mada poveæanje za pojedine službe ide i do 80% ... ? bez nekog detaljnijeg obrazloženja iako plaæe uzimaju 20 % budžeta u obrazloženju od 10 stranica stoji samo 5 redova.

koliko se da vidjeti poveæanje je u prosjeku 35% što æe se teško naæi i u jakim firmama nedostižnih zapadnih nam zemalja.

isto tako piše da je poveæanje na osnovu broja uposlenih iako su putni troškovi isti, znaèi nema novih uposlenih ... ? 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
29-12-2007 at 10:57 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
RPM wrote:
jedno pitanje, u obrazloženju nacrta budžeta stoji da se plaæe uposlenih poveæavau za 20% mada poveæanje za pojedine službe ide i do 80% ... ? bez nekog detaljnijeg obrazloženja iako plaæe uzimaju 20 % budžeta u obrazloženju od 10 stranica stoji samo 5 redova.
koliko se da vidjeti poveæanje je u prosjeku 35% što æe se teško naæi i u jakim firmama nedostižnih zapadnih nam zemalja.
isto tako piše da je poveæanje na osnovu broja uposlenih iako su putni troškovi isti, znaèi nema novih uposlenih ... ?

Nisam prevelik poznavalac tehnike planiranja, vodjenja i analize budzeta, ali znam da je on samo okvir, plan sredstava, koji ne smije biti prekoracen. Stoga, porast plata nece biti veci od budzetom predvidjenog povecanja, u ukupnoj masi sredstava. Negdje ce to biti manje, negdje vise od 20%. Npr, u gradj. inspekciji, ako se prime jos 4 inspektora po sistematizaciji, uz dosadasnja 2, porast plata ce biti blizu 200%. Tamo gdje ostane isti broj ljudi povecanje nije moguce (bez promjene odluke o platama).
Po meni je i 20% puno, ali OV podrzava stav da je nuzno popraviti kvalifikacionu strukturu (koju propisuje i zakon) i sto vecim dijelom popuniti kljucna mjesta u opcinskim sluzbama.
No, za neka od upraznjenih mjesta, npr. za gradjevinske inspektore, bez obzira na pristojnu platu, nema dovoljno prijavljenih kandidata sa potrebnim uslovima, a za vecinu se veoma dugo ceka postupak Agencije za drzavnu sluzbu, tako da ne vjerujem da ce sredstva za povecanje plata biti utrosena.
Za detaljnija obrazlozenja ipak treba pitati nekog iz sluzbe za budzet i finansije.
29-12-2007 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

OK, hvala na odgovoru. 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
30-12-2007 at 14:43 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim



Poštovani,
Interesira me dali se za obilježavanje mjesta saobraæajne nesreæe dobijaju neke dozvole?Na više mjesta se postavljaju razna obilježja i kako se da zamijetiti da nitko od nadležnih ništa ne èini na tome, znaèi legalno je.


03-01-2008 at 19:29 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
lola wrote:
Poštovani,
Interesira me dali se za obilježavanje mjesta saobraæajne nesreæe dobijaju neke dozvole?Na više mjesta se postavljaju razna obilježja i kako se da zamijetiti da nitko od nadležnih ništa ne èini na tome, znaèi legalno je.


O ovom pitanju se moze napraviti mala studija, sa raznim aspektima - pravnim, sigurnosnim, socioloskim...
Vas vjerovatno zanima ko i kako odobrava postavljanje spomen-ploca ili spomenika, tzv. krajputasa, kojima porodice unesrecenih u saobracajnim udesima oznacavaju mjesto, datum i imena poginulih ?!
Bez gledanja u propise iznosim svoj stav: Za bilo kakvu gradnju, bilo kakvih objekata, neophodno je posjedovati dozvolu, koju po nasoj regulativi izdaje nadlezni opcinski organ. Ona podrazumijeva i saglasnosti, zavisno od specificnosti lokacije, vrste i velicine objekta, u ovom slucaju obavezno (i) od nadlezne institucije koja upravlja cestama.
No, u pravu ste, ima se dojam da to kod nas niko ne kontrolira i da ne sprecava bespravno postavljanje, vjerovatno zbog delikatnosti i (ne)uobicajenog pijeteta..., ali i zbog generalnog, naseg, bosanskog, odnosa prema postovanju zakona. Naravno, toga ima i u drugim zemljama, vise ka jugu i istoku.
Nadzor nad tim, i drugim, brojnim, bespravno postavljenim objektima pored puteva, morala bi vrsiti (i poduzimati mjere po zakonu) barem saobracajna inspekcija. Mislim da su danas mnogo veci problem npr. dzambo plakati, kojih, takodjer bez dozvola, ali i sa sumnjivim dozvolama, ima daleko vise i koji ponekad odvlace paznju vozaca, sprecavaju preglednost...
Obiljezena mjesta nesreca barem djeluju upozoravajuce, a kod vise ponovljenih nesreca na istom mjestu savjesne uprave za puteve postavljaju i dodatne znakove, crne tacke i sl...
U svakom slucaju, dozvola je potrebna.
04-01-2008 at 08:49 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - SDG
Bez chatanja molim



Jah što je lijepa slika sa ovim crvenim tendama koje se raspadaju a niko ih ne koristi...





..

04-01-2008 at 10:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice