Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - DAC
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Vjerovatno bi Cupo prihvatio projekat osvjetljenja SPC , a ja npr. Aleju A. Izetbegovica






ja sam za samo uz jedan uslov koji sam napomeno a to je ogradjivanje od Vaslija Kacavende (admine jel imaju jos manja slova )

Sunce ti si me inspirisala za ideju osvjetljenja SPC-a

a sto se Aleje tice trebalo bi stvarno vise osvjetljenja da ne bude dzaba ona pjesma "Ne bi sjala vako jako"



[Edited by cupo on 18-01-2008 at 14:21 GMT]
18-01-2008 at 14:20 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - DAC - AD
Bez chatanja molim

citat:
cupo wrote:

a sto se Aleje tice trebalo bi stvarno vise osvjetljenja da ne bude dzaba ona pjesma "Ne bi sjala vako jako"

>



HAHAHAHHHA
18-01-2008 at 14:29 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Poštovani,
1.Interesira me, kada i dali se planira moguænost naruèivanja odredjenih dokumenata (rodni list, domovnica i sl,) Online?
2.Za što se ne pokrene inicijativa da se Skver raskrižje ne preusmjeri u kružni tok kao i još mnogo prometnih raskrižja umjesto semafora da se postavi kružni tok jer ovdje skoro na svakom moguæem mjestu gdje su veæ postojali semafori sklanjaju se i postavljaju kružni tokovi.Mislim da bi se bar tu moglo iskustvo sa zapada vrlo jednostavno prenijeti da bise spojilo dobro sa korisnim.(manje gužve, nepotrebna policija za regulaciju prometa, nisu ovisni o zelenom valu, i nestanku el. struje ili izgorjelih žarulja)

22-01-2008 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

pa skver veæ jeste kružni tok ... ... a zato sam ja pado na vozaèkom ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
22-01-2008 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Skver jeste teoretski kruzni tok ali sigurno nije u praksi tako realiziran od strane vozaca.....znam na sta lola misli..
Znam da su u SA negdje na Ilidzi uveli kruzni tok i da se po uvodjenju isti dan dogodilo vise saobracajnih nezgoda iz prostog razloga jer nasi vozaci nisu na njega naviknuti a da budem iskren, da ne zivim ovdje gdje jesam( a polozio sam vozacki u Tuzli) ne bih ni znao kako se kruznim tokom vozi.
Ja bih licno onu sredinu poravnao, postavio inteligentne semafore na tu buducu raskrsnicu i zavrsio pricu. Ne bi bila prva raskrsnica u svijetu gdje se ukrstaju vise od 4 pravca. Ovdje ih ima i jos uz to postoje i tramvaji i trolejbusi koji su otezavajuca okolnost. Dakle, moj prijedlog je skver totalno "poravnati".

22-01-2008 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ma treba samo ispod znaka za kruzni tok dodati onaj mali, sa pojasnjenjem: "Maximalno 10 minuta", i nece biti problema... 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
22-01-2008 at 21:49 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
lola wrote:
Poštovani,
1.Interesira me, kada i dali se planira moguænost naruèivanja odredjenih dokumenata (rodni list, domovnica i sl,) Online?
2.Za što se ne pokrene inicijativa da se Skver raskrižje ne preusmjeri u kružni tok kao i još mnogo prometnih raskrižja umjesto semafora da se postavi kružni tok jer ovdje skoro na svakom moguæem mjestu gdje su veæ postojali semafori sklanjaju se i postavljaju kružni tokovi.Mislim da bi se bar tu moglo iskustvo sa zapada vrlo jednostavno prenijeti da bise spojilo dobro sa korisnim.(manje gužve, nepotrebna policija za regulaciju prometa, nisu ovisni o zelenom valu, i nestanku el. struje ili izgorjelih žarulja)


1. Planira se, bar je tako rukovodilac nadlezne sluzbe najavio vijecnicima. Ne znam kad, ali pretpostavljam da nadlezni prate ovaj forum i da ce ih ova pitanja potaknuti da ubrzaju realizaciju obecanja.
2. Vec ova diskusija pokazuje da rjesenja nisu bas jednostavna - vas troje ste za skver ponudili dva i po rjesenja.
To ipak moraju rijesiti strucnjaci, a nadam se da su u studiji, za koju cujem da je ovih dana predata Komunalnoj sluzbi, tretirali i uvodjenje kruznih tokova, ne samo na skveru.
Studija ce ovih dana na reviziju, pa cemo uskoro cuti sta se nudi za unapredjenje tuzlanskog saobracaja. Sacekajmo, vjerujem da cemo prve vijesti o tome saznati od novinara Tuzlarija.
22-01-2008 at 23:17 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ne bih volio da Tuzla izgubi jedno od svojih rijetkih preostalih obilježja. Izgled trga koji zovemo Skver je takav kakvog sam zapamtio i onaj središnji zeleni dio daje jedno od ljepših lica Gradu.

Inteligentni semafori, kako to samo gadno zvuèi.

23-01-2008 at 00:40 | Ukljuèi u odgovor
Avalon
Nivo: Forumski vuk
Obican momak

Registriran(a): 08-07-2006
Lokacija: Dolina Avalona
Odgovori: 403
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Gospodine Vijecnik;

Ulica "Aleja Alije Izetbegovica" nije obiljezena na adekvatan nacin, pa mnogi prolaznici ostaju zbunjeni ne znajuci koji je taco naziv te ulice.

Kada ce se krenuti sa uredjenjem te ulice, odnosno postavljanjem tabli sa tacnim nazivom?

PS Tabla koja objasnjava Oktobarsku revoluciju moze ostati, ali bi do nje trebalo postaviti i pravo(sadasnje) ime ulice.

Unaprijed Hvala!
 


Sve je tako stvarno, sve tako realno..., a ipak je sve tako prolazno...!!
23-01-2008 at 01:48 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Avalon wrote:
Gospodine Vijecnik;
Ulica "Aleja Alije Izetbegovica" nije obiljezena na adekvatan nacin, pa mnogi prolaznici ostaju zbunjeni ne znajuci koji je taco naziv te ulice.
Kada ce se krenuti sa uredjenjem te ulice, odnosno postavljanjem tabli sa tacnim nazivom?
PS Tabla koja objasnjava Oktobarsku revoluciju moze ostati, ali bi do nje trebalo postaviti i pravo(sadasnje) ime ulice.
Unaprijed Hvala!

Koliko znam, to je jedna od rijetkih ulica u kojoj su table s novim nazivom postavljene odmah poslije posljednje promjene imena. Mozda malu zabunu stvara tabla sa starim imenom (Oktobarska), poslije koje je ulica triput mijenjala naziv (bosanskih vladara, bosanskih velikana, A.Izetbegovica). Sad ta tabla ima samo istorijsko, za neke i sentimentalno znacenje. Trebalo bi uz nju staviti jos kakvo objasnjenje; mozda ce to i uraditi neko od nadleznih, ili ce je skinuti vlasnici zgrade kad budu uredjivali fasadu. Ja se ne bih time bavio, nisam jos provjerio ni onu tablu "Tuzla" (kod TE Tz) sto sam Suncu obecao, a ne volim davati lazna obecanja. Osim toga, mislim da jos uvijek ima ulica, koje nemaju ni po jednu tablu s novim imenom. Sorry.
23-01-2008 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice