Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Rat i mir

Propagandna mašinerija u šumskoj radi punom parom. Nemojte da vas iznenaðuju ovi izljevi primitivizma i èetništva.

Mediji u šumskoj na sve moguæe naèine Bošnjake, a posebno Bošnjake islamske vjeroispovijesti predstavljaju kao neke likove niže rase samim tim pravdajuæi sve ono što su neSrbima radili tokom posljednjeg (ali i ratova prije toga), ali i spremajuæi teren za neki novi potencijalni sukob.

Djeca im odrastaju u mržnji, pa ne bi bilo loše da vi nacionalno neoptereæeni i multietnièni izvadite svoje glavice iz pijeska i pogledate šta vam se u vlastitoj državi dešava.

Ako vam do sad neke stvari nisu jasne onda ste fakat idioti.

21-08-2013 at 22:44 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Ja sam neki dan isao na neko snimanje u Papraæu, pored Šekoviæa. I namjestili se mi sa kamerama i cekamo paraglajdere da polete kad nekakva djeca, nicim izazvana, pocnu nam dobacivati "Srbija" i dizati tri prsta. Mozda jedno 7-8 godina da imaju. Mislim takvih primjera se nagledam svakodnevno i zato cvrsti stojim iza svake recenice i stava izrecenom na ovom topicu.

Stvari se nikada nece promjeniti nabolje dok se ne usvoji zakon o negiranju genocida i dok se ne bude kazanjavalo za sirenje nacionalne netrpeljivosti. Trebam li podsjetiti ciji su poslanici svi do jednog glasali protiv ovog zakona? Treba li onda nacrtati pojedincima zasto ih se generalizira? Tako ce biti dok ne pokazu minimum dobre volje za neki normalan zivot.

22-08-2013 at 19:41 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Rat i mir

Samo fizièka pregrada.

22-08-2013 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Bez uvrede,ustvari kako moze jedan nebeski narod da se uvrjedi,ja mrzim taj nebeski narod.Razvlace nam pamet sa fasitickim djelima,svaki dan,ali svaki dan.Ja sam na jednom tzv probosanskom forumu fasovo trajni ban,zbog gore navedenog.Pitam se ovih dana dokle ide nas pasjaluk kad se o cetnicima radi?!
Ipak,ponosan sam na svoj betonski stav,koji nikad necu promjenit',jedino,ako, mislim dodje vrjeme da ga sprovedem u djelo.
Smrt fasizmu sloboda Bosnjacima.

22-08-2013 at 20:57 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Nož, žlica, Sjenica

Nazovite to, rekoh, praznovjerjem, ali ponudite onda drugo objašnjenje. Nije pred zgradom Opštine Bratunac - ili na onoj svadbi, ili gdje se veæ pjeva ovih vrelih dana Gospojinskog posta – masovne grobnice po Sandžaku prizivalo apstraktno Zlo, Satana ex machina, èudovišta s kokardama iz ravnogorske moèvare, veæ ono njegovo banalno, svakodnevno lice, u razgaženim štiklama ili djeèjim majicama na Hello Kitty – nasmijano lice pomjerene pameti.

Nije stoga naivno vjerovati u makabejsko prokletstvo. Naivno je vjerovati da se to lijeèi bosiljkom i makovim zrnom.

http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/noz-zlica-sjenica

22-08-2013 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Benzinom polivena i zapaljena povratnièka kuæa u Zvorniku

U noæi sa subote na nedjelju, u 23.16 sati, policiji u Zvorniku je prijavljeno da je došlo do požara na kuæi povratnièke porodice Nožinoviæ. Kako je za Klix.ba reèeno u Centru javne bezbjednosti Bijeljina, kuæa na kojoj je izbio požar nalazi se u ulici Svetog Save na broju 103.

Vatra je gorjela na ulaznim vratima, prilikom èega je poèinjena materijalna šteta na vratima te su vidljivi tragovi èaði na fasadi. Policija je izašla sinoæ na teren i istraga je u toku", reèeno nam je u CJB Bijeljina gdje nisu mogli precizirati kako je došlo do požara.

Požar je najvjerovatnije podmetnut, što dokazuje i pronaðena flaša u kojoj je bio benzin, a koja je ostavljena u blizini mjesta gdje je vatra buknula.

Nožinoviæi su ugledna Zvornièka porodica, a nedavno je u medijima spominjana kao primjer povratnièke porodice koja je obnovila svoju imovinu. Kako je za Klix.ba kazao Salih Nožinoviæ, vlasnik ove kuæe poznate u Zvorniku kao "Vila Nožina", od rata je imao niz ponuda da proda kuæu, ali nikada nije pristao.

Vila se nalazi u centru Zvornika, udaljena svega nekoliko stotina metara od zgrade Opæine i Policijske stanice Zvornik.

"Kuæu je htjela kupiti Opæina Zvornik, bilo je ponuda i nekih ljudi koji se bave neèasnim stvarima, ali ja jednostavno ne želim prodati kuæu. Mi smo je obnovili, rahmetli otac koji je bio pripadnik Armije BiH što svi ovdje znaju, je tražio od mene da ne prodajemo svoju imovinu u Zvorniku i tako æe i biti. Kada se incident sinoæ dogodio ja sam bio u Tuzli i tada me nazvala majka oko 23 sata i rekla mi šta se dešava. Došla je policija, požar je ugašen i dalje je na njima. Moram reæi da je policija bila maksimalno korektna, a zvao me je i naèelnik Opæine Zvornik, kao i predsjednik Skupštine. Sve je to divno, ali sa ovakvim odnosom prema povratnicima se veæ jednom konaèno mora prestati", kazao nam je Nožinoviæ.

Veæi dio ove porodice živi u Holandiji, ali je uvijek neko i u Zvorniku u kuæi, kaže nam vlasnik.

Nakon ovog incidenta reagirao je i potpredsjednik Narodne skupštine RS Ramiz Salkiæ, osuðujuæi "pasivnost nosilaca funkcija èiji je posao i obaveza da zaštite živote i imovinu Bošnjaka i svih graðana u RS".

"Ovaj, posljednji u nizu ozbiljnih napada na Bošnjake u Zvorniku i RS najdirektnije pokazuje da su bila opravdana naša upozorenja i slutnje da može doæi do eskalacije problema. Pokušaj namjernog paljenja kuæe povratnika Saliha Nožinoviæa u centru Zvornika, koji je uslijedio nedugo nakon napada na Bošnjake uoèi Bajram-namaza, pokazuje kako ovi incidenti nisu dio izlovanih ataka, veæ imaju svoju dublju pozadinu. Zahtijevamo najenergièniju reakciju Ministarstva unutrašnjih poslova RS i svih nadležnmih organa koji moraju obezbijediti sigurno životno okruženje za sve graðane, bez obzira na nacionalnu pripadnost. Pozivamo nadležne organe i institucije da u najkraæem moguæem vremenu reaguju i otkriju i adekvatno kazne vinovnike ovog napada i poduzmu sve mjere u cilju spreèavanja daljnjeg usložnjavanja sigurnosne situacije i ugoržavanja sigurnosti Bošnjaka u Zvorniku i RS", navodi se u saopæenju iz kabineta Ramiza Salkiæa, potpredsjednika Narodne skupštine RS.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/benzinom-polivena-i-zapaljena-povratnicka-kuca-u-zvorniku/130825055

25-08-2013 at 15:50 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Rat i mir

Koji su to maloumnici, p.... im materina èetnièka.

25-08-2013 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Svaki dan sve glasnije prizivaju Pravdu!!!
Svaki dan blizi se njihov kraj.

Smrt fasizmu Sloboda Bosnjacima!!!
Amin.

25-08-2013 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Proljetos mi izlupao nisan od pradjeda,neki pijani Srbin.Necu reci Vlah,mada ruku na srce vecina tih "Srba" koji postadose veci Srbi od Nemanjica,su zapravo romanskog porijekla i nemaju nista zajednicko sa slavenskom bracom,osim vjere i jezika koji su naucili.Bas kao i hercegovacki "Hrvati",koji postadose veci katolici od Pape i veci Hrvati od samog poglavnika.Sto se tice jezika,za razliku od Vlaha,oni ga tek uce,ali ih malo jebe onaj hercegovaci naglasak.

No,vratimo se pijanom Vlahu.Recimo da je istina da su njih,proganjali nekakvi "janicari",a znamo da se naselise u ta doba tih nekakvih navodnih "janicara".Dakle pretpostavimo da je to istina?Jer,doticni je rekao da je izlupao nisan moga pradjeda zato sto se on kao "seca kako je njegovu porodicu proganjao kao taj janicar" misleci na mog pradjeda,odnosno na njegov nisan.A taj nisan,ne da ga zalim sto je nisan moga pradjeda,vec sto se na njemu vide simboli sa stecaka uz islamske simbole.Fntastican prizor autenticnog,materijalno-historijskog svjedocanstva prelaska sa vjere Crkve Bosanske na Islam.Nesto sto bi trebalo biti zasticeno od drzave kao kulturno-historijsko nasljedje!!I ne samo od drzave vec bi trebalo biti zasticeno i od strane UNESCO-a.
No to je samo moja fantazija,jer ko jos mari za balije ?...
Da ne duzim,da se ponovo vratim na onog pijanog Vlaha sto je umislio da mu je moj pradjed "porodicu razorio",jer se covek "seca vremena od pr'e sesto godina".Razmisljam dakle o tom pijanom Vlahu a sve mi misli vise lete na Bosnjake,moj narod onako u cjelini.Gledam nas,kakvi smo?Ma nikakvi.I skontah! Ma nismo mi bolan Janicari mi smo vise Jagnjicari,jer sto se kolca tice, mi jedinino na njega znamo jagnje nabit'.



[Edited by bubi on 26-08-2013 at 22:25 GMT]

26-08-2013 at 22:17 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Podsjeti me ovaj dio tvog posta ""seca kako je njegovu porodicu proganjao kao taj janicar" " na komentare koje sam procitao na Facebook-u na zvornickoj stranici nakon ovog incidenta sa paljenjem kuce u Zvorniku. Ama bas niti jedan Srbin iz Zvornika ne osudi taj cin nego napisase sljedece, obratiti paznju i na lajkove publike.

" Vesna Rasevic Nožinoviæi su inaèe divni ljudi.... Èekaše pomoæ zvaniène Tuzle, spremaše opsadu,kad.... Protivnik sam paljenja ièije kuæe, šovinizma, ali ljude poput njih nimalo ne žalim. Štaviše, na njihovom mjestu ne bih ni prièala o nekom zlu protiv njih, jer nek se sjete šta su prièali 90-ih.
Sviða mi se · Odgovoriti · 14 · Juèer u 5:15poslije podne sati


Milan Gudovic Sve se vraca sve se placa.
Sviða mi se · Odgovoriti · 11 · Juèer u 5:08poslije podne sati



Milan Gudovic Vraca se pogani jezik vas ,vasa mrznja sto vam iz ociju izbija,vraca se za svako dete koje ste zaklali ,vraca se za svaku spaljenu kucu srbsku i u prvom svetskom ratu, i kada ste bili hrvatsko cvjece ustase odvratne,I TEK CE DA SE VRACA.
Sviða mi se · 7 · Juèer u 6:18poslije podne sati



Sandra Sandrolina Ovde su zapaljene papuce i kila jabuka.
Sviða mi se · Odgovoriti · 10 · Juèer u 8:09poslije podne sati



Igor Tešoviæ Nikad ranije nisam obratio pažnju na ime ovog objekta. Ovo je provokacija neviðena! Samo mi nije jasno ko je dozvolio izgradnju objekta pod ovim imenom u Zvorniku Znaju li gospoda koja su ovo dozvolila ko je bio Nozina Znaju li gospoda da je Nozina bio clan turske vojske koji je zajedno sa Dedajicem odgovoran za smrt hiljada Srba Podrinja Za odvodjenje srpske djece i poislamljavanje Strasno. Sto prije srusiti ovaj objekat, a vlasnika istog najostrije kazniti... Ili ce se sutra u Zvorniku pojaviti i objekat sa imenom Ante Pavelic, Sultan Murat i slicni.
Sviða mi se · Odgovoriti · 4 · Juèer u 5:56poslije podne sati


Бојан Симовић Kako je on stekao ovu kuæu? Da li je možda èinio u prošlosti neka zlodjela? Da li je prije 1991e uèinio nekome neko zlo? Osuðujem paljenje ièijih kuæa, bez obzira kako se zovemo, ali sam Nožinoviæ je itekako griješio...
Sviða mi se · Odgovoriti · 2 · Juèer u 5:09poslije podne sati



Ούρος Βουκάγιλοβιτς To su poznati ekstremisti od pre rata koje Zvornièani pamte po zlu.
Sviða mi se · Odgovoriti · 4 · Juèer u 5:05poslije podne sati ·



Dragan Vaskoviæ треба је рушит!
Sviða mi se · Odgovoriti · prije 23 sati


Igor Tešoviæ Najgori Srbi su Bošnjaci.
Sviða mi se · 12 · Juèer u 5:57poslije podne sati


VeKy Mijic ma treba je ukloniti stac tu bre bager naidje i gotovfo za 20 minuta
Sviða mi se · Odgovoriti · Juèer u 5:14poslije podne sati



itd, itd....



[Edited by cupo on 26-08-2013 at 23:46 GMT]

26-08-2013 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice