Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:
Evo, Paecekeepers prvi i drugi dio. Vrijedi pogledati.

http://www.youtube.com/watch?v=a9thf92vfio


http://www.youtube.com/watch?v=BB2uEDIBuSI

Toliko o ratu, za mir je potrebno punoooooooo, punooooooooooooooo i volje i zelje.

A sve mi se cini, da taj proces mira ide sporo.


ovaj film je bio u srbiji zabranjen...ja sam ga gledala na VHS kasetama(nekakvih 5 djelova ) švercovanim iz BIH preko slovenije
proces mira može možda ovako...
http://youtu.be/xfWsyr524gc
http://youtu.be/iVfyOcIUVX0

vrijedi pokušati i nikada ne odustajati...



http://youtu.be/mBu5-i9Gkns

[Edited by soraya on 18-10-2013 at 16:26 GMT]
18-10-2013 at 16:20 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:


ovaj film je bio u srbiji zabranjen...ja sam ga gledala na VHS kasetama(nekakvih 5 djelova ) švercovanim iz BIH preko slovenije
proces mira može možda ovako...
http://youtu.be/xfWsyr524gc
http://youtu.be/iVfyOcIUVX0

vrijedi pokušati i nikada ne odustajati...



http://youtu.be/mBu5-i9Gkns

[Edited by soraya on 18-10-2013 at 16:26 GMT]


Pa eto, neka u tom procesu mira prvo krene UN sa iskrenim pokajanjem i dubokim izvinjenjem urucenim BiH.

Jer oni su itekako "ucestvovali". Riba smrdi od glave.



18-10-2013 at 16:39 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:


Pa eto, neka u tom procesu mira prvo krene UN sa iskrenim pokajanjem i dubokim izvinjenjem urucenim BiH.

Jer oni su itekako "ucestvovali". Riba smrdi od glave.


potpisujem....Hebeš izvinjenje,odšteta miki ...lova,materijalna nadoknada...mrtve niko ne može vratiti,ali može preživjelima i porodicama ubijenih pomoæi u povratku,obezbejeðivanjem infrastrukture i doglednu perspektivu upošljavanja,obrazovanja,zdravstvene zaštite...nije dovoljno samo natjerivati politièke lidere da narod ubjedjuje na povratak,jer vidimo svi na šta taj povratak protjeranih lièi...nepravedno je da se sva odgovornost prebaci na NVO,a da dripci iz vlada i parlamenata samo žuljaju guzice za dobre novce....
jeste riba smrdi od glave,ali èisti se od repa...nažalost
18-10-2013 at 17:18 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:

potpisujem....Hebeš izvinjenje,odšteta miki ...lova,materijalna nadoknada...mrtve niko ne može vratiti,ali može preživjelima i porodicama ubijenih pomoæi u povratku,obezbejeðivanjem infrastrukture i doglednu perspektivu upošljavanja,obrazovanja,zdravstvene zaštite...nije dovoljno samo natjerivati politièke lidere da narod ubjedjuje na povratak,jer vidimo svi na šta taj povratak protjeranih lièi...nepravedno je da se sva odgovornost prebaci na NVO,a da dripci iz vlada i parlamenata samo žuljaju guzice za dobre novce....
jeste riba smrdi od glave,ali èisti se od repa...nažalost



Pa kao sto je u video klipovima koje sam postavila pokazano.... obican covjek zna srcem sta je ispravno i pravedno (pa tako i taj obicni vojnik pod UN zastavom).....ali obicnom covjeku su cesto ruke svezane .................velike ribe potezu konce, kako u UN tako i svugdje.

treba svaka "riba" priznati vlastitu krivicu, kako strana tako i domaca, samo se tako moze putem mira....sve ostalo je zavaravanje.

to za kompenzaciju se slazem....tim povratnicima treba finansijska pomoc....ali ne skupljanjem na kasicicu od merhametli ljudi, nego dugorocno rjesenje. a to je posao ljudi koji sjede u vladi i raznoraznih ministara za ekonomiju, za edukaciju, za ovo ili ono, koji se sjete tih ljudi iskljucivo kad je izborna godina.

18-10-2013 at 17:39 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
primus inter pares wrote:
al meni ovde fakat nista nije jasno...



da ti malo pojasnim :

18-10-2013 at 18:23 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir



rat i mir

ako se pogleda dugoroèno
na koji naèin treba da bude nekog zajedništva meðu ljudima kao socijalnim biæima,ako se kao individue ne integriramo u društvo?
društvo u kome treba respektovati svakoga kao ljudsko biæe,kao èovjeka
i dokle god budemo imali one koji ne tolerišu druge i šire neku mržnju sa ili bez povoda
nema napretka...
zdrav razum je najbitniji...





[Edited by yugi on 18-10-2013 at 21:11 GMT]

18-10-2013 at 21:05 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
djecko wrote:


rat i mir

ako se pogleda dugoroèno
na koji naèin treba da bude nekog zajedništva meðu ljudima kao socijalnim biæima,ako se kao individue ne integriramo u društvo?
društvo u kome treba respektovati svakoga kao ljudsko biæe,kao èovjeka
i dokle god budemo imali one koji ne tolerišu druge i šire neku mržnju sa ili bez povoda
nema napretka...
zdrav razum je najbitniji...








18-10-2013 at 23:33 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
djecko wrote:

da ti malo pojasnim :



strasno,nema 10 ak 15 aktivnih clanova i do ovog dodje,i ovo nije prvi nego nti put...
jebote,sta bi iblo da na ovom forumu aktivno ucstvuje i "druga strana"...
nicije maslo ovde nije za ramazana,da se razumijemo,al da postoje trenutne sankcije,vjerovatno bi i ton diskusije/polemike bio u granicama dozvoljenog ponasanja...
kucu sudis po gazdi/domacinu,a ne gostima...
u zadnjih par mejseci,trudim se jebiga ne odogovarat na provokacije,al kad vidim da "neko" nekaznjeno nastavlja sa istim,sta mene sprecava da kontaminiram ovaj prostor, i poserem se svima u cejf??nista...
a onda se uhvatim,u razmisaljnju,koji ce mi to k**** ba?nisam doso da se svadjam, i nerviram,visak frustracija izbacujem na drugom mjestu,da se ne lazemo,svi mi njih danas imamo,problema preko glave...
ova tema,nije u vezi ratova na balkanu i u svijetu,mirenja i sl,negoli do ratova rijecima medju forumasima,koji su toliko besmisleni,i bezvezni,da ono jebiga,ostanes bez komentara,elena,morala,i volana...
ne se moze do u beskonacno srat svadzat i ratovat...nema smisla..al fakat nema smislsa... il ipak moze i ima smisla?
koji nam je k**** svima zajedno?
ovce ko ovce svaka za se travu pase,al zato ima coban da ih uvede u tor...nema cile mile...
kome ja ovo ba jele


[Edited by primus inter pares on 21-10-2013 at 11:31 GMT]
21-10-2013 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
primus inter pares wrote:

strasno,nema 10 ak 15 aktivnih clanova i do ovog dodje,i ovo nije prvi nego nti put...
jebote,sta bi iblo da na ovom forumu aktivno ucstvuje i "druga strana"...
nicije maslo ovde nije za ramazana,da se razumijemo,al da postoje trenutne sankcije,vjerovatno bi i ton diskusije/polemike bio u granicama dozvoljenog ponasanja...
kucu sudis po gazdi/domacinu,a ne gostima...
u zadnjih par mejseci,trudim se jebiga ne odogovarat na provokacije,al kad vidim da "neko" nekaznjeno nastavlja sa istim,sta mene sprecava da kontaminiram ovaj prostor, i poserem se svima u cejf??nista...
a onda se uhvatim,u razmisaljnju,koji ce mi to k**** ba?nisam doso da se svadjam, i nerviram,visak frustracija izbacujem na drugom mjestu,da se ne lazemo,svi mi njih danas imamo,problema preko glave...
ova tema,nije u vezi ratova na balkanu i u svijetu,mirenja i sl,negoli do ratova rijecima medju forumasima,koji su toliko besmisleni,i bezvezni,da ono jebiga,ostanes bez komentara,elena,morala,i volana...
ne se moze do u beskonacno srat svadzat i ratovat...nema smisla..al fakat nema smislsa... il ipak moze i ima smisla?
koji nam je k**** svima zajedno?
ovce ko ovce svaka za se travu pase,al zato ima coban da ih uvede u tor...nema cile mile...
kome ja ovo ba jele


[Edited by primus inter pares on 21-10-2013 at 11:31 GMT]

hoš ukratko reæ da ne treba bit hatorljiv
21-10-2013 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Samo da kazem;
vratio sam se da nastavim...
necu vam pricati o miru, nikad, pricacu vam o agresiji, toliko dugo dok cetnici forma ovog ne pocrkaju od muke.
AMIN!!!
SMRT SRPSKOM FASIZMU SLOBODA BOSNJACKOM NARODU!!!!

03-11-2013 at 21:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice