Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
djecko wrote:
neko je pobrisao post od neveli



me's'cini da nije, tu mi je sto sam postirala, na stranici ispred..
16-10-2013 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:
Mene interesuje sta se govori na videu, ali ne znam Njemacki. Moze li neko u kratkim crtama prepricati...ne mora biti esej, ali da prevede u nekim kracim/sazetim crtama?


pa otprilike ovo što je napisao Bongo...ni ja ne znama njemaèki ,ali mi je klip poznat ,gledala sam ranije i kæerka mi ga je prevodila
16-10-2013 at 22:46 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:


pa otprilike ovo što je napisao Bongo...ni ja ne znama njemaèki ,ali mi je klip poznat ,gledala sam ranije i kæerka mi ga je prevodila

Interesuje me sta kaze Fuad Mujakic, jer prevod ide preko njegovog govora tako cuh prvih nekoliko njegovih rijeci i dalje ne.
16-10-2013 at 22:50 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

kažu da su od bošnjaèkog muslimanskog naroda ,formirana divizija u odbrani nakon èetnièkih pokolja,pa da je bosna bila pod NDH onda neka obeæanja ljudima za sigurnost familija...muftija je volio pare kolko sam skonto ... ljudi su na kraju korišteni i u odbrani berlina od rusa...

16-10-2013 at 22:51 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:
Mene interesuje sta se govori na videu, ali ne znam Njemacki. Moze li neko u kratkim crtama prepricati...ne mora biti esej, ali da prevede u nekim kracim/sazetim crtama?


Nema se tu bilo sta elaborirati, Njemacko/Francuski TV kanal "arte" u bobu elaborira ono sto smo mi u nasim skolama tadasnje Jugoslavije na casovima istorije ucili, ni manje ni vise.

Video klip traje desetak minuta i oduzelo bi mi vremena u detalje izvrsiti prevod, naravno i jos uz kojekakvu pomoc googlovog prevodioca.
Dakle, nema svrhe prevoditi, svi mi koji smo preko 35 starosne dobi smo ucili kao sto vec reko sadrzinu postavljenog video klipa.

No danas 70 godina nakon surove istine mnogi nece da znaju sta se tada kolektivno dogadjalo.
Imamo slican slucaj i sa novom proslosti, mnogi je negiraju i nebi htjeli znati sta se sve dogodilo.

Svi smo mi na Balkanu na neki nacin odgovorni za velika zla nad drugim i drgomisljenicima, onima koji nisu sa nama, mi ih odmah automatski deklarisemo kao nase protivnike, neprijatelje, treba ih progoniti i unistavati.....ovo mi posljednje uveliko odnekuda poznato.

"Cafire treba progoniti i unistavati", neko je nekada davno, davno rekao.



[Edited by Bongo on 16-10-2013 at 23:00 GMT]
16-10-2013 at 22:58 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:


pa otprilike ovo što je napisao Bongo...ni ja ne znama njemaèki ,ali mi je klip poznat ,gledala sam ranije i kæerka mi ga je prevodila


Kao sto rekoh, u detalje onako kako smo i mi u skolama proucavali istoriju i surovost ss klerofasista i njihovih sa nasih podrucja klerofasistickih saveznika.
Ustase, cetnici i handzar divizije bili su strah i trepet za sve druge narode, a da bi bio belaj jos veci, duhovne vodje bile su na celu ss klerofasista,
dabogda im se kosti truhle u grobovima i vjecno im dzehenemska vrata iznutra zamandaljena bila.
16-10-2013 at 23:06 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
mustajbeg wrote:


nemoj da onanises, tema nije istorija...
daj ti meni odgovori za ovog srpskog adolfa.


srpski, hrvatski bosnjacki, u cemu se razlikuju tadasnji, a cak i dansnji klerofasisti ?

procitaj moje postove, kada je u pitanju klerofasizam ja ne cinim, nikada nisam cinio niti cu ikada ciniti razlike.

klerofasisti su ne ovisno iz cijih redova dolaze su obicno ljudsko smece, bili oni srbi, hrvati, bosnjaci, nijemci ili eskimi.
16-10-2013 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

Interesuje me sta kaze Fuad Mujakic, jer prevod ide preko njegovog govora tako cuh prvih nekoliko njegovih rijeci i dalje ne.

pa evo preveo je i Bongo i djeèko...uglavnom ono što se zna iz literature...ja sam ovo gledala na arte kanalu,a V. mi je prevodila...
u suštini na sceni je revizionizam koji je ponajviše uzeo maha u Srbiji,a nije imuna ni Hrvatska ...još samo da poènu i u BIH revitalizaciju handžarlija pa da se popišamo na sve antifašistièke tekovine.....elem svi revizionisti ispred sebe imaju vjerske predvodnike identièno po receptu iz WW2...
16-10-2013 at 23:12 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
Bongo wrote:


srpski, hrvatski bosnjacki, u cemu se razlikuju tadasnji, a cak i dansnji klerofasisti ?

procitaj moje postove, kada je u pitanju klerofasizam ja ne cinim, nikada nisam cinio niti cu ikada ciniti razlike.

klerofasisti su ne ovisno iz cijih redova dolaze su obicno ljudsko smece, bili oni srbi, hrvati, bosnjaci, nijemci ili eskimi.



mani me bolan te suplje, nego jarane dosta je vise, potpiso si se.
znaci, svi smo isti.
procitali ti ono sto sam ja postavio,
ocito ti treba dosta knjiga i slika da bi Mozda i nesto svatio.
neznas ti sta je komsiski noz i karnister benzina,

PS
A DA TE PITAM
Kako je pocela agresija i zasto....

i da li sam i ja fasita?

[Edited by mustajbeg on 16-10-2013 at 23:17 GMT]
16-10-2013 at 23:15 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Bongo wrote:


Kao sto rekoh, u detalje onako kako smo i mi u skolama proucavali istoriju i surovost ss klerofasista i njihovih sa nasih podrucja klerofasistickih saveznika.
Ustase, cetnici i handzar divizije bili su strah i trepet za sve druge narode, a da bi bio belaj jos veci, duhovne vodje bile su na celu ss klerofasista,
dabogda im se kosti truhle u grobovima i vjecno im dzehenemska vrata iznutra zamandaljena bila.


vidi Bongo
pokolji koji su se desili od strane èetnika u drugom svjetskom ratu,desili su se i sada u posljednjem na isti naèin sa istim scenarijem...
i na isti naèin se forsira, kao da se nije išlo na genocid...
meðutim nekada prije sedamdeset godina se moglo mnogo toga prikriti...
danas su stvari sasvim drugaèije kao i sa masom dokumentovanih dokaza ....
16-10-2013 at 23:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice