Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
WipeOut wrote:



zbog ovog drugog dijela posla ...garant



Naravno
06-05-2011 at 09:31 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Hurka, evo ovdje, da ti ne zashatavam na temi

Ne razumijem ovaj svijet, izgleda nikako.
Citam o roditeljima koji smatraju da su im djeca mala, kad napune 14 godina, preksinoc jedan od 19, prica da mu mati ima pristup bankovnom racunu, kodove, sve.
Ja sam sa 19 imao vec skoro godinu dana ratnog staza, muda ko kamion dajc, i racune nisam polagao ni sebi, a kamo li rodeteljima.
A mala matura........
Ko sad se sjecam sredjenih curica iz razreda, sjecam se "tanke" kavate i ocevog sakoa, i radosti zbog ostanka do kasno to vece.
A napravilo nam da slavimo u restoranu "Doma penzinera".
Ja znam da sam od matere trazio nesto para, a da je otac reko da s tim, ne mogu u kafani sjediti ni do 20:00 a kamo li svu noc, mada da ako ostanem svu noc, kuci se vise ne moram ni vracati.
I dao mi vise para nego sto ce mi ikad vise u zivotu dati.
Mislim da je to bilo zadnji put da sam ga gledao sa nekakvim postovanjem.
Sjecam se da smo tad veceri provodili, onako grupno, cijela genneracija, na igralistu ispred Partizana, pred Zvijezdom, ispred obdanista iza Bristola.
Smatrali se odraslima, zaljubljivali, ludovali, tukli, i smatrali kako cemo u zivotu bas svi biti nesto posebno, svako na svom polju, svako do vrha....
I znam da smo sjedili u tom Domu penzionera, da tu vise nikad u zivotu nisam bio, da sam popio par piva, a onda se momacki nalio nekakim "Cezarom", i jedva cekao da smazem rusku salatu, prelivenu krem sosom, koju sam par sati kasnije povracao u gerderobi diskoteke u hotelu Tuzla.
Curice otisle kuci, kao i vecina muskaraca, a nas par "ulicara" nastavilo dalje.
Znam da smo dobro zakuhali s onim Branom, tad izbacivacem, i jos nekakim, kolegom mu u njega, i valjda nas je samo mladost, skoro djecastvo spasilo od zestokog degeneka.
Napolju je kisa lila kao iz kabla, a mi se zaputili prema Play off-u.
Nikad poslije Tuzla mi nije djelovaa tako strano i drukcije nego tu noc, valjda je nikad prije nisam ni dozivio u tom nocnom izdanju.
Znam da sam dosao do pomenutog kafica, sjetio se oceve prijetnje, pozdaravio s jaranima i otisao kuci, gdje sam obavio i drugu turu povracanja, i to ni vise ni manje nego kroz prozor u dnevnom boravku, na uzas moje matere.
Oca, na svu srecu nije bilo, dje li je on tad bio, samo laste znaju, mozda u Doknju, bezbeli nije htio gledati vlastito starenje otjelovljeno u maloj maturi prvenca mu.
Ko zna.....
S materom sam se ujutro dogovorio da ocu ovo pijanstvo ne pominje, kisa je svakako oprala ostatke mojih polupreradjenih izlucevina, tako da nisam morao ici po komsiluku i izvinjavati se, a rusku salatu nisam pojeo do nekad iza rata............

22-05-2011 at 16:02 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Abulafija, nije to ta matura. Prièala sam o maturi kad završe PETI razred devetogodišnje osnovne škole (11-godišnjacima)

22-05-2011 at 20:41 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
hurija wrote:
Abulafija, nije to ta matura. Prièala sam o maturi kad završe PETI razred devetogodišnje osnovne škole (11-godišnjacima)





Gluho bilo
Nista sad cu ja izbrisati post
23-05-2011 at 07:56 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Ovoj temi stvarno treba promijeniti ime u dozivljaji dijaspore


Amidza je, vjerovali ili ne bio izbacivac u kafani, u subotu navece
Zove me jaran, da dodjem u to nekako seoce na obali, gdje jednom godisnje bude sommer party, a narod, gotive,s parama. Sve oni u fred perry prslucicima, i skupim satovima na rukama.
I mi redovno odemo, zapijemo se, bude dobra muzika, hrana, ljetni kokteli, zajebancija i tako do zore.
Zove on mene, da dodjem u subotu navece. Hocu rekoh, jasta, pogotovo sto mi gospoja radi, pa da ne sjedim sam u kuci i samozadovoljavam se uz pomoc slika obnazenih forumasica...
I odem ja tamo, u stvari saceka me on pred brodom, sve sa audiJom mu njegovim, u crnoj kosulji i crnim pantolama na peglu, cipelicama. Reko' jaro, dje si se ti skocko, jel to ko izbacivac radis?
Kaze:
-JA, AL NE SAMO JA NEGO I TI!!
-STA??
On ponekad radi ko izbacivac po kafanama, vikendima, inace je socijalni radnik, vjerovali ili ne. Voli cojk, valjda, sta li. Ima on i te nekake kurseve, dozvole, njeznike- palceve, pancire itd......
Kaze, ma ne treba ba meni niko, nego mi je dosadno stojati tamo sam cijelu noc, niko od mojih "redovnih" kolega nije mogo doci, pa kontam, ti mores, nisi strasljiv, nisi ni sitan (rodila te majka), a nece ti bit ni dzaba.
Nego, de obuci odijelo.
Ja kontam, sad se ne mogu okrenuti i razguliti, uceraj mu, jednom se zivi, haj' da i ovo probam.
I obuko i ja to crno odijelo, kosulju iste boje, a on mi dade neku malu znackicu na kojoj sitnim slovima pise security, da je zakacim na dzep.
I bas sam dobro izgledo u tome, mogu vam reci. Ko saliveno, barem sudeci po pogledima zenskog dijela publike.
Helem stigosmo mi u u kafanu, a tamo puno ko sibica, narod sjedi, vecera, muzika u pozadini, povelika basta, lijepo ljetno vece, bas onako prijatno. Mracak se spustio, oni popalili baklje okolo, sve izgleda prilicno romanticno.
I stacionirasmo se za jedan od onih visokih stolova, al ne na ulazu, nego, onako na kraju kafane, valjda da imamo pregled, sta li.
Konobarice nam donesose pice, tamo kuhar stoji pored ogromnog rostilja, pa mi i njegove specijalitete isprobasmo, doduse, zalismo sve to kiselom vodom i kolom, kaze ovaj, ne smijemo piti, nedo Bog ako koga osinemo, pa mu sta bude, oduzet ce mi dozvole, pa sam jebo jeza u ledja.
Sta ce reko meni oduzeti, ja nemam nikakih dozvola osim vozacke, a ni za nju nisam siguran gdje je.
Pa jest, to, nema govora, onda pij, al nemoj puno, ne mores ko meit pjan bit.
Helem, mlada donese onaj mojito, pa i meni nekako lakse bi odmah.
Svu noc su mi stizali SMS- ovi provokativnog sadrzaja, od znanog i neznanog naroda, koji je pozdravljao moju "promjenu profesije", jos kazu, mojoj inteligenciji, ta profesija je tamam po tabijatu. Jel to znaci da sam kurat, il sta drugo, nesto nisam siguran, al nije ni bitno.
Narod ulazi, izlazi, konobarice trce, svijet se provodi, narod nam prilazi, progovori koju s nama, pa opet razgule. Pridje mi jedan danac, bivsi rally vozac, prilicno poznat (Thorkild Thyrring), i zapoce i pricu samnom. Al na engleskom, j***m li ga, ne znam zasto.
Bio je i komicar (Ufe Holm se mescini zove), al s njim nisam plaho muhabetio.
Pa mi baba nekaka pridje, i opet na engleskom pita, jesam li ja novi vlasnik.
Velahvle, gospoja, mislim se, ja ni ovog odijela sto je na meni nisam vlasnik, a kamo li kake kafane. Ma scela bakuta ogrebat se za snosaj, ko sto gledam, al ja sam cojkosebiprisebi.
Jedni odlaze, drugi dolaze, sati odmicu, ako se ko i posvadja, ovaj moj ode, a ja ga ko biva pratim. Al' mi im ni ne pridjemo kako valja, oni nas primjete, zastraseno pogledaju, izvinu se i obecaju da ce bit najbolji drugovi od sad. Pruze mali prst jedni drugima uz neizostavnu: "mir mir mir...."
Dobro nije bas tako bilo, al otprilike.
Doduse jednog nekakog je ovaj stvarno izbacio napolje drzeci ga za vrat, i sa uvrnutom rukom a ja nisam nikad vidio pjanijeg cojka da brze skakuce pri izlazu iz kafane.
Inace se nije desavalo nista posebno, konobari oko 23:00 razmakli stolove, nekakav bend zagudio uzivo, narod se zapleso, majke postale pjanije i pjanije, ko i muskarci uostalom, al ja sam vise u ove prve gledo, pa za njihovo stanje mogu potvrditi cinjenicu da vecina njih sa svakom picem postane sve ljepsa i ljepsa.
Cekaj malo, to je valjda poslije svakog mog onog mojita (upala mu....) a nije njihovog. Nejse.
U neka doba, a naravno, nakon sto mi je ovaj ahbab razgulio u nepoznatom pravcu, ispred mene se ukazase dvojica momcina moje visine (a to nije malo, kao sto neki od vas znaju), u ramenima dobro siri od mene, odjeveni u one hip-hop-vreca-pantole, sa duksericama navucenim na glavu, i izraza lica koji govori da sam jebo jeza u ledja.
Eh jebaji ga, kontam dje bas sad da dodju?
-Dobro vece drugovi, rekoh ja njima, ne morete uci, ovo je privatna zabava. Jest da su oni vec usli, i dosli do mene na drugom kraju te baste.
-Tako da cu vas morati zamoliti da nestanete u vidu lastinog repa, sto bi onaj lukavcanin reko. Jednom sam procito nekakav roman, al da me yebes ne znam kako se zove ni ko ga je napiso, osim da je cojk iz Lukavca i da se dobro sjecam radnje.
-POLICIJA.
-Jesi li ti ovdje gazda.
E Amidza, idi u micku svoje lijepe patere, hebo te otac tvoj Marko, sad si nayebo. Pa sta si ti mislio konjino jedna, da mores tako stojati, glumiti frajera....
Halo bolan, pa dje si ti doso, nit te ko ovdje zaposlio, nit znas ko je uopste ovdje gazda, a ti...
Sta ja, pa ja, sta.... Zaboli me ba, pa niko ni ne zna da ja ovdje radim, nek se jebu obojica.
-NISAM, ne znam ja ko je gazda, pitajte tamo u sanku, oni vjerovatno znaju, sto mene pitate?
-Pa pise ti security na sakou, a iscerujes nas napolje.
Auuuuuu, mamu ti hebem i znacku, i znackinu znacku. Auuuuuuu.....
-Dobro vece gospodo, cujem iza ledja i vidim ovog mog ahbaba.
Dje si Z....., pozdravise ga, znaju se.
-Ko je gazda ovdje.
I odse sve trojica prema sanku, pregledati nekake dozvole, potvrde, stajaznamstazabolimevalainjeznik.
Ja sam dobro potego onog mojita (upala mu k..., ah to sam vec napiso) i zapalio cigaru.
Ostade insan ziv dobro je.
Ne iscerivo ja vise nikog i nidje nek se jebu svi ako hoce.
-Pripazi malo na onog tamo, nesto sere, ako koga makar odgurne, jebi mu zenski dio familije, odoh ja do grada, moram nesto obaviti, govori mi ovaj, nakon sto je ispratio narodnu miliciju.
-Ma ices ti u....................
Ode, otac ga hebo, ne stigoh mu ni reci da sam upravo dao otkaz.
I sta cu, bulji u onog tamo, gledaj u nekake tinejdzere sto udjose oko 3, konobarica mi kaze da ih je vidjela da sipaju vlastito pice.
Haj do stola, oduzmi im flasu vodke, predaj u sank, gledaj ovog sto zakuhava, obidji malo i oko njega, cisto da vidi da ga gledam, vrati se na poziciju, zapali cigaru, potegni onog mojita i izgledaj zajebano.
Onaj kad se vrati, tacno cu mu s majkom opciti, i to na nacin neprikladan za opcenje s majkom prijatelja.
Sreca nista vise ne bi.
Ubrzo se i on vrati, pa smo ostatak noci proveli u ugodnom caskanju s narodom i pijuckanju ovih koktela.
Oko 5 sam ponovo bio na brodu, sa 400km-ova vise nego kad sam kreno napolje, a gace jos na meni.
Pa i nije noc bila tako losa .


[Edited by Abulafija on 02-08-2011 at 09:27 GMT]

01-08-2011 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Abulafija ,Abulafija

01-08-2011 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
djecko wrote:
Abulafija ,Abulafija



Hvala.
01-08-2011 at 11:46 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Aidatuzla wrote:
bas volim citati ovog abulafiju




I ja mlada
Fala
01-08-2011 at 13:25 | Ukljuèi u odgovor
Cloe
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2973
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Ne valja ovo amidza nista pisi ponovo
...sala mala meni je ovo super a trebo si i kakvu sliku uz ovo postaviti da vidimo koliko si bio sexy

01-08-2011 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Cloe wrote:
Ne valja ovo amidza nista pisi ponovo
...sala mala meni je ovo super a trebo si i kakvu sliku uz ovo postaviti da vidimo koliko si bio sexy



Taman posla, ko bi tek tad, od vas ziv osto po forumu
Fala mlada
01-08-2011 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice