Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Sad æe ti moderatori ovo izbrisati jer nema veze sa temom-nisi ništa pitala vijeænika  


<br /><br /><br /><br />

26-12-2007 at 00:29 | Ukljuèi u odgovor
smor
Nivo: Forumski doajen
imenevazno2.wordpress.com
Registriran(a): 06-02-2006
Lokacija: youtube imenevazno2
Odgovori: 1967
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Gledajuæi veèeras snimak sjednice OV-a na kojoj je usvojen Budžet za narednu godinu primjetio sam izmeðu ostalog da je u Budžetu poveæana stavka za naknade èlanovima komisija OV-a .Zanima me koliko æe sada iznositi mjeseène naknade za èlanstvo u komisijama i da li recimo vijeænici primaju naknadu za èlanstvo u komisiji i u situacijama kada se recimo komisija ne sastane ni jednom u toku mjeseca?


Dragi yugi, gdje ces taj smorluk gledat?! - za sjednice tog tipa za sve neucesnike propisano je 3 lexaurina prije sjednice i 6 poslije. (Uz duzno izvinjenje vjecniku. ) Iskreno, meni je apsurd da neko ko je uposlen na odredjeno radno mjesto i placen za rad od 8 sati dnevno, prima i posebne naknade za rad "u komisijama," a koje se obicno odnose na obaveze i onako vezane za radno mjesto na koje je uposlen/na i u okviru tog radnog vremena. Ministarstva sa novim nacrtima zakona o placama, koliko sam nacuo (citao jos nisam licno), ukidaju ovu praksu. Kad bi sve nas placali za ono sto nam spada u posao, a radimo ga "extracurricular" onda bih ja i mnoge kolege forumasi do sada kroz komisije skupili stotinjak kvadrata na moru i jos koju desetinu na planini, a o voznom parku da i ne pricam...Slazem se i sa nekim povecanjem plate za javnu upravu umjesto toga, ali sam potpuno protiv tih naplata kroz komisije, odluke, vanredne stimulacije bez objektivnog sistema meritokracije,...al´, moja se bas i ne pika...a, mozda je i bolje...
26-12-2007 at 07:55 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Gdje su ovi cistaci tuzlanski ovih dana tj juce i danas?
Nema policije,isto mishevi se posakrivali nema cistaca izgleda da cekaju da snijeg padne pa da odjednom sve ociste ili?
Ima toga jos al de da vidim sad sta je ovo

26-12-2007 at 08:13 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Na sluzbenoj stranici opcine jos stoji Nacrt budzeta http://www.tuzla.ba/tuzla/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=139), pa da se Sunce ne trudi vise, ako jos koga zanima nek pogleda.
Jedina promjena je bila vezana za povecanje naknade glavnim povjerenicima u MZ. Ima u budzetu puno pozicija, koje zasluzuju jos dodatnih objasnjenja, ali su glavne solidno obrazlozene.
Vezano za naknade, place i sva licna primanja - mali komentar: u budzetu se samo obezbjedjuju izvori, a o promjenama visine, prava, nacina isplate... mora se donijeti poseban akt.
Po pitanju pracenja rada sjednica OV i naknada za komisijski rad, slazem se sa smorom. On nema potpune informacije, kao ni ja uostalom, ali je sustinu pogodio. Pogotovo za komisijski rad povlastenih sluzbenika u javnoj upravi i za tzv. politicare, koji po raznim odborima uberu vise nego za redovan posao, cije "rezultate" vidimo. Izuzetkom mozemo smatrati izvjestan broj strucnjaka, koji bi radom u komisijama trebali dati doprinos kvalitetu nasih odluka, ali njih sve rjedje angazujemo; stranke radije delegiraju svoje zasluzne aktiviste...
Za Rodjenog: treba se ljutiti ne nerad i neozbiljnost, ali kontinuirano, ne dozvolimo da svaki put "prekipi"... Predlazem da saradnik Tuzlarija skokne do Komunalca, MUP-a..., mozda i oni imaju stogod reci.
U ovakvoj situaciji i mi bismo, cim dodjemo kuci, umjesto misha, trebali uzeti lopate u shake.

26-12-2007 at 09:08 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Sto se tice komunalaca, 4 kamiona non stop rade, ciste se prvo glavne saobracajnice i putevi do bolnice, 20 ljudi lopatama cisti prilaze i mostove i posipa so, radi se bez prestanaka koliko broj ljudi i oprema dozvoljava.
Jutros odvezeno smece gdje god se moglo prici.

Primjer recimo Miladije, ne mogu doci do smeca, ljudi ocise uske putice da ono mogu izaci iz kuce a malo je primjera gdje komsije zajedno ociste put da se moze prici kucama.
Pa tamo na Brdu, Mjedanu, Mosniki i sl. jedva se moze kada je suho doci a ne sada.

Situacija je vanredna i svi se trebamo angazovati ili bar strpiti i ne kukati.

26-12-2007 at 09:16 | Ukljuèi u odgovor
smor
Nivo: Forumski doajen
imenevazno2.wordpress.com
Registriran(a): 06-02-2006
Lokacija: youtube imenevazno2
Odgovori: 1967
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:
Na sluzbenoj stranici opcine jos stoji Nacrt budzeta http://www.tuzla.ba/tuzla/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=139), pa da se Sunce ne trudi vise, ako jos koga zanima nek pogleda.
Jedina promjena je bila vezana za povecanje naknade glavnim povjerenicima u MZ. Ima u budzetu puno pozicija, koje zasluzuju jos dodatnih objasnjenja, ali su glavne solidno obrazlozene.
Vezano za naknade, place i sva licna primanja - mali komentar: u budzetu se samo obezbjedjuju izvori, a o promjenama visine, prava, nacina isplate... mora se donijeti poseban akt.
Po pitanju pracenja rada sjednica OV i naknada za komisijski rad, slazem se sa smorom. On nema potpune informacije, kao ni ja uostalom, ali je sustinu pogodio. Pogotovo za komisijski rad povlastenih sluzbenika u javnoj upravi i za tzv. politicare, koji po raznim odborima uberu vise nego za redovan posao, cije "rezultate" vidimo. Izuzetkom mozemo smatrati izvjestan broj strucnjaka, koji bi radom u komisijama trebali dati doprinos kvalitetu nasih odluka, ali njih sve rjedje angazujemo; stranke radije delegiraju svoje zasluzne aktiviste...
Za Rodjenog: treba se ljutiti ne nerad i neozbiljnost, ali kontinuirano, ne dozvolimo da svaki put "prekipi"... Predlazem da saradnik Tuzlarija skokne do Komunalca, MUP-a..., mozda i oni imaju stogod reci.
U ovakvoj situaciji i mi bismo, cim dodjemo kuci, umjesto misha, trebali uzeti lopate u shake.


Hvala lijepa na odgovorima, gospon vijecnik. Podravljam ovo ucesce vjecnika na forumima i mislim da je ovo odlican primjer demokratije na djelu -- pa nek neko kaze kako Tuzla ne ide korak ispred vremena ...znaci forum je i formalno postao vox populi (sad valja pazit sta se prica)

[Edited by smor on 26-12-2007 at 09:23 GMT]
26-12-2007 at 09:22 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:
Sto se tice komunalaca, 4 kamiona non stop rade, ciste se prvo glavne saobracajnice i putevi do bolnice, 20 ljudi lopatama cisti prilaze i mostove i posipa so, radi se bez prestanaka, koliko broj ljudi i oprema dozvoljava.
Jutros odvezeno smece gdje god se moglo prici.
Primjer recimo Miladije, ne mogu doci do smeca, ljudi ociste uske putice da ono mogu izaci iz kuce a malo je primjera gdje komsije zajedno ociste put da se moze prici kucama.
Pa tamo na Brdu, Mejdanu, Mosniku i sl. jedva se moze kada je suho doci, a ne sada.
Situacija je vanredna i svi se trebamo angazovati ili bar strpiti i ne kukati.


Svaka cast, Sunce, po ovom vremenu ti radis udarnicki
26-12-2007 at 09:29 | Ukljuèi u odgovor
oktobarska
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-12-2007
Odgovori: 32
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Za razliku od Slanog jezera koji je humanitarno-socijalni projekat Opcine, bazeni bi trebali biti cisto komercijalni projekat. Iz tog razloga i jesam misljenja da bi se trebao napraviti banjsko-ljecilisni centar koji ne bi primarno zaradjivao na brckanju gradjana u bazenima, nego na pruzanju usluga iz svoje osnovne djelatnosti.
Interesantno da su se u Gracanici, Doboju, Celicu i drugim mjestima u okruzenju ´zelje gradjana, investitora i opcinske vlasti poklopile´ po pitanju bazena, a u Tuzli jos uvijek nisu. U BL su se ´poklopile zelje´ pa su istovremeno obnavljali Incel-ov bazen i gradili Vodeni Park. Evo jedan clanak iz Nezavisnih (mislim da je iz 2006.) sa nekim konkretnim podacima. Ako Bog pa da i mi docekamo nesto ovako.
Izgradnja prvog vodenog parka u Banjoj Luci na površini od èetiri i po hektara poèeæe za mjesec dana i biæe završen u toku sljedeæe godine, potvrdila je Vanja Spremo, projekt menadžer i koordinator projekta iz Gradske uprave.
"U prvoj fazi realizacije biæe izgraðen vodeni park na otvorenom sa prateæim sadržajima poput sportskih terena, garderobe i restorana, dok je u drugoj fazi predviðena izgradnja zatvorenog bazena, èetvrtog otvorenog bazena i klizalište", kazala je Spremo.
Prema njenim rijeèima, u toku su završne radnje registracije radne grupe koja ima za cilj finansiranje, izgradnju i upravljanje vodenim parkom pod radnim nazivom "Akvana", a koja æe biti u veæinskom vlasništvu Gradske uprave.
"Osim njih, vlasnici ´Akvane´ su i italijanski ´Acvanger´ AD i GP ´Krajina´", rekla je Vanja Spremo.
Ona je istakla da je po nalogu firme "Acvanger", koja ima preko 300 izvedenih projekata bazena i vodenih parkova, sprovedeno istraživanje tržišta prema kojem se pokazalo da je moguæe postiæi oko 255.000 posjetilaca godišnje, s cijenom ulaznice od oko šest KM.
Sadržaji parka biæe namijenjeni svim ciljnim grupama zahvaljujuæi raznovrsnim sadržajima kao što su sportski tereni, zabava, kupanje, druženje, restorani, a biæe moguæe sadržaje koristiti u svako doba dana i veèeri u toku èitave godine.
Idejni projekti instalacija uraðeni su u Projektnom birou firme "Acvanger" AD, a investicija iznosi oko 4.800.000 evra, dok æe izgradnju izvoditi domaæe firme i podizvoðaèi.


citat:
vijecnik wrote:

...
Jezero je napravljeno i pokazalo se punim pogotkom, bar tako misli veliki broj tuzlaka, koji se tamo kupaju, pa i mnogi drugi.
...
Glavni uzrok je nas nizak standard i prema njemu odredjene cijene ulaznica na Panoniku. Tuzlaci tako placaju prihvatljive cijene, ne smeta im "bara" i vjerovatno vecina i ne zali sto nemaju kompleks bazena.
...


26-12-2007 at 15:17 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Bik wrote:

Zasto bi "bara" smetala super modernom kompleksu bazena? Zar mislis da bi ista populacija, koja sebi moze priustiti kupanje u bari za marku dvije, mogla placati desetak maraka za bazen? Uostalom, godina traje 12 mjeseci a ne mjesec i po? Bazenima ostaje deset i po, sasvim dovoljno da fino rade kad "bara" ne radi

Ne znam kako tebi i slicnima ne dosadi pricati o neprofitabilnosti Panonike? Zar mislis da novac iz budzeta ne pripada i onim hiljadama Tuzlaka koji dolaze na Panoniku a ne mogu na more ili do Bizovackih?

Niko ti ne brani da mrzis opstinsku administraciju ali de nadji nesto sto pije vode? Slabo ces na "bari" ubrat koji poen protiv njih, tesko ces ikoga ubjediti da je bilo bolje da je ostala mocvara tamo gdje je sada jezero.



jarane, ako ti je bila namjera etiketiranje ili žigosanje mene kao da nekoga mrzim onda si pogriješio, naði si zgodnu stoènu farmu i stoku za te stvari a mene ostavi na miru.

jedino što mrzim je osjeæaj koji imam skoro uvijek kada trebam neku uslugu opštinskih æata i ništa više. ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
26-12-2007 at 18:29 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Glavni uzrok je nas nizak standard i prema njemu odredjene cijene ulaznica na Panoniku. Tuzlaci tako placaju prihvatljive cijene, ne smeta im "bara" i vjerovatno vecina i ne zali sto nemaju kompleks bazena.
Nas koji bismo isli (i) na te bazene, po cijenama, koje npr imaju Catez, Bizovac ili Ilidza, a pogotovo cijelu godinu, vjerovatno nema dovoljno. Volio bih da ima, ali mislim i da je u interesu vecine tuzlaka imati ovakvu panoniku. Takav je stav vecine vijecnika u ovom sazivu OV, kao sto je bio i onih, koji su donijeli odluku o panonici (istina na prijedlog opcinskih birokrata i tehnokrata).
No vrijeme i razvoj Tuzle (mozda i brza gradnja u istocnom dijelu grada, Kabilova klinika, novi stanovnici, KBR...) ce sigurno uticati da se promijene interesi, trzisna situacija, mogucnosti.
Pa vec sad je jasno da, uz onih 10,5 mjeseci rada (kad ne radi panonika) i uz dovoljan interes, takav kompleks moze donijeti prihode slicne onima, koje bi imao da panonika ne postoji. A uz rast naseg interesa za bazene, valjda cemo u medjuvremenu promijeniti i neophodne zakone, koji bi omogucili brzi ulazak JPP, o kojem smo vec na ovom topicu govorili.


mislim da bi bilo krajnje fer i pošteno ne sakrivati se iza socijale kao nekada iz radnièke klase.
isto tko mislim da bi bilo još poštenije objasniti graðanima tuzle da cijena nije samo 2 KM veæ i onih dodatnih "nevidljivih" 6KM kolika je cijena neprofitbilnosti samog projekta a uzima se dodatno iz budžeta, tj haraèa za koji kao u doba vilajeta niko nije odgovoran.

pa kad se to sve fino sabere dobijamo jednu posve drugu sliku a kao rezultat imamo situaciju da komunalac nema novaca za novu opremu i mašine nebi li nam ulice ovih dana bile èistije a i novci za možda dodatno ljudstvo su nekamo otišli.

no voðeni rezonom iz onog sistema, ne kukajmo i strpimo se, klimajmo glavom, mašimo repom i kližimo se. 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
26-12-2007 at 18:39 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice