Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Poštovani,

Interesira me dali netko od Vas koji odluèujute o promjeni naziva ulica razmišljate na posljedice koje proizilaze iz toga; skidanje starih naziva, tiskanje novih i postavljanje istih, kašnjenje pošte i najbitnije scaniranje mjesta za GPS gdje se upisuju nazivi ulica i godinu ili èetiri poslije opet ili na poèetku ili iznova neko novo ime.U kontaktu sa ososbama koje rade na tom podruèju su mi rekli da je taj posao za njih vrlo rizièan jer svaka nova vlast povlaèi za sobom i promjene naziva ulica i tako da je isti (GPS) beskoristan.
zahvaljujem,

23-01-2008 at 21:32 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
lola wrote:
Poštovani,
Interesira me dali netko od Vas koji odluèujute o promjeni naziva ulica razmišljate na posljedice koje proizilaze iz toga; skidanje starih naziva, tiskanje novih i postavljanje istih, kašnjenje pošte i najbitnije scaniranje mjesta za GPS gdje se upisuju nazivi ulica i godinu ili èetiri poslije opet ili na poèetku ili iznova neko novo ime.U kontaktu sa ososbama koje rade na tom podruèju su mi rekli da je taj posao za njih vrlo rizièan jer svaka nova vlast povlaèi za sobom i promjene naziva ulica i tako da je isti (GPS) beskoristan.
zahvaljujem,

U posljednjem mandatu OV, koji ove godine istice, promijenjen je samo naziv bivse oktobarske, mozda je time proces zamjene zavrsen .
Nadam se da u novoj vlasti nece biti prevelikih promjena, da se nece mijenjati ni sastav dugogodisnje komisije za promjenu naziva ulica, da je ona isrpila sve ideje i prijedloge, pa da od iduce godine i u Tz moze krenuti GPS.
Jednom dijelu ulica vraceni su stari toponimski nazivi, oni se sigurno nece vise mijenjati.
No, ne moze pojedinac mnogo uticati na kolektivne euforije - koga briga za postu, troskove i GPS, kad je u pitanju ime heroja ili cete iz naseg sokaka?

23-01-2008 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pozdravljam Vijecnika,
Jedno vrlo kratko ali ozbiljno pitanje, na koje MOLIM sto brzi i tacniji odgovor. PRIVATNA NEKRETNINA JE IZGORILA U POZARU, POZAR JE PODMETNUT, KUCA NIJE OSIGURANA, nije totalna steta asi se ne moze ni u jednu sobu sakriti, prespavati jednu noc, a kamoli da se zivi. Penzionerka bez penzije od 70-tak godina i ratni vojni invalid su prakticno na ulici. Moze li se i ako moze kome konkretno obratiti za pomoc, sta bi se moglo ocekivati i u kojem vremenskom periodu. Jel´ tesko pitanje, a?
Dobro hajde, tri pitanja, nije jedno ali su sva vruca i hitna.
Hvala.

[Edited by zeus on 24-01-2008 at 06:37 GMT] 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
24-01-2008 at 06:32 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
zeus wrote:
Pozdravljam Vijecnika,
Jedno vrlo kratko ali ozbiljno pitanje, na koje MOLIM sto brzi i tacniji odgovor. PRIVATNA NEKRETNINA JE IZGORILA U POZARU, POZAR JE PODMETNUT, KUCA NIJE OSIGURANA, nije totalna steta ali se ne moze ni u jednu sobu sakriti, prespavati jednu noc, a kamoli da se zivi. Penzionerka bez penzije od 70-tak godina i ratni vojni invalid su prakticno na ulici. Moze li se i ako moze kome konkretno obratiti za pomoc, sta bi se moglo ocekivati i u kojem vremenskom periodu. Jel´ tesko pitanje, a?
Dobro hajde, tri pitanja, nije jedno ali su sva vruca i hitna.
Hvala.
[Edited by zeus on 24-01-2008 at 06:37 GMT]

Mogu odgovoriti brzo, ali ne i pozitivno. Iz skorih iskustava sa ovog foruma svi smo vidjeli da institucije ove drzave u takvim slucajevima, po pravilu, nemaju rjesenja, sem neke interventne pomoci.
Uz veliki trud, i samo izuzetno, savjesne institucije i dobri ljudi mozda i pronadju neko rjesenje. Nisam pravnik, ali i da jesam, ne vidim sta uraditi hitno, sto je predvidjeno nasim zakonima, a sto unesrecenim moze pomoci u ovom trenutku.
Ako je kuca na teritoriji opcine Tuzla, postoje sanse da Nacelnik pomogne sredstvima tekuce rezerve (koja nisu velika), recimo kod sanacije objekta. Postoje takodjer skromna sredstva u fondovima socijalne i boracke zastite, za jednokratne pomoci, u opcini, a i u visim nivoima. U ovakvim slucajevima je redovno pomagao i Crveni kriz, a siguran sam da bismo pomogli i mi forumasi, kao i mnogi drugi ljudi.
Ako ces se ukljuciti i ti, javi se PPom, pa da detaljnije dogovorimo.
24-01-2008 at 06:52 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - AD
Bez chatanja molim

Može li se oèekivati da se na Opštinskom vijeæu pokrene inicijativa za popravkom ili èak moguæim proširenjem ulice u Skojevskoj s obzirom na sadašnju frenkventnost saobraæaja a i onu koja æe tek doæi kada se uspostavi Univerzitetski kampus na lokaciji sadašnje kasarne?!?


Hvala

29-01-2008 at 12:03 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Može li se oèekivati da se na Opštinskom vijeæu pokrene inicijativa za popravkom ili èak moguæim proširenjem ulice u Skojevskoj s obzirom na sadašnju frenkventnost saobraæaja a i onu koja æe tek doæi kada se uspostavi Univerzitetski kampus na lokaciji sadašnje kasarne?!?
Hvala

Problem Skojevske (ul. Armije BiH) je vec dugo prisutan i inicijativa na Vijecu nije neophodna; mozemo samo provjeriti u kojoj fazi su aktivnosti. Nadleznost nad tom ulicom, kao dijelu regionalne ceste prema Celicu, ima Kantonalna direkcija za puteve. Koliko znam, nasa opcinska sluzba za komunalne poslove je s njima u kontaktu, vjerovatno ce se aktivnosti planirati i odvijati zajednicki.
Projektanti su vec dobili zadatak da se projektuje obnova (koja ukljucuje i dio ceste od Soline do Doknja), a da prvi dio ulice, do kasarne, pokusaju prosiriti na 4 paralelne trake.
Raspitacemo se kako idu poslovi, ali bi dobro bilo da se u ove price o cestama ukljuce dobro informisani putari, slicno k´o sto Thales informise o aerodromu. A jos bi bolje bilo da Direkcija za puteve, Aerodrom i slicni faktori imaju svoju web-stranicu. Valjda cemo docekat.
30-01-2008 at 06:46 | Ukljuèi u odgovor
ZuZu
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 31-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 168
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Poštovani V.,

Poznato je da Bukinjskoj ulici pripriteno treba napraviti kanalizacioni sistem a nakon toga trotoar, autobusku stanicu, te ulicu prikljuèiti na gradsko centralno grijanje (cijevi prolaze ktaj naselja).
Meðutim nije poznato kada æe se poèeti sa radovima. Da li je planirano nešto od ovoga u 2008?

[Edited by ZuZu on 30-01-2008 at 10:27 GMT]

30-01-2008 at 10:25 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD - AD
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Problem Skojevske (ul. Armije BiH) je vec dugo prisutan i inicijativa na Vijecu nije neophodna; mozemo samo provjeriti u kojoj fazi su aktivnosti. Nadleznost nad tom ulicom, kao dijelu regionalne ceste prema Celicu, ima Kantonalna direkcija za puteve. Koliko znam, nasa opcinska sluzba za komunalne poslove je s njima u kontaktu, vjerovatno ce se aktivnosti planirati i odvijati zajednicki.
Projektanti su vec dobili zadatak da se projektuje obnova (koja ukljucuje i dio ceste od Soline do Doknja), a da prvi dio ulice, do kasarne, pokusaju prosiriti na 4 paralelne trake.
Raspitacemo se kako idu poslovi, ali bi dobro bilo da se u ove price o cestama ukljuce dobro informisani putari, slicno k´o sto Thales informise o aerodromu. A jos bi bolje bilo da Direkcija za puteve, Aerodrom i slicni faktori imaju svoju web-stranicu. Valjda cemo docekat.




Ehhh ako æemo èekati na Kantonalnu direkciju za puteve onda æemo se naèekati. Ako budeš došao do nekih informacija odmah javi.
30-01-2008 at 11:33 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Prvo da kazem da tabla ima pise TUZLA .

Moje pitanje za vijecnika je mozda malo banalno ali mene stvarno zanima da li su vijecnici OV Tuzla ravnopravni po svim osnovama. Moj utisak je, da nisu ni blizu svi isto aktivni, redovni i zainteresovani.

30-01-2008 at 13:30 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD - AD
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:

Ehhh ako æemo èekati na Kantonalnu direkciju za puteve onda æemo se naèekati. Ako budeš došao do nekih informacija odmah javi.




Važi !
30-01-2008 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice