Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

o ovom ja pricam,ba al me niko ne razumije..

citat:
Žalosno je da smo, i pored toga što smo uèili iz historije o masovnim ubijanjima za vrijeme Prvog i Drugog svjetskog rata, gotovo pet decenija kasnije zaboravili na ta zlodjela i dopustili da se to ponovo desi u našem dvorištu", upozorio je Suljkanoviæ.
14-11-2013 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
primus inter pares wrote:
vidis ne slazem se...
odgovornost je uvijek na svima nama!
isuvise smo mali i slabi, i beznacajni na globalnom nivou da bi od bilo koga ista ocekivali...
drug moj,nisam ja neprijatelj,ja samo konstatujem,i primjecujem,da se nista ne mijenja,osim broja grobnica,nazalost...
al ocigledno vi mene ne razumijete..





Ne znam ko te etiketirao kao neprijatelja,ja u svakom sluèaju nisam ali ostavimo se etiketiranja.
Dakle, šta je preuzimanje odgovornosti za nešto za šta nismo odgovorni sem klasiènog mazohizma
Neæe nas ta uravnilovka odvesti nigdje u to sam savršeno siguran.Svakako da postoje neka dešavanja u prošlosti koja "našoj" strani ne mogu služiti na èast ali identifikovati odgovornost po svaku cijenu tamo gdje tome nema apsolutno mjesta nije rješenje!
Famozna viktimizacija(o rogobatnosti te rijeèi sam veæ ranije pisao) nije nešto što je neutemeljeno jer i ova zadnja grobnica nedvosmisleno govori o tome!
Šta je rješenjeDa zaboravimo i kažemo puj pik ne važi
Pa jedan od najveæih problema Bošnjaka i jeste kratka pamet tj sjeæanje!!!Pojavi se recimo Aleksandar Vuèiæ, prospe par nekih floskula o suživotu,bla bla i mi ko ovce potrèimo i kažemo eee jest dobarr ovaj stvarno želi dobro Bosni.I onda se pojavi recimmo ovakav jedan snimak!

 


<br /><br /><br /><br />

14-11-2013 at 13:44 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

da ja ne bi ispo veæi æetalj od orginalaca ,
i udaro u klin,a vi o ploèu, i rest my case..
krivu drinu niko ispravio nije...

14-11-2013 at 13:49 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
yugi wrote:


Ne znam ko te etiketirao kao neprijatelja,ja u svakom sluèaju nisam ali ostavimo se etiketiranja.
Dakle, šta je preuzimanje odgovornosti za nešto za šta nismo odgovorni sem klasiènog mazohizma
Neæe nas ta uravnilovka odvesti nigdje u to sam savršeno siguran.Svakako da postoje neka dešavanja u prošlosti koja "našoj" strani ne mogu služiti na èast ali identifikovati odgovornost po svaku cijenu tamo gdje tome nema apsolutno mjesta nije rješenje!
Famozna viktimizacija(o rogobatnosti te rijeèi sam veæ ranije pisao) nije nešto što je neutemeljeno jer i ova zadnja grobnica nedvosmisleno govori o tome!
Šta je rješenjeDa zaboravimo i kažemo puj pik ne važi
Pa jedan od najveæih problema Bošnjaka i jeste kratka pamet tj sjeæanje!!!Pojavi se recimo Aleksandar Vuèiæ, prospe par nekih floskula o suživotu,bla bla i mi ko ovce potrèimo i kažemo eee jest dobarr ovaj stvarno želi dobro Bosni.I onda se pojavi recimmo ovakav jedan snimak!



sad se cojek busa da je ponosan sto je iz bosne

i sad zamisli situaciju...da dodjes u priliku da se rukujes sa ovim monstrumom

a u politici se moras pomerhabat
14-11-2013 at 13:53 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
primus inter pares wrote:
I DRUGA STVAR ON nije reko,svi su srbi isti,kako to mehko zvuci..
on je reko srbi su genocidan narod.svi.de nek neko to kaze negdje javno,u kameru..sta vam je ljudi ba...
i jos kaje argumentuje,pazi skeniranim stranicama koji su dokazi centickog divljanja u ww2..kad mu ja kajem zans ko je te vojvode pohvato i ko kerovima presudio?a da on meni kaje i jedan slucaj slicnog ganjanja ratnih zlocinaca i njihovo svrsavanje?i kaje argumentovano..
i onda skrenete prciu kako neko to jest ja ovde pokusava izjednacit krvnika i zrtvu,jos samo fali,da sam negator zlocina i genocida...a ja uopste ne pricam o tom...



Savršeno je meni jasno šta je ko ovdje rekao i zato sam i apostrofirao da nas generalizovanje neæe odvesti u pravom smjeru.
"I onda skrenete prièu"??Ko skrene prièu
Dakle ukoliko se ne slažem sa tvojim stavovima to je skretanje sa prièe!!!Referisao sam se na stav o generalizovanju i to je po meni dovoljno.Dakle Srbi nisu genocidan narod ali da je ogroman broj tog naroda uèestvovao u realizaciji genocida taèno je!!! 


<br /><br /><br /><br />

14-11-2013 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

znaci lik nije prekrsio samo pravila foruma...
za to mu je sljedovo direktni ban.
to je meni generalizacija..jebiga ja savrseno razumijem
sta znaci razlika u misljenju,oprecan stav,polemika,al ovo bilo gdje drugo da kaze,sramota ba...
elem,nema veze...

14-11-2013 at 14:01 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
primus inter pares wrote:
znaci lik nije prekrsio samo pravila foruma...
za to mu je sljedovo direktni ban.
to je meni generalizacija..jebiga ja savrseno razumijem
sta znaci razlika u misljenju,oprecan stav,polemika,al ovo bilo gdje drugo da kaze,sramota ba...
elem,nema veze...


znas li ti sta je sloboda govora!!!!!
Onaj G.Wilders iz Holland rece;
muslimani treba da pocjepaju pola casne knjige, kuran'a pa nikom nista.Tuzili ga muslimani i ...nista.Sloboda govora, ...

samo da se nadovezem jos;
kako su te komunjare ucile za svabe, svi njemci su bili omrzeni i zvali su te Njemce svabe, nacisti, sjecas li se jos toga...

[Edited by mustajbeg on 14-11-2013 at 14:33 GMT]

[Edited by yugi on 14-11-2013 at 15:05 GMT]
14-11-2013 at 14:28 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

Generalizujem i uopšte to ne krijem. Ja to mogu prestat pisat ovdje ali to neæe promijenit moje mišljenje.

Ne sumnjam uopšte da meðu Srbima ima normalnih ali smatram da su ti u ogromnoj manjini. Ja uvijek kažem, dovoljna je èinjenica da im izbore iako su u žešæim go*nima po pitanju ekonomije redovno dobijaju okorjeli nacionalisti kojima fašistièke izjave doðu k'o dobar dan. Ne dolaze oni na pozicije s neba, bira ih narod.

Dakle narodu godi sva ta prièa jer narod oèima ne može gledat neSrbe. I nema tog koji æe me ubijedit u suprotno.

Pa ti ljudi ne htjedoše podržat ni protest koji se ticao i njihove djece (famozni JMB), a ti ovdje kmeèiš po forumu kako neki forumaš pravi generalizacije.

Jer preèe je Srpstvo od tamo nekog matiènog broja.

Haj' sad nastavi kmeèat.

14-11-2013 at 17:06 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir



yeah m`fkr,fridom of spiæ...
neki o vas su to prebukvalno shvatili,ko i sve ostalo u zivotu...

15-11-2013 at 08:25 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

i sta bi sa Ratimirom?

20-11-2013 at 16:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice