Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:
potpisat OPEN SKY ugovor zbog 5 i 7 slobode. Nema veze.


smijem li pitati sta znaci ovo? ne kontam sta je 5 i 7 sloboda?
07-02-2008 at 23:33 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:
citat:
zeus wrote:


Ma ja eto priznajem da se ne druzim sa Zinkom. De mi reci kako to ide sa ugovorima, dodjes u inspekciju i onda zaboravis na aerodrom, jedno dvije godine i sta onda? Pa kakav se to ugovor realizuje nakon dvije godine skoro?
MA ljudi su to zaboravili do sad, a Enver koristi te inspekcije i mozda potpisane predugovore ili pisma namjere da opravda ILS, a da ce otvorit, dabogda.
Eto ako se taj aerodrom otvori do 1. aprila, posalji broj tekuceg i koliko vas ima, ja placam pijacu u aerodromskom restoranu. Citavom aerodromskom preduzecu i Taletu i tebi. Eto. valjal´.
;hanka

Joj druze i tebe, zaboravili aerodrom. Pa sto bi slali covjeka iz Dublina pa zaboravili. Nisu zaboravili, cekaju oni dosta toga. Nije samo aerodrom bio u pitanju, morala je i drzava potpisat OPEN SKY ugovor zbog 5 i 7 slobode. Nema veze. Nego to za cugu, nema sanse. Oni mogu otvoriti aerodrom 01 Aprila samo u sali. E da si rekao Juli, mozda... pa da se tada nadjemo gore i polijemo mi, pusti osoblje



pa dosta je julova bilo dosada, nema vise, april i ni boca vise, kasni proizvodnja svakako, a to 5 i 7 zlaja to se ba on suta nekim izrazima sam da neko misli da se on razumije u to 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
07-02-2008 at 23:37 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

/to se ba on suta nekim izrazima sam da neko misli da se on razumije u to/

Dobro ba strucnjaci - evo ste za 10 dana skoro sami ispisali 12 stranica na ovu temu.Dajte se malo kontrolirajte nehljebari.Mene bi bilo stid da radim gore ili negdje pri avijaciji a da palamudim i samo konstatujem stvari.Bolje vam je da skocite iz hajroplana zatvorenog padobrana nego da nastavljate vise ovako

08-02-2008 at 01:02 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Dea wrote:
/to se ba on suta nekim izrazima sam da neko misli da se on razumije u to/

Dobro ba strucnjaci - evo ste za 10 dana skoro sami ispisali 12 stranica na ovu temu.Dajte se malo kontrolirajte nehljebari.Mene bi bilo stid da radim gore ili negdje pri avijaciji a da palamudim i samo konstatujem stvari.Bolje vam je da skocite iz hajroplana zatvorenog padobrana nego da nastavljate vise ovako


Dobro de vidis da razradjujemo temu. Nego de nek mi neko kaze ako se sjeca, kako se zove onaj seik, al´ puno ime i prezime(na), trebo sam ga nesto pitat...


[Edited by zeus on 08-02-2008 at 04:28 GMT] 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
08-02-2008 at 04:27 | Ukljuèi u odgovor
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

meni samo nije jasna jedna stvar. ovoliko strucnjaka ovdje a aerodrom jos ne radi. mislim...imam osjecaj da neki znaju "u saraf" kako i sta treba a aerodrom ni da mrdne.

08-02-2008 at 05:17 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
bosnian972 wrote:
meni samo nije jasna jedna stvar. ovoliko strucnjaka ovdje a aerodrom jos ne radi. mislim...imam osjecaj da neki znaju "u saraf" kako i sta treba a aerodrom ni da mrdne.


Pa tebi ko da crtat treba, da se nas pita taj bi aerodrom juce proradio ali druge se pita, one koji nemaju veze sa strukom, koji su postavljeni odozgo da sruse blokiraju preduzece, obezvrijede, da se kaka para od njega zaradi za licne potrebe i ciljeve, oni drugo ne znaju. Ne znam kako mozes ocekivati od policajca da upravlja aerodromom ili kakvim biznisom, da je znao do sad bi taj aerodrom radio od momenta kad su Finci poceli slijetati i nikad vise ne bi stao....
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
08-02-2008 at 15:39 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:


smijem li pitati sta znaci ovo? ne kontam sta je 5 i 7 sloboda?



Lijepi internet, svuda podji a uvijek si kod kuce. Dragi Zlaja, da ne bi svatko letio kako hoce i gdje hoce i da bi se zastitili interesi nacionalnih prijevoznika, zemlje clanice ICAO-a su definisale "9 sloboda prava prijevoza". Izmedju ostalog, pojednostavljeno, 5 sloboda znaci pravo prijevoznika registriranog u jednoj drzavi da prevozi putnike i robu u/preko druge drzave i dalje u trecu drzavu i ostvaruje profit (recimo Air Bosna leti preko Beca u Cirih, i vozi putnike za Bec i Cirih). 7 sloboda znaci da prijevoznik ima pravo operirati iz baze definisane van drzave gdje je registrovan u trece zemlje (Air Bosna bazirana u Becu odakle leti u trece zemlje). Do sada su prijevoznici mogli letiti iz drzave registra u drugu i nazad a samo uz posebnu dozvolu iz svoje drzave, preko druge u trecu drzavu. Prosle godine su Parlament i Predsjednistvo BiH ratificirali "OPEN SKY" ugovor sa EU i on treba stupiti na snagu za cca mjesec dana. To ce znaciti da ce prijevoznici iz EU (neke clanice EU su zaledili ugovor da bi zastitile svoje nacionalne prijevoznike, Njemacka npr; do 2014 god.) i BiH moci letiti svuda bez posebnih dozvola. Sta to znaci: low cost i jaki nacionalni prijevoznici ce opstati, kombinujuci raznorazne destinacije, dok ce slabi (citaj Air Bosna) propasti. Tu naravno i aerodromi manjeg intenziteta rada mogu doci na svoje jer vise nece biti bitno odakle se leti samo da je jeftinije, a po pravilu takvi aerodromi su jeftiniji (za prijevoznike) od vecih aerodroma sa gustim prometom. Kakve to ima veze sa Tuzlom? Ryan je registrovan u Irskoj i pod ovim ugovorom moze letiti iz Tuzle skoro gdje god hoce u Europu. Wizz je registrovan u Madjarskoj i moze primjeniti isto pravo a Tuzla ce uvijek biti jeftinija od Sarajeva i prometnijih aerodroma u blizini. Ostalo je stvar opremljenosti aerodroma, interesa i putnickog potencijala. Interesa i potencijala ima, znaci ostaje belaj sa opremom (citaj novcima), he he... Tu treba politicar a ne menadzer pa makar bio bivsi policajac i nacelnik opcine. Maksuz Selam Zeusu
09-02-2008 at 17:19 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

"... he he... Tu treba politicar a ne menadzer pa makar bio bivsi policajac i nacelnik opcine. Maksuz Selam Zeusu




Stari moj, evo puna nam drzava politicara, sve uhakase, privredu, zdravstvo, skolstvo, sudstvo, policiju, drzavu kompletnu.... Nema ba dok kakav biznismen ne dodje(m). Eto ti, politicari daju po 840 000KM Mostaru i Tuzli i hoce procenat u vlasnistvu. Eto koliko oni znaju o poslu, mos kupit jedan dobar aerodromski vatrogasni kamion ili 724 onakva ko sto su do sada imali od rudnika(fap glumac), ili 4332 diajsera, kao sto su kupili na otpadu, sastavljen od tri razlicita kamiona i nikad atestiran...
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
09-02-2008 at 17:45 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

Suti, dobro je da ista daju. Ljudi moji, politika ga je otvorila, politika ce ga pogurati da radi ili ce ga zatvoriti. Samo sto ovi idioti u kantonu hoce aerodrom a daju samo na kasikicu. Pa da ga makar hoce dati bilo kome, kralju, sahu, emiru, seiku, princu, faraonu, mabilo kome, samo da otpocne. Imaju i oni para u kantonu ali ne moram objasnjavati zasto ne daju. Helem, sinoc dodjem kuci kad ono ceka me nova vijest, friska, "aerodrom ce se moci otvoriti kada se kompletno odvoji unutarnjom ogradom od vojske koja mora biti po ICAO standardima". Ne mogu da vjerujem, koji idiotizam... Ameri su postojecu ogradu projektovali i pravili par godina a ovi hoce istu. Jebes i kamione i ateste i de-icere Zeus, nisu ni dosli do njih a sad treba poloziti cca 2,5 km nove ograde. Znas li koliko to kosta? Kladim se da Zinka zna he he... Eto prostora za malverzacije... Salim se naravno... E jesu ljudi najebali...

10-02-2008 at 17:57 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ma sta suti jadan ne bio, da imamo kakog i upola boljeg menadzera umjesto envera ne bi aerodromu trebalo ni to malo sadake sto nudi vlada. Pa to nije dosta ni za platu mjesecnu i na to malo crkavice hoce da se uvale u posao. Najgore mi je sto se narod prepusta na milost i nemilost nazovi politicara. U startu se predaje i ne bori se, samo se prepusta, bez muda i bez imalo snage da se za nesto izbori, usprotivi. Tako i zbog takvih nam je ovakvo stanje u drzavi, zbog takvih nas ovi "politicari-biznismeni" potusise, opljackase, ojadise, osiromasise, zakocise, unazadise....
Najgora stvar, slabost, strah i predaja.....I za sve oni nadju sebi opravdanje, ne moze se s rogatim bost, Sarajevo ne da, federalna vlada ovo, kanton ono, nema para,.....fuuuuuj jare....

[Edited by zeus on 11-02-2008 at 01:44 GMT] 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
11-02-2008 at 01:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice