Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Ma godilo bi nama da bilo ko ulozi nesto para da se krene, jos kad bi to bili kuvajcani... Ne znam nekako sam skeptièan, mislim da je ovo samo novinarska patka naruèena od nekog iz aerodromskog preduzeæa po provjerenom principu "imamo mi zainteresovane stranke - nešto radimo " kako bi se nerad i nesposobnost opravdale pred stranaèkim gazdama u vladi kantona. Mislim da bi prije kuvajæani kupili aerodrom u sarajevu ili dubrovniku nego u tuzli.


Kazes nije sve u parama?
Citiram: mislim da je ovo samo novinarska patka naruèena od nekog iz aerodromskog preduzeæa po provjerenom principu "imamo mi zainteresovane stranke - nešto radimo " kako bi se nerad i nesposobnost opravdale pred stranaèkim gazdama u vladi kantona.

E vidis o cemu sam govorio kad sam spominjao gluposti. Na kraju krajeva, mislim da mozes dobiti seikovo pismo namjene za Tuzlu (ne za Sarajevo ili Dubrovnik) ako odes u kantonalni PR ured ili opet mozes pitati svog sefa
02-02-2008 at 19:18 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

fresh meat nema ljutnje, ovde i jesmo da polemišemo, samo kulturno. Koliko je ko radio na Dubravama ili ne nije predmet ove rasprave. Ja nisam ni dana radio na tornju tuzlanskog aerodroma a zašto? Pa zato što su kontrolu radili amerikanci. Proveo sam 6 mjeseci 2003god. drkajuæi sa aerodromcima i DGS-om na klupi ispred zgrade sunèajuæi se jer niko nije imao posla. Opet ponavljam na AERODROMU se može raditi bez aerodromskog preduzeæa ali ne može bez kontrole letenja ( osim na sportskim aerodromima sa travnatom pistom ). Varaš se prijatelju ako misliš da mi bez piste nemamo šta da radimo. Postoji i oblasna kontrola letenja koja nikad pistu i ne vidi dok ne krenu negdje na ljetovanje avionom. Što se tièe malverzacija dok ne dodje na sud naravno da je sve rekla kazala, nažalost nemam prijatelje u CIA-a pa da mi dostave dokumente koje bih mogao podnijeti kao dokaz na naèin Bakira i 60 minuta. He he he pa naravno da šef zna više od mene, da ne zna ja bih bio šef. Metereolozi su dobili ugovore na odredjeno vrijeme, plata cirka 1000 km mjeseèno, do raspisivanja konkursa za prijem u stalni radni odnos, ali ljudi se nisu vidjeli u toj cifri i jebi ga svako leti tamo gdje mu je bolje ja ih ne osudjujem. A plata bi im išla bez obzira kad æemo otvorit aerodrom, kao što ide i osoblju u ARO uredu koji su takodje na ugovorima. "Sto se tice prica o malverzacijama, znaci opet rekla - kazala, ti mora da su napustili aerodrom jer im nije bilo dobro a ne iz ljubavi i entuzijazma, pa onda opleti po aerodromu a znali su zasto nema para. Dok su radili gore, drkali su k...c i lezali (kao i vi)" pa naravno da su napustili MAT jer nisu primali platu, od have se ne živi, naravno da niko ne napušta posao iz ljubavi i entuzijazma. Izvini molim te ali nemaš blage šta se radi u CKZP Tuzla i ko tu drka k...c, ja lièno od septembra 2003 iako sam rasporedjen u Tuzlu radim u Sarajevu i znam kakva je situacija bila u SA kad su bili francuzi a šta bakir i kompanija rade sad. Svaka im èast, iako imaju monopol glavnog grada puno truda i profesionalizma stoji iza njih. Što se dalje tièe kontrole, za Tuzlu nas zavlaèe veæ par godina jer su svi u BiH koncentrisani na uspostavljanje oblasne kontrole i sve pare idu za njih, oprema se nabavlja za njih a ako se i mi ogrrebemo za nov ILS super... Vjeruj mi da o ICAO aneksima znam mnogo više nego što misliš, pa to mi je svakodnevni posao koji radim za platu, za razliku od nekih koji se bave avijacijom iz entuzijazma i ljubavi. Uostalom to je i definicija razlike izmedju profesionalca i amatera. Ako ti treba najnovije izdanje nekog aneksa slobodno mi se javi dobiæeš zadnju update-ovanu verziju.(vidim da te interesuje 14. Aerodromes hoæeš li vol.1 ili 2, ako u Ciljugama nekad bude heliport i vol.2 æe ti trebati). Što se opreme tièe imamo VHF stanice, NDB, VOR, biæe do jeseni i ILS, pista je zna se kakva. Ne kontam ovo o Rusima. Zašto spominješ kategoriju aerodroma i saobraæaj koji æe se po njoj odvijati ako kontrola po tebi nema uslove ni za Ruse?!? Na kraju koji æe menadžer dovesti saobraæaj u Tuzlu - moj odgovor je sposoban, a Mustafa i Enver su nam na vrat navukli UN inspekciju sa avanturom šverca oružja u Afriku.( ovo nije rekla kazala lièno sam vidio zahtjeve koje je ICAR Air upuæivao preko mreže za prelete preko nekih zemalja u Africi ). Ajde da me ne bi skroz diskreditovao navedi mi koje bajke sam ja to prièao po forumu pa da malo dalje polemišemo. Dopuštam da nisam uvijek u pravu, ali isto tako ne dopuštam da mi neko kaže da prièam bajke. Pozdrav 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-02-2008 at 19:53 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Hm, pismo namjere, evo sad æu ja jedno da otkucam i da pošaljem vladi TK. I dalje sam skeptièan da æe šeik nešto da napravi. Pitao sam šefa i on kaže da je šeik zainteresovan, ali isto su bili i Malezijci zainteresovani da prave koridor Vc i aerodrom u Visokom i BOSMAL-ove nebodere pa od tog nema ništa. Dok šeik vidi sa svim nivoima vlasti ko sve pita IMT, ne vjerujem da æe izdurati (barem vremenski). Daj bože da šta bude ja bi bio najsretniji. Ma nemoj mi samo molim te prièati kako su se u MAT-u ubijali od posla ali eto neæe niko da leti u Tuzlu nije niko zainteresovan. Pa jedno tri puta sam lièno bio na kafi sa naèelnikom KL-a i Mustafom kad je pokazivao pisma namjere Austriana i Lufthanse da æe otvoriti liniju za Tuzlu. A nekako se to uvijek podudaralo sa podnošenjem izvještaja vladi kantona, i poslije ni austriana ni lufthanse ni posla aerodromskom preduzeæu. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
02-02-2008 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

ja opet kazem, oni ce seiku dati korpu misleci da mogu i znaju, kao i mnogo puta do sad, blokirat ce kao sto su i do sada blokirali, za sta su jedino zasluzni, a narod ce opet ostati bez icega, a oni ce po stranackim duznostima biti skinuti na vise pozicije... to za oruzje sto su svercali nije rekla kazala, amnesty international ima dokumentovano, i neko cini mi se nije dzaba spomenuo CIA ovdje, sve ide svojim tokom i kasnije cemo vjerovatno vidjeti ko je i za sta bio zasluzan...dok je onaj narod i njihove porodice,u MAT-u ostavljen na milost i nemilost kriminalcima... zali boze dobar biznis ce propast zbog nesposobnih, kao sto sve u ovoj drzavi propada po uhodanom receptu...  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
02-02-2008 at 20:29 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

02-02-2008 at 22:22 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
fresh meat nema ljutnje, ovde i jesmo da polemišemo, samo kulturno. Koliko je ko radio na Dubravama ili ne nije predmet ove rasprave. Ja nisam ni dana radio na tornju tuzlanskog aerodroma a zašto? Pa zato što su kontrolu radili amerikanci. Proveo sam 6 mjeseci 2003god. drkajuæi sa aerodromcima i DGS-om na klupi ispred zgrade sunèajuæi se jer niko nije imao posla. Opet ponavljam na AERODROMU se može raditi bez aerodromskog preduzeæa ali ne može bez kontrole letenja ( osim na sportskim aerodromima sa travnatom pistom ). Varaš se prijatelju ako misliš da mi bez piste nemamo šta da radimo. Postoji i oblasna kontrola letenja koja nikad pistu i ne vidi dok ne krenu negdje na ljetovanje avionom. Što se tièe malverzacija dok ne dodje na sud naravno da je sve rekla kazala, nažalost nemam prijatelje u CIA-a pa da mi dostave dokumente koje bih mogao podnijeti kao dokaz na naèin Bakira i 60 minuta. He he he pa naravno da šef zna više od mene, da ne zna ja bih bio šef. Metereolozi su dobili ugovore na odredjeno vrijeme, plata cirka 1000 km mjeseèno, do raspisivanja konkursa za prijem u stalni radni odnos, ali ljudi se nisu vidjeli u toj cifri i jebi ga svako leti tamo gdje mu je bolje ja ih ne osudjujem. A plata bi im išla bez obzira kad æemo otvorit aerodrom, kao što ide i osoblju u ARO uredu koji su takodje na ugovorima. "Sto se tice prica o malverzacijama, znaci opet rekla - kazala, ti mora da su napustili aerodrom jer im nije bilo dobro a ne iz ljubavi i entuzijazma, pa onda opleti po aerodromu a znali su zasto nema para. Dok su radili gore, drkali su k...c i lezali (kao i vi)" pa naravno da su napustili MAT jer nisu primali platu, od have se ne živi, naravno da niko ne napušta posao iz ljubavi i entuzijazma. Izvini molim te ali nemaš blage šta se radi u CKZP Tuzla i ko tu drka k...c, ja lièno od septembra 2003 iako sam rasporedjen u Tuzlu radim u Sarajevu i znam kakva je situacija bila u SA kad su bili francuzi a šta bakir i kompanija rade sad. Svaka im èast, iako imaju monopol glavnog grada puno truda i profesionalizma stoji iza njih. Što se dalje tièe kontrole, za Tuzlu nas zavlaèe veæ par godina jer su svi u BiH koncentrisani na uspostavljanje oblasne kontrole i sve pare idu za njih, oprema se nabavlja za njih a ako se i mi ogrrebemo za nov ILS super... Vjeruj mi da o ICAO aneksima znam mnogo više nego što misliš, pa to mi je svakodnevni posao koji radim za platu, za razliku od nekih koji se bave avijacijom iz entuzijazma i ljubavi. Uostalom to je i definicija razlike izmedju profesionalca i amatera. Ako ti treba najnovije izdanje nekog aneksa slobodno mi se javi dobiæeš zadnju update-ovanu verziju.(vidim da te interesuje 14. Aerodromes hoæeš li vol.1 ili 2, ako u Ciljugama nekad bude heliport i vol.2 æe ti trebati). Što se opreme tièe imamo VHF stanice, NDB, VOR, biæe do jeseni i ILS, pista je zna se kakva. Ne kontam ovo o Rusima. Zašto spominješ kategoriju aerodroma i saobraæaj koji æe se po njoj odvijati ako kontrola po tebi nema uslove ni za Ruse?!? Na kraju koji æe menadžer dovesti saobraæaj u Tuzlu - moj odgovor je sposoban, a Mustafa i Enver su nam na vrat navukli UN inspekciju sa avanturom šverca oružja u Afriku.( ovo nije rekla kazala lièno sam vidio zahtjeve koje je ICAR Air upuæivao preko mreže za prelete preko nekih zemalja u Africi ). Ajde da me ne bi skroz diskreditovao navedi mi koje bajke sam ja to prièao po forumu pa da malo dalje polemišemo. Dopuštam da nisam uvijek u pravu, ali isto tako ne dopuštam da mi neko kaže da prièam bajke. Pozdrav


Znaci tvoj stav je da bi na aerodrom trebao doci netko tko ce znati, moci, umjeti donijeti saobracaj a da su ovi do sada sve zajebali. Izvini, ali ja takvu osobu ovdje ne poznajem. Kazes, CIA, ICAR AIR itd. pa kakve to veze ima sa aerodromom? Ako nista covjek ima svoj avion licni sa BH registracijom a kako se DHL siri imat ce i drugi. Bar za ovo za sto proganjaju ICAR ne prozivaju aerodrom, kakva UN inspekcija za aerodrom? Da li mozda imas informaciju koliko je aerodrom zaradio od tih letova i poslije od sarajevskog prometa? Kazes radnici aerodroma Tuzla se izgubili? Onda vjerovatno isto tako znas koliko ljudi radi u Sarajevu u 2 smjene a koliko u Tuzli? I na kraju najbitnije, znas li da li radnici u Tuzli primaju placu ili ne? Ja samo mislim da nije u redu vrijedjati nekoga za koga ne znas sta radi i sta je radio da bi nesto na aerodromu napravio ili promijenio (Mustafa i Enver). I koja oblasna kontrola, tu Tuzle nema ni na mapi, naravno zna se gdje ce biti centrala a gdje ispostave. Na kraju, nemoj bas biti toliko siguran da ja ne znam sta se radi u CSKL Tuzla, mogu ti Annex 11 i dijelove nekih drugih poslati. No, necemo se gadjati o cemu tko ima blage veze ili ne. Bakir i ekipa iz Sarajeva su super ali i 14 miliona eura krede na garant drzave, donacije i pomoc Federacije, EUR i World Bank pomognu da se izgradi i opremi onako lijep aerodrom, jos kad tome dodas i prihode, uff. Kao sto si i rekao, polemika je zdrava stvar iako ti, ostali i ja necemo nista promijeniti, sve je to stvar politike i interesa
02-02-2008 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Hm, pismo namjere, evo sad æu ja jedno da otkucam i da pošaljem vladi TK. I dalje sam skeptièan da æe šeik nešto da napravi. Pitao sam šefa i on kaže da je šeik zainteresovan, ali isto su bili i Malezijci zainteresovani da prave koridor Vc i aerodrom u Visokom i BOSMAL-ove nebodere pa od tog nema ništa. Dok šeik vidi sa svim nivoima vlasti ko sve pita IMT, ne vjerujem da æe izdurati (barem vremenski). Daj bože da šta bude ja bi bio najsretniji. Ma nemoj mi samo molim te prièati kako su se u MAT-u ubijali od posla ali eto neæe niko da leti u Tuzlu nije niko zainteresovan. Pa jedno tri puta sam lièno bio na kafi sa naèelnikom KL-a i Mustafom kad je pokazivao pisma namjere Austriana i Lufthanse da æe otvoriti liniju za Tuzlu. A nekako se to uvijek podudaralo sa podnošenjem izvještaja vladi kantona, i poslije ni austriana ni lufthanse ni posla aerodromskom preduzeæu.

Evo vidis, ovo Thales, ovo ti je bez veze, pa tako su pricali i za cementaru, koksaru, sodu, itd. pa se i to zavrsi. I nemoj mi sad porediti aerodrom sa industrijom kao neuporedivo, sve se moze kupiti. I tu je bio IMT, bit ce ga i ovdje, a i sam znas koliko ce biti komplikovan posao privatizovati aerodrom. Na kraju krajeva, koliko postoji privatnih aerodroma ili sa vecinskim privatnim kapitalom u svijetu? I najbitnije, privatizira se drzavna zemlja, federalni zrak i kantonalno preduzece. Pa nije to bas ni lako, zar ne
02-02-2008 at 22:54 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Citat (ili da kazem bajka):
02.06.2006. u 15:12
"Iz pouzdanih izvora cujem da ce trebat bruka raje na raznim poslovima u aerodromskom preduzecu i kontroli letenja. Pratite oglase i konkurse u avazu bice posla akobogda"
E sad mi reci da si se salio a nije bilo tako davno.

02-02-2008 at 23:08 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:

Evo vidis, ovo Thales, ovo ti je bez veze, pa tako su pricali i za cementaru, koksaru, sodu, itd. pa se i to zavrsi. I nemoj mi sad porediti aerodrom sa industrijom kao neuporedivo, sve se moze kupiti. I tu je bio IMT, bit ce ga i ovdje, a i sam znas koliko ce biti komplikovan posao privatizovati aerodrom. Na kraju krajeva, koliko postoji privatnih aerodroma ili sa vecinskim privatnim kapitalom u svijetu? I najbitnije, privatizira se drzavna zemlja, federalni zrak i kantonalno preduzece. Pa nije to bas ni lako, zar ne


Samo za tvoju informaciju, Icar air u vlasnistvu sefa za bezbijednost aerodroma, sad vec bivseg, i tehnickog direktora u to vrijeme, i njega nema vise, sa Mustafom i njegovim halalom su opuhali onaj aerodrom i sve sto je trebao zaraditi i oni su zaradjivali koristeci sredstva i ljudstvo aerodroma, a ne MAT. Sukob interesa, zloupotreba polozaja, zvoni li sta u glavi alo? Ja dugo nisam vidio gore informisanog i ....ne vrijedi komentarisat i polemisat sa ovakvim. Kamaru informacija naopako poredanih, tesko mi je pomisliti da je namjerno.... 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
02-02-2008 at 23:14 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:


Samo za tvoju informaciju, Icar air u vlasnistvu sefa za bezbijednost aerodroma, sad vec bivseg, i tehnickog direktora u to vrijeme, i njega nema vise, sa Mustafom i njegovim halalom su opuhali onaj aerodrom i sve sto je trebao zaraditi i oni su zaradjivali koristeci sredstva i ljudstvo aerodroma, a ne MAT. Sukob interesa, zloupotreba polozaja, zvoni li sta u glavi alo? Ja dugo nisam vidio gore informisanog i ....ne vrijedi komentarisat i polemisat sa ovakvim. Kamaru informacija naopako poredanih, tesko mi je pomisliti da je namjerno....

Alo Zeus, da li si ti cuo tko je letio iz Tuzle 2000 i 2001 za Cirih i Istanbul? Icar Air. Za cije pare? Za svoje. Kome su placali usluge? Aerodromu Tuzla. Znas koliko mjeseci ljudi nisu imali place prije nego su oni otpoceli? 8 mjeseci. Slazem se, sukob interesa. Radis na aerodromu a imas privatnu aviokompaniju. Ma tko si ti da sudis ako im je drzava dala AOC? Ili je citava drzava korumpirana i svi su uzimali od Icar Air-a u BiH, Turskoj i Svici. E tamo neces letiti ako ne ispunjavas minimum uslova, a iza tebe mora stojati direkcija inace ces na crnu listu. Pa da su oni toliki kriminalci, mislis da bi radili za DHL, ili je i DHL kriminal i korupcija. Nemojte ljudi lupati, kakav Mustafa i halal. U pravu si, citav aerodrom je radio za Icar, za pare i plate
03-02-2008 at 00:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice