Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Kazes oprali manje od 30 aviona i sve sebi u dzep strpali kao da su u STR. Daj molim te objasni mi to, volio bih stasati prije, tko zna, mozda nikad ne skontam. Ovu temu ste trebali nazvati "MALVERZACIJA" a ne Tuzlanksi Aerodrom.
Ono, Thales je lijepo otvorio temu ali otisli ste brate u daljinu a nije bilo nikog da vam otvori oci


[Edited by fresh meat on 03-02-2008 at 20:47 GMT]

03-02-2008 at 20:46 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:
Kazes oprali manje od 30 aviona i sve sebi u dzep strpali kao da su u STR. Daj molim te objasni mi to, volio bih stasati prije, tko zna, mozda nikad ne skontam. Ovu temu ste trebali nazvati "MALVERZACIJA" a ne Tuzlanksi Aerodrom.
Ono, Thales je lijepo otvorio temu ali otisli ste brate u daljinu a nije bilo nikog da vam otvori oci

Bas sam sretan da si tu da nas malo prosvijetlis. Hvala.


[Edited by fresh meat on 03-02-2008 at 20:47 GMT]

 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
03-02-2008 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

Eto necu ja vise, vidim da si ljut a stvarno nemam namjeru da se prepucavam. Ipak si ti stariji ovdje.
Ajd´ zivio

03-02-2008 at 20:54 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:
Eto necu ja vise, vidim da si ljut a stvarno nemam namjeru da se prepucavam. Ipak si ti stariji ovdje.
Ajd´ zivio


Zivio. 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
03-02-2008 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:
Dragi moji kolege forumasi, rado bih sa vama diskutovao o problemima aerodroma i potencijalnim kvalitetnim rjesenjima, ali to da nije bilo carine i granicne policije, pa sad stvarno lupas gluposti, ne mogu da vjerujem da ti to tvrdis. Nije ni bitno, sad se stvarno ne isplati vise sa vama diskutovati. Drugovi, da bi covjek bio koruptivan i uzimao pare, onda ih mora i imati. Ako niste znali (a trebali bi jer znate haman sve), jedan clan NO aerodroma je tuzio kompletan menadzment i ostale clanove NO za mito, utaju, itd. Revizija iz tuzilastva utvrdila pravilno poslovanje (ili je moguce da su svi upleteni u mito i korupciju i rade za direktora, politiku, Kleopatru, itd.). Mislio sam saznati nesto novo, ali stvarno nemate pojma. Sverc oruzja, UN izvjestaji - aerodrom Tuzla. Da li uopste znas za sta su ljudi optuzeni i sa kim su potpisali ugovor na osnovu kojeg je IL-76 letio u DR Kongo? Znaci i DHL je koruptivan i radi samo sa svercerima. Ja koliko znam Trade Air je letio sa LET 410 a sada ima dva F 100 i jos uvjek operiraju, nije im nitko uzeo AOC. Tko zna, mozda je i cijela Hrvatska korumpirana.
I na kraju, SFOR nije zatvorio Tuzlu pocetkom, tokom i krajem izvoza oruzja i municije. Provjeri sve sa sefom, on je upuceniji.


#
14/12/01/Od danas aerodrom Banjaluka pod kontrolom DGS-a BIH
#
Pripadnici Drzavne granicne sluzbe BIH danas su od ministarstva unutarnjih poslova manjeg BH entiteta preuzeli nadzor nad banjaluckim aerodromom Mahovljani. Dvadeset sedam pripadnika Drzavne granicne sluzbe zavrsili su posebnu obuku i potpisali jednogodisnji ugovor o radu. Prema rijecima glasnogovornika IPTF-a za regije Banja Luka i Bihac Aluna Robertsa, broj policajca koji ce kontrolirati banjalucki aerodrom mogao bi se povecati na 39. Istaknuto je da aerodrom Mahovljani ne spada u rizicne kada je u pitanju ilegalni ulazak u nasu zemlju. "Tu ocjenu potvrdjuje cinjenica da do sada nije zabiljezen nijedan slucaj ilegalnog ulaska preko aerodroma Mahovljani", kazao je Roberts



# 09/05/03/Drzavna granicna sluzba preuzela aerodrom Tuzla
# Medjunarodni aerodrom Tuzla je od danas pod kontrolom Drzavne granicne policije BIH ,cime je okoncana uspostava Drzavne granicne sluzbe BIH.Ovo je posljednji od cetiri aerodroma u nasoj zemlji gdje je instalirana DGS BiH.Uspostava civilnog zracnog prometa sa ovog aerodroma ocekuje se krajem jula.

Šta misliš fresh meat na šta se odnosila opaska da preko mahovljana nije zabilježen nijedan ilegalan ulazak u zemlju? Znaèi da negdje jeste, a sigurno nije u Sarajevu.

Kao što kažeš letovi su bili 2000 i 2001 god, a tek u maju 2003 DGS dolazi na Dubrave. Ko je dotad vršio kontrolu? MUP TPK? Ne vjerujem.

TradeAiru je u Ankoni pao avion L-410 sa DHL poštom pa im i danas AOC visi u vazduhu ( navodno bio preoptereæen, pa pri otkazu jednog motora nisu imali šanse ), a Hrvatska je korumpirana do jaja samo je naša država korumpiranija. Nije teško pronaæi rang listu korumpiranih država, vjerujem da smo u vrhu po korupciji sudskog, upravnog i policijskog sistema. Nigdje nisam rekao da je SFOR zatvorio Tuzlu zbog šverca naoružanja nego zbog šverca ljudi, to ti možeš pitati svoje šefove, moj sa tim nema ništa. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
03-02-2008 at 23:57 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

U pravu si Thales, tacno tada je formirana jedinica DGS - a na MAT - u a prije toga je radila jedinica MUP - a TPK. Pola tih momaka i djevojaka radi za DGS sada a ako ne vjerujes (a nije ni bitno) pitas Selmu iz GP MAT koja je radila tada na MAT - u. O carini nemam sta da ti kazem, jer sve sto ti kazem, suvisno je. Ti ipak mislis da je ova drzava TRUHLA (zaradjujes odlicno a ne radite nista, jedino radi CSKL Sarajevo a vi sjedite kao prave kursadzije) takva da bi dozvolila otvaranje aerodroma bez carine i GP? Sta mislis sa kim je potpisan Memorandum o Razumijevanje o otvaranju aerodroma 1998? IFOR, Vijece Ministara i BH DCA. I ti stvarno mislis da bi oni svi dozvolili da aerodrom radi bez carine. Mislis da aerodrom nije imao inspekcije od strane DCA i tokom mandata IFOR/SFOR/EUFOR? Pitaj sefa ko je sve bio na pregovorima o otvaranju aerodroma svaki put kad je zatvaran:
1999 SFOR zatvorio aerodrom zbog udara na SCG
2001 SFOR zatvorio aerodrom zbog udara na NY
2006 SFOR digao sidro
Sto se tice sverca ljudi, Istanbul je isao i preko Sarajeva, Mostara i Tuzle. Te famozne 2000 Sarajevo je imalo promet iz Istanbula preko Air Bosne i Turkisha cca 50.000. Pitaj svog drugog sefa Mirsu, on je tu duze od tebe. Nemoj vise pricati gluposti o aerodromu molim te, i pusti se tih novinskih clanaka ili se bar raspitaj sta je bilo prije i tko je vrsio kontrolu GP MAT prije DGS-a u Sarajevu, Mostaru, Banja Luci i Tuzli. Ili ni tamo nikog nije bilo druze

04-02-2008 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Dragi Thales, lijepo si otvorio i naceo temu ali otisao si u daljine brate dragi. Koliko si ogorcen i poluinformisan, kao da si ti radio na tom aerodromu pa te netko sjebo, a uvijek te bolio k.... hoce li sta gore biti ili ne?
Serif i vasi tehnicari penziju zaradise u CSKL Tuzla kojeg nema, ne postoji osim na papiru, do sada ni jedan zrakoplov niste spustili a kako napredujete, bit ce nekad. A kome cete ga spustati ako nema aerodromskog preduzeca? Evo odjebi sad sve ljude koji gore rade i sta ce se desiti. NISTA. Doci ce novi ali za par godina. Na kraju krajeva, sve sto ste radili za Tuzlu je sporo i politizirano jer tvoj sef nece nikom da se zamjeri a Amadeo Mandic (direktor Federalne DCA za one koji ne znaju) ako nije pomogao, definitivno jeste odmogao Tuzli. E sjebo ih je Enver sve za ILS, nece otici u Mostar a trebao je iako im ne pomaze. A zasto? Zbog takvih ljudi kao sto ste vi. Nemate prava pljuvati po Tuzli jer ste isti ako ne i gori. Jedina je razlika to sto vi imate love. I ne spominji "sve pare odose u oblasnu kontrolu". To je drzavni nivo, nemate vi nista sa tim. To radi Vijece Ministara a ne Federalno Ministarstvo Prometa i Komunikacija. Ziv bio

04-02-2008 at 22:17 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:
Dragi Thales, lijepo si otvorio i naceo temu ali otisao si u daljine brate dragi. Koliko si ogorcen i poluinformisan, kao da si ti radio na tom aerodromu pa te netko sjebo, a uvijek te bolio k.... hoce li sta gore biti ili ne?
Serif i vasi tehnicari penziju zaradise u CSKL Tuzla kojeg nema, ne postoji osim na papiru, do sada ni jedan zrakoplov niste spustili a kako napredujete, bit ce nekad. A kome cete ga spustati ako nema aerodromskog preduzeca? Evo odjebi sad sve ljude koji gore rade i sta ce se desiti. NISTA. Doci ce novi ali za par godina. Na kraju krajeva, sve sto ste radili za Tuzlu je sporo i politizirano jer tvoj sef nece nikom da se zamjeri a Amadeo Mandic (direktor Federalne DCA za one koji ne znaju) ako nije pomogao, definitivno jeste odmogao Tuzli. E sjebo ih je Enver sve za ILS, nece otici u Mostar a trebao je iako im ne pomaze. A zasto? Zbog takvih ljudi kao sto ste vi. Nemate prava pljuvati po Tuzli jer ste isti ako ne i gori. Jedina je razlika to sto vi imate love. I ne spominji "sve pare odose u oblasnu kontrolu". To je drzavni nivo, nemate vi nista sa tim. To radi Vijece Ministara a ne Federalno Ministarstvo Prometa i Komunikacija. Ziv bio


Bas bi bilo dobro da hoces vec jednom otkrit smisao svojih komentara. Sigurno je Sarajevo ili ko znako ko drugi kriv sto aerodrom ne radi ili sta vec govoris...
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
06-02-2008 at 01:43 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:
Dragi Thales, lijepo si otvorio i naceo temu ali otisao si u daljine brate dragi. Koliko si ogorcen i poluinformisan, kao da si ti radio na tom aerodromu pa te netko sjebo, a uvijek te bolio k.... hoce li sta gore biti ili ne?
Serif i vasi tehnicari penziju zaradise u CSKL Tuzla kojeg nema, ne postoji osim na papiru, do sada ni jedan zrakoplov niste spustili a kako napredujete, bit ce nekad. A kome cete ga spustati ako nema aerodromskog preduzeca? Evo odjebi sad sve ljude koji gore rade i sta ce se desiti. NISTA. Doci ce novi ali za par godina. Na kraju krajeva, sve sto ste radili za Tuzlu je sporo i politizirano jer tvoj sef nece nikom da se zamjeri a Amadeo Mandic (direktor Federalne DCA za one koji ne znaju) ako nije pomogao, definitivno jeste odmogao Tuzli. E sjebo ih je Enver sve za ILS, nece otici u Mostar a trebao je iako im ne pomaze. A zasto? Zbog takvih ljudi kao sto ste vi. Nemate prava pljuvati po Tuzli jer ste isti ako ne i gori. Jedina je razlika to sto vi imate love. I ne spominji "sve pare odose u oblasnu kontrolu". To je drzavni nivo, nemate vi nista sa tim. To radi Vijece Ministara a ne Federalno Ministarstvo Prometa i Komunikacija. Ziv bio


Mislim, optužuješ me druže za poluinformisanost a sada si pokazao ovim postom da nemaš blage veze sa dogadjanjima u mojoj firmi i organima civilne avijacije u ovoj zemlji. Jeste druže sjebali su mi 5 godina života, što se moram je...at po sarajevu, a uopšte nije taèno da me boli k..ac za ono što se dešava gore, izgleda da nisi pažljivo èitao moje postove. Šerif i tehnièari su penziju zaradili još u onoj državi, a u ovoj rade onoliko koliko država zahtijeva od njih. Nije taèno da CSKL Tuzla postoji na papiru, kad veæ postoji naèelnik, kancelarije, ARO ured, tehnièari, kontrolori, pista, toranj, ureðaji. Nije taèno da nismo spustili nijedan avion, ja i još jedan kolega taj posao radimo veæ pet godina i to u sarajevu jer nismo mogli ni da prismrdimo na toranj amerima. to nije krivica ni moja ni šerifova nego naše trule poltronske države. Nikad nisam ni u jednom postu pljuvao po radnicima i MAT-u, ponajmanje po tuzli, veæ iskljuèivo po menadžmentu koji radi posao koji ne zna da radi, opet nisi pažljivo èitao. Uvijek sam kritikovao odnos maæehinski države prema tuzli i rasporeðenje avijacijskih službi na tri NACIONALNA aerodroma i monopolistièki položaj sarajeva: I ovo si propustio proèitati, oèigledno ti je bilo glupo proèitati sve postove, iskreno da ti kažem da nisam na temi od poèetka i meni bi bilo mrsko da èitam sve ali onda se ne bih ni javljao da repliciram.
"Sjebo ih je enver, a zašto? Zbog takvih kakvi ste vi?" Ovih par reèenica stvarno ne razumijem èitam ih iznova i iznova i nije mi jasno? Koga je enver sjebo? Radi mene, nekog? Jer smo isti ako ne i gori? Od koga? Zašto? Ko ima love? Ne kontam... Država ima para samo kako ih rasporedjuje na to nema uticaja ni Amadeo, ni Šerif ja ponajmanje... Za to postoje ministri Ljubiæ na državnom i Šeækanoviæ na federalnom nivou. Za tvoju informaciju, pare koje naša država naplati od preleta se u BiH dijele na tri dijela FED CAD, RS CAD i BHDCA, kakvo ba vijeæe ministara i ta živa lova ide na ime plata održavanja i poslovanje gore navedene tri direkcije? Trenutno sve nabavke opreme koja se treba uzeti idu preko kreditne linije EBRD-a i biæe kreditno zaduženje države, a te pare su trenutno sve usmjerene na uspostavu oblasne kontrole, eh sad je caka što oblasnu uspostavlja BHDCA, a FEDCAD i RSCAD se gase da se uspostavi provajder, a onda æe provajder vraæati sve kredite iz para od preleta. Kad si tako informisan zašto nam malo ne prièaš šta su sve struènjaci iz EBRD predložili da se radi na dubravama da nam uvale još kreditnih zaduženja? Da se vratim na ILS dok ga ne vidim ugraðenog na dubravama ne vjerujem nikome. Kao što je preko noæi odluèeno da ide u tuzlu umjesto u mostar tako se može isto i preokrenuti ako tuzla ne bude otvorena u sljedeæa dva mjeseca. Nemoj mi sad prièati da to nije taèno kad znaš da jeste. Odoh sad moram malo i da radim pa nastavljamo kasnije.

[Edited by THALES on 06-02-2008 at 12:01 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
06-02-2008 at 11:56 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

fino se razvila tema pogotovu sto imamo dva forumasa iz "struke". Ipak, mene a i druge forumase, najvise zanima KADA ce se konacno letjeti iz nase zracne luke. Sve ostalo jeste bitno al ja bih rekao ne prioritetno. Dzaba vam sve rasprave kad ja svaki put moram 3 sata se drndat do SA itd....pricu vec znate

dakle KADA?

06-02-2008 at 12:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice