Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
FukaraVodoinstalater wrote:
G. vijeænik,
kakve su šanse da i moja zgrada dobije opštinsku pomoæ za sanaciju fasade i instalacija u haustoru? Ugroženi su i naši životi a pogotovo džepovi.
Kome da se prijavimo?

Objektivno, ako vec niste u programu, mislim da su sanse u 2008. veoma male. Mnogo je veci obim iskazanih potreba (objekata, koji svojim vanjskim dijelovima - fasadom, krovom, dimnjacima, ugrozavaju sigurnost), nego sto ima predvidjenih sradstava (max 400.000 KM).
Prijave podnose upravitelji (Sluzbi za stambene poslove), ali je potrebno misljenje inspekcije o tome da stanje zgrade ugrozava sigurnost.
02-02-2008 at 20:57 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - sad - c
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
...jutros sam zatekao radnike firme Arcade koju je opština unajmila za uklanjanje tog rugla.
Elem, njegova angažovanost je doprinjela brzom djelovanju Opštinskih službi.


Izgleda da pomaze ova nasa rasprava na forumu; mozda ne bi bilo lose da predlozimo, pa i ukljucimo se u kakve (slicne, radne) akcije . Idejica za Forum gradjana i forum Tuzlarija
02-02-2008 at 21:10 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:
....Do kada æe prostor 2.oktobra tj.stadion Jedinstva (pogotovo košarkaško igralište), predstavljati ruglo ovog grada.
Prostor na kome se stvarala sportska istorija ovoga grada totalno je devastiran ...

O ovom problemu smo vec (lani) razgovarali na topicu, a obradjivale su ga i Tuzlarije u svojim top-temama.
Tonjenje Tuzle i sportski objekti, kao i njihova sanacija, su teme, koje zasluzuju mnogo detaljniju raspravu, pa je mozda bolje dogovoriti da se otvori novi topic, organizuje kakav okrugli sto ili da o tome razmijenimo PP?
Ne bih ponavljao ono sto sam vec pisao ovdje, ali bih, po ovoj temi, rado cuo i vidio druge vijecnike i poznavaoce (finansiranja) sporta.
02-02-2008 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

O ovom problemu smo vec (lani) razgovarali na topicu, a obradjivale su ga i Tuzlarije u svojim top-temama.
Tonjenje Tuzle i sportski objekti, kao i njihova sanacija, su teme, koje zasluzuju mnogo detaljniju raspravu, pa je mozda bolje dogovoriti da se otvori novi topic, organizuje kakav okrugli sto ili da o tome razmijenimo PP?
Ne bih ponavljao ono sto sam vec pisao ovdje, ali bih, po ovoj temi, rado cuo i vidio druge vijecnike i poznavaoce (finansiranja) sporta.



Pa kad vec uredjuju taj dio oko Aerokluba u nekekav djeciji park, mogli su i te stadione srediti u okviru toga na istom je terenu, nije nikakva gradjevina u pitanju, pa da se plase da ce potonut, onako je stvarno ruglo, ali ruglo je citava sjeverna saobracajnica, sve je to zrelo za totalni remont, ako je moguc (dabogda)...
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
02-02-2008 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
mosnik wrote:
Pa kad vec uredjuju taj dio oko Aerokluba u nekekav djeciji park, mogli su i te stadione srediti u okviru toga na istom je terenu, nije nikakva gradjevina u pitanju, pa da se plase da ce potonut, onako je stvarno ruglo, ali ruglo je citava sjeverna saobracajnica, sve je to zrelo za totalni remont, ako je moguc (dabogda)...

Ako detaljnije pogledas informaciju vidjeces da se dio tog zemljista (oko aero-kluba) pokusava prodati s namjerom i namjenom za djecji park.
Nova gradnja i svaka rekonstrukcija na tom prostoru kostaju jako puno. To je glavni razlog sto se ne radi brze.
Da ima vise novca u fondovima (namijenjenim za puteve, za sport), pa cak i da ima zainteresiranih poduzetnika za takva ulaganja (tzv. tajkuna) vec bi se u opcini i opcinskom vijecu ozbiljno razgovaralo o ovom projektu. (Pa i ostali dijelovi sjeverne gradske saobracajnice su sanirani kreditnim sredstvima).
Ovako, zasad pricamo mi ovdje na forumu, a nadlezni u opcini traze izvore finansiranja.
No, ponavljam, po zakonima, i prema raspodjeli poreskih prihoda i budzetskih sredstava, to je nadleznost visih drzavnih nivoa.
Takodjer, stete, koje je u Tuzli napravilo tonjenje (i iznose par stotina miliona), nekad su sanirane iz fonda uspostavljenog zakonom bivse Juge, a u novoj BiH su ostavljene gradjanima Tuzle.
03-02-2008 at 08:14 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - sad - c - asf
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Izgleda da pomaze ova nasa rasprava na forumu; mozda ne bi bilo lose da predlozimo, pa i ukljucimo se u kakve (slicne, radne) akcije . Idejica za Forum gradjana i forum Tuzlarija


Takve stvari su uvijek dobrodošle.
04-02-2008 at 09:36 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

O ovom problemu smo vec (lani) razgovarali na topicu, a obradjivale su ga i Tuzlarije u svojim top-temama.
Tonjenje Tuzle i sportski objekti, kao i njihova sanacija, su teme, koje zasluzuju mnogo detaljniju raspravu, pa je mozda bolje dogovoriti da se otvori novi topic, organizuje kakav okrugli sto ili da o tome razmijenimo PP?
Ne bih ponavljao ono sto sam vec pisao ovdje, ali bih, po ovoj temi, rado cuo i vidio druge vijecnike i poznavaoce (finansiranja) sporta.


Pošto ne mogu roviti po forumu može li se znati u èijem je vlasništvu objekat iz moga pitanja.
I još nešto: Kakve su šanse da se gore pomenuti prostor da nekoj nevladinoj organizaciji ili zainteresovanom pojedincu koji bi vratio njegovu namjenuŽ?
04-02-2008 at 10:26 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:
Pošto ne mogu roviti po forumu može li se znati u èijem je vlasništvu objekat iz moga pitanja.
I još nešto: Kakve su šanse da se gore pomenuti prostor da nekoj nevladinoj organizaciji ili zainteresovanom pojedincu koji bi vratio njegovu namjenuŽ?

Nisam dovoljno informiran, ali sam siguran da je na tu temu bilo razgovora u opcini.
Prije svega, Sportsko drustvo Jedinstvo mora biti (prvo) zainteresirano, i ono je dio one istorije o kojoj si govorio.
Oni su vec nesto pokusavali, ocito bez uspjeha, jer ne moze biti ozbiljnih projekata i rezultata u sportu bez rijesenih osnovnih pretpostavki; prva je finansiranje, pa objekti...
Vlasnistvo nad stadionom (ili tacnije: zemljistem) se moze lako provjeriti u nadleznoj sluzbi; vjerovatno ljudi iz Jedinstva tacnije znaju kako stoje stvari. Skoro sam siguran da vlasnicki papiri, kao kod vecine drugih objekata, nisu cisti. (U svakom slucaju, slicno kao stadion Tusanj, i ovo je jos uvijek drustvena, opcinska imovina).
Ako ima stvarno zainteresiranih, oni bi trebali znati postupak, bar prve korake, a ako zele da se i neko od vijecnika ukljuci, stojimo na raspolaganju, i ja i nekoliko mojih kolega...
Ako tebe zanimaju informacije iz prve ruke, javi se u nadleznu opcinsku sluzbu, najbolje sefu, F. Kovacevicu. Mozemo otici i zajedno.
(Zainteresovane organizacije i pojedinci bi se mogli posluziti i zakonom o koncesijama TK, kojim je predvidjeno da se, za objekte infrastrukture i pojedine usluge, mogu uputiti i samoinicijativne ponude).
04-02-2008 at 12:32 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Nisam dovoljno informiran, ali sam siguran da je na tu temu bilo razgovora u opcini.
Prije svega, Sportsko drustvo Jedinstvo mora biti (prvo) zainteresirano, i ono je dio one istorije o kojoj si govorio.
Oni su vec nesto pokusavali, ocito bez uspjeha, jer ne moze biti ozbiljnih projekata i rezultata u sportu bez rijesenih osnovnih pretpostavki; prva je finansiranje, pa objekti...
Vlasnistvo nad stadionom (ili tacnije: zemljistem) se moze lako provjeriti u nadleznoj sluzbi; vjerovatno ljudi iz Jedinstva tacnije znaju kako stoje stvari. Skoro sam siguran da vlasnicki papiri, kao kod vecine drugih objekata, nisu cisti. (U svakom slucaju, slicno kao stadion Tusanj, i ovo je jos uvijek drustvena, opcinska imovina).
Ako ima stvarno zainteresiranih, oni bi trebali znati postupak, bar prve korake, a ako zele da se i neko od vijecnika ukljuci, stojimo na raspolaganju, i ja i nekoliko mojih kolega...
Ako tebe zanimaju informacije iz prve ruke, javi se u nadleznu opcinsku sluzbu, najbolje sefu, F. Kovacevicu. Mozemo otici i zajedno.
(Zainteresovane organizacije i pojedinci bi se mogli posluziti i zakonom o koncesijama TK, kojim je predvidjeno da se, za objekte infrastrukture i pojedine usluge, mogu uputiti i samoinicijativne ponude).


E to se zove konkretan odgovor
Kao roðeni Tuzlak i zagriženi sportoljubac + aktivni igraè malog fudbala jašta nego da imam interes.
Vrlo lako bi mogao doæi do sredstava koja bi bila uložena u obnovu Jedinstva (stadion) tako da konaèno riješimo ruglo.
U svakom sluèaju tvoja bi mi pomoæ dobro došla
04-02-2008 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
mirzijan
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 04-06-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

pitanje. mogu vam reci da u naselju solina pravo ide gradnja mini stadiona koju je donirao nogometni savez BiH samo ne znam tko ce odrzavat to i ko ce pazit na stadion sobzirom da ce biti kao na banji ali manji, sa vjestackom travom,kao sto znamo , na banji kako je organizovano, privatno. a kod nas je mjesna zajednica, kako li je to zamisljeno pitam se.

06-02-2008 at 20:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice