Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Havaji wrote:



Dobre vijesti
Hocel uskoro bit i raspored letova- Jesul to najavili kojim slucajem



Još se ne zna kako æe proæi certifikaciju krajem ovog mjeseca, kontrola letenja još nije osposobljena, procedure za slijetanje i polijetanje još nisu odobrene, preoptimistièno je misliti kako æe i jedan avion sletjeti u junu, a kamoli prviti red letenja. Aerodrom æe biti otvoren za par mjeseci kao što sam rekao, ali ne vjerujem da æe biti letova. Ide polako ali sigurno, biæe letova do kraja godine. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
17-03-2008 at 18:31 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:



Još se ne zna kako æe proæi certifikaciju krajem ovog mjeseca, kontrola letenja još nije osposobljena, procedure za slijetanje i polijetanje još nisu odobrene, preoptimistièno je misliti kako æe i jedan avion sletjeti u junu, a kamoli prviti red letenja. Aerodrom æe biti otvoren za par mjeseci kao što sam rekao, ali ne vjerujem da æe biti letova. Ide polako ali sigurno, biæe letova do kraja godine.


HAjd i ja sam optimisticna, nek samo krene, pa valjda ce i to sve bit sredeno uskoro.  


It's not where you came from, it's where you are going.
17-03-2008 at 22:30 | Ukljuèi u odgovor
R2D2
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-03-2008
Lokacija: World
Odgovori: 17
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

Najgora stvar u svemu je da je u Aerodrom Tuzla potroseno toliko para i da je on trenutno kao socijalna ustanova za ljude koji rade tu. Plate im placa kanton bez obzira sto letova nema. Nezavidna situacija i mislim da i zaposleni jedva cekaju da krene. Jos jedna stvar koju niko ne spominje zasto je aerodrom bio cesto zatvaran od strane NATO/SFOR je sverc ljudima i bogacenje pojedinaca koji su radili tu.

18-03-2008 at 18:20 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
R2D2 wrote:
Najgora stvar u svemu je da je u Aerodrom Tuzla potroseno toliko para i da je on trenutno kao socijalna ustanova za ljude koji rade tu. Plate im placa kanton bez obzira sto letova nema. Nezavidna situacija i mislim da i zaposleni jedva cekaju da krene. Jos jedna stvar koju niko ne spominje zasto je aerodrom bio cesto zatvaran od strane NATO/SFOR je sverc ljudima i bogacenje pojedinaca koji su radili tu.


Hm... Nisi pažljivo èitao...
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
18-03-2008 at 19:14 | Ukljuèi u odgovor
BIOHAZARD
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 04-08-2007
Lokacija: Neznam ni ja gdje sa
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Super ako proradi ali dok nesletim i ne uzletim nista nevjerujem

19-03-2008 at 00:20 | Ukljuèi u odgovor
maz-raz
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 17-03-2008
Odgovori: 82
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

bit ce bit ce ako sarajevo dozvoli, jerbo ode lova iz sarajeva ako tuzlanski aerodrom radi. ja bi sutra otvorio taj aerodrom da radi da se mene pita...

19-03-2008 at 09:39 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


Hm... Nisi pažljivo èitao...



Dje si Thales kuco stara, cujem da si u Tuzli sada? E ako si ti tu, bit ce letova uskoro. Do duse i mjesto ti je gore, jel´ tako brate dragi?
Stvarno mi je drago da si opet stigao u nase krajeve. Javi sta ima novo!!!

Pozdravi od svjezeg mesa
22-03-2008 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
R2D2 wrote:
Najgora stvar u svemu je da je u Aerodrom Tuzla potroseno toliko para i da je on trenutno kao socijalna ustanova za ljude koji rade tu. Plate im placa kanton bez obzira sto letova nema. Nezavidna situacija i mislim da i zaposleni jedva cekaju da krene. Jos jedna stvar koju niko ne spominje zasto je aerodrom bio cesto zatvaran od strane NATO/SFOR je sverc ljudima i bogacenje pojedinaca koji su radili tu.


Nemoj brate da lupas gluposti... Udji malo u dubiozu teme, citaj pa pisi... Ti haman k´o da si radio u stabu NATO/SFOR/USAF/US ARMY/itd. pa znas sve to o svercu. Jami ba sverca, nije to pijaca brate (with all do respect)...
22-03-2008 at 22:02 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Evo mali update za dubrave; ekipa aerodromskog preduzeæa je bila u mostaru na nekim obukama, nisam još u kontaktu sa njima pa ne znam kakva im je trenutno situacija. Ja sam vec deset dana na tornju, sa tehnièarima radimo instalaciju najosnovnijih sredstava veze (motorole i telefoni) ali kao i uvijek èekamo da nam iz sarajeva dopreme neku polovnu opremu kako bi kompletirali radne pozicije za toranjsku i prilaznu kontrolu. Od ponedeljka bi trebala da krene serija sastanaka aerodromskog preduzeæa i KL-a da dogovorimo vidove koordinacije (trenutno se èekaju i odobrenja od RAK-a za frekvencije kanala za motorole) pa da krenemo u trenažu osoblja MAT-a za kretanje po manevarskim površinama kako bi bili spremni za inspekciju povodom certifikacije. Što se tièe KL-a imamo spremne tehnièku, meteorološku i ARO službu, kratki smo sa kontrolorima ( za sada samo ja ) ali to bi u narednih mjesec dana trebalo biti riješeno pomoæu kolega iz sarajeva. Koliko èujem za mjesec-dva biæe od strane BHDCA aktivirana jedna procedura za neprecizni prilaz po NDB-ju i jedna odlazna procedura. Teoretski (a i naredba je stigla od viših instanci) aerodrom bi trebao imati minimum uslova za letenje poèetkom juna kad je predviðeno valjda i sveèano otvorenje (za ovo nisam siguran da li je taèno) Da sumiram ide polako ali sigurno. Poèetak æe biti skroman, ali za godinu-dvije dok ojaèamo kadrovski mislim da æe biti relativno dobra situacija.

[Edited by THALES on 23-03-2008 at 00:18 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
23-03-2008 at 00:13 | Ukljuèi u odgovor
emirolini
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 25-07-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 62
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tuzlanski aerodrom

hmm sve je to ok, ali ipak ne vjerujem ja nista dok ne bude otvaranje i dok ne cujem kak avioni slijecu i uzlijecu. Ipak, biti ce onako kako Sarajevo hoce, nazalost. Jer velika je lova ovdje, kada bi aerodrom bio samo i za kargo letove bilo bi odlicno. DHL, FedEx bi mogli otvoriti svoju bazu. Mislim, tu je i Carina i sve. A toliko je kompanija ovdje koje nabavljaju robu preko tih kompanija da bi svaki dan bilo bar 5,6 kargo letova.

23-03-2008 at 18:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice