Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
emirolini wrote:
hmm sve je to ok, ali ipak ne vjerujem ja nista dok ne bude otvaranje i dok ne cujem kak avioni slijecu i uzlijecu. Ipak, biti ce onako kako Sarajevo hoce, nazalost. Jer velika je lova ovdje, kada bi aerodrom bio samo i za kargo letove bilo bi odlicno. DHL, FedEx bi mogli otvoriti svoju bazu. Mislim, tu je i Carina i sve. A toliko je kompanija ovdje koje nabavljaju robu preko tih kompanija da bi svaki dan bilo bar 5,6 kargo letova.



jarane pa to nema ni u sarajevu... a veæi je grad i više firmi. dva leta dnevno sa dva èeška turboleta L-410 UVP-E

takse se naplaæuju po kilaži aviona na slijetanju, a ovo su mali avioni. Bez nekakvog protoka putnika nema ni aerodromskih taksi ni profita, posrednog i neposrednog (kafe restoran, rentacar, trafika itd.) Vjerovao ili ne biæe aerodrom otvoren. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
23-03-2008 at 19:40 | Ukljuèi u odgovor
smor
Nivo: Forumski doajen
imenevazno2.wordpress.com
Registriran(a): 06-02-2006
Lokacija: youtube imenevazno2
Odgovori: 1967
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

Prava slika Zraène luke Mostar

http://www.bljesak.info/content/view/7132/158/

23-03-2008 at 22:44 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Evo i mene opet, nije me dugo bilo. Vidim da nam je Thales dostavio bolje vijesti, napokon se nesto kotrlja. Nadam se da ce se ovi znati kretati po aerodromu da ne pokupe kakav avion kad ih bude bilo, salim se naravno, sve su to iskusni vukovi, jos cujem da su uposlili i neke eksperte (bivsi radnici SFOR-a), ma ima to da grmi gore, ORA prava. Ljudi moji, kakav se to cargo spominje? Meni se zeludac okrene kad kazu Tuzla za cargo promet??! Kakav cargo, od koga, cega, gdje, sta? Jedino se moze cumur izvoziti ali ne da EP he he. Putnici, zivi bili pa vidili. Buducnost je u seiku, ako netko da pare nece ih dati dzaba, a ovi da prave posao, tesko. Treba znanja za to i para, naravno. Skola, ne treba. Tko zna, zna. I za kraj, sto ste navalili na Sarajevo, pa oni ne znaju gdje udaraju od posla, sto bi oni koga kocili. Sta to Tuzla ima a oni nemaju? Sta bi Tuzla mogla kome (osim livade) ponuditi a Sarajevo nema??! Ne kontam. Ono postoji rjesenje za Tuzlu, ima i interesa, treba malo vise para a bilo bi i posla, ali o tome cemo drugi put. Odlazim na putovanje, pa kad se vrnem. Pozdravi starom prijatelju Zeusu

26-03-2008 at 20:13 | Ukljuèi u odgovor
amtz
Nivo: Forumski doajen
stari alas

Registriran(a): 07-06-2006
Lokacija: Blood diamond area
Odgovori: 1567
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:
Sta to Tuzla ima a oni nemaju? Sta bi Tuzla mogla kome (osim livade) ponuditi a Sarajevo nema??! Ne kontam.

Pa druže recimo nebo bez magle. što trenutno ako si u poslu znaèi izbjegavati nepotrebne tršoškove smještaja i transporta putnika do odredišta evo jesam objavio optimistiène vijesti neki dan,sli vjeruj mi da ih ima još... Frankfurt.... ako si aktivan znaš šta znaèi za mali aerodrom kao što je tuzlanski.
26-03-2008 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
amtz wrote:
citat:
fresh meat wrote:
Sta to Tuzla ima a oni nemaju? Sta bi Tuzla mogla kome (osim livade) ponuditi a Sarajevo nema??! Ne kontam.

Pa druže recimo nebo bez magle. što trenutno ako si u poslu znaèi izbjegavati nepotrebne tršoškove smještaja i transporta putnika do odredišta evo jesam objavio optimistiène vijesti neki dan,sli vjeruj mi da ih ima još... Frankfurt.... ako si aktivan znaš šta znaèi za mali aerodrom kao što je tuzlanski.


Jesi li ti druze radio kad na aerodromu Tuzla pa vidio uslove zimi? Ja nisam, ali znam da ce magla biti aktuelna kad bude u Tuzli ILS, dobra svjetla piste i prilaza (CAT I npr) a to kosta miliona i miliona, cega aerodrom Tuzla nema a kanton ne da. Znaci od toga nema nista. Frankfurt... ne kontam, sta Frankfurt. Letit ce netko iz Frankfurta u Tuzlu, ili ce Frankfurt preusmjeravati nesto u Tuzlu (nemoguca misija) ili ce Frankfurt dati Tuzli pare i opremu, i sta onda? Divit cemo se svi tome. I nije Frankfurt vec je FRAPORT a to nije isto
27-03-2008 at 14:16 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fresh meat wrote:


Jesi li ti druze radio kad na aerodromu Tuzla pa vidio uslove zimi? Ja nisam, ali znam da ce magla biti aktuelna kad bude u Tuzli ILS, dobra svjetla piste i prilaza (CAT I npr) a to kosta miliona i miliona, cega aerodrom Tuzla nema a kanton ne da. Znaci od toga nema nista. Frankfurt... ne kontam, sta Frankfurt. Letit ce netko iz Frankfurta u Tuzlu, ili ce Frankfurt preusmjeravati nesto u Tuzlu (nemoguca misija) ili ce Frankfurt dati Tuzli pare i opremu, i sta onda? Divit cemo se svi tome. I nije Frankfurt vec je FRAPORT a to nije isto


Ako te ko bude pitao samo da znas da Tuzla ima manje dana sa maglom godisnje nego Sarajevo ..Btw. znam kako izgleda aerodrom na Dubravama zimi
27-03-2008 at 19:44 | Ukljuèi u odgovor
Moods
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2008
Lokacija: podmornica nautilus
Odgovori: 1315
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

more se sve to napraviti al znas koliko ce izgubiti rajvosa sa otvaranjem tuzlanskog aerodroma od mene i mojih svake godine uzmu oko 5000 eura a ovakvih kao ja ima bogami ohohooooo, i reci koji je interes da lova iz sarajva (namjerno malim slovom) dodje u Tuzlu.
Hocu reci neda rajvosa pare u tuzlu kao i uvjek 


Zvjezda tjera mjeseca ZAGORU ga zatjera!<br /><br /><br /><br />

Sto ba Zagoru? Sto nisi Bleku?
27-03-2008 at 19:53 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ako te ko bude pitao samo da znas da Tuzla ima manje dana sa maglom godisnje nego Sarajevo ..Btw. znam kako izgleda aerodrom na Dubravama zimi
--------------------------------------
Bas znas kako izgleda TZL zimi, i bas ima manje maglovitih dana od SJJ, svasta ti znas. Jesi nabrijan pravo. Nije o tome ni bilo rijeci. I mislis da je dovoljno imati manje maglovitih dana pa da svi placuci dodju letiti u TZL. Pa ima ih OMO manje od TZL pa nista da dodje iz SJJ ili sl. Eto sad ce se TZL otvoriti uskoro pa cemo vidjeti ko ce letiti pod tim uslovima. U svakom slucaju hvala na informacijama

29-03-2008 at 14:23 | Ukljuèi u odgovor
fresh meat
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-01-2008
Lokacija: blizu
Odgovori: 89
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:


pa koga boli za sarajvo, ne moze ni njihovo trajat do vijeka niti mogu kocit , opet oni sarajevo pa bog. Nije sarajevo ba tuzlanski aerodrom o tome se prica


Dzaba je tebi pricati Zeus, nitko to ne konta. Najlakse je prebacivati odgovornost na druge. Recimo da ce SJJ osigurati TZL besplatnu obuku osoblja a pomoci ce i sa nekom opremom. Nesto ce opreme doci i sa tornja SJJ na TZL toranj. Neka me Thales ispravi ako grijesim. Hej Thales, kako obuka, jesu li polupali vozilima rasvjetu gore? Informacije su iz prve ruke (nije Zinka u pitanju Zeus, ja sam druga ruka)...
29-03-2008 at 14:29 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

pozdrav raja, obuka ide, polako se sve stavlja na svoje mjesto sa naglaskom na polako. iz moje perspektive napredak se vidi. ne znam za svjetla jel ko sta razbio, ona su odgovornost aerodromskog preduzeæa, al jedva cekam da se ogradi aerodrom od vojske pa da zavedemo disciplinu i da se zna ko se kad i zašto kreæe manevarskim površinama. nemam sad vremena al za koji dan biæe i malo opširnijih detalja...  


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
29-03-2008 at 15:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice