Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

eno ih dali oglas u novine da traze 4 vatrogasca, hej cetiri vatrogasca na onoliki aerodrom, mogu samo letikopter posmatrat kako gori iz sve snage. Opet misli jeftino proc, opet se misle provuci ko onda sa onom kantom iz rudnika, fap glumac ili kako je vec nadimak kamionu, onaj sto se ulice spricaju. Pa nikad pameti nece doci,zalosno je sto takvim ljudima stavljaju u ruke sudbinu jednog aerodroma i svih onih ljudi tamo....fuuuj  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
11-04-2008 at 15:46 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

èuo sam, vidio sam i oglas, nimalo nisam zadovoljan...pokusavaju kopirat mostarce, al to je takav amaterizam da me je strah. ima naznaka da je to samo poèetak, da æe zaposlit još ljudi, nadam se da hoæe. èetiri èovjeka ne mogu ugasit kontejner sa smeæem kad se zapali, za zapaljeno auto tuzlanska profesionalna vatrogasna brigada šalje dva vozila sa ljudima, a gdje je B737 sa hektolitrima goriva? 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
11-04-2008 at 19:06 | Ukljuèi u odgovor
Zivcho
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 05-12-2007
Lokacija: nemERe se napisat´
Odgovori: 94
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Bez uvrede ili omalovazavanja preporucio bih odgovornima na tuzlanskom aerodromu da se konsultuju sa momcima, vatrogascima, koji su radili za KBR, narocito onima iz Stanice 2 (bila smjestena ispod tornja, odmah uz pistu).
Ti momci su prosli vrhunsku obuku i mnogi (ako ne i svi) od njih bi mogli komotno biti "marshali" jer znaju potrebe i zahtjeve tz aerodroma u slucaju "ne-daj-Boze". Vecina ih je trenutno na podrucju " SrednjegIstoka" ali znam da ih ima i u Tz, Lukavcu, Zivinicama te bi stoga bilo pozeljno i nadasve korisno da ih se kontaktira i POSLUSA.

Hajd´ da hoce vise otvorit´ i to cudo od "aJrodrom"

12-04-2008 at 23:35 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
èuo sam, vidio sam i oglas, nimalo nisam zadovoljan...pokusavaju kopirat mostarce, al to je takav amaterizam da me je strah. ima naznaka da je to samo poèetak, da æe zaposlit još ljudi, nadam se da hoæe. èetiri èovjeka ne mogu ugasit kontejner sa smeæem kad se zapali, za zapaljeno auto tuzlanska profesionalna vatrogasna brigada šalje dva vozila sa ljudima, a gdje je B737 sa hektolitrima goriva?


poznato je njima da u tu zraènu luku zaradi velikih taxi neæe ni veæeg saobraæaja ni biti, i veæi broj vatrogasaca i nije im potreban.
12-04-2008 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Zivcho wrote:
Bez uvrede ili omalovazavanja preporucio bih odgovornima na tuzlanskom aerodromu da se konsultuju sa momcima, vatrogascima, koji su radili za KBR, narocito onima iz Stanice 2 (bila smjestena ispod tornja, odmah uz pistu).
Ti momci su prosli vrhunsku obuku i mnogi (ako ne i svi) od njih bi mogli komotno biti "marshali" jer znaju potrebe i zahtjeve tz aerodroma u slucaju "ne-daj-Boze". Vecina ih je trenutno na podrucju " SrednjegIstoka" ali znam da ih ima i u Tz, Lukavcu, Zivinicama te bi stoga bilo pozeljno i nadasve korisno da ih se kontaktira i POSLUSA.

Hajd´ da hoce vise otvorit´ i to cudo od "aJrodrom"


nesto kontam da niko nece tamo ni na razgovor, ljudi rade za minimalno 7500KM na istoku i nesto nemaju kad, a druga stvar je ta da od njih svih samo jedan, zasigurno znam ima priznate i nostrificirane certifikate aerofromskog vozaca vatrogasca u nasoj drzavi, mozda jos jedan, sto znaci da ostali ne zadovoljavaju uslove konkursa. Ko te uslove zadovoljava kad ni komadant tuzlanske vatrogasne nema aeerodromskog ispita. Znaci najvise dvojica, a sta ce sa ostalima, najvjerovtnije ce koristiti portire kao i do sada....al´ na motoricu...
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
13-04-2008 at 14:33 | Ukljuèi u odgovor
zxspectrum
Nivo: Novi forumaš
Avio manijak

Registriran(a): 13-04-2008
Lokacija: Komšija
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Pozdrav i vedro nebo svima!

Vidio sam u Avazu konkurs sa radnim mjestima na aerodromu Tuzla. Da li se isplati slati aplikaciju ili je to po "babi i stricevima" vec rezervisano?

ZX

[Edited by zxspectrum on 13-04-2008 at 15:57 GMT] 


Nema 'ljeba bez neba!
13-04-2008 at 15:55 | Ukljuèi u odgovor
Zivcho
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 05-12-2007
Lokacija: nemERe se napisat´
Odgovori: 94
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Zeus drug moj,
pa nece ljudi dovijeka radit´ na "istoku", narocito oni u "zelenoj zoni". Sta je sa CopeTom? Zasto se on ne bi prijavio? Sta mu fali? ;)
Druga stvar - certificiranje. Sam kazes da je samo jedan certificirani aerodromski vatrogasac u drzavi,a moj prijedlog/sugestija je bio da se prvenstveno momcima iz "Stanice 2" koji NISU na istoku ponudi posao i eventualna dodatna obuka. A znas i sam da bi oni sa svojim znanjem i umijecem sve to bez ikakvih problema prosli

13-04-2008 at 21:37 | Ukljuèi u odgovor
crni
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 19-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 85
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zxspectrum wrote:
Pozdrav i vedro nebo svima!

Vidio sam u Avazu konkurs sa radnim mjestima na aerodromu Tuzla. Da li se isplati slati aplikaciju ili je to po "babi i stricevima" vec rezervisano?

ZX

[Edited by zxspectrum on 13-04-2008 at 15:57 GMT]



Nista ne gubis ako pokusas.
13-04-2008 at 23:17 | Ukljuèi u odgovor
bukem
Nivo: Novi forumaš
klasican tip

Registriran(a): 24-12-2007
Lokacija: u tacki
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:


nesto kontam da niko nece tamo ni na razgovor, ljudi rade za minimalno 7500KM na istoku i nesto nemaju kad, a druga stvar je ta da od njih svih samo jedan, zasigurno znam ima priznate i nostrificirane certifikate aerofromskog vozaca vatrogasca u nasoj drzavi, mozda jos jedan, sto znaci da ostali ne zadovoljavaju uslove konkursa. Ko te uslove zadovoljava kad ni komadant tuzlanske vatrogasne nema aeerodromskog ispita. Znaci najvise dvojica, a sta ce sa ostalima, najvjerovtnije ce koristiti portire kao i do sada....al´ na motoricu...


pozdrav svima
jedan sam od pomenutih vatrogasaca sa aerodroma,trenutno u iraqu ali se uskoro vracam pa sam mislio aplicirati za posao na dubravama ako ponude iole normalne uslove rada i opremu.
kad smo poslije zatvaranja aerodroma isli da pitamo za posao u tuzlanskom fire deptu rekli su nam da oni ne priznaju certifikate koje mi posjedujemo(koji su inace po svim americkim i zapadno-evropskim standardima),meni licno je jedan od komandira rekao da sam sa svojih 34 godine PRESTAR da bih kod njih radio
nisam bio prestar za americku vojsku a za njih jesam WTF...
14-04-2008 at 09:06 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
bukem wrote:

pozdrav svima
jedan sam od pomenutih vatrogasaca sa aerodroma,trenutno u iraqu ali se uskoro vracam pa sam mislio aplicirati za posao na dubravama ako ponude iole normalne uslove rada i opremu.
kad smo poslije zatvaranja aerodroma isli da pitamo za posao u tuzlanskom fire deptu rekli su nam da oni ne priznaju certifikate koje mi posjedujemo(koji su inace po svim americkim i zapadno-evropskim standardima),meni licno je jedan od komandira rekao da sam sa svojih 34 godine PRESTAR da bih kod njih radio
nisam bio prestar za americku vojsku a za njih jesam WTF...


Drzava BiH ima svoje zakone i uslove konkursa propisane za zanimanje i koje treba zadovoljiti, izmedju ostalog je i godine starosti, zdravstveno stanje, skolska sprema.... Ako nisi u stanju zadovoljiti trazene uslove dzaba ti da imas NASA-ine certifikate, spejs satla nigdje nema na dubravama...Ali za to imaju ustanove u kojima se to nostrificira itd,...Ali kasno marko na Kosovo sad...Usput budi receno vatrogasna brigada nije adresa koja ce ti reci sta da radis sa svojim diplomama, na pogresnoj si adresi, tamo imas tecice i amidzice koji su prvi na redu, normalno da ce ti reci da nemas sanse...i nisu ti certifikati po zapadno evropskim standardima....


[Edited by zeus on 14-04-2008 at 09:48 GMT] 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
14-04-2008 at 09:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice