Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Tuzlanske
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Sufler, svaka cast.

Tako lijepo pisano iz duse.
Vratila sam se u djetinjstvo, isla prugom u mislima do Irca kao bezbroj puta u djetinjstvu,u pasazi sam i ja kao i Zara najvise voljela knizaru, njen miris i danas ga se rado sjecam... ah da i za mene je zima 1970 bila bijela...

Samo nastavi veoma rado te citam.

11-06-2008 at 01:20 | Ukljuèi u odgovor
momak
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-06-2006
Lokacija: u sevdahu
Odgovori: 2671
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Neke slike Tuzle iz ranog djetinjstva:

Pasaz, sjecam se prodavnice igracaka. Tu su se mogle kupiti najbolje igracke. Cak i vozic - nikad ispunjena zelja. Bila je samoposluga, prodavnica Lovac gdje se moglo kupiti sve za sport, preko puta Lovca Beko prodavnica, tu su roditelji ulazili a meni bilo vazda mrsko. Knjizara od strane pozorista dugo se odrzala i zdravljak naravo.

Most sa kipovima je bio drveni, a ispod dzamije kod mosta se cak i pecalo.
Na Banju kad se islo prolazilo se pored kuce koja tone.
Na banji sam najvise volio onu ljuljasku na kojoj je bila daska na koju se zajase, vise djece istovremeno, ne mogu joj se sjetiti imena a mozda je i sad tamo ne pamtim kad sam tamo bio. Boze tako blizu dodjem a nikad ne bacim pogled tamo.
Eno vec izljevaju temelje novog Baroka a u njegovim podrumima su se isprobavale farmerice koje su se kupovale na pijaci od svercera.
Robna kuca Bulevar vise nije sto je bila a pred njom sam cekao jednu curu ...

11-06-2008 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Vratio se ja iz Bihaæa u Tuzlu na jedan dan. Sutra idem u Suboticu i neæe me biti sedam dana. Odlasci mi uvijek pomognu shvatiti da volim Tuzlu i da izabrah da u njoj budem do kraja. Ne zato što je najljepši grad jer nije. Nije ni najstariji. Najveæi nije definitivno. Ne mislim ni da su ljudi ovdje bolji od nekih drugih ljudi. Nisu ni pametniji, mada se naðe i takvih. Ima ono nešto èime me Tuzla drži uz sebe. Voli naime da bude svoja i drukèija. I zato je volim uz naravno posve prozaiènu èinjenicu da sam roðen ovdje

...
Lijepo je èitati vaša razmišljanja, sjeæanja i komentare. Volio bih to imati priliku èešæe.

14-06-2008 at 12:29 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Sretan put i sve sto uz to ide.
Znas, lijepo si ovo rekao o Tuzli...i tacno, i opet sve ostaje isto.
neki ce vjerovatno pokusati nesto i napisati pa ces imati sta da citas kad dodjes.

14-06-2008 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
high_hopes
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-02-2006
Odgovori: 2355
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Eh...
sokacicem do VI bosanske, moras proci pored Konstantine (prala je noge konstantno na cesmi pumpajuci naizmjenicno vodu), onda sporim koracima otezalim od ljetne vrucine do Hukica pekare...hoces li kupit 2 ili 4 kifle? Sta ce svijet pomislit, kol´ko ova moze pojest! Hajd, onda tri. Zatim, lagano do Cazima, reci mu da si moja, dace ti fine telece ruze, nemoj da ne kazes, jesil´ cula, sunce li ti kalaj´sano! NEK TI SAMELJE PRED TOBOM, nemoj da bi kupovala ono staro mljeveno iz vitrine! Idi onda do Iljazovica na sladoled,ako hoces, al´ samo jednu kuglu...i polako lizi, znas da si imala upalu krajnika prije heftu dana! Ni slucajno da bi isla u Evropu, tamo ima salmonele.
"O, dje si ti sine, kako ti je mati? Znas ti da je ona bila najljepsa cura u Ekonomskoj? Eh kako smo mi setali po Korzu...nema toga vise, moj sinko! Jel´ ono punc il´ vanilija?"
Ima mozda sad i bolje i vece i raznih aroma, al´ nema vise niko da se nasmijesi, upita i u znak raspoznavanja jos malo vanilije da doda...Eh...

14-06-2008 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanske

citat:
high_hopes wrote:
Eh...
sokacicem do VI bosanske, moras proci pored Konstantine (prala je noge konstantno na cesmi pumpajuci naizmjenicno vodu), onda sporim koracima otezalim od ljetne vrucine do Hukica pekare...hoces li kupit 2 ili 4 kifle? Sta ce svijet pomislit, kol´ko ova moze pojest! Hajd, onda tri. Zatim, lagano do Cazima, reci mu da si moja, dace ti fine telece ruze, nemoj da ne kazes, jesil´ cula, sunce li ti kalaj´sano! NEK TI SAMELJE PRED TOBOM, nemoj da bi kupovala ono staro mljeveno iz vitrine! Idi onda do Iljazovica na sladoled,ako hoces, al´ samo jednu kuglu...i polako lizi, znas da si imala upalu krajnika prije heftu dana! Ni slucajno da bi isla u Evropu, tamo ima salmonele.
"O, dje si ti sine, kako ti je mati? Znas ti da je ona bila najljepsa cura u Ekonomskoj? Eh kako smo mi setali po Korzu...nema toga vise, moj sinko! Jel´ ono punc il´ vanilija?"
Ima mozda sad i bolje i vece i raznih aroma, al´ nema vise niko da se nasmijesi, upita i u znak raspoznavanja jos malo vanilije da doda...Eh...



Momak, ta ljulja se zvala pegla

H H , sjecam se i ja te zene koja je stalno prala noge, i bas tih istih ljudi i mjesta koja si nabrojala a jos i Bibera mesara i radnje Adrije preko puta Slozne brace i slasticarne Jagode i trafike na skevru i Hukiceve pekare i slasticarne Evropa i jos puno detalja.

Sufler nemoj ti da te dugo nema, iduce sedmice ce biti i novo jezero otvoreno, mora nam i to u sjecanju biti da za nekih 30 godina pricamo.


15-06-2008 at 13:55 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanske

citat:
Sufler wrote:
Putopisna

Vratiti se s puta.
Doæi kuæi.
Nekako mi se èini da sam nedovoljno odsutan.
Dva i po dana u Rimu i dva u autobusu.
Putovanje u prošlost.
Podsjeæanje da smo samo ljudi.
Mikelanðelo u zanosu umjetnosti.
Kleopatrin izbor da umre kao kraljica egipatska.
Šetnja u noæi.
Naranèe rodile.
Plavo nebo iznad rimskog Foruma ove 2008. godine.
Zatvoren shoping centar u Firenci.
Oèekivanje granice koje nema poslije Trsta...
Prolazi život, a ja još u njemu
nedovoljno prisutan.

----------------------------------------

Sufler, ja tek sad ovo vidjela, pa se sjetih naseg putovanja u Italiju.
(Priznaj da si ti bio najradosniji sto nije bilo shopinga u Firenci!)
17-06-2008 at 15:38 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Sad se sjeti kako je banda na Rogovim biciklima skupljala pare za litru Kenijade,e jes bila dobra

17-06-2008 at 17:26 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Kriv sam. Bilo mi je drago da nismo išli u shoping

...

Kriv

Priznajem grijehe svoje.
Kriv sam što se trsim drukèiji biti,
što kompliciram ono što bi možda
jednostavno bilo.
Kriv što bih mogao biti zadovoljniji.
Sobom i drugima.
Napisa mi jedan prijatelj,
na rastanku u subotu:
"you´re as tall, as your soul".
Sad mi valja otvarat´ dušu još više, a stid me.

24-06-2008 at 00:42 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Hièkokov Sjever-sjeverozapad i Cary Grant s Eve Marie Saint. Ko zna više da li se tako pišu?!

Sretan sam što se sjeæam imena. Kad upadnem u predroðendansku depresiju obièno se ne mogu sjetiti ili Alana Batesa ili Olivera Reeda u Zaljubljenim ženama po Lawrencu. Režisera sam naravno zaboravio.

Nekad sam se ponosio pamæenjem... Sad se sjeæam da sam se neèeg sjeæao. Nekih se stvari ipak rado sjetim. Eto, jedan mi je prijatelj iz daleka èestitao okonèanje jednog bitnog dijela mog života... Bitno je da se neko nekad nekog sjeti...

Otplivah ja svoje veèeras i u novom Panonskom jezeru broj dva. Biæe da je ono za pamæenje. Godilo je. Ne pamtim kad sam zadnji put potrefio i Batesa i Reeda u jednom danu. Otplivao sam i za prijatelja koji me nazvao iz neke zemlje koja nije kandidat...

Kao da je bitno...


[Edited by Sufler on 25-06-2008 at 01:06 GMT]

25-06-2008 at 01:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Umjetnost : Tuzlanske New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice