Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Tuzlanske
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Mela77
Nivo: Forumski doajen
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Lokacija: meðu voljenima
Odgovori: 8258
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

I kad hoæu i kad neæu,,,
misli same lete,,,
a i ja ko dijete,
kao da se može zaboraviti...
ljeto, smijeh i suze,,,
kao da se može nametnuti
ljeto, smijeh i suze!!!!




Mela 25.06.2008

25-06-2008 at 14:11 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Ljeti sam uvijek nekako lakši.
Èak i kad, kao danas, znoj lipti
niz kabasto tijelo ja se æutim dobro.
Ljetno sam dijete vazda bio.
Haustorèe, što reèe jedna moja drugarica.
Kad bi se vratio s mora vrijeme bih provodio napolju...Prvo u dvorištu škole Albin Herljeviæ, èije ime ponosno nosi ulica gdje stanujem, ne znam samo što joj dodadoše Franju, u kojem kad sam ja bio tamo nije bilo školske sale, nego smo trèali po dvorištu sve dok mati s prozora na prvom spratu u 8 naveèer ne bi viknula da dolazim, Ulica se onda zvala Slavka Mièiæa u Srpskoj varoši, a moja zgrada, tik do škole, bijela i lijepa u svoj svojoj velièini od 5 spratova i dva ulaza. Možda se to sad zove blok. Sa šest godina mijenjam sredinu i odlazim na Slatinu gdje se mi veæ uselili u IV ulaz, a oni prave uporedo još 6 u najdužoj zgradi s 8 spratova, a mi na vrhu, mada ima i potkrovlje, ali se ono ne broji...Nije bilo igrica, osim onih pravih, nije bilo mobitela, igralo se lopte, ganje, žmire, lopova i žandara, kadije, neka puca neka puca, izmeðu dvije vatre, školice i ko zna èega sve ne. U neka je doba kao novitet stigao lastiš za curice... Sad to sve izgleda romantièno matorim generacijama poput moje, a djeci sadašnjoj je mislim dosadno. Zato volim pobjeæi na more iz ljetne Tuzle, pogotovo oko neumoljivih roðendana koji me podsjeæaju da je ovaj ovdje djeèak što piskara odavno veè izašao iz puberteta i ide silaznom kostobolnom putanjom. Ipak, sad uz dva slana jezera, možda se vratim ranije i zaronim u Pingu.
Dobro je za ove košèuge, a bude i lijepo.

25-06-2008 at 21:00 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Jutros me probudio miris bijele kafe
kroz otvorena balkonska vrata stana na drugom spratu na Slatini. Poznat i drag miris u jutarnjim satima koji sam toliko puta osjetio. Kao da èujem oèev i majèin glas kako razgovarju prije nego krenu na posao. Osjeæaj miline i sigurnosti. Osjeæaj svakodnevice. Zaštiæenosti jer su tata i mama tu, uz nas. Nekad nam malo treba da se raznježimo. Nije loše ponekad spavati s otvorenim balkonskim vratima i prozorom...

28-06-2008 at 09:41 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Odoh ja u Dubrovnik na deset dana. To je grad koji mi je uz Tuzlu najmiliji.

Nadam se da æe pokoji komentar ostati ovdje u meðuvremenu

Tereza
http://www.youtube.com/watch?v=SwJNvXzwQu4

Dubrovacki trubaduri
http://www.youtube.com/watch?v=AjBLXBBuGcg

Ibrica Jusic
http://www.youtube.com/watch?v=vQ_YcVEowNc


02-07-2008 at 20:55 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanske

citat:
Sufler wrote:
Odoh ja u Dubrovnik na deset dana. To je grad koji mi je uz Tuzlu najmiliji.

Nadam se da æe pokoji komentar ostati ovdje u meðuvremenu

Tereza
http://www.youtube.com/watch?v=SwJNvXzwQu4

Dubrovacki trubaduri
http://www.youtube.com/watch?v=AjBLXBBuGcg

Ibrica Jusic
http://www.youtube.com/watch?v=vQ_YcVEowNc





I meni je Sufleru, Dubrovnik najdrazi poslije Tuzle. Upravo se vratila iz Dubrovnika, bila 17 dana i malo mi...

05-07-2008 at 23:58 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

citat:
skorpija wrote:


I meni je Sufleru, Dubrovnik najdrazi poslije Tuzle. Upravo se vratila iz Dubrovnika, bila 17 dana i malo mi...




Blago tebi, bas ti zavidim,em si bila u lijepom gradu em 17 dana.

Nisam te dugo vidjela

Sufler, kad se vratis zvizni ispod zgrade da se igramo starih igara
06-07-2008 at 00:03 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske - Sve je više ograda...

eh, 17 dana Dubrivnika bi mi bilo godilo......

Vidim po dolasku kuæi da su zagradili pola igrališta na Slatini, ispred zgrade u kojoj moji roditelji žive i gdje dolazim svaki dan. Kaže, mati: "hoæe da prave fontanu!" Nadam se da je to zaista tako i nadam se da fontana neæe oduzeti prostora današnjoj djeci da se mogu poigrati neke društvene ili sportsje igre s vršnjacima... Kad sam doselio u tu zgradu 1971. bilo mi je 6 godina i cijelu godinu sam ostajao sam èitajuèi Politikine zabavnike i èekajuæi da se mati vrati iz Ekonomske škole s posla, naravno išao sam i napolje s kljuèem oko vrata. Ispred ulaza tad su još bili ostaci vojnog logora, a cijela Slatina je još bila gradilište, bare s punoglavcima svud okolo, a pola današnjih zgrada nije ni bilo. Poslije su napravili fudbalsko igralište, a današnji oblik s dva amfiteatra i vještaèkim brdašcima desio se neke 1980... Èini se da u današnje vrijeme kad je prostor za aute važniji od prostora za djecu, to jedini preostali prostor njima namijenjen. Zato se iskreno nadam da ova ograda na kojoj piše - ZABRANJEN PROLAZ - GRADILIŠTE, ne znaèi još jednu kapitulaciju prostora i oskudnog gradskog zelenila u srazu s betonom...Èovjek bi rekao da sam naivan, koliko se nadam....Jah.

15-07-2008 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske - Neke stare slike

Gledah fotografije iz nekih prošlih vremena
koja se sad sretnim èine.
Ljude koji su bili dio mojih dana jednom.
Prièa o prolaznosti je sigurno dosadna,
a vrijeme koliko god pjevali o njemu ne može se zaustaviti, ni vratiti.
Promijeniti sebe je možda cilj kojem težim, ali kako to uèiniti, a ostati isti u osnovi?

Truditi se treba da se ne posustane, a da se stare slike ne gledaju više od jednom mjeseèno... Inaèe bih bio u problemu što sad neki kažu, tješim se.

30-07-2008 at 01:37 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Èitam u novinama u petak da æe rušiti fontanu na centralnom gradskom trgu u Tuzli koji æe se navodno sreðivati. Fontana je otvorena 1962. i oznaèila je u tom trenutku otvaranje novog vodovoda u ovom gradu i nadu da æe vode biti dovoljno. Hvala Bogu, trenutno je ima...

Ipak se Nadam da fontana autora Meme Derviševiæa neæe završiti kao mnogi spomenici kojih više nema u ovom gradu. Naravno da mi je drago da se zgrada Barok vraæa na svoje mjesto iz nekih budžaka mog sjeæanja, a nadam se da æe i fontana ostati tamo gdje je jeste osvježena i uljepšana najljepšom tekuæinom koja nam je podarena - vodom. Nadam se takoðer da æe i ono malo zelenila i drveæa oko nje preživjeti... Volio bih se ne razoèarati konaèno u ovaj grad i ljude.

10-08-2008 at 00:36 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Umor se navukao na oèi.
Gledam ti sliku na ekranu.
Facebook.
Prijatelji koji su tu, a nisu.
Spaja nas i dijeli virtuelni prostor.
Sve je drukèije nego što pamtim.
Nekad sam znao imena svih atletièara i atletièarki napamet. I njihove rezultate.
Nekada sam vjerovao u duh olimpizma.
Nije mi bilo jasno zašto u Moskvi nema Amerikanaca znakovite 1980 kad je drug Tito umro, ja završio osnovnu školu i upisao se u prevodilaèki smjer neèega što je u ondašnjoj reformi zamijenilo gimnaziju. Krleža, Æopiæ i Selimoviæ su bili živi, a ja sam gledao reprizu serije Grlom u jagode uvjeren da su bolji dani pred nama.
28 godina kasnije znam da bolji dani jesu pred nama. I svi oni drugi...Dobro je dok su pred nama!

...

Drugi put idem na more ove godine... Volio bih vjerovati da se zasluženo odmorim. Èitamo se i Vidimo, ako Bog dam za kojih desetak dana.

vaš sufler...

22-08-2008 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Umjetnost : Tuzlanske New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice