Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Novi izborni slogan SDPa: èovjeèe, ne ljuti se

31-05-2012 at 22:26
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

vidim nece niko nista da mi kaze na sulejmana, pa cu se, onda, oglasit o berbi...

ja berbu volim. on je meni drug i postujem ga i kao privrednika i kao oca i kao prijatelja.

kad sam mu se prvi put obratila, rekla sam mu "cika zlatko", on me gledao u cudu... vrlo brzo smo prevazisli to "cika".

prvo da vam kazem da slijedece sto cu reci ne govorim kao clanica stranke, nego iskljucivo kao ja, individua: prema onome sto sad imamo pred sobom, berbu kao sigurnog kandidata i ostalo kao nagadjanje, ja cu za njega glasati.

no, moram reci da sam skepticna vezano za broj glasova koje ce on zaista osvojiti, ne zato sto mislim da on nema sta da ponudi ili da ljudi nece vjerovati ili podrzati njega kao osobu, nego iskljucivo i samo zato sto ovdje velika vecina (toliko velika da gotovo mogu reci SVI) glasaju po politickim bojama. sdp-ovci ce za svoje, sda-ovci za svoje, sbb-ovci za svoje i tako unedogled...

bojim se (kako za berbu, tako i za mnoge male stranke) da ce se vecina (vidi gore definiciju vecine) drzati vec provjerene parole "moj glas nista ne moze promijeniti, pa cu ja za ono sto sigurno znam da ce proci".

zbog takvih stavova i imamo situaciju kakvu imamo.

vjerujem da ce berba u narednim mjesecima detaljno izloziti sve svoje planove, objasniti o kakvim je projektima rijec, reci na koji nacin planira da ostvari zamisljeno i sta je, u sustini, zaista i zamisljeno.

ne sumnjam da ce se susresti sa dosta kamenja koje ce mu biti postavljeno da se o njih spotakne, ali - poznajuci ga (ne potpuno, ali dovoljno) - sigurna sam da ce znati kako da se sa svime nosi.

ja mu zelim svu srecu, a cekam da vidim programe ostalih kandidata, da mogu uporediti...

31-05-2012 at 22:29
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
primus inter pares wrote:
jedan i ako opbijedi,ima ov,koje nece bit na njegovoj strani.



pa i treba da mu budu opozicija,a ne kao sada ekipa klimoglavaca...problem i jeste u tome što u OV sjedi dosta laika i vrlo nestruènih ljudi,koji su se u politiku ubacili zato što je profitabilno biti u bilo kakvoj vlasti...nestranaèki naèelnik je tu najbolji kao korektiv prilikom svake vrlo moguæe politizacije...


[Edited by soraya on 31-05-2012 at 22:33 GMT]
31-05-2012 at 22:30
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Bambi wrote:
Novi izborni slogan SDPa: èovjeèe, ne ljuti se


a za Berbu kazu - ako hoces bebu glasaj za berbu
31-05-2012 at 22:31
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

ok,moje misljenje,po onom sto sam cuo,sa ove presice,da i nije bas svjestan sta su njegovi zadaci...
al haj... bumo culi i ostale vjeroJatno

31-05-2012 at 22:32
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:
no, moram reci da sam skepticna vezano za broj glasova koje ce on zaista osvojiti, ne zato sto mislim da on nema sta da ponudi ili da ljudi nece vjerovati ili podrzati njega kao osobu, nego iskljucivo i samo zato sto ovdje velika vecina (toliko velika da gotovo mogu reci SVI) glasaju po politickim bojama. sdp-ovci ce za svoje, sda-ovci za svoje, sbb-ovci za svoje i tako unedogled...


Upravo to i jeste problem nezavisnih kandidata...i kao sto vec mosnik napisa ako on ili neko bilo drugi, a ko je nezavisan bude izabran...dzaba mu...jer pretpostavimo i da radi za dobro naroda i ako nema stabilnu i cvrstu vecina iz ledja...dzaba mu...Inace, nije to samo u BiH problem nezavisnih kandidata, skoro svugdje je tako...
31-05-2012 at 22:35
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

soraya je dobro rekla, da vijecnici i trebaju biti opozicija (u nekoj normalnoj mjeri, dodala bih) da nacelnik ne bi stvari vodio kao ludi naucnik

nacelnik, sa svojim timom, treba predloziti, argumentirati, a vijecnici - ako zaista rade za dobrobit naroda - trebaju da ga podrze ili ne...

31-05-2012 at 22:38
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:
nacelnik, sa svojim timom, treba predloziti, argumentirati, a vijecnici - ako zaista rade za dobrobit naroda - trebaju da ga podrze ili ne...

Tu smo... Dobro si napisala "ako" zaista rade za dobrobit naroda...To je za nase politicare, odnosno vijecnike (cast izuzecima, ali oni se na prste jedne ruke mogu nabrojati i to one ruke na kojoj fali bar jedan prst) spansko selo...Oni obicno rade za svoj i interes stranke...
31-05-2012 at 22:42
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

e upravo zato i nije dobra kombinacija neovisni kandidat...
jer tako stvari ne ferceraju,pogotovu sa nasim drustvenim uredjenjem, i nasim pravilima igre...
to vi mozete idealizirat kolko hocete,stvarni zivot i stvarni problemi su ko i sve ostalo u ovoj drzavi sranje nads sranjima...
naravno moje misljenje...
sta vam je ljudi ba,nemos ni olovku bez tendera kupit,a kamol nesto to ,trazit od nekih sistema lovu,koji nisu ni pod nokat ti u tvojoj ingerenciji...samo te ovi sa viseg nivoa cusnu,pa ne dobijes ni nesto sto si svakako trebo dobit...politika je to stara kurva tacka ba.. i ako nemas ledja,haj odma kuci...

31-05-2012 at 22:43
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
sunce wrote:


Lako je pricati, za to se svijet najvise i uhvati.

Koja radna mjesta, gdje, sta konkretno?

Vise bih vjerovala onom ko ima samo jedan cilj ali da ga i ostvari, npr. neka uvedu u MZ Centar vodovod i kanalizaciju, pa da onda idemo dalje, i neka se drze opcinskih nadleznosti i ne sire pricu.




ok,o zapošljavanju prièaju i prièaæe svi.na onome ko bude izabran æe biti da smisli šta i kako,koliko,gdje...
ne slažem se da treba imati samo jedan cilj,ali mora znati "ubosti" redosled prioriteta...
MZ Centar ima veæ dio stare VK mreže,problem je što u skoro cijeloj Tuzli oborinska kanalzacija ne fercera,nije godinama u nju ulgano i ta rekostrukcija æe itekako da košta...to je spomenuo u treæoj taèki svog programa (izrada prostornog i generalnog urbanistièkog plana,plana regulacije...ovaj sadašnji je kastrofalan,ustvari sve po sistemu sjeèeš uši krpiš doope,zato se i grade objekti po tudjim avlijama)...pitanje je sa kojim kadrovima se raspolaže za jedan takav poduhvat...Izrada prostornih planova je itekako ozbiljan posao i zahtjeva timski rad...
31-05-2012 at 22:47
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice