Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Putnik wrote:


Hajd ba...Kad jedan sa srednjom skolom moze biti predsjednik Srbije, zasto i neko sa osnovnom ne bi mogao biti nacelnik...


@Shabane...slazem se da bi doktorima trebalo ZABRANITI da se bave politikom..., ali mislim da bi ih adekvatno trebalo nagraditi na njihovom radnom mjestu...

Apsolutno se slažem da se oni koji zaslužuju trebaju adekvatno nagraditi. Ali vanka iz politike i neka se odluèe - hoæe li biri ljekari ili politièari
04-06-2012 at 11:00
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:

ne znam koja profesija bi bila idealna za nacelnika,




mislim da nema baš puno veze koje æe profesije biti buduæi naèelnik...naprosto je npravedno da svaa èelna mjesta u veæini sluèajeva drže ljudi kojima su društvene nauke struka...ovu kompletnu državu vode ekonomisti i pravnici i syebali su je skroz na skroz....
slažem se a Shabanom da ljekar koji ima puni angažman na Gradini (ili na nekoj drugoj klinici) nema šta da traži u kabinetu naèelnika....
@stb,mladi ljudi su puni entuzijazma i poleta,ali nemaju iskustvo i nadobudni su...iz tog razloga nisam baš pristalica da neko ko je tek izašao iz skamije ide u politiku...bilo koje profesije da je...
04-06-2012 at 11:21
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:


mislim da nema baš puno veze koje æe profesije biti buduæi naèelnik...naprosto je npravedno da svaa èelna mjesta u veæini sluèajeva drže ljudi kojima su društvene nauke struka...ovu kompletnu državu vode ekonomisti i pravnici i syebali su je skroz na skroz....
slažem se a Shabanom da ljekar koji ima puni angažman na Gradini (ili na nekoj drugoj klinici) nema šta da traži u kabinetu naèelnika....
@stb,mladi ljudi su puni entuzijazma i poleta,ali nemaju iskustvo i nadobudni su...iz tog razloga nisam baš pristalica da neko ko je tek izašao iz skamije ide u politiku...bilo koje profesije da je...



Ja se nesto slabo sjecam, podsjeti me. Koji je to ekonomista bio na vlasti kod nas i vodio drzavu??


04-06-2012 at 12:27
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:


mislim da nema baš puno veze koje æe profesije biti buduæi naèelnik...naprosto je npravedno da svaa èelna mjesta u veæini sluèajeva drže ljudi kojima su društvene nauke struka...ovu kompletnu državu vode ekonomisti i pravnici i syebali su je skroz na skroz....
slažem se a Shabanom da ljekar koji ima puni angažman na Gradini (ili na nekoj drugoj klinici) nema šta da traži u kabinetu naèelnika....
@stb,mladi ljudi su puni entuzijazma i poleta,ali nemaju iskustvo i nadobudni su...iz tog razloga nisam baš pristalica da neko ko je tek izašao iz skamije ide u politiku...bilo koje profesije da je...

pa mnogi kabineti nacelnika opcina, premijera kantona, vlada, predjsednika, guvernera, sampiona, motokultivatora i tako dalje i tako dalje... sirom plenate, ima doktora ili ekonomistu, pravnika ili sumara npr.
u toku karijere ljudi jednostavno promijene implementaciju svog nivoa obrazovanja u smijeru politike i tako zavrse na tim mjestima,
zato nam je zemlja i dunjaluk danas ovakav kakav jeste, nije to toliko ni lose koliko se misli,
manje je ljudi sa politickim/drustevnim naukama koji imaju vodece i odgovorne funkcije, obicno su savjetnici, predavaci ili neki analiticari ili sta vec...

prema tome, ponovo konstatacija, fakat nemate realnu predstavu okruzenja i drustveno politickog balansa u zemlji u kojoj zivite...
04-06-2012 at 13:02
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Azur wrote:



Ja se nesto slabo sjecam, podsjeti me. Koji je to ekonomista bio na vlasti kod nas i vodio drzavu??


uglavnom svi ministri finansija jesu ekonomisti...evo ti Špiriæa...jebo nam je državu samo tako
04-06-2012 at 15:43
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
arnie wrote:


prema tome, ponovo konstatacija, fakat nemate realnu predstavu okruzenja i drustveno politickog balansa u zemlji u kojoj zivite...


važno je da kod vasKe u Kalesiji svi diplomirani i struèni sjede po kancelarijama...vidim i medicinarke bez završene srednje škole mogu ubirati platu u lokalnoj ambulanti... biæe da je do pedigrea ..ili je do dekoltea??
04-06-2012 at 15:47
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

ovdje je izgleda veselo.

nemojte samo udarati ispod pojasa, da ne boli osvjescene.

04-06-2012 at 15:48
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

ma, ja sam se, ljudi, malo salila, a posebno sam se sprdala s nerkom i umjetnickim dojmom...

nego, ljudi se skoluju da rade u javnoj upravi, da vode javne finansije, javna preduzeca i slicno. ali to nije presudno, tj. nije presudno da neko ko se skolovao za taj posao zaista zna i da ga uspjesno radi (kao sto, npr. neko ko je zavrsio engleski jezik ne mora uvijek biti dobar profesor, ili prevodilac, itd.).

opcenito gledano, meni je vazno da nacelnik bude "dobar domacin", da je manager i da oko sebe okupi strucne ljude iz razlicitih oblasti, kako bi ti (strucni) mogli njega ili nju savjetovati prilikom donosenja odluka vezanih za grad, tj. "posjed/firmu/javno dobro" (ako banaliziramo) kojim on/a upravlja.

ako je doktor vec pri kraju svoje aktivne hirurske ili dijagnosticke karijere (a trebalo bi, po prirodi stvari, da covjek do nekih 50-55 aktivno radi, a zatim da bude savjetnik, jer nema vise ostro oko, njuh, sluh, instinkt i slicno. bar meni se to tako cini... do nekih 50-55 radis svoj posao, a onda delegiras drugima, vodis, upravljas, rasporedjujes, kako god hocemo to nazvati, jer imas mudrost, ali ne vise i "snagu" (da opet banaliziramo)) i ako je dobar manager, moze biti i nacelnik.

dakle, po tome, nacelnik moze biti i osoba iz medicine, i iz prava, i iz bilo cega drugog, ako je (prvenstveno) menadzer... osoba koja je u stanju da procijeni sta je dobro za razvoj, za napredak grada/opcine.

mislim da dob ne treba biti granica kod odlucivanja necije sposobnosti... gledam neke druge vrijednosti...

ne znam da li sam uspjela da izrazim svoje mmisljenje, na nacin kako sam ga htjela izraziti, al' ko hoce shvatit ce sta sam htjela reci...

cekamo dalje kandidate, da vidimo sta ce biti...

PS: ne zavrsih gore recenicu, sad uvidjeh

[Edited by statebriga on 04-06-2012 at 15:53 GMT]

04-06-2012 at 15:50
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Ma sve su prilike da æe ovaj dosadašnji krelac ponovo biti naèelnik Ono što znam je da moj glas dobit neæe!!! 


<br /><br /><br /><br />

04-06-2012 at 16:05
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:


važno je da kod vasKe u Kalesiji svi diplomirani i struèni sjede po kancelarijama...vidim i medicinarke bez završene srednje škole mogu ubirati platu u lokalnoj ambulanti... biæe da je do pedigrea ..ili je do dekoltea??



pa jel' vi stvarno tako mislite...

nemogu da vjerujem da neznate da je danas nemoguce biti i portir bez odgovarajuce srednje skole a kamoli u JZU medicinske struke ili slicno,
bez obzira u kojem dijelu BH se govorilo...

jel' treba opet da ponovim onu konstataciju...
04-06-2012 at 16:27
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice