Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

mOZEW LI SE kako ova tema zatvorit do ljeta iduce godine?

20-11-2009 at 12:36 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH



citat:
Pregled u Centru za srce u Tuzli presudan za Æiru ? Petak 20. NOVEMBAR

Sinoæ je popularni "trener svih trenera", Miroslav Æiro Blaževiæ objasnio od èega zavisi njegov ostanak na klupi reprezentacije BiH. Gostujuæi u Temi dana BHT-a, Æiro je najavio dolazak u Tuzlu zbog problema sa srcem. Naime, zdravstveni problemi povezani sa težinom posla koju obavlja su presudni faktor u odluci o ostanku odnosno odlasku sa klupe naše reprezentacije. Nakon pregleda u Klinici za srce Tuzla, BiH javnost æe dobiti odgovor na pitanje sudbine karizmatiènog trenera. Æiro je i dodao kako vjeruje BiH doktorima, te da ne bi išao u inostranstvo pored domaæih stuènjaka. Pored toga, spomenuo je da poslije utakmica nije imao kontakta sa èelnicima Nogomentnog saveza BiH. Sve u svemu, poželimo Æiri dobro zdravlje sa nadom da æe ostati na kormilu BiH reprezentacije u nogometu.


Izabrao Tuzlansku bolnicu zbog dobre reputacije. A mogao je, kako još reèe, birati bilo koju drugu. E jes' mu spika. Ajde neka ga hercika posluži još dosta godina.




[Edited by bdirlija on 20-11-2009 at 15:23 GMT]
20-11-2009 at 15:19 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

obavezno odgledat do kraja ;hanka



20-11-2009 at 15:48 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Kladionice: Da li je utakmica sa Portugalom prodata?

24SI - Utakmica baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo izmeðu BiH i Portugala, koja je odigrana u srijedu naveèer u Zenici, i dalje je top tema u cijeloj državi. I tri dana poslije, analizuju se svi detalji tog dramatiènog meèa koji je naša reprezentacija izgubila, traže se krivci za neuspjeh, lome koplja oko pojedinih igraèa...

Selektor Miroslav Æiro Blaževiæ i dalje ima podršku javnosti da ostane na toj funkciji i vodi našu reprezentaciju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, meðutim, kada je rijeè o pojedinim igraèima - dvojbe ostaju.

Neki dobro upuæeni izvori kažu da je, navodno, bilo i "neèeg sumnjivog u Zenici" i po njima nije nemoguæe da je utakmica prodata Portugalcima i da su na tome "kladionièari i pojedinci sjajno profitirali". Isto izvori navode i moguænost istrage o svemu tome.

Izvjesno je da u tome selektor Æiro Blaževiæ ima èiste ruke, ali nije on sam ni reprezentacija ni svi oni koji se oko nje vrte - sa dosta opreza kažu izvori lista "San" i napominju da ne otkrivaju ništa što pojedincima iz i oko reprezentacije nije poznato.

(san)

 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
21-11-2009 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Generalni sekretar Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine Munib Ušanoviæ i Miodrag Kureš, sekretar za finansije i marketing, proglašeni su krivima po taèkama optužnice za produženo krivièno djelo porezne utaje i produženo krivièno djelo zloupotrebe položaja ili ovlaštenja.

Tužilaštvo je visoko rangirane èelnike Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine optužilo da su u periodu od 1. januara 2001. godine do 30. septembra 2006. godine izbjegli plaæanje poreza na promet proizvoda i usluga, te poreza na plate i poreza na doprinose, s èime su oštetili budžet Federacije Bosne i Hercegovine u znaèajnom iznosu novca.




Tužilaštvo je takoðer optužilo Kureša i Ušanoviæa da su u periodu od 1. januara 2001. godine do 31. maja 2005. godine zloubotrebom svog službenog položaja pribavili znaèajnu imovinsku korist nelegalnim putem.
Prema za sada još uvijek nepotvrðenim informacijama, Kureš i Ušanoviæ osuðeni su na po pet godina zatvora!

sportsport.ba 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
23-11-2009 at 12:43 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Jahhhh istom æe odležat...
Sve se bojim,isto ko i onaj hadezeovac èoviæ èaviæ kako ono bi....

23-11-2009 at 13:08 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

I dalje sve isto, i gore mozda.
Cirin sincina menadzer putuje u istom avionu sa reprezentativcima u Portugal. Sta kazu, ne vrbuje nikog iz reprezentacije, koliko Ciro zna mozda usanovic ima zelju zaigrati u Arsenalu
Masa nehljebovica u hotelskom holu, dekoncentrise igrace, navijaci sjede i jebu majku Usanovicu, "prijatelji reprezentacije" su tu jos uvijek, isi oni koji su opisani u "Od Tirane do marakane"
Ministar Grahovac i jos par njih su tu takodje. U zenici u pocasnoj lozi sjedi Selma Bajrami, stara poznavateljica fudbala.
igraci ispijaju kafe pred utakmicu.....
Dobro smo mi ikako i do baraza dosli.

23-11-2009 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
mosnik wrote:
Kladionice: Da li je utakmica sa Portugalom prodata?

24SI - Utakmica baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo izmeðu BiH i Portugala, koja je odigrana u srijedu naveèer u Zenici, i dalje je top tema u cijeloj državi. I tri dana poslije, analizuju se svi detalji tog dramatiènog meèa koji je naša reprezentacija izgubila, traže se krivci za neuspjeh, lome koplja oko pojedinih igraèa...

Selektor Miroslav Æiro Blaževiæ i dalje ima podršku javnosti da ostane na toj funkciji i vodi našu reprezentaciju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, meðutim, kada je rijeè o pojedinim igraèima - dvojbe ostaju.

Neki dobro upuæeni izvori kažu da je, navodno, bilo i "neèeg sumnjivog u Zenici" i po njima nije nemoguæe da je utakmica prodata Portugalcima i da su na tome "kladionièari i pojedinci sjajno profitirali". Isto izvori navode i moguænost istrage o svemu tome.

Izvjesno je da u tome selektor Æiro Blaževiæ ima èiste ruke, ali nije on sam ni reprezentacija ni svi oni koji se oko nje vrte - sa dosta opreza kažu izvori lista "San" i napominju da ne otkrivaju ništa što pojedincima iz i oko reprezentacije nije poznato.

(san)





"izvori" lista SAN

i fudbalskom laiku je jasno da je Portugal jaca reprezentacija i da su bili bolji i da kao takvim ne treba da "kupuju" utakmicu niti je ta kupovina moguca na jednom takvom nivou!Pa nismo u Sirokom Brijegu vec se radi o medjunarodnoj utakmici i to na nivou baraza za Svjetsko prvenstvo!

Bezbeli ce udbashi iz domacih medija i svekoliko bosansko udbasko pucanstvo sada da tvrde da i Zvjezdan Misimovic nije igrao jer je utakmica prodata,a nebi me zacudilo od udbasa da kazu da Zvjezdan Misimovic "nije igrao zato sto je Srbin". Papir trpi svasta a "nasi" mediji su suvereni po tome
23-11-2009 at 23:28 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Naravno,treba razotkriti korupciju u fudbalskom savezu,ali treba biti realan i reci da su portugalci bili bolji za klasu i da je Ciro izvukao maksimum sa onim sto je imao.I to je sve daleko od prodaje utakmice,jer i budali je jasno da se takve utakmice ne mogu prodati ako nista onda zbog kolicine novca koja se dobija samim plasmanom na Svjetsko prvenstvo..

ali nasi mediji ...

23-11-2009 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Æiro: Oprostit æu kraðu i prevaru, ne i izdaju!

Osjeæam se izdanim! - rekao je Æiro Blaževiæ u prvom susretu sa zagrebaèkim novinarima. Ali, dalje od te reèenice nije želio iæi!

"Bojim se da ovu tragediju neæu preživjeti", odgovorio je na poziv nekom bosanskom novinaru. Uz dodatak:

"Vi zatvorite oèi, nek’ vas jebu u samoæi"!

Razlog Æirinog razoèaranja je Zvjedan Misimoviæ, najbolji dodavaè Bundeslige, koji se uoèi utakmice sa Portugalom potužio na tešku povredu koljena. A tri dana poslije igrao je za Wolsburg. Prema ocjenama njemaèkih novina, najmanje za - vrlo dobar! I sad se citira jedan “ratnik” koji kaže: “Mogu oprostiti kraðu, mogu prevaru, ali izdaju - nikad”.

Zaista je bilo èudno da se Zvjezdan Misimoviæ, mozak bosanske reprezentacije, dan prije utakmice s Portugalom potuži na povredu koljena. Æiro Blaževiæ zna šta su koljena, zbog vlastitog je falsifikovao YU pasoš ne bi li još igrao dvije godine, ali Švicarskoj nije prošlo.

Danas je selektor “be-ha” reprezentacije u delikatnoj ulozi. Prisluškuju ga bosanske tajne službe, bojkotuju ga Srbi i Hrvati, u udarnim TV emisijama se pripremaju “istine o njegovim grijesima” ili - kako je maznuo 750.000 eura. A dvojica prvih saradnika Munib Ušanoviæ i blagajnik bosanskog saveza Kureš su osuðeni na pet godina zatvora. I Æiro želi izaæi iz bosanskog lonca.

"Optužuju predsjednika Sulju Èolakoviæa, a on je u tuzi kao i ja. Nije nam ni do èega. Suljo je previše u fudbaluda ne bi bio ‘šubeli’.

Šubeli je - sumnja, Èolakoviæ je sumnjièav!

Æiro, kako narod diše?

Plebiscitarno su za mene! Niko me ne želi istjerati, ali, pitam vas, biste li vi željeli na mojem mjestu nastaviti raditi?

Šta kaže visoki povjerenik za Bosnu Valentin Inzko?

- Plaèe! Mudar èovjek, ali on je kamilica.

A Milorad Dodik?

- Vjerovatno u sebi kaže: ‘Jebo sam vam majku!’

Zašto? Jer je srpski lobi minirao Æiru. Uz tihu podršku hrvatskog lobija. Danas doktor reprezentacije kaže, i ultrazvuk je rekao da Misimoviæ nije bio spreman. A za tri dana igra jednu od boljih utakmica. I vjerovatno je Zvjezdan Misimoviæ bio ucijenjen, kao što je bio ucijenjen i kada je odluèio igrati za bošnjaèku reprezentaciju. Tada su mu otvoreno prijetili. Ali, od tog mišljenja se Æiro želi ograditi. Iako...

- Doktor reprezentacije mi je prije utakmice kazao da Misimoviæ najmanje petnaest dana ne može igrati. A za tri dana je najbolji igraè na svijetu. I ja kažem doktoru: ‘Više nisi doktor reprezentacije, jer si dopustio da te izmanipuliraju i mene si obmanuo...’

Èiro Blaževiæ æe reæi: - Dan prije na treningu sam imao simptome da nešto nije u redu. Sad shvaæam, Republika Srpska bi sve izgubila da je Bosna otišla na Svjetsko prvenstvo...

Dok smo razgovarali, stigla je vijest iz Sarajeva da su kljuèni èinovnici fudbalske federacije dobili teške zatvorske kazne:

- Zamisli, pet godina robije zbog ‘nesavjesnog poslovanja’! Ajde...

Hoæe li Æiro ostati?

- Ogorèen sam, ali ne želim zatvoriti vrata! Iako sam poražen, a morao sam proæi i prošao bih da je Misimoviæ bio ‘zdrav’, spreman sam na novu avanturu.

Iako...

- Novinari su na mojoj strani, iako ‘delinkvenata’ uvijek ima. Ali, takvu toleranciju naroda nikad nisam vidio! Bez obzira na to što su Portugalci prošli, kako kaže Arsene Wenger, ‘na zadnja vrata’, bez obzira na to što sam bio sabotiran i bez obzira na to što mi se ne ostaje, jer ne mogu ja ispravljati krive Drine, ne ide mi se ni u Šangaj, ni u Maroko...

Æiro je kao Aleksa Šantiæ. Ostajte ovdje. Ali, èini mi se, bez obzira na nacionalnu osjetljivost, Zvjezdan Misimoviæ više nikada neæe biti pozvan u reprezentaciju BiH. Zbog izdaje, bez obzira na “ultrazvuk”, koji pokazuje da je Misimoviæ imao tešku povredu koljena koja je, zahvaljujuæi intervenciji njemaèkih doktora, zalijeèena za tri dana. A Æiro?

- Bez obzira na milionski transfer u Kinu, ne želim i ne smijem otiæi sa ovih prostora! Razbolio bih se. I ne smijem kalkulisati, imam još šestomjeseèni ugovor. I èestitam Slovencima i Srbima na plasmanu. Sreæom, nisu imali Portugalce za protivnika...

A šta je sa zdravljem? Upravo ste došli iz klinike u Tuzli?

- Svako u srcu ima jednog dirigenta, a ja imam cijeli orkestar! Nije mi lako...

Kad sam mu rekao - bježi iz vilajeta, samo je prezirno pogledao. Nikad nije bio u dvojbi - unuci ili fudbal? Ne bi mogao preživjeti dvojbu “kralj ili prognanik Bašèaršije”? I dalje, u 75. godini, bit æe noæna mora za “presretaèe”, koji love vozaèe što voze više od 300 na sat.

( www.jutarnji.hr)
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
23-11-2009 at 23:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice