Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Æiro: Više se ne vraæam u BiH!
Æiro: Više se ne vraæam u BiH!

ZAGREB - Razoèaran medijskom hajkom, navodima da je u Bosni i Hercegovini zaradio 750 tisuæa eura, Miroslav Blaževiæ najavio je da se vjerojatno više neæe vraæati u BiH. "Samo sam uzeo 70 posto od jednog ugovora na 20 tisuæa eura.


Ali ta banalna laž bit æe najvjerojatnije razlog da se više u ne vratim Sarajevo", izjavio je Æiro za RTL Televiziju.


Upitan za komentar u sluèaju Misimoviæ kazao je da æe ovaj vjerojatno dobiti novog izbornika.


25-11-2009 at 16:30 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Trucker wrote:
Home A selekcija Ušanoviæu i Kurešu po pet godina zatvora! Ušanoviæu i Kurešu po pet godina zatvora!
Autor Giggs
Ponedjeljak, 23 Novembar 2009 13:28
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine Munib Ušanoviæ i sekretar za finansije i marketing Miodrag Kureš oglašeni su krivima po taèkama optužnice za produženo krivièno djelo porezne utaje i produženo krivièno djelo zloupotrebe položaja ili ovlaštenja te su osuðeni na po pet godina zatvora, potvrðeno je Feni iz izvora bliskih Sudu BiH.


Tužilaštvo BiH je visokorangirane èelnike Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine optužilo da su od 1. januara 2001. do 30. septembra 2006. godine izbjegli plaæanje poreza na promet proizvoda i usluga te poreza na plaæe i poreza na doprinose, èime su oštetili budžet Federacije BiH u znaèajnom iznosu.

Tužilaštvo je takoðer optužilo Kureša i Ušanoviæa da su od 1. januara 2001. do 31. maja 2005. godine zloubotrebom svog službenog položaja pribavili znaèajnu imovinsku korist nelegalnim putem.
Sarajevo-x.com
;hanka ;hanka ;hanka
yebo nenu,drugacije nebi ni saso sa trona


E, vidis, oni su i dalje na funkcijama, dok su zivi ne idu s funkcije, ne da se ta sorta lako...
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
25-11-2009 at 18:19 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Remzi wrote:
Æiro nam je prièao o odnosu sa Zvjezdanom Misimoviæem, svojoj plaæi, sponzorima, prilogu u emisiji "60 minuta" na Federalnoj TV...

Jedva zaspao

- Bio sam tako ogorèen nakon te emisije u ponedjeljak da nisam mogao zaspati. Mislim da sam nakon onoga dužan javnosti reæi istinu - kazao je i pojasnio da njegova plaæa iznosi 5.000 eura, isto koliko je imao i njegov prethodnik Meho Kodro.

Blaževiæu se spoèitava i da je uzeo veliki novac od sponzorskih ugovora, a on tvrdi da to nije istina.

- U NSBiH nisu imali nikakvog sponzora i dali su moguænost da ih ja naðem. Nisam se trudio da naðem sponzore upravo zbog 70 posto od iznosa koji bi išao meni. Iz obiteljskih i prijateljskih razloga doveo sam "Konzum", od toga dobio 20.000 eura, i to je bilo sve. Ostalo što se spominje, jednostavno, nije taèno. Sponzorski automobili nemaju veze sa mnom - rijeèi su Blaževiæa.

Nakon svega, kako kaže, i u Savezu mogu biti ogorèeni na njega jer je on na putovanja s reprezentacijom vodio novinara koji je napravio prilog u spomenutoj emisiji.

Kao jedan od primjera kako se stvari mogu iskriviti, naveo je prièu da su se u hotelu u Lisabonu prodavale ulaznice za utakmicu. Pojašnjava da su to bile ulaznice za ljude iz dijaspore koji su ih veæ ranije rezervirali. Vijest da je njegov sin menadžer nekim reprezentativcima naziva neistinom i podmetanjem.

Meðutim, èini se da druge stvari Æiru više muèe. Konkretan odgovor na pitanje hoæe li ostati na kormilu reprezentacije teško je dobiti, ali se iz njegovih rijeèi ipak može ponešto naslutiti.

Dojam krivice

- Stvar se jako zakomplicirala. Veoma sam žalostan da se ovo dogodilo. Došao sam da mirim ljude, a sada ispada da ih svaðam i zbog toga nosim dojam krivice. Mislim da bih nakon ovoga s Misketom, ako izvagam ko je važniji, rekao da je trenera lakše naæi - naglasio je Blaževiæ.

Selektor ne krije da mu je veoma žao zbog nekih rijeèi izreèenih u revoltu.

- On je možda naš najbolji igraè. Nemam ništa protiv njega, zadužio je bh. nogomet. Bio je duša našeg tima, a u Lisabonu nije bio blizu onoga što sam imao pravo oèekivati. Onda ovaj sluèaj da je za nas bio povrijeðen, a za Volfsburg nije. To mi je sve skupa dalo pravo na sumnju. Možda to nije prava rijeè, ali umrijet æu s dojmom da bismo otišli na SP da je on bio na visini zadatka - završio je Blaževiæ.

AVAZ

Komentar
A da je kojim slucajem prosao,sada bi vi Ciru zajedno sa vasim udbaskim medijima kovali u zvijezde...Eto kakvi ste ljudi,a i ne cudi s' obzirom kakvu propagandu pratite i podrzavate.Ciro je izvukao maksimum iz reprezentacije!izvukao je maksimum sa onim sto je imao!Niko nista bolje nebi naprvio jer jednostavno Portugal je bolji!

Ono sto ostaje od vaseg udbaskog djelovanja jeste cinjenica da ce sada reprezentaciju napustiti i Ciro i Misimovic,i onda Dodik moze slobodno da se raduje i naziva reprezentaciju Bosnjackom,muslimanskom,balijskom ...

Svaka cast,propaganda kakvu Dodik samo moze da pozeli






Udbasi,zao mi je ali....

Blaževiæ i Misimoviæ izgladili spor, Æiro ostaje

Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blaževiæ odustao je od najavljene ostavke, nakon što je u današenjem razgovoru izgladio spor sa Zvjezdanom Misimoviæem, jednim od naših ponajboljih igraèa.
Selektor i igraè su nakon revanš utakmice baraža s Portugalom, putem medija danima razmjenjivali optužbe, zbog èega je Misimoviæ najavio da više ne želi igrati za naš nacionalni tim, ako Blaževiæ ostane selektor. Æiro je odgovorio da æe u tom sluèaju podnijeti ostavku, navodeæi kako je Misimoviæ potrebniji reprezentaciji nego on.

"Ispao je veæi haos nego što on u biti je. Možda sam napravio pogrešku, ali smatram da imam pravo kao trener da svakom igraèu stavim primjedbu. Možda sam ja na jednom mjestu pogriješio, bio krivo interpretiran, pa je onda to dalo jednu dimenziju koji sam ja sigurno najmanje želio", kazao je Blaževiæ.

Misimoviæ je u vrijeme juèerašnje utakmice Lige prvaka u Moskvi, u kojem je njegov Wolfsburg poražen od CSKA sa 2:1, po drugi put postao otac. Blaževiæ je roðenje drugog sina u porodici Misimoviæ iskorstio da uputi èestitku, a nešto kasnije je i obavi razgovor sa igraèem, što je rezultitiralo obostarnim pozitivnim ishodom.

Ovakav razvoj situacije promijenio je Blaževiæevu odluku oko napuštanja pozicije selektora bh. državnog tima.

"Trebam još vidjeti kakvo je raspoloženje ljudi u Nogometnom savezu BiH, jer oni mi poèinju biti najzagonetnija strana, ali nadam se da æemo naæi zajednièki jezik", kazao je Blaževiæ.
(FENA)






27-11-2009 at 00:15 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BHDANI:


Pretpremijera - Æiro: video dokument nastao izmeðu povratka reprezentacije BiH iz Portugala i jutra nakon zenièkog poraza



Opali je, sine, s pedeset metara...


Suradnik Dana odgledao je nemontirani video materijal za dokumentarni film radnog naslova Æiro, autora Ivana Živkoviæa i Tomislava Krniæa, koji pokazuje šta se uoèi utakmice s Portugalom i neposredno nakon nje dešavalo u Hotelu Hercegovina, hodnicima Bilinog polja i o èemu je selektor reprezentacije BiH razgovarao na privatnim druženjima s novinarima, a o èemu s Misimoviæem i Inzkom, kako bolni porazi utjeèu na zdravlje sedamdesetogodišnjaka...



"Ja se prije èudio onim ljudima što nosaju aparat za tlak, a eno moj sad uz krevet... To skaèe, raste...", reæi æe Æiro
U dugom, u bijelo obojenom i neonom osvijetljenom hodniku stadiona Bilino polje u Zenici, selektor reprezentacije BiH Miroslav Æiro Blaževiæ nervozu pred utakmicu s Portugalom lijeèi šetkajuæi od jednog do drugog zida. Ne ulazi u svlaèionicu, nego se srdaèno pozdravlja s gostima, fotografira s policajcem koji skida šapku i namješta frizuru, da što bolje izgleda na slici sa Šefom. Minut-dva prije nego æe igraèi krenuti na zagrijavanje, dolaze kapiten Emir Spahiæ i Zvjezdan Misimoviæ. Rukuju se i grle sa Æirom, pa Miske objašnjava da je, zaista, do zadnjeg trena mislio kako æe prevladati bol u koljenu. "Nikad ne riskiraj", oèinski, nikako zapovjedno mu odgovara selektor, podiže nogavicu i na najvažnijem nogometaškom zglobu pokazuje ožiljke od hirurškog noža. "Meni su govorili da mogu, a ja èim stanem, koljeno iskoèi", govori Æiro Misketu. "Možda æu zato i ja biti dobar trener", uzvraæa bosanski Steven Gerard. U kadar ulazi Džemal Berberoviæ. Spahiæ ga bodri, a Zvjezdan u šali pita: "Bi l' zapalio jednu?"

Hvala Inzko, sine Nekih dva-dva i po sata kasnije, pred svlaèionicom domaæeg tima stoji Valentin Inzko, lica boje zida. Doèekuje Æiru, grli ga, dlanom mu prelazi preko lica. Razgovaraju o èetiri igraèa bez kojih se, vidjelo se, ne može. "Samo... ovakve publike nema nigdje", kaže visoki predstavnik. "Hvala ti, sine moj", odgovara selektor dok hodnikom prolaze umorni i strašno tužni nogometaši. I tako završava razgovor prekinut pozivom Æirine supruge i njegovom digresijom o tome kako su mu se igraèi naljutili gledajuæi Dnevnik i slušajuæi kako Milorad Dodik, rafinirano - onako kako to inaèe radi nekadašnji jugoslavenski prvak u oranju - kritizira austrijskog šefa Bosne. "Jesu vikali uaaaa?", pitao je Inzko Blaževiæa.

Dvije opisane situacije, scene su iz nemontiranog dokumentarnog filma novinara Ivana Živkoviæa i snimatelja Tomislava Krniæa, za kojeg je osnovni materijal sniman od povratka reprezentacije BiH iz Portugala, pa do jutra nakon druge utakmice baraža za odlazak na SP 2010. Stopivši se prvo s kamerom, pa s okolinom, Krniæ je - u ovoj fazi nema niti režiranih scena niti namjenski voðenih intervjua - uspio snimiti veæinu najintimnijih trenutaka Miroslava Blaževiæa i njegovih igraèa. Nenametljivo, bez puno tehnièkih pomagala, krajnje naturalistièki je zabilježio preko osam sati video slike koja, prije svih, selektora prikazuje u situacijama u kakvima ga se ne viða èesto. Postavši Blaževiæeva sjena, ali ne i smetnja, Tomislav Krniæ je bio u, za snimatelja rijetkoj prilici, da ne propusti ništa od onoga što se naknadnom rediteljskom intervencijom ne može ponoviti. Na memorijskim karticama kamere tako je, izmeðu ostaloga, ostala veèer uoèi utakmice, koju Blaževiæ uz Coca-Colu i Davidoff light troši sa sarajevskim sportskim novinarom Sabahudinom Topalbeæireviæem i njegovim zagrebaèkim kolegom Tomislavom Židakom, objašnjavajuæi im, dok restoranski stol koristi umjesto ploèe za crtanje akcija, kako bez Spahiæa u odbrani i trojca Muratoviæ - Rahimiæ - Misimoviæ u sredini, jednostavno, ne može od napadaèa tražiti pritisak na odbranu Portugala, niti od boènih igraèa da presjecanjem akcija pokušaju iskoristiti gostujuæe pokušaje graðenja napada po stranama. No, to je tek dio vrhunske, stvarne sportske drame na èijem æe kraju pisati ili to da je jednog novembra reprezentacija nesretne države doživjela svoj vrhunac u suzama poraza ili da je jedne gadne noæi poèela era Zmajeva.

Stvarni šef Film u kojem su i kvalitet slike i precizno kadriranje podreðeni dokumentarnom, je zapravo video dnevnik najrazlièitijih trenutaka jednog vremešnog trenera i njegove okoline kojom on, koliko god promatraèima sa strane izgledalo drugaèije, vlada u svakom trenutku. Gužva pred trening - da nije neugroziva zdravlja, Æiro bi morao dobiti neki virus od oko osam miliona poljubaca sa svim i svakim; promenada kroz Hotel Hercegovina - satima za Æirinim stolom, recimo, sjedi vidno pijani muškarac u teškoj borbi sa snom u kojoj povremeno popusti pa mu glava padne na prsa; povremeni pad raspoloženja... sve je to, najprije, Blaževiæeva režija, a èesto i gluma. Stvarni Šef otkrio se u hodnicima Bilinog polja u kojima, recimo, dok se igraèi vraæaju na drugo poluvrijeme, grli Bajramoviæa, a govori Pjaniæu: "Opali je, sine, s pedeset metara. Imaš najzloèestiji udarac koji sam ja ikad vidio. Samo nek' ide po golu..."

Æiro, kako glasi radni naslov - a svi takvi su nekreativni i postoje reda radi - bit æe, morao bi, zanimljiv ne samo navijaèima reprezentacije BiH, nego svima koji misle da fudbal nije najvažnija sporedna, nego vjeruju da je navažnija važna stvar na svijetu, jer pokazuje naboj kakav se ne osjeti ispred ekrana, pa, u ovakvoj mjeri, ni na tribinama stadiona uoèi velikih utakmica. Dokumentarac Živkoviæa i Krniæa, meðutim, slika je i oèajnih uvjeta u kojima igra bosanski tim - uz sva zamazivanja, ne može se skriti kako naš Wembley vapi za temeljitom obnovom, vrijednom otprilike koliko i godišnja potrošnja whiskeyja Muniba Ušanoviæa - te prikaz posljedica koje na zdravlje sedamdesetpetogodišnjaka ostavljaju utakmice kakve smo igrali u baražu: Blaževiæ se bez pomoæi nije mogao popeti uz stepenice što od svlaèionica vode ka improviziranom TV studiju, odnosno sali za press-konferencije. "Ja se prije èudio onim ljudima što nosaju aparat za tlak, a eno moj sad uz krevet... To skaèe, raste...", reæi æe Æiro.

"Ipak su to Æirini Zmajevi", izgovorio je na kraju priloga o moguæem odlasku Miroslava Blaževiæa s mjesta bh. selektora novinar hrvatske TV Nova i tako sasvim taèno opisao odnose igraèa bosanskog tima i njihovog trenera. Vidno je, naime, kako ekipa i Šef zajedno prolaze i napetosti i tuge: ujutro, poslije Zenice, niko tu nije imao snage za nešto više nego zaželiti dobro jutro. Ne raèunajuæi Safeta Nadareviæa kojeg Blaževiæ poljupcima ispraæa na put za Tursku, dok mu ovaj drhtavim glasom govori: "Vidimo se, Šefe moj."

A onda Šef pali još jednu cigaretu...



27-11-2009 at 12:24 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

BIH - TURSKA POD ISTRAGOM?

Nakon što su u posljednje vrijeme isplivale na vidjelo namještaljke u nacionalnim prvenstvima, prijateljskim susretima, danas njemaèki mediji donose vijesti koje govore da je namještaljki trebalo biti èak i u kvalifikacijama za SP.

Njemaèki Bild navodi kako je susret izmeðu Bosne i Hercegovine i Turske koji je odigran u Zenici te završen rezultatom 1:1 navodno trebao biti namješten, te da za ovakvu pretpostavku postoje i tonski zapisi, no do željenog rezultata nije se došlo.

FIFA se još uvijek nije oglasila, no, izvjesno je da iz dana u dan afera oko namještanja utakmica sve se više širi, a sigurno je da æe nas u narednim danima doèekati još mnogo "iznenaðenja".
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
27-11-2009 at 22:27 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Njemaèki Der Spiegel-a objavio da je Æiri Blaževiæu, od strane mafije, ponuðeno 500 000 € da BiH izgubi utakmicu protiv Turske. Trener BiH reprezentacije je tu ponudu odbio. Ne neðoh u Der Spiegelu (vijest prenose i drugi npr. Kicker) ali evo iz, takoðer uglednog, Bilda.

Der neue Wett-Skandal Nationaltrainer sollte für 500000 Euro verlieren


9 Länder und mindestens 200 Spiele betroffen
Der grosse Wett-Skandal 2009
Trainer der Bosnier: Miroslav Blazevic

Die Zahl der im Fußball betroffenen Länder hat sich von neun auf 17 erhöht. Die Wettmafia wollte scheinbar auch das Spiel Bosnien – Türkei (1:1) in der WM-Qualifikation verschieben. Bosniens Trainer Blazevic sollen laut „Spiegel“ 500000 Euro für einen Türken-Sieg geboten worden sein. Der Trainer soll abgelehnt haben.

http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/2009/11/29/wett-skandal/nationaltrainer-sollte-fuer-500000-euro-verlieren.html




[Edited by bdirlija on 29-11-2009 at 18:28 GMT]

29-11-2009 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Æiro Blaževiæ: Odlazim, presudili ste mi!
Nakon što je selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Miroslav Æiro Blaževiæ, odluèio ostati na funkciji (u petak 4. decembra Izvršni odbor fudbalskog saveza BiH trebao je verificirati njegov ostanak), uslijedio je udarac navijaèa koji ga je, kaže, oborio.

"Uvijek sam bio za navijaèe i kad su oni protiv mene, nemam druge solucije nego odustati. Neæu više biti selektor BiH. Oni su presudili! Šta æu ja sad protiv njih? Neæu! To je njihova želja, neka uzmu koga oni žele. Bili su mi podrška i snaga kad je trebalo i neæu ih sad razoèarati. Vidjet æemo šta æe reæi na Izvršnom odboru, ali predložit æu rastavu braka", kazao je Blaževiæ.

Podsjetimo, navijaèka grupa reprezentacije koja je izgubila od Portugala u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine, BH Fanaticos, oglasila se otvorenim pismom u kome su optužili Æiru da je spasio “bagru i lopove”, te im dao još dvije godine da troše ugled BiH.

“Jeste li za boljitak BH fudbala i profesionalan rad Saveza, ili ste za zadržavanje statusa quo i trenutne kriminalne garniture koja sistematski uništava sport u BiH?“, pitali su ga BH Fanaticosi.

"Nisam proèitao to pismo, ali sam èuo šta su napisali. Jako mi je žao što je došlo do ovoga, odnosno što odlazim. Tim koji smo stvorili je najbolji na svijetu, ma prošetali bismo se kroz kvalifikacije za Euro 2012. godine. Ali, neka, oni su htjeli da ja ne budem tu, neka im je na èast. Ko god doðe, imat æe iste probleme".

Optužuju vas da štitite “bagru i lopove”.

"Štitim nevine ljude! Nisam za radikalne promjene, navijaèi su radikalni. Smirivao sam situaciju, i dalje æu je smirivati i štititi te ljude jer nikome nisu ništa skrivili. Za mene je istina najvažnija stvar. Njih navijaèi od prije imaju na zubu, ja sam to smirio rezultatima, a sada su i mene napali. Žigosali su ljude koji to nisu zaslužili. Zamjeraju im da su izbacili Kodru, a zapravo se on sam izbacio, to ih valjda muèi. Èini mi se da je to beznadan sluèaj...", poruèio je Blaževiæ.

Hoæete li ostati pri reprezentaciji BiH na nekoj drugoj funkciji, kao savjetnik, recimo?

"Kakav bih ja savjetnik, sine, bio, a pun sam energije!?"

Imate ponuda da preuzmete neku klupu?

"Za sada nema ništa, ali bit æe, bit æe!"

Klub ili reprezentacija?

"Radije klub", zakljuèio je Blaževiæ.

(slobodnadalmacija.hr)


 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
01-12-2009 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Anketa Sarajevo-x.com

Javnost želi da Æiro ostane selektor


Sudeæi prema anketi koja je provedena na našem portalu, javnost želi da Miroslav Æiro Blaževiæ ostane selektor fudbalske reprezentacije BiH. Veæina od više od 6000 anketiranih izjasnila se za i podržava Æiru.
Od ukupnog broja èitatelja, njih èak 70 posto glasalo je za ostanak "trenera svih trenera". Njih 30 posto smatra da Blaževiæ ne bi trebao ostati na kormilu reprezentacije Bosne i Hercegovine.

U anketi je uèešæe uzelo 6.237 èitatelja.

Prema posljednjim izjavama za medije, selektor Blaževiæ neæe ostati selektor reprezentacije BiH, jer su mu, kako on kaže, presudili navijaèi èije æe želje poštovati.

Podsjeæamo da je navijaèka skupina BH Fanaticos prije nekoliko dana poslala otvoreno pismo selektoru Blaževiæu u kojem ga je optužila da štiti "bagru i lopove" iz Saveza, tražeæi njegov odlazak.

Æiro je potvrdio da je za pismo èuo, ali da mu je žao što odlazi. U svom je stilu rekao da je reprezentacija BiH najbolja na svijetu i da bi se prošetali kroz kvalifikacije za Euro 2012. godine.
(Sarajevo-x.com)

02-12-2009 at 13:34 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

DA LI JE ÆIRO IZGUBIO POVJERENJE JAVNOSTI?

Hoæe li Miroslav Blaževiæ ostati na kormilu reprezentacije Bosne i Hercegovine? To, vjerujemo, zna samo Æiro, iako se trudi u javnost poslati sasvim drugaèiju sliku.

Reprezentacija BiH ispala je u baražu od Portugala, a samo dva dana nakon drugog susreta sa Portugalcima u Zenici, Æiro je krenuo sa onim što najbolje zna. Dizanjem medijske prašine.

Tako se Æiroki okomio na ni krivog ni dužnog Zvjezdana Misimoviæa, iznijevši u javnosti u više navrata teške optužbe na raèun našeg reprezentativca. "Miske je lažirao povredu, Miske je prodao utakmicu, Miske je izdajnik..." govorili su pojedini mediji, nošeni krilima selektorovih izjava. Misimoviæ potom, iznerviran i povrijeðen novonastalom i za njega potpuno neoèekivanom situacijom, odluèi da više neæe igrati za BiH dok je Æiro na njenoj klupi.

Veæi dio javnosti stavio se na stranu Zvjezdana Misimoviæa, koji je morao medicinskim nalazima dokazivati da zaista nije mogao igrati u Zenici. Nakon što je Miske saopštio svoju odluku o povlaèenju, Æiro vrši "kontra-napad" pa izjavljuje kako æe se zapravo on povuæi, "jer je Misimoviæ važniji za reprezentaciju".

Prièa, naravno, nije tu završila. Dan nakon izjave da odlazi sa kormila reprezentacije, Blaževiæ se "posipa pepelom", te u telefonskom razgovoru sa Misimoviæem izravnava raèune, te slavodobitno najavljuje kako, ipak, obojica ostaju u Zmajevima.

Meðutim, Æirinom manipulisanje javnosti nije naišlo na pogodno tlo. Navijaèka grupa reprezentacije Bosne i Hercegovine BH Fanaticos javno se obraæa Blaževiæu putem pisma, a Æiro po drugi put u nekoliko dana objavljuje svoju odluku o odlasku. Meðutim, poznavajuæi našeg selektora, sasvim je sigurno da bismo veæ sutra mogli slušati drugu prièu.

Javnost više nije potpuno na strani Blaževiæa, koji je tokom kvalifikacija, sasvim sigurno, bio najpopularnija osoba u Bosni i Hercegovini. Æiro je, meðutim, sam doprinio na strmoglavom padu svoje popularnosti. Prvo se sasvim bezrazložno okomio na ikonu reprezentacije Misimoviæa, a ustrajao je u odbrani osuðenika iz N/FSBiH Muniba Ušanoviæa i Miodraga Kureša. Posebno do izražaja dolazi bezrezervna podrška osuðenom generalnom sekretaru, a sve to zajedno srušilo je ugled Blaževiæa.

Više bi se o sudbini selektora BiH moglo znati nakon sjednice Upravnog odbora Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine koja je zakazana za petak i kada æe se razmatrati izvještaj koji æe Æiro podnijeti.

Meðutim, jedno je sigurno, sapunica se nastavlja.

sportsport.ba 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
02-12-2009 at 18:10 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Reprezentacija BiH: Ko æe naslijediti Miroslava Blaževiæa?
Munib Ušanoviæ rasporeðen na funkciju koju je nekada obavljao Ahmed Pašaliæ

Subotnja sjednica Izvršnog odbora NSBiH otvorila je novo poglavlje u bh. nogometu. Ponovo smo ostali bez selektora i u narednim danima æe se tražiti nasljednik Miroslava Blaževiæa.

Najhitniji posao

Imenovanje selektora je sigurno najhitniji posao koji èlanovi Izvršnog odbora moraju završiti. Komisija koju èine èlanovi Predsjedništva NSBiH Sulejman Èolakoviæ, Bogdan Èeko i Iljo Dominkoviæ te èelni ljudi entitetskih saveza Mile Kovaèeviæ i Branko Ivkoviæ do 31. decembra mora dostaviti kandidate za novog selektora.

Do tada æe se u javnosti špekulirati imenima koja su poznata veæ odranije. U ovom trenutku èini se da bi najbliži selektorskoj poziciji mogli biti Mehmed Baždareviæ, Safet Sušiæ, Dušan Bajeviæ i Sergej Barbarez.

Od èetvorice velikana bh. nogometa, Sušiæ nema trenutno angažman. Baždareviæ je trener u francuskom Grenoblu, a Bajeviæ u grèkom AEK-u. Barbarez nema trenerskog iskustva, ali je persona ogromnog ugleda i bio bi katalizator izmeðu navijaèa, medija, javnosti i Saveza.

Ne znamo koliko je u ovom trenutku realno da se Bajeviæ odrekne angažmana. Baždareviæ kaže da je spreman za razgovor, ali mu je teško reæi postoji li realna šansa da preuzme reprezentaciju.

Pitanje je i da li bi njih dvojica, ali i Sušiæ, pristali doæi raditi za plaæu od 5.000 eura. Mada nije iskljuèeno da, ako doðe do razgovora, i njima Savez ponudi procent od sponzorskih ugovora, kao što je to bilo u Blaževiæevom sluèaju. Barbarezova razmišljanja o ovim temama donosimo u intervjuu.

U izboru kandidata za novog selektora sigurno æe svoju šansu vidjeti i mnogi treneri koji rade ili su radili u Premijer ligi BiH. Prije izbora Miroslava Blaževiæa, u konkurenciji su bili i Amar Osim i Ibrahim Zukanoviæ. Poznavajuæi trenera Željeznièara, vjerujemo kako ne bi odbio priliku da se okuša u selektorskom poslu. Svoju priliku æe tražiti i Vlatko Glavaš, nekadašnji asistent Blaža Sliškoviæa i dojuèerašnji trener Olimpika.

Subota je donijela i obrat u sluèaju Muniba Ušanoviæa i Miodraga Kureša. Sud BiH je obojicu nepravosnažnom presudom osudio na po pet godina zatvora zbog utaje poreza i stjecanje nezakonite imovinske koristi.

Ušanoviæ i Kureš su "iz moralnih razloga" podnijeli privremene ostavke, pa æe od 1. januara v. d. generalnog sekretara NSBiH biti Jasmin Bakoviæ, a sekretar za finansije Momir Tošiæ.

Bez promjena

Ušanoviæ je veæ rasporeðen na mjesto sekretara za reprezentovanje nogometa. To je funkcija koju je prije izvjesnog vremena obavljao Ahmed Pašaliæ, a kojoj je novom sistematizacijom radnih mjesta promijenjen naziv.

Tako æe se Ušanoviæ od Nove godine baviti reprezentativnim selekcijama BiH. On je ovaj posao obavljao i do sada, u okviru svojih dužnosti generalnog sekretara, nakon što je Pašaliæ podnio ostavku.

Nezvanièan stav

Izvršni odbor NSBiH zauzeo je nezvanièan stav da kandidati za selektora neæe moæi biti uèesnici utakmice "Spasimo bh. nogomet", odigrane na Koševu u junu prošle godine, kada se tražila smjena kompletnog rukovodstva Saveza.

Ipak, ne sumnjamo kako æe èelnici NSBiH u svom, ali i opæem interesu, prijeæi preko toga.

Svi selektori

Mirsad Fazlagiæ 1992. - 1993.

Fuad Muzuroviæ 1993. - 1998.

Faruk Hadžibegiæ 1999. - 1999.

Mišo Smajloviæ 1999. - 2002.

Blaž Sliškoviæ 2002. - 2006.

Fuad Muzuroviæ 2006. - 2007.

Meho Kodro 2008. - 2008.

Miroslav Blaževiæ 2008. - 2009.

Sa Baždareviæem, Sušiæem, Bajeviæem ili Barbarezom nema greške

I bh. reprezentativci koje smo kontaktirali su nam kao kandidate za novog selektora ponudili ista imena o kojima i mi razmišljamo. Prema mišljenju naših igraèa, idealni kandidati za klupu su Baždareviæ, Bajeviæ, Barbarez i Sušiæ.

Edin Džeko je rekao kako smatra da je najbitnije da svi igraèi ostanu na okupu i selektor se izabere što prije.

- Iskreno, ne znam da li je pametno govoriti o tome ko bi bio idealno rješenje, ali u štampi sam vidio da se spominju Barbarez, Sušiæ i Bajeviæ. Svi znamo šta je Sergej napravio za BiH i koliko je cijenjen i uvjeren sam da bi ga i igraèi i navijaèi prihvatili.

Bajeviæ je, takoðer, veliki struènjak, kao i Sušiæ, i bilo ko od spomenute trojice bio bi idealno rješenje za reprezentaciju. Naravno, treba vidjeti koliko su Sušiæ i Bajeviæ zbog obaveza u moguænosti pomoæi našoj selekciji, a o Sergeju ne trebam trošiti rijeèi. Barbarez je idol nacije i raja ga voli i cijeni. Uvjeren sam da bi svi bili za to da on sjedne na klupu - kaže Džeko.

Sanel Jahiæ se oporavio od povrede mišiæa i uoèi nastupa za AEK protiv Levadikiosa je rekao kako misli da BiH nema puno kvalitetnih rješenja.

- Bajeviæ ima veliko iskustvo i dobar je trener. Baš kao i Baždareviæ i Sušiæ, Barbarez bi bio odlièan jer je omiljen kod sviju. Voli ga cijela država. Istina je da nema trenerskog iskustva, ali je bio sjajan igraè i zna puno toga. Sigurno bi brzo dobio na iskustvu.

Sa druge strane, Bajeviæ, Baždareviæ i Sušiæ bi takoðer bili odlièna rješenja i siguran sam da æe Bosna i Hercegovina, ako se bude biralo izmeðu njih èetvorice, dobiti sjajnog selektora - smatra Jahiæ.

14-12-2009 at 17:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 62
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice