Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Kod nas ljudi 8pardon, forumasi) pljuju prije nego neko i pocne raditi posao. Ne cekas se da se vidi hoce li ili nece uspjeti,da neko eto topocne raditi, ne - covjek ni stupio na duznost,a ono svi vidoviti Milani i babe gatare vec znaju da nece uspjeti. A, Barbarez (zavidne trenerske karijere)kao bi uspio, on je karakter. Kakav to karakter igra utakmicu protiv celnika Saveza i najveci je bio njihov kriticar (s pravom) a onda preko noci ide s istima da se nudi i moli ih da bude selektor. Na noge im dosao, istom onom gadu Usanovicu i ostalima da ih moli. To je ponizavajuce. Kad je vec bio kontra njih trebao je to i ostati do kraja kao Papac, pa kad odu (valjda i to bude) onda da se kandiduje ko covjek (nije mu sto godina ko Ciri ima fore, a mogao bi malo koga i trenirat' prije toga - da se vidi da nije ko Susic )Ovako je pos.ro, pa polizo sto je rekao.

Pape tek ako ne uspije treba ga kritikovati, al' naravno, ne moras ni pocet' posao da te forumi popljuju. Sto se tice legendi, porediti Barbareza i Susica je smijesno, reputacija Susica u Evropi je daleko veca i tu cemo u startu po ugledu u fudbalskim krugovima imati jace ime nego da je izabran Barba.

Usput, nek' se dese dvije-tri pobjede, Pape ce biti opet car, sah, heroj, (kao sto i jest legenda), takav smo narod...I Ciro je sve to bio pa preko noci zadnje g.ovno...Nikad ovakvi necemo ni na EP ni na SP, nismo ni zasluzili...

Ciro o tome:

Kina æe 14. februara uæi u 4707. godinu, u godinu Tigra. Ali, Kina još ni ne zna da zapravo ulazi u godinu Æire. Kao što ni Bosna nije znala da je finale svjetskog prvenstva veæ odigrano u Zenici, protiv Portugala! I gle apsurda, u Bosni su ga proglasili trenerom godine i otkazali mu saradnju. Èaršija je okrutna…

“Toliko sam razoèaran da nikad više u životu neæu otiæi u Sarajevo”, rekao je Æiro, koji je odbio otiæi na dodjelu nagrade za trenera godine jer ga je jedan portal prozvao manipulatorom.

“Odjednom mi ništa nije jasno. Kad su poèeli sumnjati – treba li Æiro ostati – istog èasa sam znao da moram otiæi! Ne želim im dati gušt da me pljuju, makar je 90 posto raje i danas za mene. I sad su izabrali Safeta Sušiæa, uglaðenog pariskog gospodina, koji æe na selektorskom položaju izdržati kraæe nego što ja mogu biti pod vodom. Otiæi æe nakon prvog nesporazuma…”

O okrutnosti èaršije Æiro kaže:

“Što više upoznajem neke ljude, sve sam uvjereniji da nisu ni zaslužili svjetsko prvenstvo. Jedva su èekali da popušimo od Portugala, a prije toga su mi pjesme pjevali… Upoznao sam ja èaršiju još u danima kad sam bio prvak Jugoslavije u skijanju. Èekali su me u Travniku sa pleh-muzikom, a iza leða su govorili: “Gdje æe jado biti prvak, ni košulje nema, prvi je samo zato jer je Slovenac pao”.

I zakljuèak:

“Djeco, ne bojte se ni komunizma ni kapitalizma, najopasniji je – seljacizam!”



[Edited by mosnik on 30-12-2009 at 23:56 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
30-12-2009 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

S jednog drugog foruma o Papetovim 'neuspjesima' kao trenera:

Prvi posao mu je bio u Cannesu u sezoni 1994-95, a ostvario je plasman u Intertoto kup. A u toj sezoni, u prvom kolu Kupa UEFA je izbacio turski Fenerbahèe ukupnim rezultatom 9:1 (4:0, 5:1).

Od 1996. do 1998. godine vodio turski Istanbulspor, ekipu koja je godinu ranije ušla u Prvi ligu Turske, a on ih je odveo 1997. do 6. mjesta, a godinu dana kasnije do 4. mjesta i plasmana u Evropu.

Kasnije je vodeæi Al Hilal Riyad 2000. godine osvojio Superkup Azije, te Arapski Kup Kupova.

Posljednji klub za koji je Pape radio je bio Ankaraspor u sezoni 2007/08, došao je tamo u 25. kolu u trenutku kada je Ankaraspor bio na 15. mjestu na tabeli, a Pape ih je vodio do kraja i završio na DESETOM mjestu. Nakon èega je sam otišao, jer nije bio zadovoljan ambicijama kluba.

Al, eto raja zna da su Barbarez, Sliskovic, Hadzibegic, Bazdarevic imali bolje uspjehe, osvojene brojne titule, kupove i da je trebalo nekog od njih za selektora, sta da se radi, plaho su to trofejni treneri...
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
31-12-2009 at 00:09 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Ivica Osim: "Pape æe željeti atraktivnu igru!"
Nakon Fuada Muzuroviæa, koji je jedan od najzaslužnijih za razvoj Safeta Sušiæa u vrhunskog igraèa, veliki udio u tome ima i legendarni Ivica Osim, koji je Papeta vodio kao selektor Jugoslavije na Mundijalu 1990. godine.

Švabi je Pape tada bio jedan od kljuènih igraèa, a ostaæe upamæen i po tome što je postigao najbrži gol Svjetskih prvenstava u utakmici protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata...

Èudan narod

"Nekad sam ja njemu bio selektor, sad je on meni", kaže za Osloboðenje je na poèetku razgovora Osim i dodao kako bi igraèi i javnost sada napokon trebali biti zadovoljni izborom...

"Ako sada nisu sretni, ja ne znam kada æe biti. Svi su dobili ono što su i željeli", smatra Švabo, koji o Papetu ima samo rijeèi hvale... Divan, pametan, a ono što je najvažnije je...

"Ima dobru ekipu, koja se afirmirala pod vodstvom Miroslava Blaževiæa. Pokazali su da mogu i sada je na Sušiæu da nastavi taj trend."

Osim još nije razgovarao sa svojim nekadašnjim igraèem, jer nije imao telefonski broj, ali svakako æe mu èestitati na izboru, a na upit želi li mu dati koji savjet "Štraus sa Grbavice" kaže da nema namjeru ikoga savjetovati, osim ukoliko mu se ne zatraži savjet.

"Vjerovatno æemo sjesti na kafu kada doðe", kaže nam Osim, koji priznaje da nije oèekivao smjenu Miroslava Æire Blaževiæa sa selektorske stolice. Meðutim...

"Sve je to naša klasika. S obzirom na to kako su se stvari odvijale na poèetku nije bilo za oèekivati da se to desi. Pisalo se samo najbolje, ali onda se preko noæi sve prebrisalo. Nažalost, to je naša stvarnost. Nama kao da treba šokantnih stvari da bismo se održali, ali to nije dobro za fudbal. Pred Safetom je sada da povrati tu atmosferu i taj imidž, što æe mu zapravo biti i veliki dio zadatka, jer mi smo èudan narod. Vjerovatno sada mnogi oèekuju da je sve odmah kako treba, ali svi znamo da to ne ide baš tako. Sreæom, Sušiæ je pametan momak i uvjeren sam da æe znati izbjeæi sve zamke koje se budu postavljale pred njega. Ne treba mu da se poène busati u prsa - ja sve znam i sve mogu, jer nije to baš tako."konstatuje Osim za Osloboðenje.

Osim je uvjeren kako je Pape pratio dešavanja oko reprezentacije te da je dovoljno upoznat sa svim...

"On je sve to krišom pratio, ispod oka je gledao, baš onako kao kad je bio igraè. Tada je vidio što drugi nisu mogli i vjerujem da je i sada isti, pogotovo jer je pristao da vodi reprezentaciju. Oèito je vidio šansu da se plasiramo na EP, a najbolje i najteže æe biti to što se mora potvrditi. Igraèi moraju biti svjesni da Safet neæe igrati za njih, mada bi neki mogli i sada od njega nešto nauèiti, ali isto tako moraju znati, iza leða imaju èovjeka koji æe ih znati saèuvati i da mu moraju vjerovati."

Na upit da u kratkim crtama opiše Sušiæa kao igraèa, Osim je rekao kako ga je "bolje imati za suigraèa i igraèa nego za protivnika".

Kao igraè Pape je bio neprikosnoven, èemu svjedoèi i naslov najboljeg igraèa BiH svih vremena u UEFA izboru. Meðutim, sada æe imati posve drugaèiju ulogu - selektorsku, što mu je prvo takvo iskustvo.

"Vjerujem da je pohvatao sve konce i da æe insistirati na atraktivnoj igri. Naravno, moramo saèekati da vidimo šta æe se dešavati, jer mnogo toga zavisi i od toga koga æemo dobiti u grupi. Ne treba letjeti pred rudu, ali vjerujem da æe Sušiæ reprezentaciji nametnuti stil koji je i sam gajio - lepršavost. Mi smo uvijek imali puno takvih igraèa, što treneru može predstavljati problem. Meðutim, Safet je veæ prošao taj, da ga nazovem, križni put, jer je bio jedan od onih koji je diskutabilan, tako da mislim kako æe mu to iskustvo pomoæi u voðenju reprezentacije."

Danas se u nogometnom svijetu vode polemike mogu li u istoj ekipi igrati Misimoviæ i Pjaniæ, ili Kranjèar i Modriæ, dok je u reprezentaciji Jugoslavije, koju je sa klupe predvodio upravo Ivica Osim, u poèetnoj postavi igralo po nekoliko genijalaca - Sušiæ, Stojkoviæ, Savièeviæ, Boban, Prosineèki... što je u današnjem nogometu gotovo nezamislivo...

Prednost

"Nesreæa u fudbalu je što protivnici vide svoju prednost u takvoj igri. Sve su to bili genijalci, ali ti su igraèi i obièno najslabije taèke u ekipi. To je tada bio veliki rizik i zbog toga sam imao dosta problema, jer su me svi osudili, ali èovjek mora nekad nešto probati. To je bilo moje iskustvo i to nekad može jako dobro funkcionisati. Safet je sve to proživio i doživio i može najbolje prenijeti svojim igraèima. Ima veliki potencijal u ekipi i mora ga pokušati iskoristiti. Ne smije se odmah tražiti neki alibi, pogotovo ne igraèi, jer oni moraju biti spremni da ne mogu živjeti od karizme. Pape im mora izbiti iz glava razmišljanje hoæe li igrati od prve minute ili ne. Ti možeš igraèa na terenu krivo rasporediti, to je uvijek rizik, ali daj Bože da oni igraju u istoj formi na pogrešnom mjestu sve vrijeme", objašnjava Osim i dodaje kako je za igraèa pogubno da je preokupiran èinjenicom igra li ili ne...

"Ne smije biti neprospavanih noæi, a Safet je, ja mislim, svjestan toga. Bio je izvanredan igraè, koji je nažalost, morao razmišljati o tome hoæe li igrati ili ne. Zato, uvjeren sam da æe svojim igraèima znati prenijeti i objasniti šta od njih oèekuje. Teško je uhvatiti Misimoviæa i ostale i objasniti im neke stvari, ali Pape to može, jer je mnogo toga prošao. To ja ta prednost koju on ima u odnosu na ostale", smatra legendarni Ivica Osim, koji se ponovo nalazi u Sarajevu, nakon što je jedno vrijeme proveo u Japanu i Austriji.

 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
04-01-2010 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Generacija koja ima šansu
Treba nam "stari" Ibiševiæ

Kada vratimo film samo tri mjeseca unazad, sjetit æemo se nogometne euforije koja je u BiH bila veæa nego ikada. To su dani koje je svako od nas preprièao milion puta, uvijek sa posebnim emocijama. Atmosfera je bila identièna onoj prije okršaja sa Danskom 2003. godine.
Piše: Edin Isanoviæ


Vedad IbiševiæNo, posljednja prepreka za odlazak na Rt dobre nade bila je nepremostiva. Portugal je bio kvalitetniji. Svi smo bili razoèarani. Èinilo se kao da smo itekako predugo pustili da stvari idu po svome, da bi išta ispalo kako treba.

Pamtimo sjajne utakmice iz "Æirine ere". Velièanstvenih 4-2 u Belgiji, sa èesto repriziranim golom Edina Džeke. Tada smo dobili golemo samopouzdanje, svjesni svog kvaliteta. Naroèito kada smo ih èetiri dana kasnije porazili i u Zenici. U prethodnim kvalifikacijama zabilježili smo najubjedljiviju pobjedu u histroriji bh. reprezentacije. Estoniju smo savladali 7-0.

Hrpa frustracija

Kada smo eliminisani u dodatnim kvalifikacijama, svi su nam poruèili: "Glavu gore, imate toliko talenata". No, nama je velika nada donijela hrpu frustracija, izmeðu velikih dana i neizvjesnog sutra. Ostali smo u èekaonici, vrtjeli prièe koje vrtimo veæ više godina, prizivali sudbinu i sreæu, te na koncu pronašli utjehu u èinjenici da imamo talentovanu generaciju.

Po talentu smo uvijek favoriti. Svakoga dana širom planete pojavljuju se neki novi igraèi bh. korijena. Na poèetku se proglasi iznimno talentovanim, a onda stigne podmukli glas koji otkriva da je skromnih kvaliteta.

Kada se sve pretrese, izvaga, okrene, vrati gdje smo bili, shvatit æemo da je stvar vrlo jednostavna. Prilika je sada - kvalifikacije za kontinentalnu smotru u Poljskoj i Ukrajini 2012. godine. Ova generacija ima šansu odvesti BiH tamo gdje nikada nije bila - na jedno veliko takmièenje.

Statistike i analize relevantnih nogometnih struènjaka pokazuje da ne pobjeðuju reprezentacije koje su po kvalitetu najjaèe, nego najveæe šanse imaju selekcije koje su fizièki sposobne nametnuti svoju kvalitetu.

Razlike u toj kvaliteti mogu se kompenzirati svježinom. U fokusu svega navedenoga, BiH u kvalifikacionu bitku zajedno sa Francuskom, Rumunijom, Bjelorusijom, Albanijom i Luksemburgom ulazi sa vrlo dobrim predispozicijama. Safeta Sušiæa i njegove pomoænike oèekuje mnogo posla.

Doktrina struènjaka

Ostaje da vidimo kako æe svlaèionica "zmajeva" prihvatiti trenersku doktrinu Papeta.

"Najveæi favorit za osvajanje prvog mjesta je Francuska. Mi æemo se boriti za poziciju dva, mada moramo respektovati sve reprezentacije u grupi", poruèio je odmah nakon izvlaèenja šef državne nogometne selekcije BiH.

Pomagat æe mu Elvir Baljiæ, nogometaš koji je u svojoj karijeri nastupao za najbolji klub današnjice, Real Madrid. Odmah je apostrofirao da vrlo dobro poznaje sve igraèe i da æe mu to olakšati posao.

Oèekivanja javnosti uvijek su velika. Plasirati se na evropski izlog nogometa bit æe vrlo teško, ali izuzetno bitno. Oni malo optimistièniji smatraju da možemo biti i prvi u grupi. Dakako, u nogometu je sve moguæe, pa i to, ali se takvo razmišljanje može vratiti kao bumerang.

Da bi uspjeli u kvalifikacijama pored svih faktora treba nam i "stari" Vedad Ibiševiæ. Upravo onaj na èijim je krilima Hoffenheim dugo bio lider Bundeslige. Tada je pogaðao kao na filimskoj traci. Tako vješto, majstorski. Uz "starog" Ibiševiæa i fenomenalnog Edina Džeku napad bh. reprezentacije mogao bi nanijeti štetu svakoj odbrani. Uvijek se može pridodati jedan potencijalno skriveni adut iznenaðenja - Zlatan Muslimoviæ.

Ovih dana Vedad je definitivno pronašao vedru notu kada je rekao da mu treba još malo vremena da uðe u formu. Naravno, meritorna slika iscrtat æe se na samom travnjaku. Svi duboko vjerujemo da æe uspjeti.

U konaènici, bh. reprezentativci su silno motivisani, sa nestrpljenjem oèekuju poèetak kvalifikacija. Prièa je ista, a uspjeh stoji negdje na kraju puta...
(Sarajevo-x.com)

12-02-2010 at 07:33 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

DA NIJE RIJEKA SLOBODNA?

Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine još uvijek nije kadar pronaæi protivnika za odigravanje prijateljske utakmice reprezentacija u terminu od 3. marta.

Teško nam je povjerovati da ama baš niko na želi igrati protiv naših Zmajeva. Više je vjerovatno da su za to zaslužni ljudi iz Saveza, koji, to nam je veæ svim jasno, nisu kadri raditi posao kojim se bave.

Paragvaj, Saudijska Arabija, Niger i Nigerija, imena su s kojima se licitiralo u posljednje vrijeme, ali sve su prilike da ne bude ni jedna od ovih selekcija. Savezu je najinteresantnija bila ponuda Saudijske Arabije, zbog bonusa od 160.000 KM, ali Saudijci nisu htjeli pristati da BiH u Rijad doðe sa B ekipom, kako je to Sušiæ bio najavio u sluèaju da se igra protiv ove selekcije.

U najmanju ruku neozbiljno djeluju prijateljske utakmice reprezentacije BiH, koja je u posljednje vrijeme odigrala niz beznaèajnih utakmica, sa daleko lošijim protivnicima. Mislim da je svima dosta prijateljskih sa Iranom, koji doduše uvijek napuni kasu NF/FSBiH.

Jedan od razloga što N/FSBiH do sada nije uspio ugovoriti prijateljsku utakmicu jeste nedostatak novca. Naime, igranje prijateljskih susreta svakako iziskuje odreðene troškove, a ne treba posebno napominjati da je raèuna saveza do neki dan bio pod blokadom. Trošilo se na sve i svašta, pa sad se nema da se organizuje prijateljska utakmica.

Do prije neki dan pljuštale su izjave iz N/FSBiH kako su poslani zahtjevi za prijateljske utakmice Engleskoj, Holandiji, Italiji... i æorak. Možda u N/FSBiH trebaju vidjeti je li slobodna Rijeka i stadion Kantrida.

sportsport.ba 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
16-02-2010 at 15:14 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

U MARTU SVI IGRAJU, SAMO ZMAJEVI ODMARAJU

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poèetkom marta definitivo neæe odmjeriti snage niti sa jednom svjetskom selekcijom.

Ono što se veæ danima moglo i naslutiti, danas je dobilo i svoju konaènu potvrdu. Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine definitivno æe biti jedna od rijetkih evropskih selekcija koja poèetkom marta neæe imati provjeru.

Saudijska Arabija, Paragvaj, Nigerija, Niger, Kanada, pa onda opet Saudijska Arabija, u posljednjih nekoliko dana bili su moguæi protivnici našeg fudbalskog nacionalnog tima za prijateljski susret koji se trebao igrati poèetkom marta.

Meðutim, èelni ljudi naše fudbalske krovne kuæe, ipak, nisu uspjeli pronaæi protivnika za martovski termin tako da æe izabranici Safeta Sušiæa biti jedni od rijetkih koji æe poèetkom marta prijateljske susrete reprezentacija gledati na malim ekranima.


sportsport.ba
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
22-02-2010 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Safete Sušiæu!

Èujem od nekih momaka da je NK "Krivaja" iz Zavidoviæa spremna da odigra jednu utakmicu sa repkom. Kažu, to bi ti bila prilika da malo posjetiš i svoj rodni grad, eto malo da ga vidiš, kažu - kao da nisi roðen u njemu.

P.S.
Ah, da,
rekoše: Ako bi kojim sluèajem i NK "Krivaja" odbila, ne sekiraj se - NK "Rujnica" æe sigurno prihvatit poziv (to ti je bolan ono mjesto ispod brda Blizna na kojem si roðen pa su te odnijeli u grad da odrasteš i kojeg se opet stidiš).

Ako ništa, upoznao bi momke sa historijskim znamenitostima, nekada koliko znam, grada pod opsadom.

Razmisli Sajo o tome: Momci iz Zavidoviæa su u pravu - BILA BI TO PRAVA TEKMA.

BOSNA U SRCU!

1.
Sajo, bolan, stvarno se ne zezam.
Kažu momci, ne sekiraj se, Rujnica ima stadion jadan nebio.

Pa ima stadion, kažem ti. Oko 200-300 m iznad džamije koja je pod zaštitom UNESCO-a. Kažu zid osnovne èetvorogodišnje škole granièi pola metra od aut linije. A sa centra kada pogledaš u pravcu sjevera i digneš glavu 45-60 stepeni uvis, osjetiš brdo Blizna za vratom, negdje u visini oko 800-1000 m vide njivu gdje ti je bila rahmetli babe kuæa u kojoj si bolan nebio roðen. Jedna od strana brda Blizna je sjeverna tribina.

Tako kažu.
2.
Ne zezam se Sajo. Velik je stadion. Taman bi kompletna ekipa mogla da stoji na njemu i da se pri tome malo, i to sporo, razgibavaju a da te niko selektore ne zakaèi u guzicu, jer si to dobrano zaslužio.

Otiði bolan Sajo u svoje Zavidoviæe i dogovori tu famoznu utakmicu sa još više svojom Rujnicom. Vjeruj mi, po njihovom raspoloženju neæe te odbiti. Ali, jaranski savjet - nemoj voditi nikoga iz Saveza, razbucat æe ih.

Eto Sajo, zahvali mi se na kako, nadam se sportskim konstruktivnim savjetima, tako i na geografsko-historijskom podsjeæanju na tvoj Izvor.

I nemoj mi se naljutiti, ali opet, naljuti se radije na mene nego na momke iz Zavidoviæa, svojim bivšim sugraðanima (ma koliko ti bježao od toga) kojima si bio idol èovjeèe.

Dobra stvar Sajo: jednim metkom - dva zeca (posjetiš rodno mjesto i odigraš utakmicu).

LOL!

s foruma reprezentacija.ba
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
22-02-2010 at 22:07 | Ukljuèi u odgovor
Mirko i Slavko
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 08-09-2009
Odgovori: 468
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Gledam Dzeku sinoc igra djecko ko zmaj. Da je bogdom pola tako igrao protiv Portugala.

26-02-2010 at 23:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sušiæ zadovoljan pobjedom

"Svojim nogometnim umijeæem Pjaniæ je osvojio publiku"


Šef državne nogometne selekcije Safet Sušiæ bio je zadovoljan nakon što su njegovi izabranici pobijedili Ganu. No, nije samo trijumf bio razlog za vedro lice. U mnogim segmentima utakmice ekipa je iskazala nogometno zanje i moæ: "Zadovoljan sam ukupnim dojmom. Momci su izuzetno ozbiljno radili i na treninzima. To su pravi profesonialci. Zamolio bih vas da prema njima imate razumijevanje i kad stvari ne budu išle kako treba“, rekao je Sušiæ na press konferenciji poslije utakmice.
Piše: Edin Isanoviæ
Safet Sušiæ (Foto: AP)Šef "zmajeva“ naglašava da je izuzetno bitno da se startalo pobjedom, a nekoliko puta spomenuo je - loš teren:

"Nama æe ova pobjeda donijeti odreðenu dozu samopouzdanja. Dobro smo igrali s obzirom da je teren bio loš. Tek kada prohodate po njemu shvatit æete da igraèima nije bilo lako. Brzo se trošila energija. U takvim situacijam treba biti strpljiv u gradnji napada“.

Sušiæ je pohvalno govorio o suparnicima:

"Stalno sam podvlaèio da je Gana jedan od najboljih reprezentacija Afrike. Znam i da im je nedostajalo nekoliko igraèa iz udarne postave. Bit æe nezgodan rival Njemaèkoj, Srbiji i Australiji na Svjetskom prvenstvu“.

O Pjaniæu i njegovim partijama dosta smo pisali. Momak je usitinu nogometna klasa, navijaèima je trebalo jako malo da ga prepoznaju kao novog idola. To je potvrdio i Pape.

"Pjaniæ je osvojio publiku svojim nogometnim umijeæem. Imao je nekoliko atraktivnih poteza. On nastupa u poèetnoj postavi Lyona. To dovoljno govori o kakvoj se klasi radi. I u francuskom klubu igra odmah ispred odbrambenih igraèa. Moram priznati da je bio sjajan. Osim toga postigao je i pobjednièki pogodak“.

Na pitanje mogu li Misimoviæ i Pjaniæ igrati zajedno u udarnoj postavi, odgovara:

"Vidjeli ste da mogu. Bili su sigurni i uvjerljivi. U tandemu dobivamo igraèe na koje se možemo osloniti, a to je vrlo važno“.

Selektor je prokomentarisao i uèinak golmana:

"Hasagiæ je bio dobar, nije kriv kod pogotka. Begoviæ je imao jednu lošu intervenciju, ali opet moram spomenuti loš teren. Sreæom nismo primi gol. Sve u svemu, zadovoljan sam“.

Sušiæ se nije složio sa konstatacijom da je Ibiševiæ igrao polušpica:

"Bio je dosta ofanzivan. No, u Francuskoj, Bjelorusiji i Rumuniji æe vjerovatno igrati malo povuèenije. I iz takvih situacija zna biti opasan. Zadovoljan sam pokretljivošæu, stalno je bio izmeðu tri ili èetiri igraèa, a pravio je pometnju“.

Hvalio je Rahimiæa i Muratoviæa:

"Bili su iznimno sigurni i uvijerljivi. Izvrsno èitaju igru, dobivaju duele, prave višak. To je veliki kvalitet. No, siguran sam da æe biti sve bolji i bolji. Još nisu u pravoj formi zbog pauza u njihovim ligama. Optimista sam kada je u pitanju reprezentacija. Stalno æemo raditi na poboljšanju“.

04-03-2010 at 07:37 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Repka je repka, i kad dobija i kad gubi, i kod kuce i na strani,hebi ga uz njih se najbolje mezi...

04-03-2010 at 13:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice