Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH



Trpa li trpa mali Pjana


P.S al na kraju klipa je najaci,ko nesto ljut na navijace,ofo ono ))
Mali je zlo dobar,

17-12-2009 at 07:50 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Džeko u "ugodnom æaskanju" sa navijaèem.



20-12-2009 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Shvatio sam da imamo odliène igraèe

Još od odlaska Džemaludina Mušoviæa, spominjalo se ime Safeta Sušiæa kao novog selektora fudbalske reprezentacije BiH. Tako je bilo nakon svakog ciklusa, kad god se birao novi selektor. Pape je uvjek davao isti odgovor: «Još je rano za taj posao, još sam mlad za selektora.., govorio je Safet.

Radije je prihvatao klupske ponude. Uglavnom iz Turske.

- Istina je da sam mlad za selektora, jer nisam želio raditi najviše dva mjeseca u godini, koliko selektorski posao zahtjeva. Prihvatao sa ponude iz Turske jer nisam mogao odbiti. Doduše, nadao sam se pozivu nekog velikog kluba iz Istanbula, ali ako ga nije bilo išao sam u «provinciju» i radio.

Želim iæi do kraja!

Safet je sa jednim istambulskim klubom dospio u Evropu.

- Bilo je to 1997. godine kada sam Istambulspor vodio u Evropi. Kasnije sam radio u klubovima izvan Istanbula. U turskim klubovima je dosta mojih prijatelja, pa i bivših igraèa koji su me preporuèivali.

Kako je došlo do preokreta i zanimanja za bh. reprezentaciju?

- Do sada sam odbijao, jer sam smatrao da je rano, ali i zato što nismo imali igraèe za veæe domete. Sada sam shvatio da BiH ima velike igraèe, generaciju koja može napraviti nešto veliko. Nisam želio ranije preuzeti reprezentaciju tek tako, radi angažmana. Kad doðem želim iæi krajnjem cilju, a to je plasman na veliko takmièenje. Ima BiH nekoliko vrsnih igraèa i šteta je ne iskoristiti taj potencijal. Eto, zato sam sada prihvatio razgovore sa ljudima iz NSBiH.

Publika plebiscitarno svoj glas daje Sergeju Barbarezu, a vi ste trener koji bi najlakše sakupiio potrebnih dvanaest glasova.

- Drago mi je ako su predstavnici svih naroda u FS BiH za mene. To je kompliment i obaveza.

Sa kim ste sve razgovarali do sada?

- Nisu bitna imena, ali prièao sam sa ljudima iz Predsjedništva, iz Izvršnog odbora. Osjetio sam kod njih želju za konaènim dogovorom.

Kad bi se to moglo znati, kada vas možemo oèekivati u Sarajevu?

- Ne znam kada æe biti, jer ne ovisi od mene. Možda prije vi saznate dole. Moguæe da se to pitanje riješi i do kraja ove godine, a možda i poèetkom naredne. Trebao sam u Sarajevo, ali je snijeg proteklih dana zameo Evropu, pa sam odgodio dolazak.

Nije to moj stil

Možda ste najpoželjniji kandidat i zato što nikad niste kritikovali svoje kolege, bivše selektore, nikad niste govorili ni protiv Saveza...?

- Ne znam da li je to razlog, ali ja nisam èovjek koji govori ružno o bilo kome, pogotovo ne o svojim kolegama. Ako nisam želio pomoæi, nikom nisam odmagao. Tako i o ljudima iz Saveza. Ne mogu govoriti ružno o nekom koga ne poznajem. Nije to moj stil, nikad nisam bio takav. Znam kako je dole teško raditi. I, ako ne budem izabran, a selektor postane Sergej Barbarez ili neko drugi, od mene nikad neæe èuti ružnu rijeè. Naprotiv, imat æe moju podršku, ja æu mu iskreno poželjeti da ostvari uspjeh - izjavio je za «San» Safet Sušiæ, koji smatra da se ne mogu istodobno voditi klub i reprezentacija, da namjerava èešæe dolaziti u Sarajevo i da ne želi biti selektor na daljinski.

S.S.

Najbolji svih vremena

Safet Sušiæ je prije desetak godina proglašen najboljim igraèem BiH svih vremena. U anketi su sudjelovali sportski radnici iz cijele BiH, bivši i sadašnji asovi, treneri... Pape je uvjerljivo slavio. Zanimljivo je da su skoro svi sudionici svoj glas dali Papetu.

- Nikad nisam volio da se mene tretira najboljim igraèem svih vremena. Kada bi me pitali, ja sam molio da me se tretira jednim od najboljih, jer je BiH imala vrsne igraèe, poput Osima, Ferhatoviæa, Musemiæa, Halilhodžiæa, Mujiæa, Bajeviæa, Smajloviæa.. - kaže Sušiæ.

Osim i Muzuroviæ

Safet o svim trenerima govori u superlativima, ali dvojicu izdvaja.

- Zbog ljudskih i struènih kvaliteta izdvojio bih Ivicu Osima i Fuada Muzuroviæa. Sa njima sam dugo saraðivao i znam kakvi su kao ljudi i treneri - priznaje Pape, koji je osamdesetih godina bio jedan od najboljih igraèa u Evropi.

san.ba 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
25-12-2009 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

SAFET SUŠIÆ SELEKTOR, ÈEKA SE POTVRDA IO

Safet Sušiæ biæe novi selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine! Èeka se još samo zvanièna potvrda na sjednici Izvršnog odbora N/FSBiH.

Predsjedništvo Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, zajedno sa predsjednicima entitetskih saveza, dogovorilo je sve detalje sa Safetom Sušiæem, kako bi ovaj veæ naredne sedmice bio i zvanièno imenovan za novog selektora Bosne i Hercegovine, potvrdio je za SportSport.ba izvor blizak Savezu.

Nije tajna da je Sušiæ bio favorit veæine èelnika N/FSBiH, koji je sa legendarnim fudbalerom veæ obavio sve potrebne razgovore, a Sušiæ je pristao voditi reprezentaciju BiH.

Zvanièna potvrda ove informacije trebala bi doæi na sjednici Izvršnog odbora Saveza, na kojoj æe, kako tvrdi naš izvor, jednoglasno biti prihvaæen prijedlog da se Sušiæ imenuje novim selektorom. Sjednica IO zakazana je za utorak, 29. decembra i tada æe, kako stvari stoje, BiH dobiti novog selektora.


DA LI JE BARBAREZ OVO ZASLUŽIO?
Na današnjoj sjednici Izvršnog odbora Fudbalskog saveza RS donešena je odluka da èlanovi Izvršnog odbora FS iz manjeg bh. entiteta u izboru za selektora neæe dati podršku niti jednom kandidatu koji je uèestvovao u akciji "Kodro, Bola i prijatelji".
"Donijeli smo jednoglasnu odluka da niko ko je uèestvovao u akciji "Kodro, Bola i prijatelji" ne može i neæe biti niti selektor, ali niti dio struènog štaba reprezentacije Bosne i Hercegovine", rekao je za SportSport.ba generalni sekretar FSRS, Rodoljub Petkoviæ te dodao:

"Sigurno je i to da je Duško Bajeviæ otpao iz utrke za selektora Bosne i Hercegovine. Razgovarali smo sa Bajeviæem i on u ovom trenutku nije u moguænosti preuzeti reprezentaciju."

Bilo kako bilo, sigurno jedna od najveæih legendi bosanskohercegovaèkog fudbala, Sergej Barbarez, iako je bio spreman na razgovore oko eventualnog angažmana u reprezentaciji, izrièitim stavom kojeg su zauzeli èlanovi Izvršnog odbora FSBiH iz RS eliminisan je iz bilo kakvih kombinacija.

Ovakva odluka sigurno je da neæe donijeti boljitak našem fudbalu, a nama svima koji doista volimo ovu državu i reprezentaciju i koji smo se godinama divili Barbarezu, uživali u njegovim igrama, kako u reprezentaciji tako i u Bundesligi, ostaje da se zapitamo da li je Sergej ovo zaslužio?


sportsport.ba 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
25-12-2009 at 18:48 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Pape u svojoj trenerskoj karijeri nije napravio NISTA,,,,i mislim da je on totalni promasaj

za moj izbor su Bajevic i Barbarez

Barbarez nema trenerskog iskustva,al mislim da mu se treba pruzit sansa

25-12-2009 at 19:09 | Ukljuèi u odgovor
Mirko i Slavko
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 08-09-2009
Odgovori: 468
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

mozel onaj englez ferguson on mi se svidja a ima prezime ko traktor

25-12-2009 at 22:27 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

...Ono što je sigurno je da æemo sa Sušiæem na èelu reprezentacije dobiti èovjeka bez najmanje mrlje u svojoj kako igraèkoj tako i trenerskoj karijeri, te èovjeka kojeg karakteriše staloženost i povuæenost kada su u pitanju medijski nastupi, ali meðuljudski odnosi uopšte...

reprezentacija.net

 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
25-12-2009 at 22:41 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

safet sušiæ-pape,novi selektor...
jednoglasno 13 glasova...

30-12-2009 at 12:47 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
Trucker wrote:
Pape u svojoj trenerskoj karijeri nije napravio NISTA,,,,i mislim da je on totalni promasaj

za moj izbor su Bajevic i Barbarez

Barbarez nema trenerskog iskustva,al mislim da mu se treba pruzit sansa


Na zalost,nije mu pruzena sansa a po meni od trenerskog iskustva mnogo bitnije je stanje duha u reprezentaciji,a koje bi Barbarez svojim zalaganjem unjeo.A to je najveci "motor" koji vodi u pobjede.Fudbal nije nikakva nauka niti za to treba neko veliko iskustvo.Znanje koje ima Barbarez je sasvim dovoljno,a Barbarez bi svojom zrtvom od reprezentacije napravio nezaustavljivu "lokomotivu" i tim sa najvecim moralom na svijetu!!Mozda cak veci moral od onog koji su imali Turci na prvenstvu pod vodjstvom Fatiha,kada su igrace Turske pojedini zadivljeni sportski komentatori nazivali "crvenim vojnicima"...

Hvala Barbarezu za sve...Na zalost propustena je velika prilika da se iskoristi entuzijazam i patriotizam ovog divnog covjeka.Ne kazem da je Susic los,ali mislim da bi Barbarez i pored "neiskustva" bio mnogo bolji iz gore pomenutih razloga
30-12-2009 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
primus inter pares wrote:
safet sušiæ-pape,novi selektor...
jednoglasno 13 glasova...




Pape ce podnijet ostavku kod prvog jaceg problema
Losu trenersku reputaciju nosi za vratom

i mislim da je prihvatio selektorsku stolicu,zato sto imamo najjacu ekipu do sad...pa sebi cojek hoce na osnovu toga da pobere bar jedan trenerski poen
30-12-2009 at 16:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice