Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
arnie wrote:
Prijedlog zakona o lustraciji koji predvidja da osobe koje su komunistickom rezimu, bilo gdje, ucestvovale u represivnim strukturama, nemogu obavljati:
- javne funkcije
- raditi u pravosudju
- raditi u medijima
- raditi u vjerskim institucijama
- i u prosvjeti, of course
Dostavljen je Ministarstvu Pravde FBiH

dodao bih ja ovoj listi jos svasta nesta,
da se i ja pitam...

UDBI i zaostalim cetnicima po sumama i gorama je davno trebalo ukinut EGZISTENCIJU a kamoli nekakvo djelovanje, ikad igdje…promijenise kokarde za petokrake preko noci, zato i imamo ovo danas sto imamo, lazno bratstvo jedinstvo i“Krvavi Med”
sve su to sumski razbojnici i razbijaci normalng zivota ovog napacenog balkanskog naroda,
vidite sta rade horde zla po Visegradu i diljem RS-a, izrod od ono malo pravog srpskog naroda sto je ostalo na ovim prostorima, sto im to treba, sto vlastima RS i BH generalno, treba da ih ne zaustavjaju… sto
ja ne vidjeh nigdje da skupine bosnjackog ili hrvatskog naroda nazivaju ulice po historijskim ratnim zlocincima, da ovako orgijaju i otvoreno prijete sigurnosti, ne samo Mulimana, vec svih Bosanaca i Hercegovaca…
ja da sam Srbin ja bih se stidio, kao sto se u neku ruku stidim Maoche i onih klosara od Vehabija, ali oni makar ne bludniche nad svetinjama i ne salju javne poruke istrijebljenja…

helem, moram da napomenem i ovo:
primjetio sam uzrujanost pa cak i srdzbu par forumasa, kad se u zajebanciji a kamoli ozbiljno zarofla pozdrav komunjarama ili UDBAsima in general sto bi rekla Esma, pitam se ako se u biti covjek smatra komunjarom zasto mu je krivo kad ga neko tako nazove
ako sam koga ipak uvrijedio neka mi oproste Sava Kovacevic, Slavko, Mirko, Nikoletina i Marija Bursac, Walter, Bosko Buha i ostali likovi iz crtanih filmova Edwarda Kardelja, Maka Dizdara, Branka Mikulica i kurvetine Jovanke…
neki koji se jos uvijek udaraju u komunisticka prsa i zaklinju u Tita i bratstvo jedninstvo, nemaju nidje veze vezom, zive zarobljeni u pecinama duhova proslosti…
zar nije vrijeme vise da se okrenemo buducnosti tezimo boljoj ostavstini za nove generacije...




Pa da konacno zlatnim kasikama kusnemo
Cim ih Bakir iz svicarskuh sefova donese
16-03-2012 at 08:35 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
arnie wrote:
zive zarobljeni u pecinama duhova proslosti…
zar nije vrijeme vise da se okrenemo buducnosti tezimo boljoj ostavstini za nove generacije...



ne znam zašto toliko pljuvanje po bivšem socijalistièkom sistemu (ne komunistièkom kako to neznalice nazivaju) kad jedna velika veæina ljudi u BIH (a bome i šire) ima vrlo afirmativan odnos prema tim vremenima...Pamte ta vremena kao vremena socijalne pravde,besplatnog školovanja,besplatnog zdravstvenog sistema...taèno je da je religija bila van politike i države( tu joj i jeste mjesto ako æemo po sakularnim zakonima)ali se ne sjeæam da je ikome bilo zabranjeno da ide u džamiju crkvu,da suneti ili krsti djecu...To što je postojao verbalni delikt je mnogo manji pravni nonsens nego što danas Bakir Izetbegoviæ proglašava "majèicu Tursku" maticom èitavog jednog naroda...a narod glup ko tri qurca u proljeæe i odmah aminuje...
Dragi Arnie èak i u tom kako ti kažeš "komunistièkom " vaktu taj "zloèesti" Tito je dozvoljavao da mu djeca ideoloških neistomišljenjika zavrašavaju fakultete.Mali babin Princ ne ode u majèicu Tursku fda studira nego se kurchio po Sarajevu,dok je babo robijao...

Dobar si Amidža,nikako te zlatne kašike da se pojave...Bezbeli ih neko dao raznim Turkoviæima i Šajama na deponovanja
experti za sistem hamzigadrp
16-03-2012 at 08:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
arnie wrote:

UDBI i zaostalim cetnicima po sumama i gorama je davno trebalo ukinut EGZISTENCIJU



hehe...da hoæe te UDBA-še jednom da razotkriju ..pa da vidim njušku od reisa Ceriæa

[Edited by soraya on 16-03-2012 at 08:59 GMT]
16-03-2012 at 08:57 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
soraya wrote: ne znam zašto toliko pljuvanje po bivšem socijalistièkom sistemu (ne komunistièkom kako to neznalice nazivaju) kad jedna velika veæina ljudi u BIH (a bome i šire) ima vrlo afirmativan odnos prema tim vremenima...
zato sto se u tom sistemu nisu obogatili na nacin kako se bogate sada. zato sto se u tom sistemu insistiralo na "zemlja seljacima, fabrike radnicima". zato sto je tada skolstvo bilo kvalitetno. zdravstvo bilo kvalitetno. fabrike radile. zemlja bila jaka, nije ju se lako moglo poderat iznutra, kao sto se sada dere bosna.

danas, dok sve bivse drzave i cijeli svijet u svoje zakonodavstvo uvode ili vec imaju "socijalno preduzece", ono kod nas postoji samo u teoriji. bolje je uzimat od naroda, nego narodu stvorit uslove za blagostanje!

16-03-2012 at 09:06 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

ma ja ba, besplatnog zdravstvenog i ostalih sistema dok je drzavni monetarni fond strmoglavo propado do cirka 3333 nule na novcanici preko noci... sorayce, mozes ti i bolje...

ja nisam nigdje nazvao Tita zlocestim (ne daj Boze) niti ista contradiktorno napisao za tadasnje socijalno uredjenje drustva, generalno u pogledima na olaksice samog zivljenja...
taj je sistem vjerovatno bio najprihvatljiviji za egzistenciju, ali se pokazao ranjivim i kratkotrajnim, dokle ce te vise plakat za time...

vec sam pisao o samoj srzi komunisticke ideje, koje se nije slucajno pretvorila u kokardu na kapi JNA cijom su masinerijom htjeli na nas pognijece ko paradajz na semaforu...

i imali na ovom foumu iko kompetentan da moze iz ove i slicne tematike izvuci pravu sliku percepcije, cini mi se da me neki komentatori i ne razumiju bas najbolje, vec u par navrata na vrlo ozbiljnim temama...

i samo za record, poticem iz familije malog biznisa porodicne tradicije stare preko 50 godina, moj otac rhmt. je imao privatnu firmu, registrovanu jos od 1985. to ce potvrditi svi koji me znaju, a sorayce bi trebala to znati jer sam joj, jednom, ukratko objasnio upravo isto,
u ratu sam izgubio mladost i sve ostalo materijalno, sve sto sada imam sam stekao u zadnjih 15 god. tako nemoj nekome opet da pada na pamet da me naziva ratnim profiterom ili slicno, sledeci put cu uzeti za ozbiljno...

i ako moze da se ne izvlace isjecci iz konetxta komentara, ako imate sta malo jace ili odgovor na cijeli koncept... bujrum

16-03-2012 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
arnie wrote:
ma ja ba, besplatnog zdravstvenog i ostalih sistema dok je drzavni monetarni fond strmoglavo propado do cirka 3333 nule na novcanici preko noci... sorayce, mozes ti i bolje...

ja nisam nigdje nazvao Tita zlocestim (ne daj Boze) niti ista contradiktorno napisao za tadasnje socijalno uredjenje drustva, generalno u pogledima na olaksice samog zivljenja...
taj je sistem vjerovatno bio najprihvatljiviji za egzistenciju, ali se pokazao ranjivim i kratkotrajnim, dokle ce te vise plakat za time...

vec sam pisao o samoj srzi komunisticke ideje, koje se nije slucajno pretvorila u kokardu na kapi JNA cijom su masinerijom htjeli na nas pognijece ko paradajz na semaforu...

i imali na ovom foumu iko kompetentan da moze iz ove i slicne tematike izvuci pravu sliku percepcije, cini mi se da me neki komentatori i ne razumiju bas najbolje, vec u par navrata na vrlo ozbiljnim temama...

i samo za record, poticem iz familije malog biznisa porodicne tradicije stare preko 50 godina, moj otac rhmt. je imao privatnu firmu, registrovanu jos od 1985. to ce potvrditi svi koji me znaju, a sorayce bi trebala to znati jer sam joj, jednom, ukratko objasnio upravo isto,
u ratu sam izgubio mladost i sve ostalo materijalno, sve sto sada imam sam stekao u zadnjih 15 god. tako nemoj nekome opet da pada na pamet da me naziva ratnim profiterom ili slicno, sledeci put cu uzeti za ozbiljno...

i ako moze da se ne izvlace isjecci iz konetxta komentara, ako imate sta malo jace ili odgovor na cijeli koncept... bujrum


Oprosti Arnie,ali da bi mogao razlikovati socijalistièki i kapitalistièki sitem ,morao bi znati da razlikuješ pojmove kao što su dogovorna i tržišna ekonomija...
upadanje u monetrani sistem svih republika bivše SFRJ od strane Miloševiæevog režima se dešavalo mnogo prije stavljanja kokarde umjesto petokrake..
socijalistièki model uredjenja ( a ne socijalni) je i formalno a i suštinski humaniji od kapitalistièkog ...ranjiv jeste baš zbog toga,a van pameti je da mu se "trajnost" odredjuje povlaèenjem paralele spram stanja u BIH te 1985.godine...a de sad budi korektan pa reci šta ti je rahmetli otac bio prije te 1985.godine i na osnovu kojeg zakona je bilo moguæe da ima svoj privatni biznis...Biæe da je do zlih komunjara,rek'o tako mjesni lokalni hodžica i amin..De ba Arnie,kakvo vadjenje iz konteksta...ako se krene sa lustracijom koju ja ,btw itekako podržavam,najviše su nayebali upravo ovi novokomponovani vjernici i presvlakaèi dresa
16-03-2012 at 12:24 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
soraya wrote:


Oprosti Arnie,ali da bi mogao razlikovati socijalistièki i kapitalistièki sitem ,morao bi znati da razlikuješ pojmove kao što su dogovorna i tržišna ekonomija...
upadanje u monetrani sistem svih republika bivše SFRJ od strane Miloševiæevog režima se dešavalo mnogo prije stavljanja kokarde umjesto petokrake..
socijalistièki model uredjenja ( a ne socijalni) je i formalno a i suštinski humaniji od kapitalistièkog ...ranjiv jeste baš zbog toga,a van pameti je da mu se "trajnost" odredjuje povlaèenjem paralele spram stanja u BIH te 1985.godine...a de sad budi korektan pa reci šta ti je rahmetli otac bio prije te 1985.godine i na osnovu kojeg zakona je bilo moguæe da ima svoj privatni biznis...Biæe da je do zlih komunjara,rek'o tako mjesni lokalni hodžica i amin..De ba Arnie,kakvo vadjenje iz konteksta...ako se krene sa lustracijom koju ja ,btw itekako podržavam,najviše su nayebali upravo ovi novokomponovani vjernici i presvlakaèi dresa

ja sam mislio da si ti upucenija od mene u npr. zakone o radnim organizacijama u ex Yu,
clanovima zakona za udruzenja, pravna i fizicka lica (kolko se sjecam)
i zakone o ogranicenoj djelatnosti,
al' da ne pametujem sad, nisam knjigovodja tada bio...
nije ovdje mjesto da pisem Curriculum Vitae
and Family Deployment History... znas

ali jedno je cinjenica, od kako ja znam za sebe pa do njegove smrti '93 moj rhmt. stari nije nikad ranio na poso niti kasno s posla se vracao a niti stara, uvijek su oboji bili tu... a stara od '97 ima penziju na osnovu te djelatnosti...
stipu to mijenjanje dresova ovo ono,
materina strana je cvrstih religioznih ubjedjenja, sve hodze, hadzije i ima jedan cakijas..
sreca, oceva je malo liberalnija pa nisam danas hodza... a zamal'...
16-03-2012 at 15:46 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
arnie wrote:

materina strana je cvrstih religioznih ubjedjenja, sve hodze, hadzije i ima jedan cakijas..
sreca, oceva je malo liberalnija pa nisam danas hodza... a zamal'...


bolje bi ti bilo da si hodza, imao bi super platu, bolju nego sto sad imas.

I da dodam, nemoj da bi ste obrisalimoj post - jer ovo sto rekoh je cinjenicno stanje i dio aktuelnih politickih desavanja. Privreda jedva spaja kraj s krajem, hodze i popovi super zaradjuju - zajedno sa ministrima i ostalim politicarima. Hvala na paznji.

[Edited by MelMel on 16-03-2012 at 16:02 GMT]
16-03-2012 at 15:58 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
MelMel wrote:

bolje bi ti bilo da si hodza, imao bi super platu, bolju nego sto sad imas.

I da dodam, nemoj da bi ste obrisalimoj post - jer ovo sto rekoh je cinjenicno stanje i dio aktuelnih politickih desavanja. Privreda jedva spaja kraj s krajem, hodze i popovi super zaradjuju - zajedno sa ministrima i ostalim politicarima. Hvala na paznji.

[Edited by MelMel on 16-03-2012 at 16:02 GMT]

vidis da se moze malo civilizovanije komunicirati sa ljudima...
samo nebih ja bio dobar hodza, imam kazan za rakiju istetoviran na lijevom guzu...

neces vjerovat, ovako je meni bolje nego Reisu...
16-03-2012 at 16:17 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
arnie wrote:

ja sam mislio da si ti upucenija od mene u npr. zakone o radnim organizacijama u ex Yu,
clanovima zakona za udruzenja, pravna i fizicka lica (kolko se sjecam)
i zakone o ogranicenoj djelatnosti,
al' da ne pametujem sad, nisam knjigovodja tada bio...
nije ovdje mjesto da pisem Curriculum Vitae
and Family Deployment History... znas

ali jedno je cinjenica, od kako ja znam za sebe pa do njegove smrti '93 moj rhmt. stari nije nikad ranio na poso niti kasno s posla se vracao a niti stara, uvijek su oboji bili tu... a stara od '97 ima penziju na osnovu te djelatnosti...
stipu to mijenjanje dresova ovo ono,
materina strana je cvrstih religioznih ubjedjenja, sve hodze, hadzije i ima jedan cakijas..
sreca, oceva je malo liberalnija pa nisam danas hodza... a zamal'...


pa eto ja nisam upuæena pa bih voljela da mi ti to pojasniš u èemu je razlika izmedju onoga što ti nazovaš "mraènom peæinom" i obeæanog blagostanja jedenja zlatnim kašikama u kapitalistièkom begovatu par familija iz halke...
CV tvoje porodice nisam pomenula ja veæ sam ti,a koliko mi se èini i te penzije su zaradjene u tom "mrskom" socijalizmu...i da mene vrijedja taj naziv komunjara,jer su ideološki komunisti bili naèešæe i antifašisti,iz WW2 izašli na pobjednièkoj,antifašistièkoj strani i zahvaljujuæi njima smo imali 45 godina mira i blagostanja,a ja evo dvadeset i kusur godina èekam da neko ko mi se na vrh glave popeo sa "vitalnim nacionalnim interesom" prestane da pljaèka i da otvori makar jednu fabriku ili bilo kakav proizvodni pogon.Svojim parama,a ne mojim.
P.S. I moj pradjed je bio hafiz u travnièkoj medresi,ali su mu svih pet sinova i jedan zet bili u partizanima.
16-03-2012 at 18:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice