Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Aminovano


SDP i HDZ BiH potpisali sporazum: Kreæe rekonstrukcija vlada na svim nivoima

Èoviæ je pojasnio da od sutra poèinje s radom nova parlamentarna veæina
Autor Fena

Predsjednici SDP-a BiH i HDZ-a, Zlatko Lagumdžija i Dragan Èoviæ, potpisali su u nedjelju u Sarajevu dva dokumenta koji potvrðuju opredijeljenost ovih stranaka za meðusobnu saradnju na svim nivoima vlasti u periodu 2012.-1214. godine, te definiraju prioritete djelovanja Vlade i parlamentarne veæine na nivou Federacije BiH.

Rezultat je ovo dvosatnog sastanka lidera SDP-a BiH i HDZ-a, te premijera Federacije BiH Nermina Nikšiæa i potpredsjednika HDZ-a Marinka Èavare.

Lagumdžija je istakao da æe ove dvije stranke veæ sutra preduzeti korake koji æe dovesti do rekonstrukcije vlada na svim nivoima, odnosno tamo gdje SDP i HDZ imaju veæinu.

- Iduæe sedmice æe naša povjerenstva dodatno raditi na usaglašavanju stavova o presudi Sejdiæ-Finci tako da 27. juna u Brisel odemo sa usaglašenim stavom i principima rješavanja ove presude, kazao je Lagumdžija.



HDZ i SDP æe u èitav proces ukljuèiti i svoje partnere, a lideri stranaka su istakli da imaju evidentnu parlamentarnu veæinu za rekonstrukciju Vlade Federacije BiH.

- Uvjeren sam da æemo èitav proces završiti u naredne dvije sedmice, precizirao je Lagumdžija.

Èoviæ je pojasnio da od sutra poèinje s radom nova parlamentarna veæina.

- Siguran sam da æemo imati 65 ili 66 zastupnika u Zastupnièkom domu Federacije BiH, kazao je.

Ponovio je da HSP i NSRZB u kvoti hrvatskih glasova ne mogu biti zastupljeni.
 


<br /><br /><br /><br />

17-06-2012 at 22:35 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

ide rekonstrukcija drzavnih institucija, formiraju se nove koalicije, nova bratstva i novi vjetrovi koji ce ovu nasu drzavu otpuhat il u EU il u pm.. pred nama je, reci ce oni koji su saburli i koji su navikli na to da kod nas nikad nista nije na vrijeme, sto se tice tog drzavnog aparata.. jos uvijek traje "otkrivanje zlocina" koje je u proteklim godinama cinila SDA i jos uvijek se govori o milionskim ciframa.. dobar potez, da se to objavi javno, da se zna gdje su i kako su pare nestale.. zaista, za svaku pohvalu.. da Lagumdzija, sad nakon sto napokon formira tu vladu, preuzme jos jedan "radikalan" korak i pocne cistit vlastite redove, mozda bi tu i bilo nekog progresa.. mislim, ako je napokon dosao kraj toj korupciji i svemu losem u BiH, trebao bi to dokazati i na vlastitom polju, jer ne moze biti da su svi zlatni, nema sanse.. mozda bi zrtvovanjem nekih "manjih" igraca, uspio pokrenuti u pravom smjeru i vratiti povjerenje naroda, ali uvijek postoji "bumerang" da bi takva akcija imala za reakciju, "odmotavanje klupka", pa ko zna dokle bi to otislo i ko bi se sve nasao na listi onih nepozeljnih u politickim krugovima.. ipak, za pravdu i dobrobit BiH, trebao bi se odluciti na taj korak, jer ako nece on, naci ce se ko hoce i to bas u trenutku kad to SDP-u bude najmanje odgovaralo.. opet, mozda je njima i dovoljno da jos dvije godine sjede u foteljama, a poslije sta bude.. mada, ako ne pokusaju i preuzmu inicijativu da se obracunaju sa svima koji su do sad kocili progres, rasturit ce ih co'jk ko beba zvecku, pa ce rijetko ko od njih moci da se kandiduje i za predsjednika mjesne zajednice, nakon toga..
mozda je bas sad doslo vrijeme da se vidi, ko je za BiH a ko za "familiju"..

18-06-2012 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
yugi wrote:
Aminovano


SDP i HDZ BiH potpisali sporazum: Kreæe rekonstrukcija vlada na svim nivoima

Èoviæ je pojasnio da od sutra poèinje s radom nova parlamentarna veæina
Autor Fena

Predsjednici SDP-a BiH i HDZ-a, Zlatko Lagumdžija i Dragan Èoviæ, potpisali su u nedjelju u Sarajevu dva dokumenta koji potvrðuju opredijeljenost ovih stranaka za meðusobnu saradnju na svim nivoima vlasti u periodu 2012.-1214. godine, te definiraju prioritete djelovanja Vlade i parlamentarne veæine na nivou Federacije BiH.

Rezultat je ovo dvosatnog sastanka lidera SDP-a BiH i HDZ-a, te premijera Federacije BiH Nermina Nikšiæa i potpredsjednika HDZ-a Marinka Èavare.

Lagumdžija je istakao da æe ove dvije stranke veæ sutra preduzeti korake koji æe dovesti do rekonstrukcije vlada na svim nivoima, odnosno tamo gdje SDP i HDZ imaju veæinu.

- Iduæe sedmice æe naša povjerenstva dodatno raditi na usaglašavanju stavova o presudi Sejdiæ-Finci tako da 27. juna u Brisel odemo sa usaglašenim stavom i principima rješavanja ove presude, kazao je Lagumdžija.



HDZ i SDP æe u èitav proces ukljuèiti i svoje partnere, a lideri stranaka su istakli da imaju evidentnu parlamentarnu veæinu za rekonstrukciju Vlade Federacije BiH.

- Uvjeren sam da æemo èitav proces završiti u naredne dvije sedmice, precizirao je Lagumdžija.

Èoviæ je pojasnio da od sutra poèinje s radom nova parlamentarna veæina.

- Siguran sam da æemo imati 65 ili 66 zastupnika u Zastupnièkom domu Federacije BiH, kazao je.

Ponovio je da HSP i NSRZB u kvoti hrvatskih glasova ne mogu biti zastupljeni.



Zar nije SDP godinama trubio kako su SDA-SDS-HDZ krivi za rat, sada idu u koaliciju s HDZ-om, sve za vlast i talove ...
18-06-2012 at 10:54 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Poznati britanski novinar Ed Vulliamy:

Milijarderu Mitalu kapital važniji od boli žrtava!

Stati na stranu lokalne srpske zajednice, ravno je tome da neko u Drugom svjetskom ratu, stane na stranu nacista

U Omarskoj su ljudi, samo zato što nisu bili Srbi, masovno ubijani, muèeni, silovani i sakaæeni Koncentracioni logor Omarska kod Prijedora jedno je od najveæih stratišta Bošnjaka i Hrvata tokom agresije na BiH i najstrašniji koncentracioni logor na tlu Evrope od Aušvica i Dahaua iz Drugog svjetskog rata.

Ovo je ekskluzivno izjavio poznati britanski novinar Ed Vulijami (Ed Vulliamy) komentirajuæi èinjenicu da sadašnji vlasnik kompleksa rudnika koji se nalaze na tom mjestu Lakšmi Mital (Lakshmi Mittal), britanski milijarder i kralj èelika, iako je to obeæao još 2004. godine, još nije dopustio gradnju spomenika ubijenim logorašima.

- Ovdje su ozbiljne stvari u pitanju. Nije ovo bilo koja zgrada. Ovo je važan dio bh. historije. U Omarskoj su ljudi, samo zato što nisu bili Srbi, masovno ubijani, muèeni, silovani i sakaæeni.

Mital sada tvrdi da nikada nije obeæao gradnju spomenika i da želi biti neutralan. U njegovom sluèaju biti neutralan znaèi popustiti pod pritiscima lokalne srpske zajednice u Prijedoru - kazao je Vulijami.

A to je, prema Vulijamijevim rijeèima, ravno tome da neko, u Drugom svjetskom ratu, stane na stranu nacista a tvrdi da je neutralan.

Ljudska vrsta gradi spomenike svojim mrtvima desetinama hiljada godina, to je ono što nam je u prirodi. Uskratiti nekome da se sjeæa svojih mrtvih ne samo da je nepravedno nego je i primitivno - potcrtao je Vulijami.

Prema njegovim rijeèima, nekome ko nije detaljno upoznat s ovom problematikom izgleda nevjerovatno da jedna od najmoænijih svjetskih korporacija, kakva je "Arcelor Mittal", poklekne pod pritiscima jednog dijela lokalne zajednice u Prijedoru.

- Svi se pitamo kako je moguæe da najmoænija kompanija èelika na svijetu prima naredbe od gradonaèelnika jednog tako malog grada. Bez uvrede, Prijedor je veoma lijep, ali je na politièkoj skali beznaèajan.

Mi u Engleskoj imamo izreku "The tail is wagging the dog" (Rep maše psom, op. a.). Mali rep zvani Prijedor maše velikim psom koji se zove "Arcelor Mittal", umjesto da bude obrnuto. Zašto se to dogaða? Reæi æu vam zašto, zbog kapitala. Kapital je Mitalu važniji od patnje žrtava, jer ako neki nasilnik nasmrt tuèe nekoga na ulici, a vi ništa ne poduzmete, niste neutralni. Sauèesnik ste - naglašava Vulijami.

- Velika Britanija u potpunosti prepoznaje znaèaj ovog pitanja za preživjele logoraše i njihove porodice. Mi smo potakli "Arcelor Mittal" Prijedor i predstavnike lokalnih vlasti da iznaðu rješenje za ovo osjetljivo pitanje - rekli su nam u Britanskoj ambasadi.


Iako je bilo dosta govora o tome da æe Mital zabraniti obilježavanje dana zatvaranja logora Omarska, 6. avgusta, unutar postrojenja "Mittal rudnika" Prijedor, kao što su zabranili i obilježavanje Dana logoraša u maju ove godine, pod pritiskom javnosti ipak su odustali od te ideje.

22-06-2012 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Sulejman Redžiæ

Moguæe je oèekivati neko zakašnjelo 'bosansko proljeæe'

Predsjednik Asocijacije nezavisnih intelektualaca "Krug 99" Sulejman Redžiæ danas je, uime te asocijacije, pozvao politièke partije i pojedince da u svojim aktivnostima imaju u vidu Bosnu i Hercegovinu i njene narode, i da u najkraæem periodu prisupe održivom dijalogu koji æe rezultirati kompromisom i zaustavljanjem javnog "meðustranaèkog linèa".

Mnogi iz politièkih stranaka koje participiraju u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti, kako je kazao, teško su zloupotrijebili dobijene pozicije i spuštajuæi se na nivo uskostranaèkih interesa dovode u ozbiljno pitanje ukupnu sigurnost u državi.

"U protivnom se može sasvim sigurno oèekivati neko zakašnjelo 'bosansko proljeæe'. Zato 'Krug 99' podržava sve probosanske i prohercegovaèke snage na putu demokratizacije bh. društva i uspostave politièke sigurnosti na svim nivoima organiziranja Bosne i Hercegovine", kazao je Redžiæ.

Istaknuo je da BiH tone sve dublje u krizu, koja zahvata sve njene vitalne sfere, i da nepovoljne politièke prilike u BiH, a posebno u Federaciji BiH, svakim danom mogu uzrokovati vrlo složena i nepredvidiva stanja, a koja mogu imati vrlo ozbiljne veze kako sa socijalnim reakcijama najšire populacije tako i sa ozbiljnim ugrožavanjem svih atributa države, u prvom redu njenog suvereniteta, integracijskih procesa i odnosa u regionu.

"BiH je još uvijek suptilna i fragilna tvorevina, i ne treba joj dodatno odmagati u njenim nastojanjima da se izbori sa svim unutarnjim slabostima, izgradnjom održivijih odnosa u regionu te adekvatnijim i boljim pozicioniranjem u integracijskim procesima. Kriza vlasti ne smije ni u kojem segmentu i mjeri utjecati na vitalne interese države i njenih naroda", upozorio je Redžiæ.

24-06-2012 at 14:20 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

gledam ove naslove u novinama, jbga EU nam je na dohvat ruke.. ljudi otisli do Brisela i nasli kljuc za sve probleme.. ja ba.. ko da niko do sad nije znao sta nam je cinit i sta treba preduzet da se zemlja izvuce iz krize, da se stane u kraj korupciji, da se uradi nesto obecano i obecavano.. al eto, kaze BiH sada moze prionuti na posao, Zlatko kaze kreirana pozitivna atmosfera itd. itd.. Fahro kaze da dolaze bolji dani a i Dodik ko fol nesto pozitivan.. cvjeta nam politika, konacno imamo prave ljude u njoj, Europa nam siri ruke, bit ce bolje.. Inshallah..
tu i tamo moze se naletiti na clanak o haskom sudu i njegovoj sramotnoj odluci.. no comment na ovo.. u Briselu nam daju krila, u Hag-u nam ih rezu.. na sto ce sve ovo izac, 'tice znaju..
a eto i 11. Juli se blizi.. blizi i obiljezit ce se i ove godine, koliko god oni negirali i pokusavali da zaborave..
a i nas da natjeraju, da zaboravimo..

29-06-2012 at 11:24 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
Èlanovi Vijeæa ministara BiH odluèili su kupiti nove automobile. Opravdanje su našli u tome da su automobili plaæeni stotinama hiljada maraka, danas u "lošem stanju", "èesto se kvare" ili su im "veliki troškovi održavanja......." - Klix.ba


Audi A8, godište 2007, kilometraža 235 000, stanje vozila veoma loše...
Audi Q7, 2008, stanje èesti kvarovi...
Audi A6 3.2, 2007, vanjska ošteæenja
Audi A6 3.0, 2007, stanje loše
VW Tuareg 2007, visoki troškovi održavanja
VW Tuareg 2007, stanje srednje, ne zadovoljava el. sigurnost u prometu...

http://static.klix.ba/media/images/vijesti/120731066.1_mn.jpg
http://static.klix.ba/media/images/vijesti/120731066.2_mn.jpg
http://static.klix.ba/media/images/vijesti/120731066.3_mn.jpg ....
03-08-2012 at 10:11 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Veæ devet godina policija mu èuva kuæu iako tu ne živi



Sigurnosna situacija u Bosanskom Šamcu za oko 300 povratnika Bošnjaka, 200 Hrvata, danas je dobra, ali se loše živi. No, najsigurnija je kuæa Sulejmana Tihiæa. Nju još od 2003. godine 24 sata dnevno osiguravaju pripadnici Policijske stanice (PS) Bosanski Šamac, boraveæi u punktu postavljenom ispred kuæe. Niko ne zna zbog èega je tu policija veæ devet godina kada se zna da Tihiæ živi i radi u Sarajevu.

Policijski punkt pred Tihiæevom kuæom: Dnevno angažirana po èetiri policajca
- Više puta smo se pisanim putem obraæali svim nadležnim organima i institucijama s pitanjem da nam se pojasni zbog èega devet godina duga policijska zaštita za Tihiæa, za koga sada znamo da ne živi ovdje, ali odgovor nismo dobili. Mi dnevno ovdje angažiramo èetiri policajca po šest sati i ne znam dokle æemo se bez ikakve potrebe iscrpljivati na ovome - kažu u PS Bosanski Šamac.

Ovo je bio kraci izvod. Cijeli tekst mozete procitati.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/109612-sta-su-tihicu-porucili-njegovi-sugradjani-vajzovic-e-moj-mane-brzo-si-zaboravio-borce.html

04-08-2012 at 16:29 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Psovao 'mrtvog Aliju': Suljagiæev vozaè 'patosirao' šefa SDP-a u Srebrenici Hakiju Meholjiæa



On je meni psovao Zlatka Lagumdžiju, a ja njemu mrtvog Aliju, ništa strašno. Rijeè je o politièkim prepucavanjima i razmjeni mišljenja, kazao Meholjiæ

Vozaè Emira Suljagiæa, Fahrudin Hasanoviæ, nokautirao je Meholjiæa u po bijela dana u restoranu Robne kuæe „Srebrenièanka“!

Šef lokalnog SDP-a naoèigled brojnih gostiju, meðu kojima je bilo i politièara, našao se na patosu pošto je koordinatoru kampanje „Glasaæu za Srebrenicu“ i njegovom šoferu, sa kojima je sjedio za istim stolom, poruèio: „Je.... vas SDA i mrtvi Alija“!

Svjedoci incidenta, koji se dogodio prekjuèe oko 14 sati, tvrde da je Meholjiæ prije toga svom bivšem partijskom drugu iz SDP-a Suljagiæu i njegovom šoferu, koji je bio sa suprugom, psovao sve živo. Ni oni njemu nisu ostajali dužni sve dok Suljagiæev vozaè nije pobjesnio poslije pominjanja SDA i „mrtvog Alije", piše Press.

Oèevici kažu da je Meholjiæ Suljagiæu, èim su sjeli za isti sto, poèeo da prigovara da njegova kampanja ide u korist SDA, na šta je koordinator kampanje „Glasaæu za Srebrenicu" poèeo da uzvraæa. To je predsjednika OO SDP-a navelo da vièe i psuje sve dok Suljagiæev šofer burnu raspravu nije završio udarcem od kojeg je Meholjiæ pao kao pokošen!

Potom su Suljagiæ, njegov vozaè i šoferova supruga napustili restoran, dok se Meholjiæ držao za glavu, ne vjerujuæi da je „razmjenu mišljenja" završio sa rasjeèenom arkadom i velikim podlivom koji mu je skoro zatvorio oko.

Dok u policiji kažu da nisu dobili nikakvu prijavu o tuèi u restoranu robne kuæe, sam Meholjiæ potvrðuje da je došlo do „incidenta motivisanog politièkim nesuglasicama". Meðutim, on nije želio da potvrdi da ga je vozaè Emira Suljagiæa „patosirao".

- On je meni psovao Zlatka Lagumdžiju, a ja njemu mrtvog Aliju, ništa strašno. Rijeè je o politièkim prepucavanjima i razmjeni mišljenja. Ovakvih stvari æe biti još i mislim da nema potrebe da se oko toga prave velike tenzije - poruèuje patosirani Meholjiæ.


28-08-2012 at 06:23 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Amerièka kampanja s bosanskim srcem i malo priloga


Slogani politièkih stranaka vidljivi su na svakom koraku u Sarajevu [Al Jazeera] U predizborno vrijeme teško je ispasti glup – ne postoji niko ko može tu kolièinu upratiti.
Piše: Šemsudin Skejiæ

Predizborni slogani, osim što su izazov za glasaèe da ih shvate, izazov su i za novinare, sociologe, marketing struènjake... Taman da se okušam, pa ako promašim utopit æu se u tekstove koji svakako neæe biti u nekom zborniku, a ako šta pogodim mogu jeftino ispasti pametan, jer u predizborno vrijeme teško je ispasti glup – ne postoji niko ko može tu kolièinu upratiti.

SDP je malo poðonio amerièke demokrate sloganom NAPRIJED! Gledam predizbornu atmosferu u SAD, pita republikanac: „Kuda naprijed, je li kao do sada?“

Vjeèiti optimist

Kao vjeèiti optimist ne mislim da je Zlatko Lagumdžija iz posljednje posjete SAD-u kao najvrednije iz Amerike „uzeo“ slogan, nego mislim kako je to jedinstvena prilika da se Bosanci poistovjete s Amerikancima, pa makar Zlatko neæe biti zadovoljan što se poistovjeæujemo s republikancima.

SBB je, opet, malo poðonio republikance sloganom RAZVOJ I PRAVDA! Ali barem je slikom njihov plakat uspješniji od ostalih: ona mala ruèica stisnuta u pesnicu što, opet, amerièkim kulersko-tinejdžerskim pozdravom lupa u veliku pesnicu, nije loša.

Ne, nije da oni nemaju ciljnu grupu i druge grupe na koje žele utjecati nebom iza likova svojih kandidata; a sviða mi se i djetelina s èetiri lista – sve je jasno, osim da li æe i poslije ovih izbora glasaèima ostati trava, a politièarima sreæa.

Opet, kao vjeèiti optimist, mislim da ni to naše stalno tovljenje nije uzaludno, jer Narodna stranka Radom za boljitak raèuna na naše srce, ne znam za ostale organe.

Prvo je ministar, Lijanoviæ, državnim parama, finansirao reklamu za „Kupujmo domaæe“ i tu proturio slogan „KUPUJ SRCEM“, a onda je, nadam se stranaèkim parama, finansirao predizborni slogan „GLASAJ SRCEM“ i tako dobio solidan kontinuitet svoje predizborne kampanje koja traje od poèetka emitovanja reklame u kojoj se, sad vidimo, nije uzalud sam pojavio i ja, kao vjeèiti optimist, mislim da zbog njegovog dugoroènog planiranja, ova zemlja ima šanse s takvim ljudima.

SDA, iako kažu da imaju ozbiljnu marketinšku kuæu za taj posao, nikako da potrefi u žicu (upotreba žice bit æe jasnija u nastavku) glasaèa.

Godine 2006. su izašli sa sloganom „DESET NAJTEŽIH GODINA S NAMA“ i svi smo rekli jeste, taèno, nikad težih deset godina. Za tu iskrenost dobili su vlast, ali je nisu saèuvali 2010. godine kad su izašli sa sloganom „NAROD ZNA“.

Opet iskreni

Bili su opet iskreni, narod jeste znao, samo je nagrada za iskrenost izostala. Ove godine neki se bune da su slogan „SNAGA BiH“ poðonili s neke emisije, mada... kad su SDP i SBB ðonili slogane Obame i Romneya, ovi su makar ðonili s domaæih emisija – što bi rekao ministar Lijanoviæ: „Kupuj domaæe, kupuj srcem.“

Onaj plakat s narodnom umotvorinom: Doðe èovjek vedra èela i napravi èaršiju od sela, što stoji kod Trnova, vjerovatno æe poðoniti neka estradna zvijezda u usponu, za refren.

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik mogao bi napisati i stihove za strofe, pošto ne ispušta mikrofon na predizbornim skupovima otkako je poðonio pjesme Šekija Turkoviæa u jednoj od prethodnih kampanja.

Doduše, ima on i originalnih nastupa, poput onog u Srebrenici u kojem je svima koji su nezaposleni obeæao da nije bilo genocida

29-09-2012 at 14:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice