Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Vijeænik, da se primjetiti da nam je grad strahoba prljav-kad ovi iz komunalnog kontaju malo intezivirati pranje ulica  


<br /><br /><br /><br />

26-02-2008 at 13:57 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Vijeænik, da se primjetiti da nam je grad strahoba prljav-kad ovi iz komunalnog kontaju malo intezivirati pranje ulica


E moj Yugi, nekad se vazda moglo vidjeti èistaèa u Skojevskoj (2-3 puta sedmièno) kako ide sa metlom i kantom, a sada se ne sjeæam kada sam ga zadnji put vidio. Zato i nije èudo što po Slatini i drugim naseljima imamo toliko smeæa.

Doduše, praktièno se ništa ne èini na upuæivanju graðana da se uèe kulturi.

Eno ja sam prije dva dana iza svoje zgrade pokupio dvije vreæe smeæa a veæ danas opet ima nekih plastiènih flaša (svježih) i papira. Nevjerovatni su. Žao mi je što nikada ne vidim koji su to stanari pa da im to isto smeæe odnesem svaki put ispred vrata.
27-02-2008 at 14:40 | Ukljuèi u odgovor
oktobarska
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 19-12-2007
Odgovori: 32
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ima li Opcina ikakvih planova za obnovu i uredjenje Jevrejskog groblja na Bukovcicima?

S obzirom da je gdja Amira Arnon, ambasador Izraela u BiH, bila u Tuzli i da se prijatno iznenadila "Suzom", mozda bi Izraelci bili zainteresovani i da (su)finansiraju obnovu i uredjenje groblja. Mislim da je interesantno i to da se u Tuzli Jevreji i Muslimani sahranjuju jedni do drugih, i da vjerovatno nema puno gradova u svijetu koji se mogu time pohvaliti.

28-02-2008 at 10:57 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
oktobarska wrote:
Ima li Opcina ikakvih planova za obnovu i uredjenje Jevrejskog groblja na Bukovcicima?

S obzirom da je gdja Amira Arnon, ambasador Izraela u BiH, bila u Tuzli i da se prijatno iznenadila "Suzom", mozda bi Izraelci bili zainteresovani i da (su)finansiraju obnovu i uredjenje groblja. Mislim da je interesantno i to da se u Tuzli Jevreji i Muslimani sahranjuju jedni do drugih, i da vjerovatno nema puno gradova u svijetu koji se mogu time pohvaliti.


Ja sam bas zelio da postavim isto pitanje. Neki dan sam bio gore i usput sam napravio par snimaka evo kako izgleda



Da i vidio sam da ima nekoliko mezara Jevreja i muslimana zajedno. Stvarno bi bilo lijepo kad bi se malo paznje posvetilo i ovom groblju. Postavicu na putopise jos slika da vidite kakvih sve zanimljivih spomenika ima.

I kad vec pricamo o tom prostoru gore ja iso da pocistim jedan mezar i gore na Bukovicicu ima samo jedan kontejner koji nema tockice i skroz je mali. Trebalo bi postaviti pa barem dva kontejnera i da budu u ispravnom stanju. Ono je sramota zivota mi.
28-02-2008 at 12:24 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Šta se u stvari krije iza cijele ove frtutme na posljednjoj sjednici OV a vezano za navodnu podjelu Tuzle?Da li je ovaj svojevrsni galimatijas izazvan raspravom o Statutu ili je u pitanju nešto drugo? 


<br /><br /><br /><br />

28-02-2008 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Kad se vec usvaja deklaracija protiv podjele Tuzle zar ne bi trebali usvojiti i deklaraciju kojom se Kacavenda proglasava personom non grata. Dosta vise trosenja vremena na osude preuzmite konkretnije korake. Ono sto on govori i radi je 10X gore od svih drugih ataka na Tuzlu. Plus ima isturene popove glasnogovornike ispred crkve pogledati stranicu SPC-a. Zahvaljujuci njihovim saopstenjima na B 92 je objavljena vijest da ne smiju ni u mantijama da hodaju.

Vidim da u vijesti pise kako je udovoljeno volji gradjana iz nekog sela pored Tuzle koji su putem peticije moglu skupiti cirka stotinjak potpisa. Ja cu pokrenuti peticiju i stat dole na Korzo i siguran sam da cu prikupiti na hiljade potpisa. Posto vidim da se na taj nacin moze pokrenuti nesto konkretno u OV-u zar ne?

Citam da je Kacavenda bio prisutan na Svetosavskoj akademiji u Narodnom pozoristu Tuzla. Takodje je pisalo da su bile prisutne osobe iz javnog zivota. Zanima me jel neko iz opstine Tuzla bio prisutan na akademiji?

I takodje me zanima da li ste upoznati ko finansira odrzavanje te manifestacije u pozoristu?

Da razjasnim da protiv manifestacije nemam nista ali ima protiv Kacavende i nadam se iskreno da pfening iz opstinskog budzeta nije isao za ovu manifestaciju sve dotle dok mi ONO prica o suzivotu i zdravom razumu.

28-02-2008 at 16:13 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
nevenkagaragic wrote:


Kako sta zele?
Pa da zaokruze sramotne propuste opstinske vlasti-inspekcija!

Secate se informacije od prosle godine da je u Tuzli 30.000 (ili 40.000, vise se ne secam) bespravno izgradjenih objekata? Kako je to moguce? Hej, 30.000!!?

Pa ko to nije radio svoj posao ili je opet korupcija u pitanju?

Suvisno je vise o ovakvim pojavama raspravljati, pa danas je navodno bio tehnicki prijem (?!?) benzinske pumpe na Stupinama. A davno zabranjen nastavak gradnje ostalo samo crno slovo na papiru, koga ONI prave budalama? NAS gradjane, jer mi postojimo radi njih, nikako obratno.




ako je 1/4 od ovih informacija o bspravnoj gradnji istinita interesira me dali postoji gradjevinska inspekcija i koja je njena zadataæa, spreèavanje ili poticanje bespravne gradnje?po ovim informacijama izgleda da je ipak njena zadataæa da potièe bespravnu gradnju.mnogi se pitaju kako to sve funkcionira u inozemstvu, kako i dali takvih primjera ima, naravno da i ovdje postoji takvi primjeri samo su oni minimizirani i u startu se veæ sprijeèe i sankcioniraju.kazne za bespravnu gradnju su srazmjerne skoro svim taksama koje proizilaze u redovnom putu tako da se bespravno graditi i ne isplati jer na kraju i kazna i rušenje i ponovno apliciranje je preskupo, jednostavno za bespravnu gradnju nema abolicija jer je tu država gubitnik.

dali su u ovim sluèajevima inspektori isto sankcionirani ili su nagradjeni?

hvala

28-02-2008 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
oktobarska wrote:
Ima li Opcina ikakvih planova za obnovu i uredjenje Jevrejskog groblja na Bukovcicima?
S obzirom da je gdja Amira Arnon, ambasador Izraela u BiH, bila u Tuzli i da se prijatno iznenadila "Suzom", mozda bi Izraelci bili zainteresovani i da (su)finansiraju obnovu i uredjenje groblja. Mislim da je interesantno i to da se u Tuzli Jevreji i Muslimani sahranjuju jedni do drugih, i da vjerovatno nema puno gradova u svijetu koji se mogu time pohvaliti.

Nisam podugo bio na forumu; vidim puno interesantnih tema, pa i pitanja.
Na neka bih rado odgovorio, ali vecina se ticu opcinske izvrsne vlasti ili konkretnih institucija, preduzeca i pojedinaca.
Cini mi se da bi bilo dobro, barem ovdje na forumu, uvesti praksu da, ako vec nemamo konkretan odgovor vijecnika, ili nekog drugog, ko bi mogao biti nadlezan i informiran, navedemo onog ko je najodgovorniji.
Za ovo pitanje, recimo, morali bismo utvrditi ko, ustvari, i po zakonu, brine o jevrejskom groblju. Ono bi mozda moglo biti i neki vid kulturno istorijskog spomenika, a zasluzuje mnogo vecu paznju nego dosad.
Zbog manjkavosti i zastarjelosti zakona o pogrebnoj djelatnosti nisu jasno definisane te obaveze, a Tuzla, osim starih grobalja, ima jos vece probleme sa novim grobljima i sahranjivanjem.
Pitanje stvarno zasluzuje paznju, vjerujem da slicno misle i u opcinskim sluzbama, ali opcinsko vijece nije dosad razmatralo niti usvojilo konkretan plan ulaganja i obnove za to, kao ni za druga tuzlanska groblja i mezarja.
Vjerujem da se u nacelnikovom kabinetu i opcinskim sluzbama o ovome moze mnogo vise saznati, posto je i vijece, u nekoliko navrata, razmatralo informacije o postojecim grobljima i o mogucnostima za izgradnju novih.
Sigurno ce, ako bude ponuda za pomoc i za obnovu Jevrejskog groblja, one biti prihvacene.

03-03-2008 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Šta se u stvari krije iza cijele ove frtutme na posljednjoj sjednici OV a vezano za navodnu podjelu Tuzle? Da li je ovaj svojevrsni galimatijas izazvan raspravom o Statutu ili je u pitanju nešto drugo?

Mislim, oboje.
Rasprava o Statutu je pokazala mnoge zelje i namjere, ukljucivo i one neprihvatljive, pa je iskoristena da suprotstavljene opcije iznesu i adresiraju mnogo vise od onoga sto je statutarna nedleznost i problematika.
03-03-2008 at 10:14 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
cupo wrote:
Kad se vec usvaja deklaracija protiv podjele Tuzle zar ne bi trebali usvojiti i deklaraciju kojom se Kacavenda proglasava personom non grata. Dosta vise trosenja vremena na osude preuzmite konkretnije korake. Ono sto on govori i radi je 10X gore od svih drugih ataka na Tuzlu. Plus ima isturene popove glasnogovornike ispred crkve pogledati stranicu SPC-a. Zahvaljujuci njihovim saopstenjima na B 92 je objavljena vijest da ne smiju ni u mantijama da hodaju.
Vidim da u vijesti pise kako je udovoljeno volji gradjana iz nekog sela pored Tuzle koji su putem peticije moglu skupiti cirka stotinjak potpisa. Ja cu pokrenuti peticiju i stat dole na Korzo i siguran sam da cu prikupiti na hiljade potpisa. Posto vidim da se na taj nacin moze pokrenuti nesto konkretno u OV-u zar ne?
Citam da je Kacavenda bio prisutan na Svetosavskoj akademiji u Narodnom pozoristu Tuzla. Takodje je pisalo da su bile prisutne osobe iz javnog zivota. Zanima me jel neko iz opstine Tuzla bio prisutan na akademiji?
I takodje me zanima da li ste upoznati ko finansira odrzavanje te manifestacije u pozoristu?
Da razjasnim da protiv manifestacije nemam nista ali ima protiv Kacavende i nadam se iskreno da pfening iz opstinskog budzeta nije isao za ovu manifestaciju sve dotle dok mi ONO prica o suzivotu i zdravom razumu.

Cupo, mozemo se sloziti s tobom, pomenuti da je bilo slicnih prijedloga i ranije, ali da Vijece nije pravo mjesto za raspravu i raspirivanje konflikta o ovim pitanjima. Vjeri, pa i politici, ni visokoj ni onoj najprizemnijoj, ne bi trebalo da je mjesto u predstavnickom tijelu lokalne zajednice, koje je nadlezno uglavnom za komunalne probleme. A optuzuju ga i proglasavaju odgovornim skoro za sve.
Ovo o cemu govoris je drzavno pitanje, a vjerovatno ima ponesto i za haski sud.
Vjerske svetkovine sigurno se finansiraju iz vjerskih institucija i fondova, a drugo je pitanje odakle im lova . To se na drzavnom nivou mora urediti zakonom, a u Tuzli se vjerskim institucijama pomagalo prvenstveno kod ocuvanja kulturno-istorijskih vrijednosti i spomenika.
No, zbog iskrenih vjernika, zbog onih kojima tradicionalne i vjerske vrijednosti znace vise nego tebi i meni, kao i zbog uvazavanja i ocuvanja tuzlanske tolerancije, moramo ponekad progutati i zazmiriti duze i vise nego sto to cine drugi. Prije svega, ako nema nikakvih zakonom zabranjenih radnji.
A zbog ugrozavanja pravde i morala, kao i radi njihove odbrane, dobro dodju i ovi forumi, kad zakazu oni cija je to osnovna briga.

[Edited by vijecnik on 03-03-2008 at 12:24 GMT]
03-03-2008 at 10:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice