Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Irac wrote:
...Evo prošle dvije sedmice nakon poziva nadležnoj službi i NIŠTA


Ako si dobio neku informaciju ili obecanje, pa to nije provedeno, molim te da se javis PPom.
Posto sam vec, na tu temu, postavljao nekoliko pitanja pismeno, mogu ih i ja nazvati.
26-04-2008 at 12:08 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Dragi moj vijeænièe, naprosto ne mogu a da ne odreagujem na neke navode iz tvog posta mada mi je savršeno jasno da je sve što si iznio vezano za rješavanje problema putne infrastrukture taèno.Naime ono što mene iritira je ta famozna kategorizacija puteva prema kojoj se i djeli nadležnost odnosno obaveza održavanja istih.Uzmimo evo za primjer famoznu Skojevsku o kojoj je nekoliko diskutanata govorilo i koja se zaista nalazi u katastrofalnom stanju.Ona se nalazi u užem gradskom jezgru i u naselju kome gravitira veliki broj stanovnika našeg grada i zaista mi je neshvatljivo da se ovaj problem ne riješava zbog te famozne kategorizacije odnosno èinjenice da su za tu putnu komunikaciju nadležne kantonalne strukture vlasti.Ako ta gospoda iz kantona ne želi da se upusti u realizaciju ovog projekta neka to riješi opæina iz svojih budžetskih sredstava pa nek se poslije natežu sa kantonom oko prebijanja duga.Graðanima je više na vrh glave da slušaju ta natezanja oko raspodjele nadležnosti.Neka dakle opæina to riješi a graðani æe na izborima znati valjda cijeniti tu èinjenicu. 


<br /><br /><br /><br />

26-04-2008 at 12:25 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
...savršeno je jasno da je sve što si iznio vezano za rješavanje problema putne infrastrukture taèno.Naime ono što mene iritira je ta famozna kategorizacija puteva prema kojoj se i djeli nadležnost odnosno obaveza održavanja istih.Uzmimo evo za primjer famoznu Skojevsku o kojoj je nekoliko diskutanata govorilo i koja se zaista nalazi u katastrofalnom stanju.Ona se nalazi u užem gradskom jezgru i u naselju kome gravitira veliki broj stanovnika našeg grada i zaista mi je neshvatljivo da se ovaj problem ne riješava zbog te famozne kategorizacije odnosno èinjenice da su za tu putnu komunikaciju nadležne kantonalne strukture vlasti.Ako ta gospoda iz kantona ne želi da se upusti u realizaciju ovog projekta neka to riješi opæina iz svojih budžetskih sredstava pa nek se poslije natežu sa kantonom oko prebijanja duga.Graðanima je više na vrh glave da slušaju ta natezanja oko raspodjele nadležnosti.Neka dakle opæina to riješi a graðani æe na izborima znati valjda cijeniti tu èinjenicu.

Yugi, cini mi se da ti o pravu znas vise od mene, pa mozes, vjerovatno, potvrditi da je raspodjela nadleznosti jedan od prvih uslova dobrog funkcionisanja vlasti. Gradjani mogu biti zbunjeni i ogorceni, ali vlast MORA RADITI PO ZAKONU. I odgovarati za ono sto uradi ili ne uradi.
Uostalom, ne trebamo dramiti ovoliko nad jednom ulicom, ima ih jos, koje su mozda i gore, al´ ih niko nije spomenuo. I kantonalnih i opcinskih. Zna se ko je odgovoran, pa cak i krivicno, za slucaj da stanje puta uzrokuje neku tesku nesrecu. Sacekajmo par dana, pocela je gradjevinska sezona, ili upitajmo nekog u Kantonalnoj direkciji, mozda je put predvidjen za sanaciju. Ja mislim da je projekat gotov; vec lani je razmatrano prosirenje ceste (do kasarne), sa po dvije kolovozne trake u svakom smjeru, (dogovore su vodili opcinska sluzba i Direkcija), ali bi trebalo skratiti i Siljato brdo, no o tome stvarno treba pitati one koji su bolje informisani i odgovorni. Mozda Sunce nesto zna, na Tuzlarijama je sve vise vijesti iz vlade kantona?
26-04-2008 at 17:12 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Zasto niko ispred opstine Tuzla nije bio u nedjelju na ispracaju civilnih zrtava rata iz Bratunca? To mi je sramota zaista.

Da li u opstini Tuzla postoji odjeljenje koje je zaduzeno da prati sta se pise o Tuzli. Iz SPC-a Tuzla svakodnevno se plasiraju lazi, neistine i huskacki govor. Pogledati drugi post na ovom linku

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=561389&MsgID=563019#563019

Za Kacavendu sam vec dobio odgovor da treba da zmirimo pa me zanima jel treba i na ovo sve napisano i receno da zmirimo?

12-05-2008 at 08:55 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Postovani Vijecnice,
Znam da nije u vasoj nadleznosti ovo pitanje, ali ste vi svakako dosta blizi strukturama lokalne vlasti ili politickim partijama. Naime, svi znamo da je ex pomocnik ministra za nauku i obrazovenja, Halilovic, morao otici sa svoje duznosti u zatvor radi odsluzenja kazne.Ukoliko niste upoznati, na njegovo mjesto je postavljana da radi izvjesna gospodja koja je premjestena se jedne druge funkcije iz Kantonalnog Ministarsva, a "dogovoreno je" da se kriminalac tj. Halilovic nakon 7 mjeseci odsluzenja ZATVORA vrati i preuzme mjesto gospje koja trenutno obavlja duznst pomocnika ministra obrazovanja. Zanci ovdje imamo dvije zlopuotrebe - raspisan konkurs za mjesto Pomocnika ministra obrazovanja i nauke i vec se zna da ce doticna gospodja sotati na tom mjestu i drugo: cuvanje mjesta Halilovicu.
Da li je to legalno (naravno da nije, al´ eto) i da li vi mozete provjeriti ove navode?



Dragi Vijecnice, evo citirao sam sam sebe a radi jednog pitanja prije nesto vise od mjesec dana. Da li znate da li se ostvarilo ovo sto smo tada pomenuli?
12-05-2008 at 12:42 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Dragi Vijecnice, evo citirao sam sam sebe, a radi jednog pitanja prije nesto vise od mjesec dana. Da li znate da li se ostvarilo ovo sto smo tada pomenuli?


Dragi Coa, i ostali, kojima nisam odgovorio,
odgovor je: Ne znam.
Na ovom topicu, prihvatajuci uvodni post, koji je Sunce napisala, uglavnom sam pokusavao odgovoriti na pitanja iz domena, kojim se bavi Opcinsko vijece Tuzla. Tvoje pitanje se odnosilo na jednog, ili dvoje, sluzbenika iz kantonalne izvrsne administracije. Vjeruj, citao sam prosli put sta si pitao, malo me zaintrigiralo, kao i tebe, ali se dalje nisam raspitivao. Ovakve pojave (bez obzira da li je navod istinit) nisu rijetke, ali se njima nadlezni nedovoljno bave. A moje (nenadlezno) propitivanje zahtijevalo bi znatno vise vremena, nego ovi odgovori. Da bih pitao, morao bih znati bar malo vise; znati tvoj identitet; biti obavijesten ili npr. profesionalno zainteresiran; provjeriti kome pitanje treba uputiti... pa onda zakljucim da i ne moram odgovoriti bas na svako pitanje, pogotovo sto imam obaveze na poslu, kao i vijecnicke nadleznosti, koje tesko stignem obaviti.
Slicni su razlozi i kad ne uspijem odgovoriti na pitanja iz domena opcinske izvrsne vlasti, dakle: ili ne znam, ili nisam nadlezan za detaljne provjere.
Za Cupu, kratko, siguran sam da nadlezna opcinska sluzba prati sta mediji objavljuju o Tuzli.

13-05-2008 at 08:23 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

E pa Vijecnice upavo se obistinilo ono sto sam napisao prije vise od mjesec dana. Odnosno, uradjeno je sto je vec unaprijed bilo dogovoreno ,a konkurs je ovo radno mjesto je bio samo farsa.
Znaci ona "gospodja" koja se pominjala tada se zove Mersija Jahiæ i bas kao sto se tada shepkulisalo postavljena je za pomoænicu ministrice za obrazovanje i nauku, a na njeno mjesto ce doci onaj alkos nakon odsluzenja kazne. Cudi me da SDP ili BOSS ili neka druga stranka nisu ovo prokuzili. Mogli bi ih dobro "oplesti" za shtimanje pozicija. Valjda je to dokaz da svi imaju medjusobne "deal".

13-05-2008 at 11:57 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - ycx
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Yugi, cini mi se da ti o pravu znas vise od mene, pa mozes, vjerovatno, potvrditi da je raspodjela nadleznosti jedan od prvih uslova dobrog funkcionisanja vlasti. Gradjani mogu biti zbunjeni i ogorceni, ali vlast MORA RADITI PO ZAKONU. I odgovarati za ono sto uradi ili ne uradi.
Uostalom, ne trebamo dramiti ovoliko nad jednom ulicom, ima ih jos, koje su mozda i gore, al´ ih niko nije spomenuo. I kantonalnih i opcinskih. Zna se ko je odgovoran, pa cak i krivicno, za slucaj da stanje puta uzrokuje neku tesku nesrecu. Sacekajmo par dana, pocela je gradjevinska sezona, ili upitajmo nekog u Kantonalnoj direkciji, mozda je put predvidjen za sanaciju. Ja mislim da je projekat gotov; vec lani je razmatrano prosirenje ceste (do kasarne), sa po dvije kolovozne trake u svakom smjeru, (dogovore su vodili opcinska sluzba i Direkcija), ali bi trebalo skratiti i Siljato brdo, no o tome stvarno treba pitati one koji su bolje informisani i odgovorni. Mozda Sunce nesto zna, na Tuzlarijama je sve vise vijesti iz vlade kantona?



što se tièe Skojevske, istina je da je bilo nekih razgovora izmeðu opštinskih službi i kantona, meðutim niko nema više informacija.

Slažem se da bi to Sunce lako mogla iskopati i objaviti samo sa jednom posjetom odgovarajuæim službama u kantonu.

Elem, Sunce do tebe je
13-05-2008 at 12:22 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

pitanje za vijecnika,da li je istina da se na brcanskoj malti,tj do trznog centra,tj do auto centra pravi i novi objekat?al naravno bez parkinga?

13-05-2008 at 15:07 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
primus wrote:
pitanje za vijecnika,da li je istina da se na brcanskoj malti,tj do trznog centra,tj do auto centra pravi i novi objekat?al naravno bez parkinga?




nisam vijecnik, al cu rado podijelit svoje informacije s tobom po kojim se na brcanskoj malti, tj do trznog centra, tj do auto centra tj na onom jedinom preostalom slobodnom metru kvadratnom pravi zgrada.. cini mi se da neka firma pravi svoj objekat (znaci nista stambeno-poslovno, trzni i to..) nego cisto poslovno.. parking nemaju gdje izgradit al se iskreno nadam garazi.. tamo je stvarno stvarno neophodna!
13-05-2008 at 15:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice