Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
... pitanje vezano za riješavanje prostora na Stupinama izmeðu zgrade B9 i novog tržnog centra...

Nemam svjeze informacije, ali cemo ih dopuniti, prvom prilikom.
To je prostor, na kojem je, po regulacionom planu, bila predvidjena gradnja objekta B-10. Poslije (puno) godina gradnje objekata do broja 9 i trznog centra (od kojih posljednji jos nisu dobili upotrebne dozvole, niti platili sve propisane naknade) za B-10 vise nije ostalo dovoljno prostora.
Pretpostavljam da bi nova namjena, po zamisli tuzlanskih urbanista, trebala biti za kompleks garaža. Možda je taj prostor cak i bio na licitaciji, ali se, kao sto znas, dosad niko nije javljao na oglase za gradnju ovakvih objekata.
Potpune informacije bi se trebale traziti u sluzbama za imovinsko-pravne poslove i za prostorno uredjenje i zastitu okoline, mada nisam siguran da i oni znaju ko vodi brigu o zastiti od zmija. Gradjani, koji su to vidjeli, trebali bi poslati predstavku sa vise podataka, vjerujem da bi Civilna zastita ili Vatrogasna brigada poslali ekipu, i dosad su reagovali kad nema nadleznijih.
Usput, mala opaska: Brigu o sigurnosti gradjana mora voditi drzavna vlast (ukljucujuci i opcinsku), ali odgovorni su i vlasnici objekata i prostora, sa kojih dolaze izvori nesigurnosti. Njih bi, opet, trebale nadzirati inspekcije i policija, a sankcionisati sudovi. Mi u OV Tuzla donosimo tek poneki opcinski akt, saglasno vazecim zakonima. Sve zajedno, ustrojava se jako sporo.
Pomenuti prostor ( a slicnih ima jos), ocito, treba kultivisati ili licitirati radi gradnje, sto bi se uskoro moglo ocekivati prema tempu razvoja tog dijela grada.

20-05-2008 at 08:37 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
primus wrote:
ma cujem da u zagrebu samo o tome raspravljaju,nesto kao gradjevinsko-urbanisticki plan,mislim
ak grijesim sory
mozda se kod nas drukcije zove

GENERALNI URBANISTIÈKI PLAN je, prema hrvatskim zakonima, nesto sto odgovara nasem Prostornom planu (i kod njih se, vjerovatno, nekad tako zvao).
Mi jos nemamo takve (nove) urbanisticke dokumente za gradove, jer su se prije njih morali uraditi planovi visih drzavnih nivoa. Tako je Prostorni plan TK usvojen prije cca 2 godine; vec neke dijelove moraju mijenjati (mislim da je dostupan na internetu). Predratni planovi, ukljucujuci i tuzlanski, su istekli (oko 2000.god ili prije), ali se djelimicno koriste, uz neophodno ukljucivanje strucnih komisija, radi sagledavanja stanja na terenu i strucne ocjene (starih ili novih rjesenja) i zahtjeva investitora.
Nisam strucnjak, pa sam malo pojednostavio, mozda i pogrijesio, ali se nadam da cemo i mi sto prije doci u fazu da intenzivno raspravljamo o nasem GUPu (za kojeg rekoh da se radi pod nazivom Prostorni plan opcine).
20-05-2008 at 11:11 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:


Usput, mala opaska: Brigu o sigurnosti gradjana mora voditi drzavna vlast (ukljucujuci i opcinsku), ali odgovorni su i vlasnici objekata i prostora, sa kojih dolaze izvori nesigurnosti. Njih bi, opet, trebale nadzirati inspekcije i policija, a sankcionisati sudovi. Mi u OV Tuzla donosimo tek poneki opcinski akt, saglasno vazecim zakonima. Sve zajedno, ustrojava se jako sporo.
Pomenuti prostor ( a slicnih ima jos), ocito, treba kultivisati ili licitirati radi gradnje, sto bi se uskoro moglo ocekivati prema tempu razvoja tog dijela grada.



Moram priznati da si me sad malo i zbunio ovom konstatacijom kako dio odgovornosti snose i vlasnici prostora sa kojih dolazi nesigurnost.Ja koliko znam vlasnik prostora o kome sam govorio je opæina Tuzla
Ono što je meni najèudnije u cijeloj prièi oko tog prostora je to da se ishitreno donijela odluka da se taj prostor ogradi.Naime prostor je bio kultivisan, zasaðena je trava i jedan broj sadnica i sve je izgledalo sasvim pristojno do momenta dok se neko nije sjetio da to ogradi.Jasno mi je da æe taj prostor biti iskorišten za gradnju neèega ali ograda se mogla staviti neposredno prije gradnje. 


<br /><br /><br /><br />

20-05-2008 at 11:25 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Ja koliko znam vlasnik prostora o kome sam govorio je opæina Tuzla
Ono što je meni najèudnije u cijeloj prièi oko tog prostora je to da se ishitreno donijela odluka da se taj prostor ogradi...
i sve je izgledalo sasvim pristojno do momenta dok se neko nije sjetio da to ogradi. Jasno mi je da æe taj prostor biti iskorišten za gradnju neèega ali ograda se mogla staviti neposredno prije gradnje.

Nisam se posebno bavio stanjem unutar ograde, ti ocito znas vise. Ako si u pravu sto se tice vlasnistva, onda je, naravno, opcina odgovorna. Imam dojam da je ograda postavljena bas s namjerom da se pristupi gradnji, pa da se nesto izjalovilo. To zahtijeva istrazivanje, a i vrijeme (Napisah, ima jos takvih prostora, a vjerovatno si vidio, tuzlanska groblja su u slicnom stanju). Vjerovatno ce izgradnja brzo uslijediti, rekoh, provjericemo. Problem je sto unutar, pa i izvan nekih radilista nije sigurnije. Vidimo se, ili pisemo ovdje, ili pp-om.

20-05-2008 at 12:10 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Barake u Si-selu
Bez chatanja molim

citat:
tosamja wrote:
Da li postoje ikakvi planovi za barake u Si-selu. Postoje glasine...

Sugestija ClickMe-a je dobra, mozda se jos treba raspitati i kod one 2 sluzbe (imovinsko-pravna i prostorno-ekološka, ali ne bas u pogledu glasina).
Ne vjerujem da postoje konkretni planovi, ni za ove, ni za druge preostale barake u Tuzli, sem ako vlasnici ili potencijalni investitori nisu pojedinacno nesto naumili.
Vjerovatno ce se time baviti Prostorni plan, nacelno, a detaljna se razrada moze ocekivati u regulacionim planovima. Ali, to vlasnike i investitore uglavnom nece obavezivati u pogledu rokova.
20-05-2008 at 12:23 | Ukljuèi u odgovor
tosamja
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-11-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - Barake u Si-selu
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Hvala na odgovoru. U sustini nista od toga dok se nekome "s parama" ne svidi lokacija.........
20-05-2008 at 19:29 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - X - sad
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Hoæe li se ikada raditi nastavak Južne magistrale od Ši Sela prema Slavinoviæima?!
Postoje li neki planovi ili nešto slièno jer sadašnji tranzit prolazi kroz Brèansku maltu i to nije ni malo dobro?!Hvala

Ta saobracajnica je jedan od vaznijih, skupih, projekata, cije kasnjenje vec sad ugrozava normalno funkcionisanje grada. Planirana je, prema GAP metodologiji, u programu kapitalnih investicija opcine, ali posto ta saobracajnica potpada pod nadleznost Federalne direkcije za ceste, traba cekati da je i oni planiraju. Ne znam, i ne vjerujem, da su je planirali u naredne 2-3 godine, sto znaci da cemo saobracajnicu cekati jos barem 4-5, nazalost. Volio bih da nisam u pravu, ili da nisam dobro informisan, ali prema iskustvu sa rekonstrukcijom petlje S. Brod i dionice do bolnice u Kreki - mrka kapa.
Ako treba nesto poblize, raspitacu se kod Keme Kurevica, siguran sam da on, u ime opcine, svaki ovakav projekat pokusava kandidovati i iskamciti sto prije.
Zasad opcinski prioriteti, u pogledu gradnje i finansiranja, ostaju vodosnabdijevanje, kanalizacija i grijanje, a zbog strukture prostora i tla, (pre)velika sredstva se moraju izdvojiti za odrzavanje postojece infrastrukture.
Nista bez kredita, no, iako Tuzla nije prezaduzena, tesko dolazi u priliku da ovakve projekte efikasno rjesava. A kod nadleznih u FBiH i TK, bez obzira koliko doprinosimo budzetima, mi nismo u vrhu prioriteta.
26-05-2008 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Prosle sedmice sam poslovno boravio u Osijeku. U Osjeckoj opcini sam tokom razgovora dosao do infomacija da po EU standardima (znaci moraju se usaglasiti Hrvatski sa EU standardima) sve benzinske pumpe koje su u urbanom dijelu gada moraju biti izmjestene (ekoligija, zastita zdravlja gradjana , sigurnost itd.). Eh fazon je sto to izmjestanje placa Opcina (i zupanija i drzava), a na osnovu proracuna "eksperata" koji su u stvari najvise u talu sa vlasnicima benzinskih crpki ilit pumpi (njihove vrijedosti i tako slicno). Obzirom da nas SIGURNO ceka sve ovo isto da se desi, onda trebamo biti realni da je "neko" vec unaprijed sve ovo postojece "isplanirao" (pumpa na Stupina,a i na Ircu). Bice tu dobrih para.

26-05-2008 at 14:32 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - d
Bez chatanja molim

Èitajuæi komentare iz dijela Vijesti sa Tuzlarija, podsjeti me jedan od njih na pitanje Zelenog vala.

Istina je da se to obeæavalo veæ mnogo puta i da su bili spominjani i neki rokovi (do kraja godine 2007, do marta 200 a nikada se nisu i ispoštovali.

Volio bih kada bi drug vijeænik ili neko drugi ko ima moguænosti, provjerio dokle se sa tim stitglo i kada æemo napokon imati u funkciji.

27-05-2008 at 07:20 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Prosle sedmice sam poslovno boravio u Osijeku. U Osjeckoj opcini sam tokom razgovora dosao do infomacija da po EU standardima (znaci moraju se usaglasiti Hrvatski sa EU standardima) sve benzinske pumpe koje su u urbanom dijelu gada moraju biti izmjestene (ekoligija, zastita zdravlja gradjana , sigurnost itd.). Eh fazon je sto to izmjestanje placa Opcina (i zupanija i drzava), a na osnovu proracuna "eksperata" koji su u stvari najvise u talu sa vlasnicima benzinskih crpki ilit pumpi (njihove vrijedosti i tako slicno). Obzirom da nas SIGURNO ceka sve ovo isto da se desi, onda trebamo biti realni da je "neko" vec unaprijed sve ovo postojece "isplanirao" (pumpa na Stupina,a i na Ircu). Bice tu dobrih para.




Sumnjam prijatelju da je to EU zakon jer sta je tih benzinski pumpi po Njemackoj i to u centru grada,nezna im se broj...Mozda sad ove nove sto se grade da moraju neke standarde imat al stare pumpe koje su u gradu 20 i vise godina sta s njima?
Npr-Energopetrolova kod ekonomske u Tuzli i tako te pumpice...tu su preko 30 godina i sad nekom smetaju...mozda tajkunima a ne zakonu...
27-05-2008 at 08:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice