Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Kod nas ljudi 8pardon, forumasi) pljuju prije nego neko i pocne raditi posao. Ne cekas se da se vidi hoce li ili nece uspjeti,da neko eto topocne raditi, ne - covjek ni stupio na duznost,a ono svi vidoviti Milani i babe gatare vec znaju da nece uspjeti. A, Barbarez (zavidne trenerske karijere)kao bi uspio, on je karakter. Kakav to karakter igra utakmicu protiv celnika Saveza i najveci je bio njihov kriticar (s pravom) a onda preko noci ide s istima da se nudi i moli ih da bude selektor. Na noge im dosao, istom onom gadu Usanovicu i ostalima da ih moli. To je ponizavajuce. Kad je vec bio kontra njih trebao je to i ostati do kraja kao Papac, pa kad odu (valjda i to bude) onda da se kandiduje ko covjek (nije mu sto godina ko Ciri ima fore, a mogao bi malo koga i trenirat' prije toga - da se vidi da nije ko Susic )Ovako je pos.ro, pa polizo sto je rekao.

Pape tek ako ne uspije treba ga kritikovati, al' naravno, ne moras ni pocet' posao da te forumi popljuju. Sto se tice legendi, porediti Barbareza i Susica je smijesno, reputacija Susica u Evropi je daleko veca i tu cemo u startu po ugledu u fudbalskim krugovima imati jace ime nego da je izabran Barba.

Usput, nek' se dese dvije-tri pobjede, Pape ce biti opet car, sah, heroj, (kao sto i jest legenda), takav smo narod...I Ciro je sve to bio pa preko noci zadnje g.ovno...Nikad ovakvi necemo ni na EP ni na SP, nismo ni zasluzili...

Ciro o tome:

Kina e 14. februara ui u 4707. godinu, u godinu Tigra. Ali, Kina jo ni ne zna da zapravo ulazi u godinu ire. Kao to ni Bosna nije znala da je finale svjetskog prvenstva ve odigrano u Zenici, protiv Portugala! I gle apsurda, u Bosni su ga proglasili trenerom godine i otkazali mu saradnju. arija je okrutna

Toliko sam razoaran da nikad vie u ivotu neu otii u Sarajevo, rekao je iro, koji je odbio otii na dodjelu nagrade za trenera godine jer ga je jedan portal prozvao manipulatorom.

Odjednom mi nita nije jasno. Kad su poeli sumnjati treba li iro ostati istog asa sam znao da moram otii! Ne elim im dati gut da me pljuju, makar je 90 posto raje i danas za mene. I sad su izabrali Safeta Suia, uglaenog pariskog gospodina, koji e na selektorskom poloaju izdrati krae nego to ja mogu biti pod vodom. Otii e nakon prvog nesporazuma

O okrutnosti arije iro kae:

to vie upoznajem neke ljude, sve sam uvjereniji da nisu ni zasluili svjetsko prvenstvo. Jedva su ekali da popuimo od Portugala, a prije toga su mi pjesme pjevali Upoznao sam ja ariju jo u danima kad sam bio prvak Jugoslavije u skijanju. ekali su me u Travniku sa pleh-muzikom, a iza lea su govorili: Gdje e jado biti prvak, ni koulje nema, prvi je samo zato jer je Slovenac pao.

I zakljuak:

Djeco, ne bojte se ni komunizma ni kapitalizma, najopasniji je seljacizam!

[Edited by mosnik on 30-12-2009 at 23:56 GMT] 

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
30-12-2009 at 23:52 | Ukljui u odgovor
mosnik

S jednog drugog foruma o Papetovim 'neuspjesima' kao trenera:

Prvi posao mu je bio u Cannesu u sezoni 1994-95, a ostvario je plasman u Intertoto kup. A u toj sezoni, u prvom kolu Kupa UEFA je izbacio turski Fenerbahe ukupnim rezultatom 9:1 (4:0, 5:1).

Od 1996. do 1998. godine vodio turski Istanbulspor, ekipu koja je godinu ranije ula u Prvi ligu Turske, a on ih je odveo 1997. do 6. mjesta, a godinu dana kasnije do 4. mjesta i plasmana u Evropu.

Kasnije je vodei Al Hilal Riyad 2000. godine osvojio Superkup Azije, te Arapski Kup Kupova.

Posljednji klub za koji je Pape radio je bio Ankaraspor u sezoni 2007/08, doao je tamo u 25. kolu u trenutku kada je Ankaraspor bio na 15. mjestu na tabeli, a Pape ih je vodio do kraja i zavrio na DESETOM mjestu. Nakon ega je sam otiao, jer nije bio zadovoljan ambicijama kluba.

Al, eto raja zna da su Barbarez, Sliskovic, Hadzibegic, Bazdarevic imali bolje uspjehe, osvojene brojne titule, kupove i da je trebalo nekog od njih za selektora, sta da se radi, plaho su to trofejni treneri...

31-12-2009 at 00:09 | Ukljui u odgovor
mosnik

Ivica Osim: "Pape e eljeti atraktivnu igru!"
Nakon Fuada Muzurovia, koji je jedan od najzaslunijih za razvoj Safeta Suia u vrhunskog igraa, veliki udio u tome ima i legendarni Ivica Osim, koji je Papeta vodio kao selektor Jugoslavije na Mundijalu 1990. godine.

vabi je Pape tada bio jedan od kljunih igraa, a ostae upamen i po tome to je postigao najbri gol Svjetskih prvenstava u utakmici protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata...

udan narod

"Nekad sam ja njemu bio selektor, sad je on meni", kae za Osloboenje je na poetku razgovora Osim i dodao kako bi igrai i javnost sada napokon trebali biti zadovoljni izborom...

"Ako sada nisu sretni, ja ne znam kada e biti. Svi su dobili ono to su i eljeli", smatra vabo, koji o Papetu ima samo rijei hvale... Divan, pametan, a ono to je najvanije je...

"Ima dobru ekipu, koja se afirmirala pod vodstvom Miroslava Blaevia. Pokazali su da mogu i sada je na Suiu da nastavi taj trend."

Osim jo nije razgovarao sa svojim nekadanjim igraem, jer nije imao telefonski broj, ali svakako e mu estitati na izboru, a na upit eli li mu dati koji savjet "traus sa Grbavice" kae da nema namjeru ikoga savjetovati, osim ukoliko mu se ne zatrai savjet.

"Vjerovatno emo sjesti na kafu kada doe", kae nam Osim, koji priznaje da nije oekivao smjenu Miroslava ire Blaevia sa selektorske stolice. Meutim...

"Sve je to naa klasika. S obzirom na to kako su se stvari odvijale na poetku nije bilo za oekivati da se to desi. Pisalo se samo najbolje, ali onda se preko noi sve prebrisalo. Naalost, to je naa stvarnost. Nama kao da treba okantnih stvari da bismo se odrali, ali to nije dobro za fudbal. Pred Safetom je sada da povrati tu atmosferu i taj imid, to e mu zapravo biti i veliki dio zadatka, jer mi smo udan narod. Vjerovatno sada mnogi oekuju da je sve odmah kako treba, ali svi znamo da to ne ide ba tako. Sreom, Sui je pametan momak i uvjeren sam da e znati izbjei sve zamke koje se budu postavljale pred njega. Ne treba mu da se pone busati u prsa - ja sve znam i sve mogu, jer nije to ba tako."konstatuje Osim za Osloboenje.

Osim je uvjeren kako je Pape pratio deavanja oko reprezentacije te da je dovoljno upoznat sa svim...

"On je sve to kriom pratio, ispod oka je gledao, ba onako kao kad je bio igra. Tada je vidio to drugi nisu mogli i vjerujem da je i sada isti, pogotovo jer je pristao da vodi reprezentaciju. Oito je vidio ansu da se plasiramo na EP, a najbolje i najtee e biti to to se mora potvrditi. Igrai moraju biti svjesni da Safet nee igrati za njih, mada bi neki mogli i sada od njega neto nauiti, ali isto tako moraju znati, iza lea imaju ovjeka koji e ih znati sauvati i da mu moraju vjerovati."

Na upit da u kratkim crtama opie Suia kao igraa, Osim je rekao kako ga je "bolje imati za suigraa i igraa nego za protivnika".

Kao igra Pape je bio neprikosnoven, emu svjedoi i naslov najboljeg igraa BiH svih vremena u UEFA izboru. Meutim, sada e imati posve drugaiju ulogu - selektorsku, to mu je prvo takvo iskustvo.

"Vjerujem da je pohvatao sve konce i da e insistirati na atraktivnoj igri. Naravno, moramo saekati da vidimo ta e se deavati, jer mnogo toga zavisi i od toga koga emo dobiti u grupi. Ne treba letjeti pred rudu, ali vjerujem da e Sui reprezentaciji nametnuti stil koji je i sam gajio - lepravost. Mi smo uvijek imali puno takvih igraa, to treneru moe predstavljati problem. Meutim, Safet je ve proao taj, da ga nazovem, krini put, jer je bio jedan od onih koji je diskutabilan, tako da mislim kako e mu to iskustvo pomoi u voenju reprezentacije."

Danas se u nogometnom svijetu vode polemike mogu li u istoj ekipi igrati Misimovi i Pjani, ili Kranjar i Modri, dok je u reprezentaciji Jugoslavije, koju je sa klupe predvodio upravo Ivica Osim, u poetnoj postavi igralo po nekoliko genijalaca - Sui, Stojkovi, Savievi, Boban, Prosineki... to je u dananjem nogometu gotovo nezamislivo...

Prednost

"Nesrea u fudbalu je to protivnici vide svoju prednost u takvoj igri. Sve su to bili genijalci, ali ti su igrai i obino najslabije take u ekipi. To je tada bio veliki rizik i zbog toga sam imao dosta problema, jer su me svi osudili, ali ovjek mora nekad neto probati. To je bilo moje iskustvo i to nekad moe jako dobro funkcionisati. Safet je sve to proivio i doivio i moe najbolje prenijeti svojim igraima. Ima veliki potencijal u ekipi i mora ga pokuati iskoristiti. Ne smije se odmah traiti neki alibi, pogotovo ne igrai, jer oni moraju biti spremni da ne mogu ivjeti od karizme. Pape im mora izbiti iz glava razmiljanje hoe li igrati od prve minute ili ne. Ti moe igraa na terenu krivo rasporediti, to je uvijek rizik, ali daj Boe da oni igraju u istoj formi na pogrenom mjestu sve vrijeme", objanjava Osim i dodaje kako je za igraa pogubno da je preokupiran injenicom igra li ili ne...

"Ne smije biti neprospavanih noi, a Safet je, ja mislim, svjestan toga. Bio je izvanredan igra, koji je naalost, morao razmiljati o tome hoe li igrati ili ne. Zato, uvjeren sam da e svojim igraima znati prenijeti i objasniti ta od njih oekuje. Teko je uhvatiti Misimovia i ostale i objasniti im neke stvari, ali Pape to moe, jer je mnogo toga proao. To ja ta prednost koju on ima u odnosu na ostale", smatra legendarni Ivica Osim, koji se ponovo nalazi u Sarajevu, nakon to je jedno vrijeme proveo u Japanu i Austriji.

04-01-2010 at 22:00 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Generacija koja ima ansu
Treba nam "stari" Ibievi

Kada vratimo film samo tri mjeseca unazad, sjetit emo se nogometne euforije koja je u BiH bila vea nego ikada. To su dani koje je svako od nas prepriao milion puta, uvijek sa posebnim emocijama. Atmosfera je bila identina onoj prije okraja sa Danskom 2003. godine.
Pie: Edin Isanovi

Vedad IbieviNo, posljednja prepreka za odlazak na Rt dobre nade bila je nepremostiva. Portugal je bio kvalitetniji. Svi smo bili razoarani. inilo se kao da smo itekako predugo pustili da stvari idu po svome, da bi ita ispalo kako treba.

Pamtimo sjajne utakmice iz "irine ere". Velianstvenih 4-2 u Belgiji, sa esto repriziranim golom Edina Deke. Tada smo dobili golemo samopouzdanje, svjesni svog kvaliteta. Naroito kada smo ih etiri dana kasnije porazili i u Zenici. U prethodnim kvalifikacijama zabiljeili smo najubjedljiviju pobjedu u histroriji bh. reprezentacije. Estoniju smo savladali 7-0.

Hrpa frustracija

Kada smo eliminisani u dodatnim kvalifikacijama, svi su nam poruili: "Glavu gore, imate toliko talenata". No, nama je velika nada donijela hrpu frustracija, izmeu velikih dana i neizvjesnog sutra. Ostali smo u ekaonici, vrtjeli prie koje vrtimo ve vie godina, prizivali sudbinu i sreu, te na koncu pronali utjehu u injenici da imamo talentovanu generaciju.

Po talentu smo uvijek favoriti. Svakoga dana irom planete pojavljuju se neki novi igrai bh. korijena. Na poetku se proglasi iznimno talentovanim, a onda stigne podmukli glas koji otkriva da je skromnih kvaliteta.

Kada se sve pretrese, izvaga, okrene, vrati gdje smo bili, shvatit emo da je stvar vrlo jednostavna. Prilika je sada - kvalifikacije za kontinentalnu smotru u Poljskoj i Ukrajini 2012. godine. Ova generacija ima ansu odvesti BiH tamo gdje nikada nije bila - na jedno veliko takmienje.

Statistike i analize relevantnih nogometnih strunjaka pokazuje da ne pobjeuju reprezentacije koje su po kvalitetu najjae, nego najvee anse imaju selekcije koje su fiziki sposobne nametnuti svoju kvalitetu.

Razlike u toj kvaliteti mogu se kompenzirati svjeinom. U fokusu svega navedenoga, BiH u kvalifikacionu bitku zajedno sa Francuskom, Rumunijom, Bjelorusijom, Albanijom i Luksemburgom ulazi sa vrlo dobrim predispozicijama. Safeta Suia i njegove pomonike oekuje mnogo posla.

Doktrina strunjaka

Ostaje da vidimo kako e svlaionica "zmajeva" prihvatiti trenersku doktrinu Papeta.

"Najvei favorit za osvajanje prvog mjesta je Francuska. Mi emo se boriti za poziciju dva, mada moramo respektovati sve reprezentacije u grupi", poruio je odmah nakon izvlaenja ef dravne nogometne selekcije BiH.

Pomagat e mu Elvir Balji, nogometa koji je u svojoj karijeri nastupao za najbolji klub dananjice, Real Madrid. Odmah je apostrofirao da vrlo dobro poznaje sve igrae i da e mu to olakati posao.

Oekivanja javnosti uvijek su velika. Plasirati se na evropski izlog nogometa bit e vrlo teko, ali izuzetno bitno. Oni malo optimistiniji smatraju da moemo biti i prvi u grupi. Dakako, u nogometu je sve mogue, pa i to, ali se takvo razmiljanje moe vratiti kao bumerang.

Da bi uspjeli u kvalifikacijama pored svih faktora treba nam i "stari" Vedad Ibievi. Upravo onaj na ijim je krilima Hoffenheim dugo bio lider Bundeslige. Tada je pogaao kao na filimskoj traci. Tako vjeto, majstorski. Uz "starog" Ibievia i fenomenalnog Edina Deku napad bh. reprezentacije mogao bi nanijeti tetu svakoj odbrani. Uvijek se moe pridodati jedan potencijalno skriveni adut iznenaenja - Zlatan Muslimovi.

Ovih dana Vedad je definitivno pronaao vedru notu kada je rekao da mu treba jo malo vremena da ue u formu. Naravno, meritorna slika iscrtat e se na samom travnjaku. Svi duboko vjerujemo da e uspjeti.

U konanici, bh. reprezentativci su silno motivisani, sa nestrpljenjem oekuju poetak kvalifikacija. Pria je ista, a uspjeh stoji negdje na kraju puta...
(Sarajevo-x.com)

12-02-2010 at 07:33 | Ukljui u odgovor
mosnik

DA NIJE RIJEKA SLOBODNA?

Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine jo uvijek nije kadar pronai protivnika za odigravanje prijateljske utakmice reprezentacija u terminu od 3. marta.

Teko nam je povjerovati da ama ba niko na eli igrati protiv naih Zmajeva. Vie je vjerovatno da su za to zasluni ljudi iz Saveza, koji, to nam je ve svim jasno, nisu kadri raditi posao kojim se bave.

Paragvaj, Saudijska Arabija, Niger i Nigerija, imena su s kojima se licitiralo u posljednje vrijeme, ali sve su prilike da ne bude ni jedna od ovih selekcija. Savezu je najinteresantnija bila ponuda Saudijske Arabije, zbog bonusa od 160.000 KM, ali Saudijci nisu htjeli pristati da BiH u Rijad doe sa B ekipom, kako je to Sui bio najavio u sluaju da se igra protiv ove selekcije.

U najmanju ruku neozbiljno djeluju prijateljske utakmice reprezentacije BiH, koja je u posljednje vrijeme odigrala niz beznaajnih utakmica, sa daleko loijim protivnicima. Mislim da je svima dosta prijateljskih sa Iranom, koji dodue uvijek napuni kasu NF/FSBiH.

Jedan od razloga to N/FSBiH do sada nije uspio ugovoriti prijateljsku utakmicu jeste nedostatak novca. Naime, igranje prijateljskih susreta svakako iziskuje odreene trokove, a ne treba posebno napominjati da je rauna saveza do neki dan bio pod blokadom. Troilo se na sve i svata, pa sad se nema da se organizuje prijateljska utakmica.

Do prije neki dan pljutale su izjave iz N/FSBiH kako su poslani zahtjevi za prijateljske utakmice Engleskoj, Holandiji, Italiji... i orak. Moda u N/FSBiH trebaju vidjeti je li slobodna Rijeka i stadion Kantrida.

sportsport.ba 

16-02-2010 at 15:14 | Ukljui u odgovor
mosnik

U MARTU SVI IGRAJU, SAMO ZMAJEVI ODMARAJU

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poetkom marta definitivo nee odmjeriti snage niti sa jednom svjetskom selekcijom.

Ono to se ve danima moglo i naslutiti, danas je dobilo i svoju konanu potvrdu. Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine definitivno e biti jedna od rijetkih evropskih selekcija koja poetkom marta nee imati provjeru.

Saudijska Arabija, Paragvaj, Nigerija, Niger, Kanada, pa onda opet Saudijska Arabija, u posljednjih nekoliko dana bili su mogui protivnici naeg fudbalskog nacionalnog tima za prijateljski susret koji se trebao igrati poetkom marta.

Meutim, elni ljudi nae fudbalske krovne kue, ipak, nisu uspjeli pronai protivnika za martovski termin tako da e izabranici Safeta Suia biti jedni od rijetkih koji e poetkom marta prijateljske susrete reprezentacija gledati na malim ekranima.

sportsport.ba

22-02-2010 at 22:01 | Ukljui u odgovor
mosnik

Safete Suiu!

ujem od nekih momaka da je NK "Krivaja" iz Zavidovia spremna da odigra jednu utakmicu sa repkom. Kau, to bi ti bila prilika da malo posjeti i svoj rodni grad, eto malo da ga vidi, kau - kao da nisi roen u njemu.

P.S.
Ah, da,
rekoe: Ako bi kojim sluajem i NK "Krivaja" odbila, ne sekiraj se - NK "Rujnica" e sigurno prihvatit poziv (to ti je bolan ono mjesto ispod brda Blizna na kojem si roen pa su te odnijeli u grad da odraste i kojeg se opet stidi).

Ako nita, upoznao bi momke sa historijskim znamenitostima, nekada koliko znam, grada pod opsadom.

Razmisli Sajo o tome: Momci iz Zavidovia su u pravu - BILA BI TO PRAVA TEKMA.

BOSNA U SRCU!

1.
Sajo, bolan, stvarno se ne zezam.
Kau momci, ne sekiraj se, Rujnica ima stadion jadan nebio.

Pa ima stadion, kaem ti. Oko 200-300 m iznad damije koja je pod zatitom UNESCO-a. Kau zid osnovne etvorogodinje kole granii pola metra od aut linije. A sa centra kada pogleda u pravcu sjevera i digne glavu 45-60 stepeni uvis, osjeti brdo Blizna za vratom, negdje u visini oko 800-1000 m vide njivu gdje ti je bila rahmetli babe kua u kojoj si bolan nebio roen. Jedna od strana brda Blizna je sjeverna tribina.

Tako kau.
2.
Ne zezam se Sajo. Velik je stadion. Taman bi kompletna ekipa mogla da stoji na njemu i da se pri tome malo, i to sporo, razgibavaju a da te niko selektore ne zakai u guzicu, jer si to dobrano zasluio.

Otii bolan Sajo u svoje Zavidovie i dogovori tu famoznu utakmicu sa jo vie svojom Rujnicom. Vjeruj mi, po njihovom raspoloenju nee te odbiti. Ali, jaranski savjet - nemoj voditi nikoga iz Saveza, razbucat e ih.

Eto Sajo, zahvali mi se na kako, nadam se sportskim konstruktivnim savjetima, tako i na geografsko-historijskom podsjeanju na tvoj Izvor.

I nemoj mi se naljutiti, ali opet, naljuti se radije na mene nego na momke iz Zavidovia, svojim bivim sugraanima (ma koliko ti bjeao od toga) kojima si bio idol ovjee.

Dobra stvar Sajo: jednim metkom - dva zeca (posjeti rodno mjesto i odigra utakmicu).

LOL!

s foruma reprezentacija.ba

22-02-2010 at 22:07 | Ukljui u odgovor
Mirko i Slavko
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 08-09-2009
Odgovori: 468

Gledam Dzeku sinoc igra djecko ko zmaj. Da je bogdom pola tako igrao protiv Portugala.

26-02-2010 at 23:51 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Sui zadovoljan pobjedom

"Svojim nogometnim umijeem Pjani je osvojio publiku"

ef dravne nogometne selekcije Safet Sui bio je zadovoljan nakon to su njegovi izabranici pobijedili Ganu. No, nije samo trijumf bio razlog za vedro lice. U mnogim segmentima utakmice ekipa je iskazala nogometno zanje i mo: "Zadovoljan sam ukupnim dojmom. Momci su izuzetno ozbiljno radili i na treninzima. To su pravi profesonialci. Zamolio bih vas da prema njima imate razumijevanje i kad stvari ne budu ile kako treba, rekao je Sui na press konferenciji poslije utakmice.
Pie: Edin Isanovi
Safet Sui (Foto: AP)ef "zmajeva naglaava da je izuzetno bitno da se startalo pobjedom, a nekoliko puta spomenuo je - lo teren:

"Nama e ova pobjeda donijeti odreenu dozu samopouzdanja. Dobro smo igrali s obzirom da je teren bio lo. Tek kada prohodate po njemu shvatit ete da igraima nije bilo lako. Brzo se troila energija. U takvim situacijam treba biti strpljiv u gradnji napada.

Sui je pohvalno govorio o suparnicima:

"Stalno sam podvlaio da je Gana jedan od najboljih reprezentacija Afrike. Znam i da im je nedostajalo nekoliko igraa iz udarne postave. Bit e nezgodan rival Njemakoj, Srbiji i Australiji na Svjetskom prvenstvu.

O Pjaniu i njegovim partijama dosta smo pisali. Momak je usitinu nogometna klasa, navijaima je trebalo jako malo da ga prepoznaju kao novog idola. To je potvrdio i Pape.

"Pjani je osvojio publiku svojim nogometnim umijeem. Imao je nekoliko atraktivnih poteza. On nastupa u poetnoj postavi Lyona. To dovoljno govori o kakvoj se klasi radi. I u francuskom klubu igra odmah ispred odbrambenih igraa. Moram priznati da je bio sjajan. Osim toga postigao je i pobjedniki pogodak.

Na pitanje mogu li Misimovi i Pjani igrati zajedno u udarnoj postavi, odgovara:

"Vidjeli ste da mogu. Bili su sigurni i uvjerljivi. U tandemu dobivamo igrae na koje se moemo osloniti, a to je vrlo vano.

Selektor je prokomentarisao i uinak golmana:

"Hasagi je bio dobar, nije kriv kod pogotka. Begovi je imao jednu lou intervenciju, ali opet moram spomenuti lo teren. Sreom nismo primi gol. Sve u svemu, zadovoljan sam.

Sui se nije sloio sa konstatacijom da je Ibievi igrao polupica:

"Bio je dosta ofanzivan. No, u Francuskoj, Bjelorusiji i Rumuniji e vjerovatno igrati malo povuenije. I iz takvih situacija zna biti opasan. Zadovoljan sam pokretljivou, stalno je bio izmeu tri ili etiri igraa, a pravio je pometnju.

Hvalio je Rahimia i Muratovia:

"Bili su iznimno sigurni i uvijerljivi. Izvrsno itaju igru, dobivaju duele, prave viak. To je veliki kvalitet. No, siguran sam da e biti sve bolji i bolji. Jo nisu u pravoj formi zbog pauza u njihovim ligama. Optimista sam kada je u pitanju reprezentacija. Stalno emo raditi na poboljanju.

04-03-2010 at 07:37 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

Repka je repka, i kad dobija i kad gubi, i kod kuce i na strani,hebi ga uz njih se najbolje mezi...

04-03-2010 at 13:15 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 5
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: aerborne, blue_fan, bozana, buba38, maxx, Milaa, mire, nabrijani, Ninna, panonika, sanjalica, senad.h, sultan, TML, Tz_G, ziza
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net