Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
soraya wrote:


koliko ja znam veæina kafana na koje se odnosi zabrana nije javna površina ,veæ privatno vlasništvo i privredni subjekt koji je dužan državi plaæati porez.
ako æemo veæ porediti Švedsku sa BIH,kamo nam se denula zabrana dilanja droge u okolini javnih objekata kao što su škole,obdaništa,univerziteti?ako æemo o pristojnosti "veæine" èemu zabrana bilo èega u vrijeme mjeseca posta,ako ste toliko pristojni i iskreni u svojoj vjeri da se oduprete svakoj pošasti zvanoj alkoholisanje,švaleranje,drogiranje,psovanje,kraða,svaðanje i nazivanje drugih pogrdnim imenima

ja na Panonici prekjuèe popih pivo,niko mi nije zabranio da ga naruèim,a još manje popijem.niti me je iko opomenuo da ne smijem zapaliti cigaretu jer je u toku ramazanski post.
zato volim Tuzlu.za nju ne prijanjaju gluposti o kojima Dežuloviæ piše.
samo ne znam do kada æe izdurati.


Upravo u tome i jest poenta papanko - tebi niko ne brani da cugaš gdje hoæeš i kada hoæeš, ali ti treba ogranièit papanluk tamo gdje tome nije mjesto. Zašto? Pa upravo zato što si papanka, i što iz svoje mržnje prema jednoj grupi ljudi nemaš osjeæaj za iste, pa neke stvari poèesto radiš i namjerno, da bi se nekom dokazivala i prosipala sekularizam. Da si insan insanom ne bi bilo potrebe za takvim zakonima. I, da se razumijemo, ovo što za tebe govorim se odnosi na sve vas sekularne i moderne kojima je sve što muslimani imaju reæi po bilo kom pitanju trn u oku.

Zakon o zabrani konzumiranja alkohola na javnim površinama sam pomenuo samo iz razloga što pominješ Šerijat, dakle ne u kontekstu svega ovoga oko Starog grada u Sarajevu, pa oko toga ne planiram diskutovati.

Što se neèije vjere tièe, švaleranje, alkoholizam, narkomanija i šta si sve nabrojala je upravo obilježje sekularnih muslimana, tj. oni kojima je do islama stalo k'o i tebi - jedva ili nikako.

A što se samih vjernika ovdje tièe, ne sporim da ih je velik broj onih koji æe svakome tražiti mane, osim sebi. Ali ako licemjerna g***a poput vas sekularnih mogu tražit kojekakve zabrane i protjerivanje vjere u èetiri zida, onda i licemjerni muslimani aka munafici imaju pravo tražiti šta hoæe, pa ako treba i samo zato da vas živciraju.

20-07-2013 at 16:50 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Aktuelne politicke dogodovstine

citat:
VV Cephei A wrote:


ne bi bilo potrebe za takvim zakonima.




od kad to opštinski organi donose Zakone
ja koliko znam Zakoni se izglasavaju i usvajaju u državnom Parlamentu.
al džaba, tebi haman lakše metar u

nego cent u glavu.
da ne bi lupetao ko maksim po diviziji,ipak ti konsultuj nekog pravnika da ti objasni razliku izmedju sekularnosti i slobode propovjedanja vjere.
dok je tako glupih ljudi poput tebe,imaæe Dežul materijala za podjebavanje i sjajne analize kao što je ova u pastovanom tekstu.
20-07-2013 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Mrsko mi otvarat temu pa evo ovdje.
Da nisam sam vidio i èuo ne bi vjerov'o!

Kako su srbi urokljivim oèima oborili 169 NATO aviona, od Urala pa do Škotske imaju samo dva naroda. Ko bi drugi no srbi i rusi... Ovo i još mnooogo toga u emisiji Æirilica. Uz ludog novinara gosti Zvonimir Trajkoviæ (savjetnik Zlobe M.), dr. Miodrag Vukoviæ, Dejan Luèiæ serbski teoretièar zavere i najluði meðu njima bivši pukovnik Bogosav Stojmenoviæ Boki.

Da èoik ne povjeruje da ovi ozbiljno misle o ovome što prièaju





[Edited by bdirlija on 08-08-2013 at 11:21 GMT]

08-08-2013 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Jelko Kacin:
"BiH æe preživjeti, Dodik govori u vjetar i više mu niko ne vjeruje"

Izvjestilac Evropskog parlamenta za zapadni Balkan Jelko Kacin izjavio je za Agenciju Anadolija u povodu 18. godišnjice Daytonskog mirovnog sporazuma da æe Bosna i Hercegovina preživjeti i da oštra retorika predsjednika bh. entitet Republika Srpska (RS) Milorada Dodika odlazi u vjetar jer ''nema nikakvog odziva u Beogradu na koji je on godinama raèunao''.

''Ja sam èvrsto ubijeðen da BiH ima svoju buduænost, ali da jednostavno treba promijeniti uzorak ponašanja u politièkoj eliti BiH koja se neumorno trudi kako bi svu svoju energiju usmjerila u pravcu da dokazuje zašto nešto ne može. Kada bi se odluèili aktivirati kako bi nešto moglo, BiH bi odavno rješavala svoje probleme i imala bi status zemlje kandidata za ulazak u Evropsku uniju (EU). Takoðer, imala bi i bolju situaciju u privredi za koju danas niko ne brine, a to je glavni problem'', rekao je Kacin.

Komentirajuæi najnovije prijetnje predsjednika RS Milorada Dodika, zvaniènik EU je naglasio da Dodikova retorika ''sve više postaje prevaziðena i da u nju niko ne vjeruje''.

''Ta retorika razbijanja nema odaziva iz Beograda na kojeg je godinama raèunao. Beograd se ponaša odgovorno prema svojoj vlastitoj i evropskoj buduænosti. Tako da ta (Dodikova) galama ispada kao govor u vjetar i niko više u to ne vjeruje. BiH æe preživjeti'', ocijenio je Kacin.

Na primjedbu da je Dodik prijetnje BiH izrekao istog dana kada se u Beogradu susreo s najmoænijim èovjekom Srbije, vicepremijerom Aleksandrom Vuèiæem, Kacin je dodao:

''Ja poštujem rad i djelo gospodina Vuèiæa i zato to vidim, prije svega, kao pokušaj da se gospodin Dodik za domaæe potrebe slika s njim''.

Prema njegovim rijeèima, BiH, nažalost, ipak, ima više problema.

''Kantonizacija u Federaciji BiH je dovela do velike fragmentacije, na jednoj strani, i ogromne poplave ministara i ministarki koji su sami sebi zadovoljni, na drugoj. To nas podsjeæa na Njemaèku deset godina unazad kada je sve bilo razbijeno. Sve dok nije krenuo proces povezivanja i jaèanja, tu spasa nije bilo. Svakako je veliki izazov kako napraviti FBiH jeftiniju i funkcionalniju za ekonomiju, naklonjenu ekonomiji. Tržište u FBiH je doslovce fragmentirano, kao i politika. Kantonizacija nije donijela velike dodatne prednosti i poboljšala standard života ljudima u FBiH'', smatra Kacin.

Upitan da li je rješenje u najavljenim razgovorima visoke komesarke Evropske unije (EU) za vanjsku politiku i sigurnost Catherine Ashton sa bh. liderima, po uzoru na dijalog Beograda i Prištine, Kacin je odgovorio da ne bi tražio rješenje u Ashton kojoj mandat istièe za manje od godinu dana.

''U godini dana to nije moguæe riješiti. Prije svega da bi nešto bilo rješivo potrebni su odgovorni sagovornici u BiH. To u ovom momentu strašno nedostaje'', zakljuèio je Kacin u razgovoru za Agenciju Anadolija.
----------
ovo se zove kulturno mlacenje prazne slame

22-11-2013 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

recimo gosn kacin,bolje da preslusa azema vlasija,kji ipak malo bolje zna kako ovde stvari stoje..
kao i zasto je nemoguce da se ugledamo na pregovore bg i pr..

22-11-2013 at 12:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice