Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


bez crnog humora molim. eno para ulupanih u jezera, fontane, slapove.



kad nema nista od letova, neka barem slapova...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
16-09-2008 at 22:24 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

A Sarajevo dobija novu opremu. Bravo mi!

16-09-2008 at 22:30 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
XMRVICAxTZ wrote:
A Sarajevo dobija novu opremu. Bravo mi!


pa ljudi su i zasluzili, a oprema ce i nama u kontroli doci nova. samo kad? opština ne iskazuje nikakav interes za aerodrom, kanton pogotovo dok ne bude dslo vrijeme da se sve proda nekom,a mozda zato sto u radovima koje bi sponzorirala ne bi mogla bit ni jedna podobna firma koje inace rade po tuzli jer za ovakav posao nisu kompetentni. ili zbog stranackih pozicija ne zele da se mijesaju u tudju interesnu zonu ili nesto trece. a i sam odnos nas tuzlaka je takav, kad se treba kupovati domace onda puna usta patriotizma i lobiranja za zaposljavanje domacih radnika, a kad se spomene aerodrom onda jebes one ljude koji gore igraju igrica jer nemaju posla, aerodrom se ne isplati, treba to zatvorit da se ne trose pare poreznih obveznika i tako dalje. ja sam veoma kritican prema rukovodstvu medjunarodnog aerodroma tuzla, ali isto tako mi se gadi nesposobnost rukovodstva u solani koja svoju nesposobnost da proda proizvode prebacuje na nekog drugog. a vala i u ostalim stvarima povijamo se kako vjetar puse. sutra cemo svi kukati kako je tuzla ostala prkno nepovezano kad nas sve zaobidje i svaljivati sve na sarajlije ko da su oni sami nama krivi. zasto neko ne trazi od opstinskih vlasti da se aerodrom proglasi prioritetom pa nek jasmin pravi luna park ili legoland na aerodromu pa nek pravi turisti koji ostavljaju eure dolaze avionom da vide tuzlanska panonska mora i osmo èudo svijeta.



[Edited by THALES on 16-09-2008 at 23:27 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
16-09-2008 at 23:11 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
tender je raspisan, ako bogda bice ils montiran do aprila, vazni su meteo uslovi kad se radi kalibraža, tad ekipa sa zemlje sa teodolitom prati kretanje aviona za kalibražu. eto sad kad se montira novi localizer u sarajevu ja se nadam da ce poslovi oko tuzlanskog ils-a bit ubrzani.


zar oni nisu otvorili aerodrom da ILS ne ode nekom drugom, ja sam shvatio da nas ILS ceka u Tuzli samo da ostvarimo uslove i da otvorimo pa da nam odmah montiraju, a ono sad tender pa jos do aprila. Nema od tog Fra nista onda, kako Sarajevo, pa valjda je lakse sletit u TZ nego u Sa po bilo kakvim uslovima...? Nedaj mi lagat!
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
17-09-2008 at 07:55 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:


pa ljudi su i zasluzili, a oprema ce i nama u kontroli doci nova. samo kad? opština ne iskazuje nikakav interes za aerodrom, kanton pogotovo dok ne bude dslo vrijeme da se sve proda nekom,a mozda zato sto u radovima koje bi sponzorirala ne bi mogla bit ni jedna podobna firma koje inace rade po tuzli jer za ovakav posao nisu kompetentni. ili zbog stranackih pozicija ne zele da se mijesaju u tudju interesnu zonu ili nesto trece. a i sam odnos nas tuzlaka je takav, kad se treba kupovati domace onda puna usta patriotizma i lobiranja za zaposljavanje domacih radnika, a kad se spomene aerodrom onda jebes one ljude koji gore igraju igrica jer nemaju posla, aerodrom se ne isplati, treba to zatvorit da se ne trose pare poreznih obveznika i tako dalje. ja sam veoma kritican prema rukovodstvu medjunarodnog aerodroma tuzla, ali isto tako mi se gadi nesposobnost rukovodstva u solani koja svoju nesposobnost da proda proizvode prebacuje na nekog drugog. a vala i u ostalim stvarima povijamo se kako vjetar puse. sutra cemo svi kukati kako je tuzla ostala prkno nepovezano kad nas sve zaobidje i svaljivati sve na sarajlije ko da su oni sami nama krivi. zasto neko ne trazi od opstinskih vlasti da se aerodrom proglasi prioritetom pa nek jasmin pravi luna park ili legoland na aerodromu pa nek pravi turisti koji ostavljaju eure dolaze avionom da vide tuzlanska panonska mora i osmo èudo svijeta.



[Edited by THALES on 16-09-2008 at 23:27 GMT]

ja isto smatram da SA ima veoma malo veze sa cinjenicom da aerodrom nije bio otvoren i sl.....

a sta je bilo sa pricom za onu prodaju aerodroma? sta bi sa seikom jel i to neko stopiro ili se lik povukao ili nesto trece?
17-09-2008 at 08:03 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:

ja isto smatram da SA ima veoma malo veze sa cinjenicom da aerodrom nije bio otvoren i sl.....

a sta je bilo sa pricom za onu prodaju aerodroma? sta bi sa seikom jel i to neko stopiro ili se lik povukao ili nesto trece?


Sramotno je da TZ nema svoj aerodrom u funkciji.
A sto se seika tice, haman da nece da ima posla s premazanim komunjarama.
 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
17-09-2008 at 08:24 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Ego wrote:

Sramotno je da TZ nema svoj aerodrom u funkciji.
A sto se seika tice, haman da nece da ima posla s premazanim komunjarama.



Seik Al Sabah iz vladajuce porodice, buraz kuwajtskog Emira je izrazio interesovanje, al´ on za rodjenom materom ne trci, a kamoli za ostroumnim menadzmentom tuzlanskog aerodroma....mogli smo gorivo imat po 40 pfeninga litar.... nije mu energetski lobi dao da dodje na trziste sa svojim terminalom itd etc itd...
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
17-09-2008 at 09:27 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

kombinacije oko ils-a su bile slijedece: prvo je bila varijanta da se u sarajevu montira novi, a nama restaurira stari sarajevski, a da se nabavi jos jedan novi koji ce ici u mostar. onda je ustanovljeno da se stari ils ne moze reparirati a da ne bude skuplje od novog, pa je odluceno da se pare za mostarski ils prebace na tuzlu, jer navodno ima tehnickih problema za montiranje ils-a u mostaru zbog visokih planina u zoni prilaza, bla bla bla. i na kraju kad su sredstva odobrena raspisan je tender, pa tender je naravno medjunarodni i treba valjda da traje tri mjeseca, pa rok za zalbu, pa rok za isporuku, pa montaza i kalibriranje, pa pravljenje procedure za prilaz po ils-u, uglavnom sve to treba profesionalno uraditi a materija je veoma kompleksna i svuda u svijetu traje. ja bih bio prezadovoljan da imamo u aprilu funkcionalan ils, samo da se ne iskomplicira sta pa da se jos razvuce. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
17-09-2008 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

pa dobro ako ti kazes tako i ako se ti nadas onda i ja.... samo da uvezu to sa frankfurtom za tuzlu i ako kome iz bhairlinesa padne na pamet da uveze ist za tuz pa makar presijedali u sjj...  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
17-09-2008 at 16:44 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:


Seik Al Sabah iz vladajuce porodice, buraz kuwajtskog Emira je izrazio interesovanje, al´ on za rodjenom materom ne trci, a kamoli za ostroumnim menadzmentom tuzlanskog aerodroma....mogli smo gorivo imat po 40 pfeninga litar.... nije mu energetski lobi dao da dodje na trziste sa svojim terminalom itd etc itd...



Neki ja dan na kafi (u Kuwaitu) cujem da je doticnom Al Sabah-u jedan nas visoko pozicionirani politicar trazio pare .Ono da ga se ispostuje pa ce mu srediti da ovaj udje sa parama na aerodrom .Vrijeme ce pokazati koliko je istine u svemu ovome ..
17-09-2008 at 19:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice